Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipa_ml

witam. mam nadale problem z wysokim fsb. powyzej 355 mhz nie chce isc, proc obnizony , ht obnizone , napiecie ltd podniesione , napieci chipsetu też i nic. nowy bios wgrany. na poczatku ze starym biosem przy bootowaniu na samym poczatku pokazywał nforce 4 ultra a teraz po wgraniu nowego biosu pokazuje nforce 4 standard. co to oznacza mam płyte nforce 4 - d . czy ma jakis sens zmiana plyty na ultra-d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesć posiadam DFI Nforce 4 sli - d i mam pytanie co do przepiecia zworki dla pamieci (z 3,3 na 5 v) po zmianie położenia zworki mosfet grzeje mi sie nie miłosiernie i w memteście juz przy napieciu 3,2 sieka błędami czy ma moze ktoś pomysły na dobre chłodzenie tego mosfetru bo ja zastosowałem wiatrak 80 mm 1,5 cm od mosfetu, który chłodzi mosfet od góry ale nic to nie dało bo dalej sieka błedami czy ma ktoś jakieś pomysły ?? prosze o pomoc

 

 

 

 

__________________________________

 

 

- athlon 64 3000 (venice, E6) 1800@2666 przy 1,66v

- DFI nforce 4 sli - d

- 4 x 512 mb geile ultra x 400@466 kombinacja zworki 3,3 + 0,1 v 2,5-4-4-8 max co znich wycisłem

- Winfast 6200@6600 400/660

- samsung sp 80 giga

- tagan u - 15 /530 wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesć posiadam DFI Nforce 4 sli - d i mam pytanie co do przepiecia zworki dla pamieci (z 3,3 na 5 v) po zmianie położenia zworki mosfet grzeje mi sie nie miłosiernie i w memteście juz przy napieciu 3,2 sieka błędami czy ma moze ktoś pomysły na dobre chłodzenie tego mosfetru bo ja zastosowałem wiatrak 80 mm 1,5 cm od mosfetu, który chłodzi mosfet od góry ale nic to nie dało bo dalej sieka błedami czy ma ktoś jakieś pomysły ?? prosze o pomoc

__________________________________

- athlon 64 3000 (venice, E6) 1800@2666 przy 1,66v

- DFI nforce 4 sli - d

- 4 x 512 mb geile ultra x 400@466 kombinacja zworki 3,3 + 0,1 v 2,5-4-4-8 max co znich wycisłem

- Winfast 6200@6600 400/660

- samsung sp 80 giga

- tagan u - 15 /530 wat

a te geile to na 100000% sa na winbondach? może to tccd i dlatego tak się dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te geile to na 100000% sa na winbondach? może to tccd i dlatego tak się dzieje....

A druga rzecz, to kręcisz 4x512? Poszukaj w dziale pamięci wątku o 4x512 .... I wątku jak odróżnić TCCD od BH. A później bierz się za kręcenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Mardok> jaki cudem wycisłes napiecie dla pamieci 3,9 ?? jakie zastosowqałes chłodzenie ?

Tylko tego nie próbuj ze swoimi, to jest 3,9v + 0,03v i żadnych códów tu nie ma, to tylko Winbond ;)

 

Żadne specjalne chłodzenie zwykły 12x12 @ 12v na nie wiał i to w zasadzie tylko dla "sportu" bo i bez niego są zimne.

 

*zimne = w porównaniu np. do TCCD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booczeek

 

na winbondach utt :D

jak są crapy to mogę kupić tanio :lol:

a serio to poczytaj, pobaw sie troche, pozmieniaj biosy - czasami jest tak że ustawiasz i leci a czasami troche trzeba poglowkowac, a na pewno na dfi ;)

 

pozdr

robiłem już wszystko, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mm pytanie ;]

 

Jak podkrecic procka na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D :)

Typ BIOS'u: Award (06/23/05)

Procek to ofkorZ a64 3000+ /Venice + ninja & akasa...

Pamiątki to: GeIL CL2-3-3 Ultra-400 x 2 (2x 512MB)

 

Nie chce spieprzyc na starcie kompa :> a oprocz napiecia / FSB to wole nic nie zmieniac... Dzieki za jakiegos quick guide'a co i jak zrobic :)

 

reszta kompa jak w opisie .. tym na dole ;]

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mm pytanie ;]

 

Jak podkrecic procka na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D :)

Typ BIOS'u: Award (06/23/05)

Procek to ofkorZ a64 3000+ /Venice + ninja & akasa...

