Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@themOn:

To było tylko przypuszczenie bo sam nie mam AS5, poza tym myślałem że się różni tylko rozmieszczeniem pamięci ale widocznie tak nie jest. Tak czy siak AS4 się nie mieści ;/

 

@kubotka:

4xRAM = 2T i max MHz = max najgorszej kości, nic więcej choć i tak lepiej mieć 2x512 niż 4x256 bo wtedy masz 2x mniej problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh tak jak przypuszczałem, niestety :/ No moim skromnym zdaniem nie ma szans na blok wodny na NF4 w przypadku 2 kart graficznych lub jednej z „rozbudowanym chłodzeniem” w pierwszym slocie, choć wszystkie osoby z ATI i osoby z 1x NV zawsze mogą skorzystać z 2 slotu, no innego rozwiązania nie widzę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K...a mac doprawdy nie wiem co jest grane.Druga karta graficzna taka jak w podpisie z.....a.Otoz ta pierwsza nawalila przy podlaczeniu pod telewizor,a druga jak wlozylem pochodzila 2 dni i cyrki,komp sam sie wylaczal(no nic se mysle,przypadek jakis ze komp sam sie wylaczyl),ale odpalam kompa na 3 dzien i juz sie nie odpalil(wiatraki wlaczaly sie na 2 sekundy i stop),ale jeszcze co sie stalo po nawaleniu 2 karty- wtyczka od zasilacza tak jak w podpisie nadpalona(+12V)i od plyty glownej tez nadpalona.A miedzy 1 karta,a druga karta mialem X300 i wszystko bylo ok,ale po wlozeniu juz drugiej karty X850XT 2 dni i koniec.Nie wiem przypadek jakis ze dwie karty poszly,ale cos mi tutaj nie gra :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

Mysle ze to nie wina zasilacza,przeciec to jest 680W i thermaltake,a nie jakis badziew codegen czy modecom,i co ciekawe zapomnialem napisac ze druga karta tez po podlaczeniu telewizora zaczela szwankowac(komp).A moze miec na to wplyw ze mialem podlaczony dodatkowy molex pod plyte i floppy,nie wiem doprawdy co moze byc spowodowane.Chyba ze jakis pech :mur: i to okrutny.A napiecie na linii +12 mam 12,22 w biosie po podlaczeniu do plyty dodatkowego molexa i floppy,a bez mam 12,10 w biosie.Wiec napiecie jest dobre B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubowalem uzywac 4x256 HyperX. Kazda kostka robi powyzej 250 2-2-2-5 z 3.2, ale raem w sumie ciagna okolo 200. W ramach dziwnych "akcji" zapodalem 2x256 BH-"cos" + 2x512 TCCD i plytka wogle nie chce starnac... Nie bralem pod uwage 2T w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

Słyszałem że DFI potorfi załatwić HDD na S-ATA ale żeby grafikę to chyba nie, zwłaszcza ze na X300 mówiłeś że all OK. wiec mobo bym wykluczył (choć by częściowo), co do molex wsadzonego w mobo ktoś mówił że mu się nawet nie bootuje spróbuj go wyciągnąć i jeszcze bez niego sprawdzić. Równie dobrze może się okazać ze trafiłeś na 2x zrąbana grafikę, fatalna seria czy coś podobnego bywały przecież takie przypadki. Cholera wie może jeszcze pokombinować z 2 slotem PCI-E. Martwi mnie to co mówiłeś o wtyczce od +12v, no to ewidentne świadczy że coś nie tak za napięciem. Więcej pomysłów nie mam…

 

@Zulusman:

"Nie bralem pod uwage 2T w obu przypadkach"

Jak masz 4 kości to masz auto 2T i koniec, a ty mówisz ze na 1T sprawdzałeś ? Czy Cię źle zrozumiałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w biosie mialem na 1T Enebled, wiec co mam innego powiedziec. Jesli automatycznie cos sie zmenilo to nie wiem.

Zaraz cykam fotki.

 

Edit:

Foto 1

Foto 2

 

Teraz cosik z nb. Grafa to X800XL. Sa troszke niewyrazne, ale widac co trzeba.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26: piszesz że problemy zaczeły się po podłączeniu telewizora, a czy masz telewizor i kompa podpiętego do tej samej listwy czy do dwóch różnych kontaktów ?

