Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

choć ci z Rainbowa kazali mi coś sprawdzić na płycie bo tamci z serwisu wspominali cośo przepięciach...

1708261[/snapback]

Czyli jednak przebicia! Mozesz ich dopytac dokladnie? Karta moze i jest ta sama ale nie masz np. przelutowanych kondensatorkow?

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wiedzieli tylko to co mi powiedzili :/ czyli że serwisanci kazali mi zobaczyć port AGP na płycie (najlepiej inną kartą) w celu zobaczenia czy t nie wina płyty głównej.. a że miałem cały czas mojego starego Radeona 9000 na zastępstwie i dzałał ok to znaczy że płyta przyczyną raczej nie była..

Co do kondensatorków na karcie to szczerze nie widze aby na karcie było coś wylutowywane i żeby lutowano jakieś inne.. raczej byłyby choć minimalne ślady tego lutowania, a ich nie ma więc wątpie i w to..

Jak odpicuje chłodzenie na Radka to wtedy sie okaże czy zdejmowali oni wogóle wentylatorek.. zanim oddałem karte do serwisu to przesmarowałęm rdzeń pastą od SC Silencer'a :P (nie miałe innej) a pierwotnie rdzeńbył nasmarowany pastą srebrą więc raczej tylko takiej oni używają.. :) lecz zanim ja to zrobie to....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he... ja tam igram z ogniem i założyłem swojego z powrotem, myśłem że to przez silencera mam zwisy w grach ale na innym chodzeniu wyszło to samo.

tym razem się dokładnie przyjrzałem, żaden element nie dotyka radiatora, shim jest poniżej rdzenia, więc....pożyjemy zobaczymy :D

jednak chłodniej w budzie i znowu 430 na rdzeniu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wielu miesiącach bezproblemowego używania rzekomego killera(od kwietnia) właśnie przesiadłem się na ATI Silencer 1 (Rev. 2) ale topic będę śledźił.

1723210[/snapback]

no i jak - lepiej się kręci?

p.s. poczułeś ulgę że zdjąłeś killera? :wink:

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie też wymieniłem tego silencera na WhisperRocka V i nałożyłem AS5 i teraz ponad 10* mniej niż na silencerze

1725833[/snapback]

...i 5 stopni więcej na procku :)

 

U mnie silencer siedzi na radku 9550 juz trzeci miesiąc i jak narazie nie było żadnych problemów oprócz tych związanych z montażem, a co najważniejsze temp cpu spadła o kilka stopni (chociaż mam dobrze wentylowaną bude). Przed silencerem mialem zalozonego niebieskiego zalmana, na którego dmuchał arctic fan 3, ale to było cienkie chłodzenie do vmodów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety....

 

Jakiś czas temu natknąłem się na ten topic i potraktowałem go sceptycznie,

gdyż używałem prawie rok karty Sapphire Radeon 9600 Pro All-in-wonder

właśnie z Silencerem ver. 3.

 

Od tygodnia jest posiadaczem SPALONEJ wyżej wymienionej karty.

 

Objaw awarii był dość typowy.

Normalna praca na kompie, żadnego trybu 3D, nagłe zgaśnięcie monitora,

po chwili swąd spalenizny. Byłem na 99% pewny, że to monitor.

Po rozebraniu kompa testowałem jego częsci na innym. Nie odpalił przy grafice.

Komp z awarii działa normalnie na karcie PCI (nie mam innej AGP).

 

Przyjrzałem sie jej dokładniej uszkodzonej karcie i zobaczyłem nieładne przypieczenia. Zdjąłem VGA Silencera i zobaczyłem dwa układy 8-nóżkowe SMD obok sporej cewki mocno przypalone z 2 białymi kropkami. Przy próbie wylutowania jeden z nich się wręcz rozleciał. Bardzo podejrzanie wyglądało w ogóle otoczenie tego miejsca karty. Faktycznie jakby przegrzane ze śladami wytopionej kalafonii.

Szczególnie istotne jest, że układy te umiejscowione były własnie w tej wnęce

między radiatorem, powierznią karty a złaczem AGP i płytą - najgorsza cyrkulacja ciepła.

Odrzucam zedecydowanie koncepcje uszkodzonych ścieżek i zwarć przez radiator mikrolelemntów przy rdzeniu. Zapinka została dokręcona z wyczuciem tak, żeby gumowe tulejki doznały tylko lekkiego ugięcia. Przed założeniem powierzchnia była wypolerowana na lustro. Po zdjęciu okazało się, że jedyny slad jaki na niej pozostał, to delikatnie odciśnięte napisy z rdzenia i nic wiecej - przylegał więc idealnie.

Wiatrak zawsze chodził na niskich obrotach a karta nie była podkręcana.

