Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie tak... ponieważ są te gorsze kondy... czyli może gorsza filtracja... trzeba by to sprawdzić... ;)

 

Ale tutaj dużo zalezy od NB... a NB też się różne trafiają... więc sądze, że nawet te gorsze serie mobo powinny 250 robić... chociaż jak to bywa w hardłerze ;) że wszystko może się zdarzyć... jedni mieli mobo (Merlin) co na 270 nawet super Pi robili itd... a inni mają problemy z 230...

 

Gorsze podzespoły napewno stanowią pewien ubytek... na oc mobo... ale dalej da się na niej niezle kręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zechciej zauważyć jak było na początku, jak rev 2.0 weszła były problemy z dojechanime do 250! teraz to norma

 

"Gorsze podzespoły napewno stanowią pewien ubytek... na oc mobo... ale dalej da się na niej niezle kręcić"

No aqrat co do tego nie powinieneś sie wypowiadać bo nie masz tego szitu pod strzechą :-|

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam... ale wnioskuje to z Twojego osiągnięcia jakim jest 250 na tej mobo :D

 

I także zechciej zauważyć, że jak weszła rev2.0 to nie było jeszcze modowanych biosów do niej... które jak widać stanowią połowe sukcesu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego rozumiem że "stare dobre" NF7 miały w zasięgu 250 a nowe "szity" również mają w zasięgu te 250?

1350361[/snapback]

 

 

 

Hej UNCLE

 

Pisales mi na Priva... Jak jest roznica miedzymiedzy szyna 200 i 26x na moim Abicie... (biorac pod uwage ze... bierzemy ta sama wyjsciowa wartosc Mhz Procka.

 

NO to postanowilem ze dam to tutaj... z racji tego ze moze sie to przydac i innym.

 

Przeprowadzielm testy na.

 

10,5x200 CL2-2-2-5 T1 oraz 8x261,6 CL3-3-3-11 T1 (vitesty nie chca ma CL2,5 isc)

 

NO i oto wyniki !!!!!!!!!!

 

Ogladajcie i komentujcie:

 

261,6 FSB

 

200 FSB

 

Dla mnie przyrost jest znaczacy (patrzac na to jakie slabe timingi mam na pamieciach przy 262FSB.

 

Ahhh Zauwazcie ze Proc przy 261,6Mhz FSB ma okolo 10 mhz mniejsze wyjsciowe taktowanie :). Bo serio nie chcialeo mi sie dokladnie przeliczyc i sie majtnalem o te 10 Mhz :P. WYBACZCIE :). JAk chcecie jeszcze jakies testy Piszcie :P (proc ogranicza mnie do 2400 MHZ :P.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej UNCLE

 

Pisales mi na Priva... Jak jest roznica miedzymiedzy szyna 200 i 26x na moim Abicie... (biorac pod uwage ze... bierzemy ta sama wyjsciowa wartosc Mhz Procka.

 

NO to postanowilem ze dam to tutaj... z racji tego ze moze sie to przydac i innym.

 

Przeprowadzielm testy na.

 

10,5x200 CL2-2-2-5 T1 oraz 8x261,6 CL3-3-3-11 T1 (vitesty nie chca ma CL2,5 isc)

 

NO i oto wyniki !!!!!!!!!!

 

Ogladajcie i komentujcie:

 

1350486[/snapback]

jak dla mnie to jasne ze przy takiej różnicy fsb jest tak mały przyrost wydajności to dla tych co mają słabe ramki (tak jak ja niestety) lepiej dać mniejsze fsb a wyostrzyć timingi. Mam kingstony 512 dwustronne i mam problem żeby odpalić kompa przy ich 400 mhz na timingach z spd, po prostu nie chcą chodzić na takich wartościach jaki mają fabrycznie ustawione (oczywiście asynchro żeby nie było że to proc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie tylko kwestia magistrali. Poprostu różne biosy lubią różne mnożniki.

Ja robiłem testy na 7,5 , 8, 8,5, 9, 9,5, 10, 11, 11,5, 12 i 12,5 wszystko *202 (wiecej płyta nie pozwala :sad: ).

