Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

rpoblem z nf7 (restarty ciag dalszy) . Na hdd jest win z poprzedniej plyty i sie nieuruchamia bo blad wyskakuje, ale to normalka, podczas instalacji wina czyli prawdopodobnie jest to wmiare stresujace dla proca komp sie wylancza i robi piii... buuuuu. .... pi..... bu... takie na pirzemian wmiare dlugie sygnaly. komp potrafi tak zrobic nawet w biosie podczas obserwacji temperatury proca, w biosie ma do 56 stopni i chyba to jest bez stresu przynajmniej tak mi sie wydaje. BARON. BIOS z CPC off?? a co to?. i dlaczego BIOS 2T. (2gb wykrywa w dualu 333) jak mowisz tak sprawdze, zaraz jade po paste i od nowa cooler zakladam. Ma ktos jeszcze jakies pomysly? (w innych konfiguracjach ramu tez jest ta sama sytuacja, na starej plycie wszystko bylo ok, ale do 1,5gb bo z 2gb juz sie komp wieszal strasznie, kosci sa ok bo jak wkladam pojedynczo w starym kompie to jest all ładnie) zmienilem szyne z 166 na 120, a co za tym idzie zwolnil i proc i ram i teraz win sie instaluje.

Edytowane przez quake1234567890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam jeżeli kogoś odrazu wkurzę ale niestety jestem laikiem komputerowym maxymalnym :D

 

Mam płytę

ABIT NF7-SL v 2.0

 

Chciałem się dowiedzieć jaki sterownik należy wgrać z dyskietki i jak to zrobić żeby zainstalować windows na dysku SATA. Po przeczytaniu kilku róznych wątków na temat instalacji sam spróbowałem to zrobić i podczas ładowania instalatora nie działa ani F6 ani F2 proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpoblem z nf7 (restarty ciag dalszy) . Na hdd jest win z poprzedniej plyty i sie nieuruchamia bo blad wyskakuje, ale to normalka, podczas instalacji wina czyli prawdopodobnie jest to wmiare stresujace dla proca komp sie wylancza i robi piii... buuuuu. .... pi..... bu... takie na pirzemian wmiare dlugie sygnaly. komp potrafi tak zrobic nawet w biosie podczas obserwacji temperatury proca, w biosie ma do 56 stopni i chyba to jest bez stresu przynajmniej tak mi sie wydaje. BARON. BIOS z CPC off?? a co to?. i dlaczego BIOS 2T. (2gb wykrywa w dualu 333) jak mowisz tak sprawdze, zaraz jade po paste i od nowa cooler zakladam. Ma ktos jeszcze jakies pomysly? (w innych konfiguracjach ramu tez jest ta sama sytuacja, na starej plycie wszystko bylo ok, ale do 1,5gb bo z 2gb juz sie komp wieszal strasznie, kosci sa ok bo jak wkladam pojedynczo w starym kompie to jest all ładnie) zmienilem szyne z 166 na 120, a co za tym idzie zwolnil i proc i ram i teraz win sie instaluje.

MI też potrafił zaczać buczeć w biosie , jak już mówiłem powróciłęm do normlanych nastawów czyli 2600+ a nie 3200+ , odkurczyłem całego kompa i nowa pasta na procek, póki co spokoj.

Edytowane przez Cappo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, napewno nie zaszkodzi.

Sflashuj BIOS od nowa, uruchamiając komputer w DOSie. ( ale nie poprzez ALT+F2, tylko z pełną linią komend-< Nie nie podam Ci ich, sam se poszukaj>.

juz nie trzeba, padl procesor, plyta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyscilem proca ze starej pasty i cooler, kupilem pozadna paste i porzadnie all zamontowalem i jest gites, tylko 1 pytanko, 3dmark01,03,05 testowalem po kilka razy i przechodza a w FEAR na maximum *4/*8 to potrafi wyjsc z gry. Proc to barton 2600+(1900mhz)@3400+(2300mhz) . Czy fear ma w sobie cos nie tak ,czy to moje wirusy na hdd, czy co to moze byc skoro w smarkach twardy jak skała?? ps. do jakiego napiecia moge zwiekszyc (wedlug gazety jak ma teraz 1,65 to bezpiecznie 1,9) teraz mam 1,75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quake1234567890

Wyłącz kompa z prądu wyjmij jedną kość ram zostaw jedną 512 samą w single następnie resrt biosu przełóż zworkę tak na 2min a nie na 1sek. Następnie włącz kompa wejdz do biosu i daj Load Bios Optimized Default i wtedy sformatuj i instaluj system ale pamiętaj format C a nie jakaś naprawa systemu itp.