 

Przetrwała już straszne temperatury i godziny grania np. w Painkillera czy KOTOR.

Dlaczego akurat teraz, kiedy w zasadzie od dłuższego czasu nie była obciążana w 3D?

 

Być może rolę odegrał czas - długotrwałe przegrzewanie elementów stopniowo degenerowało zamknięte w niefortunnej wnęce elementy i w końcu uległy one awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem VGA Silencera i zobaczyłem dwa układy 8-nóżkowe SMD obok sporej cewki mocno przypalone z 2 białymi kropkami.

1727783[/snapback]

To samo u mnie! Radek 9600 Pro gigabyte, silencer rev.3, juz 2 razy m isie spalila. Za pierwszym razem pomyslalem ze to losowy przypadek. Wymienili mi na gwarancji. Za drugim razem też mi wymienili ale juz nie zalozylem silencera. (chce ktos? oddam za grosze)

 

I tak sie zastanawiam czy nie kupic tego nowego modelu silencera 2 rev. 2, moze ten nie bedzie zabijał? :mellow:

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy i z dużą uwagą przeczytałem wszystkie 20 stron tego tematu. Mam czas gdyż od ponad trzech lat jestem obłożnie chory, i jedyne co mam w nadmiarze to czas.Ale do rzeczy parę dni temu kupiłem wynalazek pt. MEDION 9800 XXL na R360, i myślę o wymianie oryginalnego chłodzenia właśnie na arctica. Początkowo myślałem VGA SILENCER Rev.3, ale opisywane tu przypadki odstraszyły mnie od niego. Myślę teraz o Ati Silencer 1 Rev. 2, czy ktoś mógłby się podzielić opinią na jego temat. Nie myślę o kręceniu karty, a jedynie o wyciszeniu oraz ewentualnym obniżeniu temperatury w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w serwisie powiedzieli,że radka zabilem za mocno dokręcając to chodzenie, teraz serwis dołożył dodtakowe gumki od tyłu karty. część kart zabijanych jest właśnie przez to dokręcanie. ogólnie chłodzenie nie jest złe, ale.. drugi raz bym go nie kupił. dziwne tylko,że nie słyszy się o padach kart his iceq gdzie jest przeciez silencer. wniosek = użytkownicy źle je zakładają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mi własnie padł ten co w opisie chłodzenia nie sciagałem grafa chodziła prawie cały rok bez problemu ale w ostatnich 2 tyg. w np fear i black and white 2 zaczeły wyskakiwac artefakty i kturegos dnia jak odpalałem kompa windows zaczal sie ładowac i nagle sie wyłączył potem juz na tej grafie nie wstał

dodam jeszcze ze po graniu np. w fear'a radiatorki na pamieciach parzyły a chodziły wogule nie podkrecone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzilo Silencer Ati tyle ze byloby to rev. 2

Nieważne...

 

Ważne jest to ( nawet jesli nie dam rady odpowiedzieć jednoznacznie w ankiecie ), że coś jest na rzeczy z Silencerem.

Po zamontowaniu go na karcie zaczęły się problemy. Zwisy kompa w benchmarkach i grach. Nie mówię tu nawet o jakichś mitingach kilugodzinnych, tylko o odpaleniu aplikacji 3d. Zapuszczam 3DMarka03 i zwis, odpalam NBA Live 2006 i sru to samo.

Dlugo sie nie zastanawiając wymontowałem killera ;) wcisnąłem firmowego coolera i wszystko wporządku - testy przechodzą, gra odpala itd.

Żeby jednak być w 100% pewnym, że to po stronie Silencera leży wina na nowo go zamontowałem :) i co? Wiadomo!!!

 

Wszystko wskazuje na to, że jednak są wadliwe modele rev. 3, które zabijąją radki. Ale nie wszystkie, bo jak w tym momencie wytłumaczyć skąd tylu zadowolonych posiadaczy tego coolera ( hah i mają niezle wyniki w oc )? Dla niezdecydowanych dam radę - Każdy kto kupuje Silencera rev. 3 musi sie liczyć z tym, że na radku trzyma KILLERA!!!

Nie zgadzam się z takstami, że wina leży po stronie braku lub słabego obiegu powietrza w budzie - bo w moim przypadku jest gites i nie zgadzam się ze zdaniami, że źle ktoś zamontował Silencera ;) - bo tego nie da się zrąbać.

 

Ktoś pisał w tym wątku, że rev. 3 może być mocno prądożerny.... i rzeczywiście zasilator mogł mi nie wyrabiać !!!

Ale czy to nie jest szukanie na siłę innego wytłumaczenia?

Zmieniam chłodzenie na Zalman ZM-VF700Cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...