......i najwyższą wydajność uzyskałem na 11,5 oraz........ 9!!!

Chodzi mi oczywiście o Everesta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyjade, zażuce oruginalny bios, zlokam co i jak ;)

 

Na xs chyba kiedyś ktoś dał porównanie do 2-2-2-x przy 200 a 2-1-1-x przy 100 lub 133, chyba na 3d2k1 sprawdzali wydajność, 133 było leprze...

mnożnik to droga sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjoł Sector19!

cholerka napisałem ci na priva że lepiejbyłoby zapodać takie testy:

8,5x260=2210 timingi jak napisałeś 3 3 3 11 ewentualnie 8,5x259=2201,5:D też na 3 3 3 11

oraz 11x200=2200 również na 3 3 3 11 zeby pokazać różnicę w samym fsb (timingi te same)

ciekawy byłby również wynik z timingami w stylu 2 2 2 6 lub 2 2 2 11 na najwyższym fsb na jakim jest to możliwe przy zachowaniu takiego samego taktowania procka

ale fajne że zrobiłeś te testy i zamieściłeś je tutaj - zawsze jakieś porównanie jest

i ja już widzę że OC pamięci naprawde niewiele daje wydajności w grach - skoro przyrost we wrażliwym na to 2001se jest tak mały...

ja powiem tak - mając w domciu kingmaxy ddr500 hardcore porobiłem mase testów i właśnie taki sam przyrost osiągnąłem: 11x200=2200 11 3 3 3,0 - 13550 9x245=2205 11 3 3 3,0 - 14035

dla mnie taki przyrost ma znikome znaczenie... myślałem ze przy takim wzroście na fsb będzie to ponad 1000pkt zysku... rozczarowałem się...

dodać jeszcze mogę że różnica punktowa przy ustawienach 11x200 8 3 3 2,5 w dualu 2x256 (twinmos) a w singlu 1x512 (kingmax) wynosiła~100pkt w 3dM 2001se... więc też bardzo mało... pomińmy tu ze były to różne ramki...

co do wpływu mnożnika na tego typu testy... cóz zmieniając jeden czynnik musimy również zmienić drugi - więc imo będzie to mniejsze zło niż np 300mhz taktowania na cpu;P

 

btw Sector myślałem że te vitesty pocisną więcej (lepsze timingi) - przecie to tccd

ps - jak bedzie ci sie jeszcze chciało walczyć - zrób testy o których pisałem ci na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś co oznacza komunikat wyskakujący gdy podkręce fsb zaraz po uruchomieniu kompa " DO NOT POWER OF while BIOS saving your settings" po tym komunikacie komp się restartuje i potem uruchamia się normalmnie ze zmienionymi ustawieniami biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrążasz się krzypawie ;]

 

Angielski nie jest powrzechnie znany? A tak w ogóle to nie łaska wziąć słownik do ręki i sprawdzić nawet wyraz po wyrazie? Przecież domyśliłbyś się ogólnego sensu. I jeszcze jedna sprawa. Ile masz lat i jak sie w szkole uchowałeś, że tak prostego zdania nie rozumiesz?

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanko... Czy jeżeli ustawie w biosie stosunek FSB procka do FSB pamięci na AUTO to idą mi one synchro czy asynchro z szyną procka?? Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne odpowiedzi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrążasz się krzypawie ;]

 

Angielski nie jest powrzechnie znany? A tak w ogóle to nie łaska wziąć słownik do ręki i sprawdzić nawet wyraz po wyrazie? Przecież domyśliłbyś się ogólnego sensu. I jeszcze jedna sprawa. Ile masz lat i jak sie w szkole uchowałeś, że tak prostego zdania nie rozumiesz?

