Skocz do zawartości
Thomek21

Jak zalogować root

Rekomendowane odpowiedzi

dobra zadziałało ale hmmmm bylo mi to potrzebne aby zainstalowac sterowniki nvidi do linuxa i udalo sie. Teraz gdy wlancza mi sie KDE to mam cos takiego "program nieznany konqueror ulegl awarii, wywolujac sygnal 11 (SIGSEGV)

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...[New Thread 16384 (LWP 2061)]

 

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

(no debugging symbols found)...(no debugging symbols found)...

0x40f14677 in waitpid () from /lib/i686/libpthread.so.0

#0 0x40f14677 in waitpid () from /lib/i686/libpthread.so.0

#1 0x4063ae7b in KCrash::defaultCrashHandler(int) ()

from /usr/lib/libkdecore.so.4

#2 0x410813b8 in __libc_sigaction () from /lib/i686/libc.so.6

#3 0x4090280b in qt_cleanup() () from /usr/lib/qt3/lib/libqt-mt.so.3

no i co ja mam zrobic ?? :( nie dziala nic mi teraz nawet tux racer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzecior jest podkrecony to odkrecic.

A dlaczego ?
Bo zdarza sie, ze podkrecony sprzet wyczynia rozne czary mary. Nie zaszkodzi sprawdzic.
aha aha to nie wiedzialem.

 

A ten Tuxracer nie dziala spod KDE czy wogole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie działa zadne progsy co 3d wymagaja juz nie mam sily do tego jestem poprostu laikiem w tych sprawach a zalezy mi na tym, aby miec zainstalowana karte graficzna w systemie :( ale jak nikt nie potrafi mi napisac jak to zrobic to musze z tego poprostu zrezygnowac no coz a chcialem zaliczac sie do spolecznosci linux :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, sam napisales, ze nie skonfigurowales X' ow... Moze byt tak spojrzec na XF86Config, czy tam xorg.conf i ustawic co trzeba ? w necie jest wpip poradnikow. Jesli to to powoduje blad, no ale sam napisales, ze nie konfigurowales nic. Skoro nVidia daje jakies wskazowki, to warto z nich skorzystac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są wskazówki ale tylko po angielsku :( A ja potrafie troszeczke po angielsku, pozatym nie potrafie nic w linuksie. Myślałem że ktoś z tego forum bedzie potrafił mi wytłumaczyc jak to zrobić z tymi X-ami. To mój nr. gg jak coś 2133048. Poprostu chciałem włączyć w jaki kolwiek sposób 3D na linuksie, może jest jakiś inny sposób o którym ja nie wiem. Tak kożystając z okazjii kiedy sprawdzam jądro w linuksie to pisze mi tak ==> konfiguracja jądra nie mogła zostać zapisana. O co chodzi z tym jądrem do czego ono służy i jak sie je konfiguruje. Tego właśnie nie ma na tym forum a powinien być taki temat przyklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam MandrakeLinux 10.1 Official PL, na tej stronie dowiedziałem się jak

zalogować się jako ROOT, ale mam inny problem :(

Czy jak jestem zalogowany jako ROOT to mogę korzystać tylko z konsoli, a z trybu graficznego już nie ??

 

Jeśli ROOT może pracować w trybie graficznym to proszę napiszcie jak się przełączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z instalacją Neostrady pod MandrakeLinux 10.1 mam modem Thomson SpeedTouch 330 i myślałem, że jak zaloguje się jako ROOT to więcej zdziałam.

 

Wprowadziłem mikrokod mgmt.o, Linux widzi modem, a nawet go zainstalował ale jako Alcatel, konfigurację połączenia też przeprowadziłem a z netem nadal nie mogę się połączyć.

 

Jeśli chciałbym od nowa zainstalować modem to jak go wyrzucić bo teraz znalazłem jeszcze inną instrukcję instalacji http://gorzow-wlkp.pl/linux/neousb.php#thomson, ale teraz Linux nie pyta się o mikrokod mgmt.o i tu jest problem.

 

Wszelka pomoc mile widziana bo ja wyczerpałem wszystkie pomysły.

A i jakby co to jestem zielony jak chodzi o Linux’a także raczej wszelka kompilacja czy zaawansowane zmiany w plikach to chyba jeszcze nie dla mnie :rolleyes: .

 

Z góry DZIĘKUJĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam MandrakeLinux 10.1 Official PL, na tej stronie dowiedziałem się jak

zalogować się jako ROOT, ale mam inny problem :(

Czy jak jestem zalogowany jako ROOT to mogę korzystać tylko z konsoli, a z trybu graficznego już nie ??

 

Jeśli ROOT może pracować w trybie graficznym to proszę napiszcie jak się przełączyć

1691284[/snapback]

Jak dla mnie to "rzondzish" glupota :mur: ROK czasu minal od czasu napisania postu a ty odgrewasz..no comments..

 

 

btw pytania, pytasz o roota..z twego pytania wynika ze jestes godzien uzywac tylko windowsa..sorry za brutalna prawde, ale takie sa fakty...daruj sobie linuksa, nie widac nawet krztyny checi w tobie poznawania tego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczerość

 

Linuxa mam zainstalowanego 2 dni i jedyne co chce to połączyć się z internetem,

a nie robić restart jak mam jakiś problem, żeby wejść do netu z Windy.

1692603[/snapback]

 

to zaloz stosowny watek, opatrz go stosownym tematem i pytaniem..otrzymasz na bank pomoc. Ja nie potepiam tego ze linuksa masz dwa dni. Kazdy przeciez zaczynal od czegos... Chodzi mi tylko o brak checi przy szukaniu rozwiazania

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na GOOGLE bardzo dużo rozwiązań,

ale niestety żadne mi nie pomogło uruchomić netu.

 

Najpierw szukam, a dopiero jak sobie z czymś nie mogę poradzić to zadaje pytania na forum.

 

Lofix

Te podziękowania były szczere

A powód, dla którego dopisałem się pod stary tematem był taki,

żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem dotyczącym logowania jako ROOT.

 

PS.

Tak długo kombinowałem aż się udało :D

Już wiem jak zalogować się jako ROOT do trybu graficznego w MandrakeLinux – po prostu należy odznaczyć konto ROOT jako ukryte (bo tak jest ono standartowo ustawione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...