Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Więc teraz ja stanąłem przed dylematem:

 

Karta musi być na AGP.

 

W zasadzie do wyboru mam 3 modele:

 

Saphire X800 GTO;

Abit X800 GTO uGuru;

Palit X800XL;

 

Narazie najbardziej skłaniam się mimo wszystko ku karcie X800XL. Wiem, że firma nie ciekawa, ale gwarancja 2 lata, więc nie problem. Co do Saphire, to gdybym miał pewność, że odblokuje potoki, to bym się nie zastanawiał, a co do wydajności, to uważam, że nawet odblokowany model będzie chodził conajmniej tak jak XL, bo skoro rdzeń ten sam i pamięci te same, to wyciągną podobnie. O uGuru dużo nie wiem, a jest z nich wszystkich najdroższy i na 99% nie będzie się dał odblokować, więc w sumie jest tu na ozdobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wie ktos moze czy na x 800xl pod agp mozna zamontowac jakies inne chlodzenie niz to box`owe?

konkretnie chodzi o palit`a z 800xl i arctic cooling ati silencer`a 5 rev 2 badz pentagrama 80 miedziana

dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo od dawna nie byłem w temacie o pc... mam na zbyciu radeona x800xl + pentagram na nim aluminiowy full box jeszcze na gwarancji ale nie mam pojecia za ile to pojdzie. Czy za 500zł da rade to opchnąć ?

Jezeli sprawny i wszystko cacy to za 500 to biore od reki !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit sprawuje się OK. Stabilnie pracuje na ustawieniach 430/550. Może to nie rewelacja w OC, ale jak miałem Gainward 6600 GT, to rdzeń nie kręcił się wcale, a pamięci tylko o 50Mhz. Jak miałem Winfast'a 6800, to było trochę lepiej niż w karcie Palit.

 

Wynik w 3d mark 2003: 9896 pkt. (Catalyst 6.4 ccc). Jak dla mnie, to trochę mało. :huh:

 

Ale mam jeszcze jeden problem. Wcześniej miałem 6800 i miałem freezy. Były, one głównym czynnikiem, dla którego zmieniłem kartę. Jednak po zmianie karty i zainstalowaniu systemu od nowa, problem występuje nadal. :mur: Oto link do mojego posta: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2068310

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto spotykalem na forum opinie, ze w palicie sycza kondensatory i chyba cos w tym jest. mam fajny matrix screensaver i zawsze jak go wlaczam zaczyna sie ciagly szum z grafy, a jak wylaczam szum ustaje. nie moge dokladnie go zlokalizowac, bo nie wcisne ucha tak blisko grafy, ale byc moze sa to wlasnie kondensatory. kilka miesiecy temu padla mi glowna (soltek, po 2,5 latach uzywania) od popuchnietych kondensatorow i obawiam sie, ze moze to samo spotkac ta karte. ktos cos wiecej wie na ten temat?

Edytowane przez pik@cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie załączyłem demo Ageia PhysX i też usłyszałem pisk czy cuś podobnego z karty graficznej. W innych grach, czy też podobnych pokazówkach 3D nie mam takiego czegoś...

Normalne to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodziej

Zassaj sobie sterowniki Ageia PhysX i wejdż w zakładke demo ;)

 

Nie Wam tylko Tobie :P

Ja mam Szafirka :]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, nedzna sprawa z tym moim palitem (na szczescie juz ustalilem ze sklepem zamiane na xfx 6800gs). oprocz syczenia kondensatorow, w q4 i doom3 ostatnio mialem 2 blue screeny, ale takie puste bez zadnego napisu! gdzies juz czytalem ze ktos mial podobny problem. w dupe z palitem, ciesze sie ze go oddaje :P

Edytowane przez pik@cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się opłacało, ale zależy do czego kompa masz ;)

Dzisiaj bym już nie kupił x800xl tylko np. x1800xl ;)

Na AGP x1800xl bys nie kupil... a buła 81 taka wlasnie kupil... :)

 

A na pytanie czy warto bylo go kupowac - odpowiedz nie ma znaczenia skoro to juz zrobiles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z mojego Palita x800xl, wydajnością praktycznie sie niewiele różni od innych modeli (100 czy 200 puktów więcej w 3dmarkach mnie niezbawi).

Na początku mnie wszystko w nim wnerwiało, ale jak wymieniłem chłodzenie na super ciche (własnej roboty) i zmieniłem stery to wszystko zaczeło sie ładnie układać.

Do tej pory żadnych zwiechów ani bluscreenów, na codzien chodzi 450gpu 550mem.

Jedynym mankamentem jest syczenie kondensatorów (z tego co się dowiedziałem, należy zalać je żywicą - spróbować można tylko niewiem gdzie to kupić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od lenia, jakby ktoś by miał ochotę odpisać, to z góry dziękuję! Czy seria X800XL tak samo się zachowuje odnośnie fast-write jak starsze Radeony ? Bo w sterownikach od razu przy instalacji odruchowo dałem "wyłączone" i teraz jakoś mi przyszło do głowy, że może włączenie by nie przeszkadzało, a np. pozytywnie wpłynęło na wydajność. Testował ktoś może ? Bo mi się nie chce :P Googluję właśnie ten temat trochę, ale narazie nic sensownego jeszcze nie znalazłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiej karyty X800XL + Zalaman CU muszę powiedzieć, że w tej cenie to karta jest boska. Wszystko śmiga. W AtiTool ustawienia do 3d narazie chodzą 450Mhz rdzeń i 570 dla Memek. Naprawdę wypas. Mam pytanie miałem wcześniej geforca jakie są najlepsze sterowniki do gier pod nią. Kolo, u którego kupiłem grafe nagrał mi na płytę jakieś Omegi. Działają ,ale musze chyba porównać ze standarowymi. A jakie wy używacie ?

