Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie moich pamieci i ustawień timingów. Udało mi się puścic pamięci na 560MHz na całkiem przyzwoitych alphah ale zupełnie nie wiem dlaczego nie moge zapodać na Trcd 3 (działa stabilnie tylko z 4). Czy Trcd zalezy w jakis sposób od innych timingów??? Jak ustawić żeby poprawić stbilność Trcd 3???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KazMax twoje coirsarze nie należą do orłów jeśli chodzi o pamięci na TCCD  :? i dlatego nie są wstanie pracować na Trcd 3 przy tej częstotliwości  :wink:

1609587[/snapback]

Dobra dobra twój argument mnie zupełnie nie przekonał. Wiem że lepsze sa G.Skille,Vitesty i wszystko inne powyżej 900zł. Jednak jest masa ludzi którzy smigają na tych Corsair'ach 600MHz 2,5-3-3-7 więc dlatego pytam. Na początku miałem wieksze problemy bo na 560 nie chciały działać nawet z timingami 2,5,-4-4-10 ale je rozgryzłem. Jesli ktoś miałby coś więcej do napisania niż "twoje pamieci nie są najlepsze" itp to prosze o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taka juz wlasnie uroda TCCD ze nie wszystkie przy 300MHz chca pracowac z TRCD na 3 a lepiej im wyhcodzi 4 , w Pamieciach jest temat o TCCD i tam tez sa wyjasnione zagadaki jakimi czestuja nas TCCD , sam mam XL-ki i na 300MHz musze dac juz 2.5-4-4-8 @ 2.8V , nie testowalem ich na wszelkie mozliwe sposoby tylko od razu 300MHz i bawienie sie timingami co by bylo stabilne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć full stable 300MHz 2.5-3-3-x trzeba mieć dużo szczęścia, na dużą ilość kości mało które tak umieją wiec że komuś udało się puścić taki ram jak twój na 300MHz 2.5-3-3-x nie znaczy że i tobie się uda. Na extremalnym jest raptem 3 czy 4 wyniki z 300MHz 2.5-3-3-x jak na całe forum to raczej nie za często zdarza się taki ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć full stable 300MHz 2.5-3-3-x trzeba mieć dużo szczęścia, na dużą ilość kości mało które tak umieją wiec że komuś udało się puścić taki ram jak twój na 300MHz 2.5-3-3-x nie znaczy że i tobie się uda. Na extremalnym jest raptem 3 czy 4 wyniki z 300MHz 2.5-3-3-x jak na całe forum to raczej nie za często zdarza się taki ram.

1610102[/snapback]

Dobra Mardok masz racje ale ja nie chcę 300MHz ale 280...czy nawet na tyle te kości z takimi timingami nie stac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twój ram po prostu „nie trawi” takiego ustawienia, co by nie było nowością. Mój mimo iż to nie TCCD ale też ma swoje „humory” np. nie chodzi na CL3 a danie Cl2.5 wcale nie wpływa na zwiększenie MHz . Innym wyjaśnieniem może być iż jakieś alphy (zbyt ostre) wymuszają danie TRCD na 3, choć ja osobiście skłaniał bym się bardziej w stronę tego że po prostu ram nie radzi sobie z TRCD 3. To było by na tyle „gdybania” coś więcej dopiero będę mógł powiedzieć w piątek (lub w gorszym wariancie poniedziałek) jak będę miał takowy ram w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę cie o wyrażenie swoiej opinii na temat ramu (po testach). Też myślę że to pierwsza opcja ponieważ poluznienie alph nic nie daje....

W sumie mój ram CL3 też zupełnie nie trawi (nie bootuje sie system).

