Skocz do zawartości
Świder

*new* 5v Vdimm Mod [abit Nf7] [lipne Foty ;) ]

Rekomendowane odpowiedzi

Zabardzo na elektronice się nie znam, ale np regulator prędkości  np. zelman 1449324[/snapback]

 

Tylko że regulator napiecia do wiatraczków pracuje na minimalnym natężeniu prądu bo wiatraki tylko tyle potrzebują, ale podepnij do zalmana jakiś wiekszy np 120mm i póść go na 5V to zobaczysz jak nagle regulator zacznie sie grzać nie wspominajac już nawet o kilku amperach jakie ciagnął pamięci :)

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo na elektronice się nie znam, ale np regulator prędkości  np. zelman 1449324[/snapback]

No właśnie i tu masz bardzo dużo problemów. Wentyl nie wcina yle W co ramy .....

 

EDIT: nie wiem czemu ale jak pisałem tego posta to nie było dwóch poprzednich :mellow:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może żle się wyraziłem, nie chodzi mi żeby podpinać dokładnie do tego tylko o zasade. Nie dało by się czegoś podobnego sklecić żeby wtrzymało a nie było za dużych rozmiarów. Przecież jeśli chodzi o kwestie chłodzenia jakby "podpiąć" takie urządzenie do jakiegoś starego radiatora np od p3 - chyba by wystarczyło - jak dla mnie było by to prostsze i wygodniejsze niż 5v Vdimm mod przy którym trzebo jednak dość znacznie ingerować fizycznie w płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cel był jeden: zasilać memki z 5V,

a do tego najlepiej mieć płynną regulacje, żeby kazdy miał opcje zrobienia tego @ home i iść tanio oraz po jak najmniejszej lini oporu

wiadomo dlaczego... dfi miało memki z 5V i tam oc i mod miodzio, a u nas.... zawsze pod góre mało że Vdimma to jeszcze Vtt i moda zasiłki żeby poszaleć... a modując 3.3V "do góry" zyskujemy pozornie, bo fakt napięcie idzie do góry, ale zato jak ono faluje...

pewnie ze mogłem budować osobny zasilator ale kto jeszcze byłby w stanie go zrobić, zbudować podobny? LM317T nie panowie, to nie ja. była opcja robiena drabinki na shottky albo krzemówkach, ale gdzie tu płynność? 0.3V to za duży skok... dawać bezpośrednio 5V jak robił dirty punk z 3.3? za dużo dla memek.... Świder chciał robić właśnie metodą punka i wymuszać w jakiś sposób zmniejszanie tego napięcia ...ale weź mu wytłumacz że się nie da zmniejszać raila gołego danego na memki jako Vdimm=V I/O.... (ciekawe kto mnie zrozumiał). Wiec przyszło do głowy odcięcie sekcji bo przecież nic wielkiego nie trzeba robić, w końcu każdy ma sekcje pod ręką, mod jest taki sam i mamy płynną regulacje napiatka bez zadnych codów. imo to była najleprza droga... wiadomo że dla mnie najleprza, przecie nie kazdy ma lutownice i podstawowego skila, ale wystarczy 0.5l dopalacza (tego na chmielu) i łapki same idą tam gdzie trzeba.

ładowanie w szereg z railem pota nie ma sensu bo jak zdązyli nadmienić przedmówcy rośnie tempa czyli straty mocy i spada czas życia takiego pota, a jego cena jest wprost proporcjonalna do jego mocy i odwrotnie proporcjonalna do jego dostępności w okolicy czyli lepiej nawet nie probować

Edytowane przez 333 HalF eViL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do osobnego zasilatora to chciałem kiedyś zrobic coś takeigo, nawet pająka już zlutowałem ale coś nie działalo to poprawnie, układ był ma LM317 który tylko regulował napiecie, natomiast całe obciazenie szło przez tranzystory BD911 i BD912.

 

Niestety projekt nie wypalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat z wykorzystaniem lm317t i jakiegoś tranzystorka jest bardzo prosty, niezłe prąd idzie z tego wydusić

 

http://www.elektronika.sirius.pl/images/warsztat/w024.gif

 

tranzystorek to mógłby być 2N6491 (15A)

 

tylko powiedzcie mi jaką moc może pobierać pamięć

 

 

zaprojektować, zrobić płytke to nie problem, płytka dwustronna to też nie duże wyzwanie, ale przydałoby się gniazdo pamięci ddr do testowania

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa moduły jednostronne ciągną z tego co się dowiadywałem i pytałem coś koło 8A wiec to duze prądy niestety, mój projekt różnił sie tym ze wykożystywał zasilanie z zasilacza 5 i 12V, jak znajde chwile czasu to odgrzebie ten topic i zalinkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może linka z wyprowadzeniami modułu pamięci ddr ??

1458826[/snapback]

Zawsze można pomierzyć samemu. Trochę jest pinów z Vdimm, trochę z VTT sygnałowe, zera.

 

Kiedyś pomierzyłem te z Vdimm. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...