Skocz do zawartości
ghost_mode

Elixir - miłe zaskoczenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem takie pamięci bo innych w sklepie nie mieli a mnie się spieszyło ...

NANYA 400MHz CL3 ( 3-3-8 )

 

wsadziłęm do komputera i zacząłem się bawić lekkie oc

jak się okazało działają stabilnie przy 400 MHz na CL 2.5 :]

 

przy CL3 pogoniłem je na 450Mhz i dziłały stabilnie (na więcej reszta sprzętu nie pozwala ale też pewnie by poszło bez ingerencji w napięcia )

 

Tak więc jak już wspomniałem mile mnie to zaskoczyło, że z jednych z najtańszych pamięci da się wyciagnąć odrobinkę więcej :) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem i uważam że kupa. po 2 miesiącach @2.8v przestały robić defaultowe ustawienia (333, 2.5-3-3-7) niezależnie od napięcia, mimo że wcześniej leciały @422-2.5-3-3-7. gratuluję wyników ale uważajcie na Vmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie pamięci bo innych w sklepie nie mieli a mnie się spieszyło ...

NANYA 400MHz CL3 ( 3-3-8 )

 

wsadziłęm do komputera i zacząłem się bawić lekkie oc

jak się okazało działają stabilnie przy 400 MHz na CL 2.5 :]

 

przy CL3 pogoniłem je na 450Mhz i dziłały stabilnie (na więcej reszta sprzętu nie pozwala ale też pewnie by poszło bez ingerencji w napięcia )

 

Tak więc jak już wspomniałem mile mnie to zaskoczyło, że z jednych z najtańszych pamięci da się wyciagnąć odrobinkę więcej :) ....

Jak zrobiłeś, że te pamięci chodzą na 400 MHz ? :lol:

 

Największe kozaki jakie widziałęm DDR1 chjodziły na lekko powyzęj 300 MHz, u ciebie nawet na 450 wowwww

 

Pamięc ta ma 200 MHz i podkręciłą ci się do 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie pamięci bo innych w sklepie nie mieli a mnie się spieszyło ...

NANYA 400MHz CL3 ( 3-3-8 )

 

wsadziłęm do komputera i zacząłem się bawić lekkie oc

jak się okazało działają stabilnie przy 400 MHz na CL 2.5 :]

 

przy CL3 pogoniłem je na 450Mhz i dziłały stabilnie (na więcej reszta sprzętu nie pozwala ale też pewnie by poszło bez ingerencji w napięcia )

 

Tak więc jak już wspomniałem mile mnie to zaskoczyło, że z jednych z najtańszych pamięci da się wyciagnąć odrobinkę więcej :) ....

Jak zrobiłeś, że te pamięci chodzą na 400 MHz ? :lol:

 

Największe kozaki jakie widziałęm DDR1 chjodziły na lekko powyzęj 300 MHz, u ciebie nawet na 450 wowwww

 

Pamięc ta ma 200 MHz i podkręciłą ci się do 225.

człwiewku skoncz juz wypisywac w kazdym temacie o pamięciach albo o fsb , to ze sie nie mnozy x2.

idź nawracać cały swiat.......

BTW twój post nic nie wnosi do dyskusji... jak zawsze gdy piszesz na ten temat....

 

 

sam mam elixirki i nie narzekam.... za tą kase lepsze są tylko good ramy, ale akurat mialem na testy jeden egz. 256 ddr 3200 od good rama i jeden od elixirka , i ten od elixira chodzi z ładniejszymi timingami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg jeśli cię to denerwuje to nie czytaj - proste. Inni o tym nie wiedzą więc im to mówie

 

Co do konkurencyjnych pamięci noname to polecam tego arta - trochę już stary ale widać w nim jak to z pamięciami jest http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=96

 

Nie ma zasady, że coś się lepiej kręci. Kwestia sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> Nie ma zasady, że coś się lepiej kręci. Kwestia sztuki. <<<

 

To po co kupowałeś hynixy ? mogłęś mieć te same rezultaty na noname duuuużo tańszych ...

Nie ściemniaj ze cię stac to kupiłeś takie a nie noname !

Pieniądze zawsze się przydadzą a przecież kręcenie to tylko kwestia sztuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> Nie ma zasady, że coś się lepiej kręci. Kwestia sztuki. <<<

 

To po co kupowałeś hynixy ? mogłęś mieć te same rezultaty na noname duuuużo tańszych ...

Nie ściemniaj ze cię stac to kupiłeś takie a nie noname !

Pieniądze zawsze się przydadzą a przecież kręcenie to tylko kwestia sztuki ;)

umieszcz czytac co pisze ?

 

umieszcz czytqac artykuly ktore linkuje ?

 

mam aktualnie kinsgtony 2 x 512 MB value ram co chodza na 276 MHz i czy to swiadczy o tym ze kazde sztuki sie beda krecic ?