System powinien się zainstalować. Jakie instalujesz stery do mobo? Ściągnij te. Sam jadę na nich. Podczas instalacji instaluj wsio bez IDE SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do Was pytanko mam nf7-s rev 2,0 działa mi juz ponad 2 lata wszystko jest okej chce teraz wymienić pamieci na 2x512 corsair. Słyszałem ze te płyty nie lubią ponoć kosci 512 mb w dualu , więc w związku z tym pytanie : czy będzie to działać ? i czy może trzeba podmienic bios i na jaki ? - pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qura16 :)

 

ale znalazłem takie coś :

1. D26 Taipan rev. 2.0.05 0.1 (SATA 4247)

2. D26 Taipan rev. 2.0.05 0.1 (SATA 4247) CPC OFF

 

który mam wybrać ten 1-szy czy 2-gi a jesli byłbyś tak miły i nie będzie to zaden z tych biosów , które podałem to czy podkleiłbyś mi link do prawidłowego ??:) - dzieki z góry Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzi ęki Manieczka ;) kiedyś się tym interesowałem ,lecz teraz nie mam na to czasu . Ale chyba będę musiał troszkę poczytac bo przez 2,5 roku nf7-sik chodził bez żadnych problemówa procek 1400mhz jest ciągle przetaktowany na 2100 mhz. Ale wymagania gier zmusiły mnie do wymiany ramu :) -pozdr. maciek

 

No i kiszka chciałem sciagnać ten 2-gi bios ale link nie działa ;( moze polecicie jakiś inny z t2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście nie zabieraj się odrazu do zmiany biosu, najpierw sprawdź czy ci pójdzie pamięć na biosie z 1T(większa wydajność)

a dopiero jak będą problemy to załaduj 2T(mniejsza wydajność ale większa stabilność)

 

 

ja bym polecił Tratsa z 2T, też jest dobry, ja na nim podkręcilem więcej niż na biosie Merlina:)(tyle ze ja mam jedną kość 512 i podkręcałem na biosie z 2T)

 

ups pomylka...podkręcalem na biosie z 1T:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, kupilem plytke nf7, i nie chce na niej dzialac moj g6800 mysle, ze poprostu nie siedzi dobrze w slocie :/, nie wiem co robic, bo bardziej nie moge go wepchnac, mzoe ta karta jest "za duza" jak na ta plyte i przez jakies elementy nie wchodzi do konca ?? nie wiem juz, sprawdzalem na innej grafie i bylo ok, grafa na pewno dobra, bo dopiero co wyjal z solteka :/ hmm nie mam juz pomyslu, objawy sa takie :

 

jak grafa jest wlozona to jak odpalam, wiatraki chodza doslownie pol sekundy, jak nie podlacze zasilania pod grafe to wtedy grafa piszczy, a wiatraki chodza, nie wiem o co chodzi ... jednak nadal twierdze, ze grafa jest ok ...

 

reszta sprzetu tak jak w podpisie z tym,z e zasilka to antec 400W, ale sprawdzalem na fortronie i jest to samo, ktos wie o co w tym wszystkim chodzi ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie wina zasilacza

pozatym karta musi mieć podpiete dodatkowe zasilanie(nowe modele już tak mają), bez tego nie ruszy

wątpię żeby to była wina tego iż karta jest źle włożona

moze sprobuj zmiany biosu na inny

a widziałeś na własne oczy jak karta działała na Solteku? nie było żadnych kłopotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na solteku chodzila pare miesiecy zoabcz podpis ;),a teraz nie chce, ale to na bank musi byc zwiazane z karta, bo na rivie tnt2 dzialalo wszystko, takze zasilacz jest ok, nie wiem o co moze chodzic :( karte mam nie od wczoraj, wiec o zasilaniu wiem, probowalem z kazdej linii i nic to nie dalo :/

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie strasze...jakbym miał kupić 6800 to bym pomyślał o PCI-E, ale to tylko taka moja refleksja

spróbuj zmiany biosu na Abicie na inny, biosy znajdziesz na forum, napisz potem czy to coś dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bede mogl zmienic bios z pod windowsa ? abit ma taka funkcje, bo niestety nie posiadam stcacji dyskietek, moge tylko zrobic plyte cd, ale nie wiem nawet czy mam teraz w domu ;D

 

p.s grafy nie mam od wczoraj jakbym mial dzis cos kupowac to kupilbym juz 939 i cos na pci-e, z reszta chce tak zrobic po lecie jakos ;]

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam jakis bios merlina, ale nie pamietam dokladnej wersji :)))) takze nie wiem czy bios cos da ...

 

wgralem inny bios by merlin d26 taipen 2.0.0.5 poprzednio mialem d27 taipen 0.0.3

i nic to nie zmienilo, nadal dziala tylko na riva tnt2 ;] objawy jak wczesniej qrde wyglada na brak mocy, ale to niemozliwe, chyba jakims cudem grafa przeszla na tamten swiat :(

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i gupie pytanie ale nigdy nie próbowałem tak robic to sie spytam , da sie proca na abicie kręcic niesynchronicznie do pamieci?? tak żeby ram był 200 a prockowi większa szyne dac?? co trzeba by w biosie przestawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...