Pamiątki to: GeIL CL2-3-3 Ultra-400 x 2 (2x 512MB)

 

Nie chce spieprzyc na starcie kompa :> a oprocz napiecia / FSB to wole nic nie zmieniac... Dzieki za jakiegos quick guide'a co i jak zrobic :)

 

reszta kompa jak w opisie .. tym na dole ;]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

tam wszystkie podstawy masz opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tego nie próbuj ze swoimi, to jest 3,9v + 0,03v i żadnych códów tu nie ma, to tylko Winbond ;)

 

Żadne specjalne chłodzenie zwykły 12x12 @ 12v na nie wiał i to w zasadzie tylko dla "sportu" bo i bez niego są zimne.

 

*zimne = w porównaniu np. do TCCD

 

Mardok nie chodzi mi o pamieci :P tylko o grzejący sie mosfet odpoweidzialny za napiecie dla pamieci i za kombinacje ze zworka a czy u ciebie ten mosfet jest zimny czy gorący ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywal 80mm co kręci conajmniej 2500rpm (tak jest u mnie) albo 120mm cokreci conajmniej 1500rpm i po sprawie

 

ja obecnie owiewam mosfet 80mm 2000rpm (3.6V na ramach) i cyka idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywal 80mm co kręci conajmniej 2500rpm (tak jest u mnie) albo 120mm cokreci conajmniej 1500rpm i po sprawie

 

ja obecnie owiewam mosfet 80mm 2000rpm (3.6V na ramach) i cyka idealnie

 

 

A w jakiej pozycji masz ustawiony wiatrak do chłodzenia mosfetu i w jakiej odległosci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam gdzie teoretycznie powinien byc cdrom ;] ... od tego mosfetu jest jakies 3-4cm

 

to ja mam wiatrak 80 mm ale niue wiem ile ma obrotów i ja go mam umieszczonego od góry na 1,5 cm od mosfetu i to nie pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bawilem sie z Ultra-D i venicem 3000+....

 

FSB - 260 / DRAM/FSB - 02/3 / i 1,5V na procu w biosie a w cpuz 1,42V / LDT x 2 cokolwiek to jest.... / ramy chodza na 177Mhz 2.0-3-2-5...

 

i pytanie... jak moge bardziej zwiekszyc FSB? :) i ramy tak kolo 200Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się 2 problemy, przy czym jak zakładam jeden z drugim jest związany, tj. Zmieniłem sprzęta (jak w sig) i na jednej kostce 1x512 333MHz nie poszedł, pomyślałem, że to przez RAM, że za wolny lub coś w tym stylu, kupiłem nowy (sig), działa ok, tylko że jak wyciągne jedną kostke, to nie wstaje znowu komp, tak jak na starym ramie!! Wyczytywałem tutaj o testach pojedynczych kostek na tej płycie... Co jest grane???

A druga sprawa jest taka, że coś nie tak z wydajnością jest, bo zanim kupiłem nowy RAM, pożyczyłem 2 kostki po 256 twinmosa (nawet nie wiem jakie, szło wszystko na defaulcie) i taki Quake 4 zapieprzał w 1024 w ultra detalach z AA x2, czasem przed wejściem do pomieszczenia mała zacina była. Dzisiaj porobiłem testy na 2x512 (sig) (pomine fakt "superzajebistości" testu z Quake 4, gdzie podejrzanie dużo dema zajmują, niczym filmik nagrany - po kilkadziesiąt mega) i w ustawieniach 1024x768 + ultra + AAx2 miałem - powyżej 100 FPS, ale jak uruchamiałem sam grę w tych ustawieniach (nawet bez AA) to gra sie ładowała ponad 3 minuty, na starcie 0 FPS i do wejścia do budynku przestrasznie to chodziło, na GF Ti 4200 lepiej to szło!!!! Koszmar!!! Na 512 ramu hulalo na tych ustawieniach a na 1 GB masakrycznie chodzi, nie da sie grać totalnie, byle jaki przeciwnik wyskakuje i ostra ścina jest, po kilka sekund, twardy miesza jak głupi. A jeszcze przy puszczaniu timedema za pierwszym razem są lekkie przycinki, za drugim juz nie i FPS'ów ilość wzrasta od kilkunastu do kilkudziesięciu. Na 2 x 256 nie zapuszczałem niestety testu, ale w płynności gry różnica kosmiczna.

Miał może ktoś coś podobnego?? Wiecie co może być przyczyną???? Plesa help, bo nie wiem już co robić, a jakby co to mogę jeszcze RAM zamienić... (choć to chyba nie on...). Tylko, że wszystkie testy OK idzie, 3DMark (ponad 7000 w 3DMark 2005 karta 450/1200 a procek na 2,8)everest. Na defaulcie przede wszystkim sprawdziłem, czy nie przegiąłem z timingami dla moich pamięci ale poza stratą kolejnych klatek w teście nic więcej nie zauważyłem.

