Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, zasadniczo można jeden. Niesatety nie widziałem nigdzie podanej obciążalności tego złącza. Ale na forum ktoś już je spalił podpinając 2 wiatraki które razem miąły coś koło 5W. Zagadaj w do Owsa albo Świdra, oni siedza w zdechłym sprzęcie to może powiezą Ci konkretnie jak to z tym jest.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynna regulacje sobie mozna tez zrobic ladnie pieknie :D potem zapodam foto mojego zastawu ;)

 

to wole zrobic wlasne konstrukce przejsciowki z molexa na 3pin za 4zl albo kupil elegancka za 5 i miec swiety spokoj.

1292577[/snapback]

no ja o czyms takim mowilem ;) Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie mianowicie. Na razie sprawdzam ile wycisnę na max FSB bez zmiany napięcia. I udało mi się dojść do 220FSB testuje cały dzień komputer i dalej kręcę chce być pewny stabilności. Wszystko na AC, bo WC testuje na szczelność i czeka mnie jeszcze montaż wentylatorów na nagrzewnicy, dlatego myślę jeszcze tydzień na AC.

 

Ale odbiegam od tematu. Zauważyłem, że, na FSB 205 i 215 w teście 3d Mark dziwnie grafika skacze w grach tego nie ma, ale w teście jest. Na FSB 210 i 220 już jest wszystko oki. Czy to mogą być objawy zegara RTC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zrobić podobnie tak jak szwistak , podbiąć pięć 80x80 poprzez rozgałężniki i kontrolować to Speedfan (da się). Mam tylko pytanie czy nie wpłynie to na stabilność płyty gł. Co do obciążenia to śrdnio wentyl 80x80 ma 0,12A*12V=1,44W więc nawet podpięcie trzech do jednego gniazda FAN nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynna regulacje sobie mozna tez zrobic ladnie pieknie :D potem zapodam foto mojego zastawu ;)

no ja o czyms takim mowilem ;)

1292669[/snapback]

No ta po co robic jak ci moze automatcznie komp regulowac obroty :P :D

 

Ja chce zrobić podobnie tak jak szwistak , podbiąć pięć 80x80 poprzez rozgałężniki i kontrolować to Speedfan (da się). Mam tylko pytanie czy nie wpłynie to na stabilność płyty gł. Co do obciążenia to śrdnio wentyl 80x80 ma 0,12A*12V=1,44W więc nawet podpięcie trzech do jednego gniazda FAN nie powinno stanowić problemu.

1293341[/snapback]

To wiem tylko przy niskich ustawieniach predkosci straszliwie sterowniki Winbond W83627HF piszczy :unsure: troche to lipne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta po co robic jak ci moze automatcznie komp regulowac obroty :P :D 

To wiem tylko przy niskich ustawieniach predkosci straszliwie sterowniki Winbond W83627HF piszczy :unsure:  troche to lipne jest.

1293539[/snapback]

po to bo przez mobo to jest bardzo uposledzone mala rozdzieloczosc takiego czego i nie mozna z takiego fana zasilacz duzej liczby wentyli mobo sie bardziej grzeje jak plynie przez nia wiekszy prad itd wieksza radosc jak sie cos samemu zrobi mozna jeszcze naliczyc duze ilosci "za" rob jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos to mobo w parze z 2x512MB na BH-5 ? Pytam poniewaz nie moge sobie biosu dopasowac i bylbym wdzieczny gdyby osoba ktora ma taki konfig podzielila sie ze mna informacja jakiego biosu uzywa. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos to mobo w parze z 2x512MB na BH-5 ? Pytam poniewaz nie moge sobie biosu dopasowac i bylbym wdzieczny gdyby osoba ktora ma taki konfig podzielila sie ze mna informacja jakiego biosu uzywa. Pozdro!