 

w jednym kompie mam hynixy bo kiedys je kupilem a pozniej podczas testow trafilem na kozackie kingstony wiec je kupilem.

 

czytaj uwaznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej DJ zauwazylem ze zawsze podajesz prawdziwa szybkosc pamieci np. zamiast 400Mhz (ta co wszyscy) piszesz 200Mhz rzeczywistych. :wink:  

Skad ta zmiana?? :D

ja zawsze tak pisalem :)

 

a dlaczego? Poniewaz taka jest prawda, a ja nie lubie oszukiwac innych i samego siebie ot to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprzedawcy i producenci nas oszukuja podajac 400Mhz?? :wink:  

Przeciez nie kazdy wie ze np. 400Mhz to 200Mhz tylko montowane  

sa w DDR i stad w nazwie dwukrotnie szybsze. :wink:  :)

wiesz oszustwem jest podanie tego bezposrednio na produkcie bez zadnych wymijajaych stwierdzen w stylu:

 

ATI Radeon 9600 PRO 600 MHz Memory ktory pisze na karcie firmy HIS - jest onabezpieczna poniewaz jnie jest to ATI Radeon 9600 PRO tylko HIS Radeon 9600 PRO

 

i takie inne rzeczy.

 

i później ludzie maja zal i pretese zeich pamiec DDR400 nie ma 400 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj skoro Twoje kingstonki w dualu robia 274Mhz i domyslam sie ze masz proca pod socket A zapraszam do rankingu stabilnego fsb. Pokaz na co cie stac a nie z kazdym w zwade wchodzisz. Mysle ze na takich taktach powinienes skopac mi tylek. Ja mam jedynie 256 bachus_anonymous 263 wiec jak dobrze pojdzie bedziesz 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj skoro Twoje kingstonki w dualu robia 274Mhz i domyslam sie ze masz proca pod socket A zapraszam do rankingu stabilnego fsb. Pokaz na co cie stac a nie z kazdym w zwade wchodzisz. Mysle ze na takich taktach powinienes skopac mi tylek. Ja mam jedynie 256 bachus_anonymous 263 wiec jak dobrze pojdzie bedziesz 1.

o kurcze widzisz cały bajer w tym, ze ja w podpisie mam tylko jeden komputer - ten na którym siedze w domu. oprocz serwera (tulipan) mam jeszcze asusa A8V Deluxe z athlonem 3200+ (0,09 u) z 1 GB kingstonami. I tam mam takie FSB (HTT). zaś mój abit kurcze przypuszczam ze jest kozacki jednak nie chce się mi go drutowac bo mam Athlona 2000+ i max FSb ktore wyciągam to 213 - powyżej Fsb skacze niemiłosiernie - ale raczej jest to problem brak drut moda - ale jedno jest pewne Was nie przebije na amd k7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cenę elixirów to tylko goodramy na kościach infineon. Sam takie mam i pamięc działa stabilnie na 2-3-2-6 i fsb 216 na 2.9 v i są zimne. Z elixirami jest loteria z goodramami również ale te goodramy na kościach infineona za cenę poniżej 300 zł to bardzo dobra propozycja no ale jak teraz hynixy stoją ponjiżej 300 zł to chyba wiadomo co się opłaca teraz brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj skoro Twoje kingstonki w dualu robia 274Mhz i domyslam sie ze masz proca pod socket A zapraszam do rankingu stabilnego fsb. Pokaz na co cie stac a nie z kazdym w zwade wchodzisz. Mysle ze na takich taktach powinienes skopac mi tylek. Ja mam jedynie 256 bachus_anonymous 263 wiec jak dobrze pojdzie bedziesz 1.

o kurcze widzisz cały bajer w tym, ze ja w podpisie mam tylko jeden komputer - ten na którym siedze w domu. oprocz serwera (tulipan) mam jeszcze asusa A8V Deluxe z athlonem 3200+ (0,09 u) z 1 GB kingstonami. I tam mam takie FSB (HTT). zaś mój abit kurcze przypuszczam ze jest kozacki jednak nie chce się mi go drutowac bo mam Athlona 2000+ i max FSb ktore wyciągam to 213 - powyżej Fsb skacze niemiłosiernie - ale raczej jest to problem brak drut moda - ale jedno jest pewne Was nie przebije na amd k7 :)

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze widzisz cały bajer w tym, ze ja w podpisie mam tylko jeden komputer - ten na którym siedze w domu. oprocz serwera (tulipan) mam jeszcze asusa A8V Deluxe z athlonem 3200+ (0,09 u) z 1 GB kingstonami. I tam mam takie FSB (HTT). zaś mój abit kurcze przypuszczam ze jest kozacki jednak nie chce się mi go drutowac bo mam Athlona 2000+ i max FSb ktore wyciągam to 213 - powyżej Fsb skacze niemiłosiernie - ale raczej jest to problem brak drut moda - ale jedno jest pewne Was nie przebije na amd k7 :)

to puść przynajmniej na chwilę pamięci asynchro wobec proca i wrzuć skrina z kingstonami na @270Mhz.

