Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@kubotka

 

Jak co to wielkie dzienki, ale mam nadzieje, ze wystarczy sama wymiana i bede mógł sie pochwalic jakimis wynikami w OC ;)

 

Będzie tez ciekawe zestawienie 2,5Ghz i voodoo3 2000 PCi he he Jestem ciekaw ile osiągne na takim czymś w Marku 01 oraz w jakiś grach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zasmęcę w kwestii napieć. Tak się zastanawiam komu wierzyć... W BIOSie ustawiamy sobie np. 1,5V, wyświetla nam z czujnika, ze jest 1,45, odpalamy windę i widzimy 1,42. Ale to samo kombinując z VID Control i VID Special już przynosi inne rezultaty: 1,49 czujnik i 1,46 Winda. Czyste przykłady, ale na tyle mącące sprawę, że nie wiem osobiście co przyjać za poprawne. Czy odczyt 1,42 z Windy, czy odczyt 1,46 z czyjnika w BIOS czy też wartość ustaloną 1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mam w biosie daję zależmy 1,550v i tam mam 1,540v po wejściu do windy już jest 1,520v stawiam (myślę) że może w biosie daje pokazuje takie V bo sprzęt jest praktycznie bez żadnego obciążenia np. HDD w ogóle nie pracuje i spada to jak cała „machina” rusza do tego 1,520v choć to tylko moje gdybania…

 

Prawda jest taka że tylko miernik poda prawdziwe wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sooora nie chce czytać tych 4x stron tego topicu wiec tak zadam pytanie. Jak zasadze kabel w dupke płycie, tzn w tego molexa to co mi to da? Jakiś turbo grzmociak?

 

Sprawa druga. Czy jakbym kupił te dodatki z SLI-DR to będą działać do mojej SLI-D? Z checią kupiłbym szelki do kompa (to raczej bedzie działac hahaha) i inne bzdury. Co tam w ogole jest w komplecie? Są jakieś wpyciarskie gadżety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.:

 

A wypadało by poczytać choć ostatnie 5 stron…

 

1. Mi dało minimalną poprawę linii +12v

2. Nie wszystko będzie pasować np. SLI-D nie ma wyjść na diody do Front-Xa które ma SLI-DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

Jak tego jeszcze nie widzieliście to musicie to zobaczyć :) Poprostu szok!!! Jak sobie czytam o overclockingu winchesterów na tej płycie to .... Jej FSB poszła stabilnie na 365 mhz !!! Masakra :) Ciekawe ile to cacko będzie kosztować w Polsce bo narazie to nie spotkałem tej płytki nigdzie:(

A to link do stronki:

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...ultralp/11.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok 2 x 256 MB Tiwnmosy na 400 MHz bez podnoszenia napięcia- niezależnie czy w pomarańczowych czy żółtych. owszem, Dual lepszy:)

problem gdy wkładałem 3-cią kość. ktoś wcześniej pisał na forum, że dfi nie chce pracować z 3 pamiątkami:(

wygląda na to, że będę musiał kupić 2 x 512 RAMu, bo 2 x 256 to malutko:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu dojezdza Antec TP55012V :) zobaczymy co plyta, procek i pamieci potrafia :)

1314584[/snapback]

Nice, nice :D O MoBo to sie nie martw. IMHO z tego co widzę to Ultra-Xy, moga cię troszkę przystopować. Nie to żebym krakał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

CZy ktos orientuje sie gdzie w Lodzi mozna kupic DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D ?

NIe musze chyba tez wspominac ze w sensownej cenie ;) Zastanawiam sie jeszcze nad Asusem ASUS A8N-SLI

bo ta lezy akurat w sensownej cenie. Jakies rady lub spostrzezenia ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu, to oddałem płyte i mają ja sprawdzić... mam sie do nich odezwać w środe :[

Jak bedzie niesprawna, to beda ją wysyłać do producena - bez płyty 14-28 dni :/ ja pie** <sciana>....

Wiecie jak można od nich wynegocjowac zastępczą płyte, albo nową DFI? Bo mi sie nie usmiecha jak co takie czekanie.. :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety było do przewidzenia :/ Jakoś rzadko który sklep wymienia od ręki a jeszcze rzadziej dają coś w zastępstwie :/ Wiec szczerze wątpię czy coś ci się uda wskórać, no ale próbować zawsze można…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba padła mi płyta.

Wiesza się zaraz po starcie tuż przed detekcją dysków. Sprawdziłem pamięć, zresetowałem CMOS, odłączyłem napędy. Świeci się jedna dioda z czterech diagnostycznych. Ściągam manuala żeby zobaczyć co to ma niby znaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, przecież to oczywiste że im więcej ludzi ma daną płytę tym większe szanse że padnie ich większa ilość tak zawsze było i być będzie. Poza tym nikt jeszcze na 100% nie stwierdził ze problemem była wadliwa płyta…. lecz prędzej czy później i tak się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba padła mi płyta.

Wiesza się zaraz po starcie tuż przed detekcją dysków. Sprawdziłem pamięć, zresetowałem CMOS, odłączyłem napędy. Świeci się jedna dioda z czterech diagnostycznych. Ściągam manuala żeby zobaczyć co to ma niby znaczyć.

1314996[/snapback]

Też juz miałem takie cos, zresetowałem bios i docisnołem grafe pomogło.

 

Re: Gruby

Co wkońcu zrobiłes z płyta?

 

Kurde i nawet sobie nie zobaczyłem jak sie procek @ Trzeba było czekac na stepening E0 bedzie od 3200+ (news na IN4 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] problem gdy wkładałem 3-cią kość. ktoś wcześniej pisał na forum, że dfi nie chce pracować z 3 pamiątkami:( 

wygląda na to, że będę musiał kupić 2 x 512 RAMu, bo 2 x 256 to malutko:(

1314637[/snapback]

 

To nie problem DFI !! ... to kontroler na CPU tak reaguje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: 2x512 ultraX mam do grania. Do testow i benchow sprawilem sobie 2x256 KHX 3000. Ida 270 w dualu 2-2-2-5-1T-7-12-2-2-1-1@3.63. Powiem tylko, ze zrobilem 12:17 na 333x8x166 - policz co ile mialo :)

Chce zrobic 360x8x150 ... taki mam cel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko apropo kabli dolaczonych do plyty, slotow i gniazda procesora, trzeba je w jakis specjalny sposob pobudzic do swiecenia (Jakies neony, zimne katody, ultrafiolet) zeby swiecily ? Czy prad je sam pobudza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...