 

Pozdrawiam

Xibi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat ;)

Piszę w imieniu kolegi, który jest już na skraju załamania z powodu problemów z nowym sprzętem ;P i chwilowo nie ma dostępu do sieci.

 

Historia zaczęła się dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, kiedy na nowym Athlonie 64 3500+ na AM2 temperatura w spoczynku była taka, jak na moim wysłużonym Sempronku w stresie - około 40 stopni, a komputer restartował się po kilku minutach wytężonej pracy w Firefoxie... Rada Starszych postanowiła wówczas zdjąć radiator z procesora i zmienić pastę na lepszą. Jakież było zdziwienie, gdy razem z radiatorem... wyciągnięto procesor. Ale nic to, takie rzeczy nam nie straszne! Po wizycie w serwisie doprowadzono do rozdzielenia wspomnianego procesora i przyklejonego doń radiatora. I wydawać się mogło, że koniec to był problemów. Ale nie, coś z dyskiem się stało. Tak więc pospieszył kolega do sklepu i nowego Seagate'a Barracudę 7200.9 250GB SATA2 zakupił. Komputra włączył, system zainstalował i za najnowsze Omegi chwycił...

 

Tak wygląda prolog tej smutnej historii. Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem. Teraz czas już przejść do meritum sprawy. ;P

Karta - X800XL Gigabyte z pasywnym chłodzeniem, siedziała wygodnie w PCI-E. Przyszedł czas na zainstalowanie wymienionych wyżej sterowników - najnowsze Omegi. Po instalacji sterowniki owe postanowiły przeprowadzić jakieś testy 3D, w czasie których... *pac* Na monitorze pojawiły się mało efektowne czerwone paski. No cóż... trzeba zresetować.

Po restarcie nawet w biosie pojawiają sie mało fajne paski, w systemie jest podobnie. Programy 3D powodują "zwiechę". Co jakiś czas ma miejsce dziwna sytuacja: komputer udaje, że się zawiesza, po czym monitor gaśnie i za chwilę znów wraca do życia.

Dość podejrzane jest zawieszanie się komputera podczas kopiowania dużych plików (instalacja programu, kopiowanie z dysku na dysk).

 

Przyznam szczerze, że nie wiem, czy problem ten jest spowodowany kartą. Różne dziwne rzeczy zaczęły się dziać po instalacji wspomnianych sterowników, stąd cień podejrzeń padł właśnie na akcelerator. Jeśli nie trafiłem w topic, to proszę nie krzyczeć... ;/

 

Konfiguracja tego nieszczęsnego komputera:

CPU: Athlon 64 3500+ AM2

MB: MSI K9N Platinum

RAM: Kingmax 1GB DDR2 667MHz

HDD: Seagate Barracuda 7200.9 250GB SATA2

GPU: X800XL Gigabyte

PSU: Modecom 400W

 

Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako, że to ja jestem tym delikwentem, pozwolę sobie co-nieco uzupełnić.

 

Otóż:

- komputer rzeczywiście odmawia współpracy, po chwili "restartuje" (?) monitor raz bądź kilka razy. Co jakiś czas zwyczajnie się restartuje, np. przy ładowaniu stron www :blink:

- karta ma w miarę chłodno

- co się dało osłabić w karcie to osłabiłem (ati tray tools)

- artefakty nie chcą znikać :cry:

 

Mam szczerą nadzieję, że to nie wina karty tylko mobo - na kartę nie mam gwarancji ;-)

 

Zaraz jadę testować kartę na innym komputerze, podzielę się wrażeniami.

 

Baaaardzo proszę o pomoc. To naprawdę tragedia dla człowieka, który po 6 latach na rzęchu kupił sobie komputer :mur:

 

P.S. W razie potrzeby mogę postarać się dorzucic screena z tymi paskami, choć będzie to troche pracy wymagało...

 

 

>>EDIT<<

 

Na komputerku kolegi też nie działa :cry: Artefakty w biosie i windzie (nawet takie same jak u mnie), ino się powiesić :P

 

Ów kolega sugeruje, ze to może (choć wcale nie musi) być kwestia między tymi wszystkimi przetwornikami a wejściem vga, więc na dvi może działać... Jest w tym troche sensu??

Edytowane przez marivald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał X800XL 512/256 DDR2. Płacisz za ilość pamięci która jest wolniej taktowana i ma mniejszą wydajność. Szkoda pakować kasy w takiego gniota. Lepiej wyjdziesz jak weźmiesz X800XL 256/256 DDR3 lub X800GTO2 256/256 DDR3. Takie jest moje zdanie pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...