a w ogóle co znaczy że fsb skacze? o tym zjawisku to jeszcze nie słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o kurcze widzisz cały bajer w tym, ze ja w podpisie mam tylko jeden komputer - ten na którym siedze w domu. oprocz serwera (tulipan) mam jeszcze asusa A8V Deluxe z athlonem 3200+ (0,09 u) z 1 GB kingstonami. I tam mam takie FSB (HTT). zaś mój abit kurcze przypuszczam ze jest kozacki jednak nie chce się mi go drutowac bo mam Athlona 2000+ i max FSb ktore wyciągam to 213 - powyżej Fsb skacze niemiłosiernie - ale raczej jest to problem brak drut moda - ale jedno jest pewne Was nie przebije na amd k7 :)

to puść przynajmniej na chwilę pamięci asynchro wobec proca i wrzuć skrina z kingstonami na @270Mhz.

a w ogóle co znaczy że fsb skacze? o tym zjawisku to jeszcze nie słyszałem...

No nie gadajcie ze nie widzieliście niestabilnego FSB :)

 

wystadzy włączyc CPU-Z i mało kompow w swoim zyciu widzialem zeby im FSB nie skakwało nawety o 0,1 MHz

 

Zaś na moim abicie skakało z 219 na 199 nawet - 8O

 

Juoptro postaram sie wypomidzic screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie trzyma jak skala Dikladnie w tej chwili 235.5 Mhz anie mniej ani wiecej. Standardowe takty do codziennego uzytkowania. Jedynie na procu mam 2590.8-2590.9Mhz. A niestabilne to ja widzialem. Oczywiscie jak np zapuszcze 260 2 2 2 11 @3.3v winda sie odpali ale np. 3d marka wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie trzyma jak skala Dikladnie w tej chwili 235.5 Mhz anie mniej ani wiecej. Standardowe takty do codziennego uzytkowania. Jedynie na procu mam 2590.8-2590.9Mhz. A niestabilne to ja widzialem. Oczywiscie jak np zapuszcze 260 2 2 2 11 @3.3v winda sie odpali ale np. 3d marka wywali.

a no to spoko. Ja mam chyba jakiegoś lewego Abita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]dj ludzie nie beda miec pretensji bo nie wiedza czy maja 200 czy 400. ale jak pojda do sklepu i poprosza o pamieci 200 a sprzedawca jakims cudem ma takie cos jak ddr200 to beda szczesliwi.

Kurcze ja sam mam już pewne dylematy i ja jaknajbardizej i rozumiem Twoje zdanie. Jednak widać wyraźnie już pewne tendencje. Część producentów powoli już odchodzi od efektywnego taktowania. Winfast chyba wszędzie stosuje rzeczywiste. No ale nie o tym mowa.

 

Po prostu musi być pewna świadomość, że pamięć DDR400 ma nie 400 MHz ale 200 MHz. Bo później są takie problemy i dziwne pytania na forum (sam wiesz dobrze), dlaczego moja pamieć DDR400 ma tylko 166 MHz i takie inne.

 

A myśle ze z czasem uda się dojśc do pewnych sukcesów :) Trzeba tylko odrobinę chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cenę elixirów to tylko goodramy na kościach infineon. Sam takie mam i pamięc działa stabilnie na 2-3-2-6 i fsb 216 na 2.9 v i są zimne.

Kolega swego czasu nabył Kingstony Value RAM 333 cl2,5 na kościach Infineon i dojechał do stabilnego FSB217 11-2-2-2cl 2.9V - widać to nie przypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]dj ludzie nie beda miec pretensji bo nie wiedza czy maja 200 czy 400. ale jak pojda do sklepu i poprosza o pamieci 200 a sprzedawca jakims cudem ma takie cos jak ddr200 to beda szczesliwi.

Kurcze ja sam mam już pewne dylematy i ja jaknajbardizej i rozumiem Twoje zdanie. Jednak widać wyraźnie już pewne tendencje. Część producentów powoli już odchodzi od efektywnego taktowania. Winfast chyba wszędzie stosuje rzeczywiste. No ale nie o tym mowa.

 

Po prostu musi być pewna świadomość, że pamięć DDR400 ma nie 400 MHz ale 200 MHz. Bo później są takie problemy i dziwne pytania na forum (sam wiesz dobrze), dlaczego moja pamieć DDR400 ma tylko 166 MHz i takie inne.

 

A myśle ze z czasem uda się dojśc do pewnych sukcesów :) Trzeba tylko odrobinę chęci.

Sam mialem taki problem i DJ mi wyjasnil :wink:. Dzieki jego opowiedziom wiem ze nie ma pamieci 400Mhz PC3200 tylko 200Mhz PC3200 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...