Skocz do zawartości
Boyco

Celeron 433 & 87,5 stopni celsjusza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dacie wiare?

Nie podkrecany na "zajebistej" płycie procompa. Komputer oczywiscie mojej siostry, kolejny genialny zakup mojego znajacego sie na wszystkim ojczulka :oops: .

Kolejny dowod na to że Intela kupowały kompletne lamy :lol:

Teraz sytuacja jest troche inna na rynku procesorow ale jakos mi sie to skojarzylo.

A bym zapomnial - komputer "fajnie" pachnie 8)

 

Temperatura tak skoczyla po zainstalowaniu United Devices i utrzymuje sie na 87,5 stopnia celsjusza.

Mysle ze jak zjaram w ten sposob procka no ipłyte mam nadzieje to uwzglednia mi reklamacje (procek w zyciu nie byl podkrecany).

A w ogole jak te celerony wygladaja 8O jakby je z czarnej plyty pilsniowej wycinali :lol:

 

PS. Jaka jest maksymalna temperatura dla takiego celerona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacie wiare?

Nie podkrecany na "zajebistej" płycie procompa. Komputer oczywiscie mojej siostry, kolejny genialny zakup mojego znajacego sie na wszystkim ojczulka  :oops: .

Kolejny dowod na to że Intela kupowały kompletne lamy  :lol:  

Teraz sytuacja jest troche inna na rynku procesorow ale jakos mi sie to skojarzylo.

A bym zapomnial - komputer "fajnie" pachnie  8)  

 

Temperatura tak skoczyla po zainstalowaniu United Devices i utrzymuje sie na 87,5 stopnia celsjusza.

Mysle ze jak zjaram w ten sposob procka no ipłyte mam nadzieje to uwzglednia mi reklamacje (procek w zyciu nie byl podkrecany).

A w ogole jak te celerony wygladaja  8O jakby je z czarnej plyty pilsniowej wycinali  :lol:  

 

PS. Jaka jest maksymalna temperatura dla takiego celerona?

nooo 87,5 to troche dużo

 

u kumpla na 466 było 78, ale tylko dlaetego że grzebał przy wentylatorze na włączonym kompie i urwał jedno skrzydełko(śmigiełko czy jak to nazwać :lol: )

a potem na superglue przykleił i mu chamsko dużo kurzu łapie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy cooler dotyka jadra procesora i czy wiatraczek dziala :D . po co marnowac procka mimo iz to intel :lol:

To sprawdzalem juz rok temu i zakladlem na nowo. Po prostu cooler jest za niski - to są te standardowe coolery jak przy socket370. I wtedy zobaczylem jak wyglada ten celeron 8O . Płyta pilśniowa, czy może podeszwa buta - nie wiem jak oni wpadli na pomysl skonstruowania takiego procka - chyba ze wzgledu na oszczednosc (a raczej maksymalizacje zyskow :lol: ).

Jak bede mial okazje to sobie go zachowam i bede pokazywal dzieciakom - nie uwierza ze tak kiedys wyglądał procesor :D

Ale swadem zalatuje.

 

PS. To jest ten sławny komputer mojej siostry z ktorego karty graficznej chipsetu radiator odpadl :!: a wczesniej plyta padla (uwaga :!: firma: ASKA) - ktos zna taką? Nie mowiac o innych problemach zwiazanych z tym komputere... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kiedyś bawiłem się swoim PII i zapomnialem wentylator podłączyć ... skapowałem się po zapachu ... przez około tydzień po tym incydencie było czuć koło komputera dziwny zapach ... na szczęście tylko tym to się zakończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz dac zdjecie tego prockai coolera. chociaz samego procka :D moze to jakis unikat :lol:

Spoko! Napewno go sfotografuje :lol:

ALe poczekam aż sie spali - dla lepszego efektu :twisted:

PS. Jest oczywiscie na gwarancji 8)

 

Obecna temperatura tego niekreconego intela to 88,5 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego teraz masz athlona xp :D  ale pamietaj ze XP1700+ to nie to samo co 1.7 tak jak masz w konfigu chyba ze masz 1.7 to sorry :lol:

gość ma napisane 1,7+ (plus pisze jak byk)

 

a propo może jest czarny bo sie osmolił od temperatury????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego teraz masz athlona xp :D  ale pamietaj ze XP1700+ to nie to samo co 1.7 tak jak masz w konfigu chyba ze masz 1.7 to sorry :lol:

gość ma napisane 1,7+ (plus pisze jak byk)

 

a propo może jest czarny bo sie osmolił od temperatury????