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje odczyty temperatury na DFI NF4 są tak dziwne że postanowiłem wam to zobrazować

1607750[/snapback]

witam , napisałem ten post w temacie o Tt BigTyphoon , ale tam nie ma odzewu

moze tu mi ktoś odpowie czy to normalne zachowanie czujnika temperatury w DFI

 

pzdr RobGee

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RobGee:

 

Norma, A64 tak ma i tyle, pozostaje Ci się tylko przyzwyczaić. Wszystko to przez technologie PowerNow dzięki której temp w idle jest mała bo cześć funkcji CPU jest wyłączona dopiero jak zaczyna się obciążenie temp momentalnie wzrasta. Podobny efekt można było osiągnąć za pomocą specjalnych programików na AXP pod SocketA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , napisałem ten post w temacie o Tt BigTyphoon , ale tam nie ma odzewu

moze tu mi ktoś odpowie czy to normalne zachowanie czujnika temperatury w DFI

 

pzdr RobGee

1610251[/snapback]

ten filmik mi idzie 0,5KB/s 38 min. ale nie odpuszczam :-P

 

------------------

Wiecie może czy jakaś płyta na s939 udostępnia tak zróżnicowane dzielniki pamięci jak DFI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jakaś płyta na s939 udostępnia tak zróżnicowane dzielniki pamięci jak DFI  ?

Z tego co mi wiadomo żadna inna.

Nie wiem jakie udostepnia DFI.

 

MSI K8N SLI Platinum (nie wiem jak inne z tej rodziny) z BIOSem 5.06: 100; 120; 133; 140; 150; 166; 180; 200; 216; 233; 250

 

Osobiście korzystam/łem z: 150; 166; 180; 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!, mam mały problem z ogarnięciem 2 Gb ramu, a konkretnie 2x512 HyperX ULK2 i 2x512 Geil UltraX, te pamięci albo nie chcą ze sobą za bardzo współpracować albo mam zły bios :? - wersja chyba 310

A konkretnie HyperX w dualu biegały bez problemów na 260 fsb 2.5 3 3 7 1T, po dołożeniu Geil UltraX - windows nie ładuję się nawet przy 220 fsb timingi ustawione 2.5 3 3 7 2T, sprawdzałem kombinacje 2.5 4 4 10 2T i to samo ... :angry:

Po kombinowaniu dzielnikiem 166 dla pamięci maksymalna wartość stabilna dla moich 2Gb to 214 Mhz.

Kupiłem ram do bf2, a tu takie schody :blink:

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie udostepnia DFI.

 

MSI K8N SLI Platinum (nie wiem jak inne z tej rodziny) z BIOSem 5.06: 100; 120; 133; 140; 150; 166; 180; 200; 216; 233; 250

 

Osobiście korzystam/łem z: 150; 166; 180; 200.

1610507[/snapback]

DFI ma te same dzielniki co MSI na każdym biosie a mnożniki zależą już od biosu.

 

Witam!, mam mały problem z ogarnięciem 2 Gb ramu, a konkretnie 2x512 HyperX ULK2 i 2x512 Geil UltraX, te pamięci albo nie chcą ze sobą za bardzo współpracować albo mam zły bios  :? - wersja chyba 310

A konkretnie HyperX w dualu biegały bez problemów na 260 fsb 2.5 3 3 7 1T, po dołożeniu Geil UltraX - windows nie ładuję się nawet przy 220 fsb timingi ustawione 2.5 3 3 7 2T, sprawdzałem kombinacje 2.5 4 4 10 2T i to samo ... :angry:

Po kombinowaniu dzielnikiem 166 dla pamięci maksymalna wartość stabilna dla moich 2Gb to 214 Mhz.

Kupiłem ram do bf2, a tu takie schody  :blink:

1610534[/snapback]

Powalcz jeszcze na biosie 310p albo 510-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI ma te same dzielniki co MSI na każdym biosie a mnożniki zależą już od biosu.

(...)

Co jest dzielnikiem a co mnożnikiem? :oops: Bo już mam mętlik .... :?

 

KruK Jeśli chodzi o współpracę Venice z 4x512 zajrzyj tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020 Wyjasni pew

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest dzielnikiem a co mnożnikiem?  :oops: Bo już mam mętlik .... :?

1610573[/snapback]

Od div100 do div200 (włącznie) dzielnik powyżej div200 to już *mnożnik.

 

*oczywiście umownie bo technicznie rzecz biorąc jest to dalej dzielnik ale MHz dla ramu są większe od ustawionego HTT.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od div100 do div200 (włącznie) dzielnik powyżej div200 to już *mnożnik.