Edytowane przez BartRaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam wiatrak 80 mm ale niue wiem ile ma obrotów i ja go mam umieszczonego od góry na 1,5 cm od mosfetu i to nie pomogło :(

 

Ilość obrotów nie ma tu nic do rzeczy tak samo jak odległość, po prostu wiatrak ma zapewniać dobrą cyrkulacje powietrza żeby chłodzić mosfet i nic innego Cię nie interesuje. Natomiast jeśli chodzi o błedy w memtescie to moze Twoje pamięci po prostu nie trawią wyższego napiecia i nic na to nie poradzisz, poza tym mieszanie Winbondów z ucc czy cco tam napisałeś to też nic dobrego bo winbondy lubią wysokie napiecia, natomiast nie wiem co masz na myśli pisząć ucc? samsungi UCCC czy moze winbondy UTT ? postaraj sie dokładnie napisać jakie masz kosci na pierwszej i na drugiej parze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok nie chodzi mi o pamieci :P tylko o grzejący sie mosfet odpoweidzialny za napiecie dla pamieci i za kombinacje ze zworka a czy u ciebie ten mosfet jest zimny czy gorący ?

Wieje na niego 80x80 podpięty do CPU Fan i zero problemów.

 

Foto

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Raidem wyglada to tak ze windows XP nie widzi macierzy.

Stworzylem ja z 2 dyskow Samsung 160

w biosie jest uaktywniona funkcja Raid wlaczone porty SATA

Przy instalacji Windowsa pobiera sterownik Raid Nvidia Class (czy jakos tak) nastepnie system widzi dwa dyski po 156 GB gdy zaczynam instalacje jest niby ok bo kopiuja sie pliki ale jak zrestartuje komputer zeby przejsc dalej to wyswietla : blad dysku nacisnij ctrl-alt-del

Rece mi opadaja co to moze byc?

oba dyski same chodza bez problemu ale w raidzie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam to samo na swojej DFI + 2x160gb sata2 seagate ..narazie doszedłem do tego ze podczas instalacji windy po wcisnieciu klawisza F6 trzeba wczyta dwa stery od raid sata (required 1) i ( required 2) i wtedy widzi cala maciez o pełnej pojemności. Lecz eksperyment ten potwierdził sie na testowej MSI 58 NEO 939 natomista własnie siedze w domu nad swoja DFI i dalej mam cuda ..raz tak mi sie udało i instalacja prawi sie kończyła i nagle po restarcie już spowrotem widzi dwa osobne a nie jedna macież Zgłupiałem tekże i oczekuje pomocy od kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam to samo na swojej DFI + 2x160gb sata2 seagate ..narazie doszedłem do tego ze podczas instalacji windy po wcisnieciu klawisza F6 trzeba wczyta dwa stery od raid sata (required 1) i ( required 2) i wtedy widzi cala maciez o pełnej pojemności. Lecz eksperyment ten potwierdził sie na testowej MSI 58 NEO 939 natomista własnie siedze w domu nad swoja DFI i dalej mam cuda ..raz tak mi sie udało i instalacja prawi sie kończyła i nagle po restarcie już spowrotem widzi dwa osobne a nie jedna macież Zgłupiałem tekże i oczekuje pomocy od kogoś.

Dzis poznym wieczorkiem (musze miec teraz winde) sprobuje z innym sterownikiem od Raidu

O co chodzi z tym (required 1) i ( required 2) ?

Ten od plyty to mialem rev 1 moze byl za stary do mojego najnowszego biosu?

Szkoda ze zadnej informacji w FAQ na ten temat nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczniemy jeszcze raz może ktoś pomoże :)

W FAQ nic na ten temat niepisze a topic jest tak zasmiecony że cięzko odpowiedź tu znaleźć...

 

(.... cytat kolegi z forum który oddaje słowo w słowo mój problem....)

Mam problem z Raidem!!

Wyglada to tak ze windows XP nie widzi macierzy. Stworzylem ja z 2 dyskow seagate 160 sata2

w biosie jest uaktywniona funkcja Raid wlaczone porty SATA .

Przy instalacji Windowsa pobiera sterownik Raid Nvidia Class (czy jakos tak) nastepnie system widzi dwa dyski po 156 GB gdy zaczynam instalacje jest niby ok bo kopiuja sie pliki ale jak zrestartuje komputer zeby przejsc dalej to wyswietla : blad dysku nacisnij ctrl-alt-del.

Nawet jeżeli dyski sa włączone w raid a ja niewłoże dyskietki to też winda je rozpoznaje bez wczytywania dodatkowych sterów raida NV ale widzie je

jako osobne dwa dyski. Może ktoś rozwiązał już taki problem ??

 

Pomóżcie NAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...