Osmolony to on nie jest.

Ale mam nadzieje, ze bedzie :twisted:

Taki shit!

Nie wiecie czy jak mi sie spali to razem z mobo od razu?

Cholernie mi na tym zalezy :twisted:

BTW słyszeliscie kiedys o płycie głównej ASKA? Siorka wczesniej taką miała - i poszla sie jeb... Płyta - nie siostra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

92,5 stopnia celsjusza dzisiaj :!:

To ostatni post w tym wątku bo widze, że traci on zainteresowanie :oops:

Chyba, że sie to zmieni lub w końcu spale to badziewie :twisted:

 

Pozdrawiam wszystkich kibiców :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel tez dokonal super zakupu. Kupil via693+celka 700 od jakiegos gostka. Kiedys jak do niego wpadlem to mnie zastanowilo czemu to zwisa co jakis czas. Zdjalem radiator i 8O a tam brak pasty i wielkoscia cooler przypomina takiego z mmx (niski radiator i jakis wiatrak). Radiator nie mial pod spodem nic (ani pasty ani jakiegos materialu przewodzacego). Temperaturki nie mozna bylo sprawdzic bo plytka nie miala ale musiala byc wysoka :)

pozniej jak juz kumpel wiedzial to polaz i nawrzucal kolesiowi i dostal via694 + cooler boxowy (a zapomnialem placil za boxowego intela ) :lol: :lol: :lol:

-----------------------------------

ziemia sie tez kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to taka wersja procka była, dlaczego nie kupisz lepszego coolera? Skoro temperatura skacze Ci z dnia na dzień znaczy to ze masz bardzo słabą wydajność coolera. Stosuj wszystko co się da, coolery software'owe, kup lepszy cooler.

 

Kiedys mialem AMD K6-II ktore grzeja sie teoretycznie jeszcze bardziej i nigdy sie nie przegrzewal pomimo podkrecania, co zawdzieczalem wydajnemu coolerowi

 

Przejrzyj link http://www.faq.capital.pl/hard/celek.html o starszych prockach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Po pierwsze ten procek jest stary jak wegiel i chodzi juz pewnie z 1.5 roku wiec i dalej pochodzi. Po drugie pewnie cos nie tak z czujnikiem temp nie tak. Po trzecie posprawdzaj cooler bo albo nie jest dokladnie zalozony albo wyciaga powietrze zamiast dostarczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Po pierwsze ten procek jest stary jak wegiel i chodzi juz pewnie z 1.5 roku wiec i dalej pochodzi. Po drugie pewnie cos nie tak z czujnikiem temp nie tak. Po trzecie posprawdzaj cooler bo albo nie jest dokladnie zalozony albo wyciaga powietrze zamiast dostarczac :)

Masz racje (prawie). Procek chodzi ponad dwa lata.

Jednak w pozostałych się mylisz.

Mam PC od "dobrych paru lat" i potrafie dobrze założyc radiator na proc :lol:

Tak wiec to nie tego wina.

Może to być czujnik temperatury ale tak jak już wcześniej mówiłem to powinien on raczej wtedy zaniżać temperature. No i system by nie zwalniał przy aktualnych 93,5 stopniach C. Nie mówiąc o nie odpalaniu niektórych aplikacji jak Vplayer na przykład :lol:

A mówią że AMD nie jest kompatybilny :wink:

 

Jeżeli chodzi o jakieś kupienie wydajniejszego coolera to chyba w zasranym obowiązku sklepu komputerowego leży złożenie bezawaryjnie chodzącego zestawu no nie?

