Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Chaos

Dokładnie...

Jakiś tydzień temu świeciła jeszcze dioda od hdd (światło ciągłe), rozebrałem profilaktycznie komp., przedmuchałem, przeczyściłem i od tego czasu już nic nie świeci.

DFI to strasznie kapryśne mobo...

umnie na 3 DFI na żadnej nie świeciła dioda HDD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@booczeek leniu, nawet ci sie nie chciało posta nowego napisać :D

jak chcesz sprawdzić ile idą synchro to RP-MAL: 5-7 powinno wystarczyć, jeszcze ustaw mniżnik ht na x4/x3 tref na 4128 i próbuj czy pójdą wyżej. sprawdzałeś te ustawienia co ci dałem w topicu o ultraxach??? jak nie to spróbuj a jak tak to nie wiem :lol:

 

 

sprawdzałem to co pisałeś i nic. rp-mal musi być na 5,5-8 inaczej komp nie wstaje, dawałem 4128 i nic.

a miało być qwa tak ładnie...

na jakich kościach moga byc moje?

http://www.newegg.com/Product/CustRatingRe...N82E16820231013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booczeek

 

na winbondach utt :D

jak są crapy to mogę kupić tanio :lol:

a serio to poczytaj, pobaw sie troche, pozmieniaj biosy - czasami jest tak że ustawiasz i leci a czasami troche trzeba poglowkowac, a na pewno na dfi ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj sobie nowego kompa, czesci to

 

Sempron 3000+ venice

6800 gs PoV

2x512 mb Geill Platynowe

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

Cooler to zalman CNPS 7000Al-cu, o dziwo wszedl na tego scoketa icon_smile3.gif, na asrocku tez działał

Zasilacz Tagan 420 W

 

Problem przedstawia się tak. Wszystko podlaczone, grafa dziala napewno, procek dzialal mi ok na asrocku dual sata, pamieci na nim tyz dzialały.

Komp się włącza, ale pala sie caly czas 4 czerwone lampki. Jak zrobie Clear CMOS, komp się wlącza. Jednak jak wejde do BIOSa i ustawie first boot device cdrom, lub nic nie ustawie, tylko wyjde, to komp[uter znowu sie nie wlacza i pala sie 4 lampki. I znowu trza clear comsa robic itd.

 

Co mam robić ? Pomocy.

Na płycie sa dodatkowe wejscia do zasilania molex i od FDD, są podłaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly mnoznik proca na 4x ?

bo ja nic tam z HTT nie widze ;/

 

Czy chodzi Wam o jakas szyne, bo w asrocku mialem 200mhz - 400mhz 600mhz 800mhz i 1000mhz do ustawienia, a tu tego nima.

 

juz kumamczyli chodzi o mnoznik

 

i jaki bios teraz wgrac, pare posto wczesniej pisze ze taki

 

FXTEST60

 

bedzie ok, dla mojego sempka ?

 

 

kurdeeee

pomorze ktos, wgralem fxtest60 i [gluteus maximus], jedynie proc chodzi na mnozniku 4.0x a wiecej nic ;/

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem ze tam już byłem na 201 str. i tam wyczytalem o tym fx60test.bin jak i 2 strony wczesniej od tego mojego posta.

 

A jeżeli chodzi o ta wypowiedz

Co do Semprona 939 to ponoć chodzi na 7/04-2BTA BIOS wg forum DFI-Street. Planuje zakup własnie tego sempa i dfi, ale skoro niechce działac:( Poczekamy zobaczymy, może coś DFI zrobi z tym fantem.

Więcej info: http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=35397

BIOS: http://www.techpowerup.com/articles/other/114

To tego biosu tam nie ma, moglbys Niemiec gdzies go umiescic ?

Z góry dzięki

 

 

p.s

 

mnie to dziwi czemu wiekszosc wazniejszych informacji nie jest zamieszczanych na przodzie topika :(

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja nie mam twojego gygy ? Chyba pomyłka, wysłałem priva only :), bo ja np. mam w komunkatorze odrazu powiadamiane czy cos na maila dostalem i wtedy szybciej moge np. wejsc na forum i odpisac, a tak ot czasem z dwa dni nie zagladne ;p

 

no ale na gygy napewno cie inemolestowalem, bo go nie mam.

 

Napewno 4020026 Cie nie molestowalo:>

 

 

btw. thx za biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw większe takty na pamięci. Mi pomogło. Ale jakieś chłodziwo na mosfet musisz mieć.

Przecież pod ustawieniami V proca masz ustawienie ile % większe ma być napięcie.

Mam to samo. Niezaleznie jakie napięcie dam to nie pójdą więcej niż 261. To jest granica stabilności, dalej tylko BSOD - reset- CCMOS.