1352051[/snapback]

[/quwiesz

wiesz, ten komunikat pojawia się nie zawsze,tylko wtedy kiedy troche przesadze z fsb albo timingami i dlatego myślałem że to jakiś błąd, po prostu nie skojarzyłem prostego zdania, aszkłodo szkołpodestapomaawówce miałem ruski a pociecałe życiuczyćk się uniemka to niemca, i mady nie miałem agodzinaej godziny angielskiego ale poeccewowe żechodzićśli chodzi termzwićosanię związaną z kompami to rozumiem, jak przeczytałem to co napisałeś to aż się zdziwiłem czemu wcześniej tego nie zajażyłem, pozatym walcze dziś pół dnia z kiepską kośćią pamięci kingston 512 @400 na jakichś dziwnych kościach "ELPIDA" kupiłem te pamięci już dość dawno ale ze starym ecs-em to nawet nie wiedziałem jak bardzo są kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyla ze tccd nie idą zbyt dobrze na nf2 ;)

1351370[/snapback]

 

DOKLADNIE:) Na Moim NF2... hmmm 3-3-3-11 T1 NO moglobybyc gdyby bylo Cl2,5) a tak to troche unbolewam :)... Moze Sie pobawie w voltowanie male...ale to za pare dni :P... narazie modyfikuje chlodzenie :).

 

Ale jedno nie pociesza Cl 2,5 Moje A_daty na A64 ida spokojnie 285 (niestety wiecej nie dawalismy)...

 

aa i o dziwo na NF2 Ruszaja na... Np. CL3-2-3-11 lub CL3-3-2-11 (hhmmm potestuje sie :P)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Mam zasilacz 20pin i płyte Abit NF7-S na niej jest złacze 24pin Do czego słuza te dodatkowe 4pin czy to w jakis sposub ogranicza OC płyty??

 

Pozdrawiam!! Wesołych...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Mam zasilacz 20pin i płyte Abit NF7-S na niej jest złacze 24pin  Do czego słuza te dodatkowe 4pin czy to w jakis sposub ogranicza OC płyty??

 

Pozdrawiam!! Wesołych...................

1352625[/snapback]

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z mojej strony :D Czy przy szynie wysokości 218 Mhz muszę zakładać jakis radiatorek na SB?? Zaznaczam, że posiadam w budzie dwa wentylatorki 80x80 po 3000 rpm każdy ( jeden powietrze gorące wyciąga a drugi wciąga chłodne )!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo uwazam ze nie. Najlepiej sprawdzic organoleptycznie jego temperature :D . Dodatkowo warto powylaczac nieuzywane porty/urzadzenia obciazajace sb (np sieciowka, ew. karta muzyczna, porty...). Niemniej jednak jesli grzeje sie dosc znacznie (co sie objawi szczegolnie w lecie) nie zaszkodzi zaaplikowac mu radiator, nawet niewielki, na allegro chodza takie po mniej niz 10 zeta, ewentualnie wystrugac cos samamu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, chociaż jak masz jakis pod ręką to czemu nie załozyć? Ja jade na 200MHz i mam załozony jakiś mały radiatorek. Taki zabieg napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo uwazam ze nie. Najlepiej sprawdzic organoleptycznie jego temperature icon_biggrin3.gif . Dodatkowo warto powylaczac nieuzywane porty/urzadzenia obciazajace sb (np sieciowka, ew. karta muzyczna, porty...). Niemniej jednak jesli grzeje sie dosc znacznie (co sie objawi szczegolnie w lecie) nie zaszkodzi zaaplikowac mu radiator, nawet niewielki, na allegro chodza takie po mniej niz 10 zeta, ewentualnie wystrugac cos samamu icon_smile3.gif .

Dzięki za odpowiedź! :wink: Ale powiedz mi w jaki sposób mogę stwierdzić, że SB się przegrzewa??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem troche dziwny chos moze pospolity heh o wiec mam plytke jak w temacie no i wyzucilem ten okropny wiatrak i nalozylem radiator. Niby wsio ladnie halasu nie ma le .. kiedys moglem moje pamieci podkrecic na 220 bez zwiech itp wsio stabilnie a po tym zabiegu nie mog wycisnac nawe 210 ... nie wiem co sie stalo czy temp za duza czy co. Radiator nie jest za duzy ze wzgledu na zasilacz .. wisza oboja na styk wiekszego nie moge dac .. gdzie moge sprawdzic temp chipsetu ??? z gory thx pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...