 

Dodam jeszcze krótką historię serwisowania tego sprzętu:

1. Komputer przestał wstawać - pierwsza naprawa

2. Spaliła się karta graficzna - druga naprawa

3. Wysiadł CD-ROM - trzecia

4. Spaliła sie płyta główna marki ASKA :?: - czwarta

5. teraz mam nadzieje będzie piąta :evil:

 

Dla własnej satysfakcji dodam, że tym "wspaniałym" sklepem jest gorzowski PROMIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze krótką historię serwisowania tego sprzętu:

1. Komputer przestał wstawać - pierwsza naprawa

2. Spaliła się karta graficzna - druga naprawa

3. Wysiadł CD-ROM - trzecia

4. Spaliła sie płyta główna marki ASKA - czwarta

5. teraz mam nadzieje będzie piąta

 

Dla własnej satysfakcji dodam, że tym "wspaniałym" sklepem jest gorzowski PROMIC.

 

Skoro masz tyle awarii to nie sądze, żeby winien był temu sklep PROMIC, albo masz pecha, albo odpowiedz sobie na kilka pytań.

 

Być może palisz w pokoju, jest u Ciebie w pokoju jak w palarni, gdzie stoi komputer? Zawsze troche prawdy jest posrodku. Uzywasz Acara? Uzywasz uziemienia? Czy napiecie u Ciebie jest stabilne? Moze masz skoki napiecia jak w elektrowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze krótką historię serwisowania tego sprzętu:

1. Komputer przestał wstawać - pierwsza naprawa

2. Spaliła się karta graficzna - druga naprawa

3. Wysiadł CD-ROM - trzecia

4. Spaliła sie płyta główna marki ASKA - czwarta

5. teraz mam nadzieje będzie piąta

 

Dla własnej satysfakcji dodam, że tym "wspaniałym" sklepem jest gorzowski PROMIC.

 

Skoro masz tyle awarii to nie sądze, żeby winien był temu sklep PROMIC, albo masz pecha, albo odpowiedz sobie na kilka pytań.

 

Być może palisz w pokoju, jest u Ciebie w pokoju jak w palarni, gdzie stoi komputer? Zawsze troche prawdy jest posrodku. Uzywasz Acara? Uzywasz uziemienia? Czy napiecie u Ciebie jest stabilne? Moze masz skoki napiecia jak w elektrowni?

 

Hehe!

Od razu można poznać, że pracujesz w sklepie komputerowym! Może nawet w PROMICu?

 

Więc wytłumacz mi:

1. komputer jest mojej siostry - ona nie pali fajek

2. ja pale fajki przy swoim podkreconym duronie i to z kumplem na raz :lol:

3. komputer mojej siostry jest w domu gdzie jest nowiusienka instalacja z jakims zerowaniem (nie znam sie) ale chodzi o to że ma podwójne uziemienie.

4. mój komputer (ten przy którym palę) jest w akademiku gdzie co chwila są skoki napięcia i na pewno nie jest uziemiony (chyba do drewnianego biurka)

 

Więc to chyba z moim komputerem powinno byc cos nie tak?

Poza tym jak sie daje gwarancje na 36 miesiecy na zestaw to poinno nawet w interesie sklepu leżeć to by sie taki zestaw nie psuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu można poznać, że pracujesz w sklepie komputerowym! Może nawet w PROMICu?

Cieszę się, że to napisałeś, owszem, pracowałem w wielu sklepach komputerowych, liczących się w całej Polsce, ale napewno nie był to PROMIC.

 

Dlatego też z doświadczenia zachowuje bezstronność, nie chcę bronić PROMICA, ani też Ciebie

 

Zawsze są jakieś plusy i minusy, moze po prostu tak jak pisałem masz pechowy zestaw, wierz mi pracowałem w roznych sklepach i spotykałem różnych ludzi, czasami oni mieli racje, czasami nie, ale chociaż postaraj się poszukać przyczyny takiego zachowania komputera.

