Skocz do zawartości
LK

Nowe chłodzenie - Zalman VF700

Rekomendowane odpowiedzi

witam, właśnie zamontowałem vf700 alcu na msi 6600gt agp. Ogólnie jestem zadowolony bo wreszcie mam błogą ciszę ale... myślałem, że kur...cy dostane jak go monowałem. Okazało sie, ze pamiątki na mojej karcie są bardzo blisko rdzenia karty i radiatorki od zalmana się nie mieszczą... Musiałem spiłować część radiatorów (jeden nawet do połowy) i teraz troszkę się obawiam o jakość chłodzenia ramu.

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż tego zalmana na radeonie x800xl przebiegał bezproblemowo, jedyny minus ze jeden radiatorek na pamięć nie mieści się pod metalową zapinką, trzeba spiłować troszke radiator.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo...

 

Chłodzi świetnie, tylko ten RAM...i obecność Zalmana nie działa u mnie na memki...jak sypały artefaktami na 1200 tak sypią dalej...muszę tak jak sir Afeen zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wymienic chlodzenie na moim GF 6800

 

Zdecydowalem sie na Zalmana w wersji Cu. Mam wiec pytanie:

 

Czy radiatory dolaczone w zestawie z chlodzeniem sa dobre? Czy beda dobrze chlodzic pamieci, czy lepiej jednak zainwestowac w lepsze? Jezeli tak to jakie...

 

64 st. C w spoczynku na memorkach to zdecydowanie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak cieplutko bo masz gigabyte'a i jego "innowacyjne" chlodzenie. Normalnie te rdiatorki mimo ze male spokojnie starczaja bo maja nadmuch. Zeby osiagnac pasywnie taka wydajnosc musialbys dac naprawde supore alu. A wsrod niskich radiatorow wybor jesr raczej maly i nie olaca sie ich zmieniac na nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż tego zalmana na radeonie x800xl przebiegał bezproblemowo,  jedyny minus ze jeden radiatorek na pamięć nie mieści się pod metalową zapinką, trzeba spiłować troszke radiator.

1525214[/snapback]

Ja nie wiem co ty masz za zapinkę, ale u mnie nic nie kolidowało z radiatorami na grafie. Weszło bez bólu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż tego zalmana na radeonie x800xl przebiegał bezproblemowo,  jedyny minus ze jeden radiatorek na pamięć nie mieści się pod metalową zapinką, trzeba spiłować troszke radiator.

1525214[/snapback]

A PO CO POŁOWAĆ RADIATOR ??? Tylko na to Cię stać ??? Nie mogłeś przed zamontowaniem delikatnie wykrzywić koniec blaszki zapięcia a nie jebać radiator ??? Troszkę pomyslunku Chyba lepiej wykrzywić niż okaleczać radiator ???

też miałem podobny problem ale nie piłowałem radiatora tylko delikatnie wygiołem zapinke :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PO CO POŁOWAĆ RADIATOR ??? Tylko na to Cię stać ??? Nie mogłeś przed zamontowaniem delikatnie wykrzywić koniec blaszki zapięcia a nie jebać radiator ??? Troszkę pomyslunku Chyba lepiej wykrzywić niż okaleczać radiator ???

też miałem podobny problem ale nie piłowałem radiatora tylko delikatnie wygiołem zapinke :) Pozdrawiam

1611932[/snapback]

Moim zdaniem pilowanie radiatora nie jest zle, o co sie tak wkurzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czemu nie podlaczysz wiatraka do karty?

Zalman daje taka fajna przejscioweczke, i po co ma sie marnowac? :) Jesli potrzeba mu 5v to mozna przeciez na stale ustawic, bez kombinowania w sofcie.

/

Do postu nizej:

Na 99% ma, ale jak napisalem Zalman daje taka fajna przejscioweczke, i po co ma sie marnowac? :)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czemu nie podlaczysz wiatraka do karty?

2) Po co Ci wiatrak wiejacy na sekcje zasilania?

3) Brak zaslepek... Kolekcjonujesz kurz?

ad.1 bo w karcie jest 2 pinowe wejście a wiatrak jest na 3 pin , poza tym podłaczyłem go przez przejściówkę na 5V żeby było cicho

ad.2 Toż to 7900GT , dziwisz się ? Na rewersie karty dałem jeszcze radiatory na układy od sekcji zasilania mem bo grzeją sie niemiłosiernie , przypuszczam że to było powodem tak częstego padania 7900Gt więc wolałem schłodzić ja w miarę porządnie :wink:

ad.3 niestety brak bo one był jednorazowe a kilka razy zmieniałem mobo i port pci-e/agp zawsze był w innym miejscu :rolleyes:

 

Jeszcze jedno takie ładne foto cykłem :-P :

 

Dołączona grafika

 

Ps. chłodzenie kosztowało mnie 40zł więc chyba sie opłacało , na pewno jest lepsze jakościowo od pentagrama , zapinka jest banalna w montażu :)

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak odczepić radiatorki od pamieci, bo zmieniam grafe, a chcialbym sobie zostawic chłodzenie. Nie chciałbym nic uszkodzic ani na karcie, ani na radiatorach, a jednoczesnie chcialbym by bez problemow dalo się przyczepic je do nowej karty. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

OD jakiegoś czasu mój zalman dostał świra zaczoł tak hałasować że głowa boli :-| nie moge zniesc tego szumu i to jeszcze take okropne buczenie cały pc cichuteńko chodzi tylko ta karta mi to rozwala :angry: .

 

Czy macie jaiś pomysł jak go wyciszyć? Albo gdzie kupić taki nowy wiatraczek? Żeby idealnie pasował najlepiej by było jeszcze taki co świeci :) ''

 

Z góry dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

OD jakiegoś czasu mój zalman dostał świra zaczoł tak hałasować że głowa boli :-| nie moge zniesc tego szumu i to jeszcze take okropne buczenie cały pc cichuteńko chodzi tylko ta karta mi to rozwala :angry: .

 

Czy macie jaiś pomysł jak go wyciszyć? Albo gdzie kupić taki nowy wiatraczek? Żeby idealnie pasował najlepiej by było jeszcze taki co świeci :) ''

 

Z góry dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Mialem taki sam problem, z tym ze z coolerem na procesor - 7000. Dostalem oryginalny wentyl zalmana od tego goscia na allegro: ejama_pl

Moze tez maja do coolerow na grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Montowal ktos na stale tego zalmana bez tej blaszki? Bo mam problem, z blaszka zaczepia o HR05-Sli zalozonego na chipset, mam nadzieje, ze nie wyrwie mi kawalka pcb?:>

2. Jakie diody sa zamontowane w wersji vf700led lub fs-v7? 3/5/12v?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...