 

tak tylko pytam gdyż niektóre grafy są bardziej wrażliwe na różnicę potencjałów w sieci pomiędzy tv a kompem. ja również miałem tak z jedną grafą (x600).

efekty: zjarana grafa i zasiłka, na szczęście mobo, cpu, ram i reszta przeżyły. od teraz każdemu kto chce podpiąć tv do kompa doradzam, aby zasilanie szło z tej samej listwy/kontaktu albo dołożyć do kabla s-video dodatkową żyłę łączącą masy obu urządzeń.

słyszałem że ważna jest również kolejność włączania: najpierw tv, a potem komp - ale na ile to jest prawda to nie wiem, na wszeliki wypadek od ostatniego usmażenia grafy zawsze tak robię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobaroo

Fajnie to brzmi. Mam jedno ale. Ja podlanczam booka do TV bez zasilania(bateria). Grafa to r7500mobile. Nie dosc ze nic sie nei pali, to jeszcze dziala swietnie :) Moze sa grafiki bardziej czule.

Natomiast co do kolejnosci wlanczania. Najpierw komp, a pozniej dopiero TV. U mnie przynajmniej inaczej nie da sie uruchomic obrazu na TV. Control panelu nie widzi nawet TV, jesli jest wlaczony. Wtyczke musze wkladac przy wylaczonym TV. Natomiast kompik moze dzialac...

sorka za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman: nie no spoko, u każdego może być inaczej, ja mam tak że jak nie włączę tv przed wejściem do windy to mi nie pokazuje że mogę włączyc tryb Dual View, ale wystarczy windę zrestartować i będzie ok.

 

pytanko: kto ma twinmosy 2x 512mb z końcówką AA4T (winbond ch5) i jak mu działają ?

 

ja nie mogę przeskoczyć progu 245mhz (timingi z podpisu), próbowałem nawet 3.6V, chłodzone są heat spreaderami Cu + nawiew 92mm@5V, macie może jakąś koncepcję jak dobić do 250mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobaroo:

Mam podlaczone do dwoch roznych kontaktow kompa i telewizor,ale zeby to bylo spowodowane to az mi sie nie chce wierzyc :mur:.Czyzby te karty byly az tak czule??Ja juz mam dosc serdecznie kompa(jeszcze zona marudzi ze to moja wina).

Dobra koniec marudzenia,karta poszla do serwisu i czekam na trzecia z koleji X850XT.Co za pieprzony pech. :-P

A zapomnialem dodac ze razem z druga grafa poszla zasilka i plyta :lol:.

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobaroo

Fajnie to brzmi. Mam jedno ale. Ja podlanczam booka do TV bez zasilania(bateria). Grafa to r7500mobile. Nie dosc ze nic sie nei pali, to jeszcze dziala swietnie :) Moze sa grafiki bardziej czule.

Natomiast co do kolejnosci wlanczania. Najpierw komp, a pozniej dopiero TV. U mnie przynajmniej inaczej nie da sie uruchomic obrazu na TV. Control panelu nie widzi nawet TV, jesli jest wlaczony. Wtyczke musze wkladac przy wylaczonym TV. Natomiast kompik moze dzialac...

sorka za OT

1345980[/snapback]

Jeśli notebook idzie z baterii to nie ma prawa się nic stać bo obwód nie jest zamknięty.

Faktycznie to może być to (róznica potencjałów), zwłaszcza jeśli oba gniazda są na różnych fazach. Urządzenia są zasilane prądem stałym ale jak widać różnice nadal zostają (napięcia na poszczególnych fazach rzadko kiedy są równe albo nawet zbliżone). Podobna sytuacja ma miejsce przy sieciówkach, potrafi czasem zaiskrzyć przy podpinaniu. Najlepsze wyjście to tak jak ktoś pisał, zasilić z jednej listwy.

Mały OT sie zrobił, ale moze i dobrze bo szkoda by jeszcze komuś karta albo coś poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o odpowiedz jak powinny być zworki aby GF6800GT wsadzić do dolnego slota PCI

 

Teraz mam zworki normalnie czyli tak:

 

[1][1][1]

[1][1][1]

 

Gdzie powinna być 2 abym mógł tam podłączyć grafe? Pytam sie bo w instukcji nic nie pisze. Na laminacie są jakieś znaczki ale wole nie ryzykować. Dzieki za RE i pozdrawiam.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.

Kurcze masz napisane na pierwszej stronie w pierwszym poście nawet foto jest…

 

Q: Czy spadnie mi wydajność po włożeniu k. graficznej w dolny slot ?

A: Nie, o ile w biosie zostanie ustawiony tryb 8x dla dolnego slotu.Wydajność nie spadnie. Wystarczy za pomocą "szczypiec" dostarczonych z płytą przełozyć zworki w połozenie 2-3 : ZWORKI

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/sli.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 24 2005, 16:17-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 24 2005, 16:17)
@.:Solid_Snake:.

Kurcze masz napisane na pierwszej stronie w pierwszym poście nawet foto jest…

 

Q: Czy spadnie mi wydajność po włożeniu k. graficznej w dolny slot ?