 

Czy wspomniany sklep ma stronę internetową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu można poznać, że pracujesz w sklepie komputerowym! Może nawet w PROMICu?

Cieszę się, że to napisałeś, owszem, pracowałem w wielu sklepach komputerowych, liczących się w całej Polsce, ale napewno nie był to PROMIC.

 

Dlatego też z doświadczenia zachowuje bezstronność, nie chcę bronić PROMICA, ani też Ciebie

 

Zawsze są jakieś plusy i minusy, moze po prostu tak jak pisałem masz pechowy zestaw, wierz mi pracowałem w roznych sklepach i spotykałem różnych ludzi, czasami oni mieli racje, czasami nie, ale chociaż postaraj się poszukać przyczyny takiego zachowania komputera.

 

Czy wspomniany sklep ma stronę internetową?

Sklep owszem ma strone : www.promic.com.pl

Nie wiem jednak co może mieć ona do tego?

Jedyną rozsądną przyczyną takiego zachowania komputera może być niewłaściwe złożenie zestawu (np. zbyt niski radiator) spowodowane chęcią jak największego zarobku.

Tylko dlaczego to klient musi dopłacać do już gotowego i mającego według sprzedawców nie psuć się zestawu?

 

PS. Przy czwartej naprawie zapytałem właściciela sklepu przy klientach czy gwarantuje mi on już bezawaryjną pracę komputera. Odpowiedział twierdząco na co ja go zapytałem czy może dać mi to na piśmie.

Wytrzeszczył oczy i odmówił - usatysfakcjonowało mnie to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to znaczy, że zbytnio mądro nie zachował się sprzedawca, ja bym w życiu tak nie zrobił tylko pojechał do Ciebie do domu i sprawdził tego przyczynę, zawsze wiedziałem co sprzedaje.

 

To co mówisz nie rozwiąże Twojego problemu, a jedynie przysporzy Ci kłopotu i nerwów, jedyne rozwiązanie jakie widzę, to pożyczyć solidny cooler od kogoś i sprawdzić czy będzie to samo.

 

Przeczytaj uważnie gwarancję, punkty które są w niej opisane, gwarancja obejmuje w zasadzie sprawne działanie komputera, co nie oznacza że dotyczy to każdego programu jakiego używasz. Nie wspomnę oczywiście o legalności.

 

Najbardziej podejrzanym faktem wydaje mi się 36 miesięczna gwarancja, ponieważ żadko który podzespół objęty jest taką gwarancją, a niewiele hurtowni daje tak długi okres.

 

Kolejna sprawa to rozmowa w sklepie, nie rozmawiaj z pracownikiem tylko proś szefa i mów jasno że albo spełni warunki gwarancji, albo wkraczasz na drogę sądową, jednak nie zapominaj o tym, że czasami pewność siebie może być zgubna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że jest to komputer mojej siostry ;)

Tak wiec moge na nim poeksperymentowac z warunkami gwarancji.

Jak już wspomniałem nie chce dokładać do tego komputera.

I uciesze sie jak procek najlepiej razem z płytą pójdą z dymem.

Będzie to już piąty serwis a trzeci udokumentowany.

Wtedy będe miał podstawy do wchodzenia na drogę sądową.

 

Tylko, żeby on w końcu... :twisted:

 

Gwarancja jest na 36 miesięcy co mnie też bardzo zdziwiło (oprócz monitora). I obejmuje zestaw jako całośc (36m) + monitor (12m).

A jeżeli chodzi o ewentualny brak legalnego oprogramowania :lol: to zawsze można zrobić FORMAT C: przed oddaniem go do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzymam kciuki.

 

Mam nadzieję, że wrzucisz notkę kiedy sprawa się zakończy  :)

Na pewno to zrobie.

Ze zdjeciem procka oczywiscie. Spalonego ma nadzieje :twisted:

Dzieki za rozmowe, myslalem na poczatku ze mam do czynienia z typowym sprzedawca komputerow. Czasami fajnie jest sie pomylic.

 

Pozdrawiam wszystkich lubiacych cieple procesorki.

 

Kurde jak gorąco :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...