 

*oczywiście umownie bo technicznie rzecz biorąc jest to dalej dzielnik ale MHz dla ramu  są większe od ustawionego HTT.

1610583[/snapback]

oj Mardoczku .. namieszales ;]

wszystkei ustawienia "do pamieci" sa dzielnikiem

 

mnoznik proca to mnoznik htt czyli defaultowo ta 9tka w naszych 3000+

mnoznik proca jest regulowany od 5 (czy tam 6ciu) do maxymalnego mnoznika (w przypadku 3000+ jest to wlasnie 9)

 

mnoznik sie mnozy razy ustawione HT i mamy czestotliwosc proca

zeby uzyskac odpowienie mhz na pamieciach mam dzielniki "do pamieci" czyli te od 100 do 200 (a obecnie juz znowym biosem sa i dzielniki 233 i 250)

w przypadku tych 233 i 250 to nadal dzielnik .. tylko ze bedzie mniejszy od mnoznika ;]

 

----------------------------------------------------------------------------

jakby ktos nie jazyl..

przy ustawionym mnozniku 9 i dzielniku "200" mamy dzielnik do ramu 9

(9x200=1800mhz .. i teraz dzielnik do pamieci 1800/9 = 200mhz mem)

 

przy ustawionym mnozniku 9 i dzielniku "180" mamy dzielnik do ramu 10

(9x200=1800mhz .. i teraz dzielnik do pamieci 1800/10 = 180mhz mem)

 

i tak dalej (aczkolwiek dzielniki te nie ida pokolei .. jest specjalana tabelka któa okresla jaki gdzie)

 

 

w przypadku 233 pewnie bedzie po prostu dzielnik 8

(9x200=1800mhz .. i teraz dzielnik do pamieci 1800/8 = 225mhz mem)

 

a w przypadku 250 dzielnik 7

(9x200=1800mhz .. i teraz dzielnik do pamieci 1800/7 = 257mhz mem)

... w ten sposob ramy beda mialy wieksze taktowanie niz HT i majac pamieci np 433 nie chcac ruszac HT proca mozemy sie cieszyc ich nominalna predkoscią :)

 

ale nadal jest to dzielnik i nic tego nie zmieni ;]

 

nalezy pamietac ze nazwy te sa umowne i nie oznacza to ze jak ustawimy dzielnik 166 to bedziemy miec 166 na memkach

(9x200=1800mhz .. i teraz dzielnik do pamieci 1800/11 = 163mhz mem)

 

(co widac szczegolnie w przypadku 250 .. bedzie on sporo podnosil ponad 250)...

 

dla wiekszego zrozumienia polecam

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

 

dzielnik pamieci to dzielnik i tyle ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KruK Jeśli chodzi o współpracę Venice z 4x512 zajrzyj tutaj: 1610573[/snapback]

Czytałem ten topic, ale ja posiadam winchestera i o 250 fsb 1:1 mogę zapomnieć :?

Jak pisałem wcześniej na 230 fsb ram 1:1 nawet windows nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było by na tyle „gdybania” coś więcej dopiero będę mógł powiedzieć w piątek (lub w gorszym wariancie poniedziałek) jak będę miał takowy ram w domu.

1610197[/snapback]

Czyżby się szykował nowy rekord w SPI? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby się szykował nowy rekord w SPI? :)

1610948[/snapback]

A od kiedy minie ram trzyma w SPI ? Zresztą kto powiedział ze w ogóle to mój ram będzie… Składam komputer znajomemu i kupuję części a ze komputer będzie na Venice i DFI oraz wspomnianych Corsairach to zawsze mogę sprawdzić jak one biegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki offtopic troche. Dlaczego DFI nie robi kart graficznych? Ciekawe czy tez bylyby takie wypasione...

jakie myslenie ..

z tego samego powodu dla ktorego rolex nie robi skarpetek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja APIC mode w biosie powinna byc na ON czy na OFF? Kiedys na NF2 Chaos pisal ze jak sie wylaczy to daje sporo poprawy w o/c nie wiem jak jest z DFI w szukajce dfi + apic nic ciekawego nie pokazalo.. jestem wlasnie w czasie krecenia mojego Venice =>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...