A: Nie, o ile w biosie zostanie ustawiony tryb 8x dla dolnego slotu.Wydajność nie spadnie. Wystarczy za pomocą "szczypiec" dostarczonych z płytą przełozyć zworki w połozenie 2-3 : ZWORKI

 

1346930[/snapback]

 

OK, luz ale myślałem ze to jak chce mieć 2 karty bo sli to dwie karty, daltego wolałem sie zapytać. Post nie kosztuje a najwyżej wpieni jakiegoś gościa (;)) a nie chciałbym karty w jakiś sposób uwalić bo to nigdy nie wiadomo. Czyli wszystkie walnąć na 2-3. OK, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem czemu nie chca mi sie zmiescic pamiatki pod 100Cu :-| :cry: :mur: Troche inaczej od dolu zbudowany jest 120 niz 100 i dlatego pod 120 wchodza pamieci :cry: A mam pytanko, czy mozliwe jest ze przez takie obstawienie pamieci (W banku 1/3) procek praktycznie wogole nie chce sie przetaktowac (Winchester 3000+) ?

 

Wie moze ktos jednak jak wylaczyc ten komunikat, ktory sie pojawia przy starcie systemu, aby przelozyc pamieci do bankow 2/4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig 9x250 (2250MHz) i ram 2,5-3-3-6. Jak radził Hanu (na innym wątku) postanowiłem sprawdzić czy pomięci zaliczą Pi przy 280. Przestwawiam 8x280 (2240) winda nie wstaje? 7x280 > wstaje ale nie robi Pi (OK pamięci nie dają rady). Obniżam 0 5 - to samo. Kolejne 5 w dół (7x270) winda nie wstaje ??? To samo przy 8x270 Teoretcznie nie przekraczam tych 2250 przy których wszystko działa stabilnie - zakładam też, że to nie RAM bo Memetesta na takich ustawieniach robi do 280 więc wstać winda powinna. Zastanawiam się czy przyczyną niestabilności może być 0,5V dowoltownie proca na niższych częstotliwościach, a może trzeba trochę podnieść napięcie na chipsecie? A może po prostu nowszy BIOS pomoże? Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RoZy:

 

NF4 możesz dać profilaktycznie na 1,6v (ja tak mam cały czas) powinno to poprawić stabilność na niektórych ustawieniach, co do tego „wstaje nie wstaje” też tak mam na niektórych mnożnikach choć to bardziej zależność mnożnik/HTT/dzielnik (dla ramu) na raz wiec raczej ciężko mi podąć teraz jakieś przykłady ale w moim przypadku działo się to dopiero z HTT powyżej 330.

 

Co do biosu to najnowszych FINAL nie zaszkodzi choć osobiście nie „odczułem” żadnej zmiany poza nowym numerkiem w MemTeście ( który nawiasem mówiąc pokazuje u mnie „kosmos” a nie prawdziwe taktowanie ramu no chyba ze naprawdę umiem włączyć BH-5 na 310MHz przy 2-2-2-5 ;) ). Zaś co do napięcia, jak procesor jest stabilny i zasilacz daje radę to MHz procesora nie mają nić do gadania, po prostu masz mniejszą temp mimo względnie dużego V (jak na takie MHz) bo A64 grzeje się bardziej właśnie od MHz niż od napięcia. To było by na tyle…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Busko:

mam rowniez pamieci Geil i udalo mi sie je włozyc bez problemu w 2/4 z tym ze aby to zrobic trzeba zdjac pentagrama wlozyc pamiec i dopiero montowac 100cu.

1348716[/snapback]

Hmm, a nic Ci nie wadzi radiator pamieci o wentylator ? Koles w sklepie powiedzial mi ze moze dojsc do spiecia ale on tak ogolnie to zna sie tyle co nic :mur: :F

Teraz z innej beczki, na procku mam 1,38V do ilu moge go podbic tak zeby nic sie nie schajalo ?

 

mam taki konfig:

Winchester 3000+

DFI LP UT Ultra-D

2 x 512 GeIL

Sapphire x800xl

Chieftec 420W

pentagram QVC 100Cu

2 x Arctic Cooling FAN PRO TC

 

Koles w sklepie probowal mi podkrecic sprzet, ale cos mu nie wyszlo, wiec jade na default :-| Musze sam cos poprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nic Ci nie wadzi radiator pamieci o wentylator ? Koles w sklepie powiedzial mi ze moze dojsc do spiecia ale on tak ogolnie to zna sie tyle co nic  :mur: :F

sytkac to sie radiator od pamieci z pentagramem styka, czy to grozi jakims przepieciem nie mam pojecia, w kazdym razie jak na razie wszystko u mnie chodzi pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie cos stac , mi sie jaraly stabilizatory w zasilaczu jak zalozylem na dwa jeden radiator , mysle ze to byla roznica potencjalow , po zalozeniu osobnego chlodzenia wszystko dzialalo tak jak powinno i nie palily mi sie stabilizatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...