 

Na razie tyle mi wystarczy, ale przydało by się 265 z groszem. Leń jestem i mi się bawić niechce :razz:

 

 

dzikie ustawiłemn sobie napiecie dla procka na 1,58 i jak narazie wenice (3000) leci mi na 2600 a co do pamieci ustawiłem sobie na 2,5-4-4-8 i napiecie 3,3v na 247 mhz nie chciały mi poprawnie chodzic (4 x 512 mb geile ultra x ) mi w zupełnosci wystarczy na 240 mhz bo dla 4 kosci to dobry wynik ale pokombinuje dalej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki jak to jest z tymi czujnikami temperatury w DFI....mi obecnie wskazuje ze mam 24*C w SmartGuardian...na AN8 mialem 28-30 na podobnych ustawieniach..a ponoc an8 podaje dobre tempy ...czyżby DFi zanizało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie tej emotki, ale nie moge sie powstrzymac:

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

masz napisane, ze zmienic trzeba mnoznik HT zwany w DFI LDT a nie mnoznik CPU

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja abitowcu ;) miło że juz jestes, idz teraz do tematu abita i napisz coś o tym, Virus powie ze kręcić nie umiesz :D i ciekawe jak wygląda jego Opek ktorego nikt nie widział i leci na 3100 na 1.45V na AC ...

Boga też mało kto widział a jednak spora część populacji w niego wierzy :)

pozdro 4 all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boga też mało kto widział a jednak spora część populacji w niego wierzy :)

pozdro 4 all.

ciekawe porównanie opka do Boga> Bóg dawał dowody swojego istanienia chociaż ... :)

 

również pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe porównanie opka do Boga> Bóg dawał dowody swojego istanienia chociaż ... :)

 

również pozdrawiam!

człowieku widziałeś mnie w jakis rankingach: pi, marki, orb etc, itp ? Nie mam takiej potrzeby i dobrze mi z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku widziałeś mnie w jakis rankingach: pi, marki, orb etc, itp ? Nie mam takiej potrzeby i dobrze mi z tym ;)

a ja chce jakies rankingi od Ciebie? jebnąłes ze masz opka ktory okolo 3075 leci na 1.45v na AC (TT BT, bez okna, zimy itp) (STABILNIE!!! - bo tak pracujesz codziennie), wiec chciałem zobaczyć, bo to jeden z lepszych opków tu na forum (jak nie najlepszy, myrddin669 chyba ma gorszego nawet, chyba). fajna rzecz miec coś takiego.

 

//sorki za to, juz nie bede pytał, Twoja sprawa w sumie, skoro tak lubisz :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$®:

 

No super że masz takiego CPU i w ogóle fajnie ale po co się wypowiadasz w temacie o DFI skoro masz Abita bo tego akurat zrozumieć nie mogę. Tak więc jak chcesz się chwalić CPU masz do tego stosowny temat i tam pisz, a jak kupisz sobie DFI i będziesz miał jakieś problemy z nią wtedy zapraszamy cię tu serdecznie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm venice 3000 + na asrocku chodzil spoko na 1,450v 260 mhz.

A tutaj nie moge ustawic nic :(

 

Pamieci sobie ustawilem na 100 na poczatek.

fsb na 250

Startup Voltage 1,475 i to drugie siakies inże tez na 1,475

 

LTD jest na 3

 

tylko ja tutaj nie widze opcji do zablokowania szyny FSB/PCIE tak jak mialem w innych płytach np. abicie nf7-s asrocku etc.

ale problem w tym że nie przecho windowsa juz na takich ustawieniach, co jest dla mnie dziwne, na innej plycie leci spokojnie n 275 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$®:

 

No super że masz takiego CPU i w ogóle fajnie ale po co się wypowiadasz w temacie o DFI skoro masz Abita bo tego akurat zrozumieć nie mogę. Tak więc jak chcesz się chwalić CPU masz do tego stosowny temat i tam pisz, a jak kupisz sobie DFI i będziesz miał jakieś problemy z nią wtedy zapraszamy cię tu serdecznie…

Przepraszam to się więcej nie powtórzy i w tym temacie nie będę się już więcej udzielał, a dfi jakiś czas miałem i zadałem tu pytanie odnośnie jak mam do ramu podejść bo miałem z tym problem ale jakoś nikt mi nie pomógł a szkoda :), Ale doszyłem do ładu z ramem i było ok. :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tramp:

 

"tylko ja tutaj nie widze opcji do zablokowania szyny FSB/PCIE tak jak mialem w innych płytach np. abicie nf7-s asrocku etc."

 

Opcji do tego nie ma bo jest fabrycznie zablokowane i koniec.

 

"Startup Voltage 1,475 i to drugie siakies inże tez na 1,475"

 

Ustawia się napięcie w VID nie StartUP no przynajmniej powinno.

 

Jak byś czytał dokładnie wątek to byś wiedział że DFI jest bardzo czułą na biosy i ustawienia ramu i w 99% przypadków jak się nie da proca podkręcić jest to wina złych ustawień ramu i/lub źle dobranego biosu do ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...