1293717[/snapback]

Z podpisu wynika że masz inną płyte, nie pomyliłeś topiców??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to bo  przez mobo to jest bardzo uposledzone mala rozdzieloczosc takiego czego i nie mozna z takiego fana zasilacz duzej liczby wentyli mobo sie bardziej grzeje jak plynie przez nia wiekszy prad itd wieksza radosc jak sie cos samemu zrobi mozna jeszcze naliczyc duze ilosci "za" rob jak chcesz

1293582[/snapback]

No ja mam w obudowie sterowanie zrobione na lmie i potencjometrach tylko mi chodzi o autokmatyke gdzialania tego. Robilem pare inncyh ukladów które mialy regulowac liniowo obroty wzgledem temperatury ale o dupe podluc sa. Edytowane przez szwistak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w obudowie sterowanie zrobione na lmie i potencjometrach tylko mi chodzi o autokmatyke gdzialania tego. Robilem pare inncyh ukladów które mialy regulowac liniowo obroty wzgledem temperatury ale o dupe podluc sa.

1293956[/snapback]

moze mi powiedziec jak to chcesz zrobic u mnie lm prawie stopil plastikowa obudowe takiej tempy dostal po 12h pracy z 12v na 3.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi powiedziec jak to chcesz zrobic u mnie lm prawie stopil plastikowa obudowe takiej tempy dostal po 12h pracy z 12v na 3.2v

1293973[/snapback]

Wiem u mnie tez sie gotowal LM az sie kiedys niechcaco poparzylem. Zalozylem mu radiator(kawalek aluminiowej blachy) i bylo git :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mozesz mi zdradzic jak chcesz zrobic ta kontrole pradem z fana chcesz regulowac prad bazy jakiego tranzystora sterujacego czy jak :?:

1294064[/snapback]

Nie pamietam dokladnie jak to bylo robione. Stare czasy. Ostanio mi sie zjaral ten uklad dlatego wlasnie pytam sie ile mozna max podalczy wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy problem... sterowniki mi zainstalowalo... ale tylko tyle, ( OS win 2003 server ) ... nie moge zdjec sciagnac z aparatu =/

 

ktos ma jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem tylko przy niskich ustawieniach predkosci straszliwie sterowniki Winbond W83627HF piszczy :unsure:  troche to lipne jest.

1293539[/snapback]

Nie wiem u mnie nic nie piszczy - sprawdzone na NF7 i MSI KT6 - mam podpiete 1x92 , 3x80 , 1x40 . Wszystko chodzi elegancko i płynnie. Zauważyłem że MSI KT6 ma wiekszą w Speedfan możliwość regulacji PWMOUT clock a przesto większą płunnosć regulacji - można zjechać do kilkuset RMP. Na NF7 można ustawić najmniej na 5,6 KHz , a na MSI zjechać nawet do 5,5 Hz. Można gdzieś zmienić coś dla NF7 żeby uzyskać wiekszy wachlarz ustawień PWM?

 

edit

 

Sprawdziłem na MSI kt6 piszczy ale tylko w zakresie od 2,4KHz do 63,9 Hz ., reszta zakresu w porządku, Na NF7 piszczenie nie występuje

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witma, mam głośniki creativa 5300 5.1 , karta dźw. soundstorm i mam problem. dźwięk wychodzi mi tylko z jednego kanału (zielonego) ,a reszta wejsć nie działa. wgrałem najnowsze stery nvidi rmx i dalej nic , proszę o pomoc.

 

ps. nieche mi sie czytać tyk dwustu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek w winampie :?:

options output all hardware acceleration

jestem ciekaw ile jeszcze razy bede przymuszony do odpowiedzi na takie pytania ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niestety wiele razy:(

 

Oczywiście kolaga ustawił w mixerze korzystanie z 5.1?

 

Do BADCOMPANY3

Ot. Jak Ci się nie chce czytać 200 stron to użyj Szukajki i nie rób śmietnika bo to było już zbyt wiele razy!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge tyle razy ile komus sie nie bedzie chcialo czytac teog co juz bylo, a ze funkcja ilosc stron od czasu jest rosnaca (chyba ze jakis moder wywali te 200 stron w sumie to i tak tylko strata dysku tweakowego) to tak dlugo dopoki ktos bedzie mial nf7. jak myslicie ile to jeszcze moze potrwac? rok? szkoda fajna plytka, szkoda ze mnie stac na jakis sprzet dopiero jak juz swoje na rynku odsiedzi i zanim sie wkrece to juz po nim:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...