Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

CPU-Z pokazuje właśnie 1,392v :D A dla czego taki dziwny jest ten przelicznik? Skąd taka rozbieżność danych?

DFI po prostu tak ma, jak poszukasz w tym temacie dawałem kilka razy ile VCore w biosie równa się w CPU-Z o ile ci to potrzebne. Napięcie jest podniesione i miernik by to wykazał ale pokazywanie VCore u DFI wygląda jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie bawilem tymi napieciami i tez tymi procentami co hanu pokazal na 1 stronce i wyszlo mi cos takiego dalem 1.325v +113%

wedlug tej tabeli to powino mi pokazywac 1.497v a pokazuje mi 1.456v dziwne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie bawilem tymi napieciami i tez tymi procentami co hanu pokazal na 1 stronce i wyszlo mi cos takiego dalem 1.325v +113%

wedlug tej tabeli to powino mi pokazywac 1.497v a pokazuje mi 1.456v dziwne :?

Po pierwsze te % jak mówisz o tych w obrazku PNG to moja robota wiec ci powiem że to są tylko i wyłącznie matematyczne obliczenia nie mające większego związku z rzeczywistością ich charakter jest tylko i wyłącznie poglądowy aby mniej więcej wiedzieć co i jak ustawić a nie na 100% pewny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedą sie sprawować 4 kostki winbond 256mb- nie bedzie trzeba zmieniać ustawień na 2T ?

 

 

 

Będzie trzeba… No chyba że masz CPU z "magicznym" kontrolerem który trafia się raz na milion i to głownie w FX-ach…

a czy takie 4x256 winbondy @ ~250-260 2-2-2-5 na 2t będą teoretycznie szybsze od np. patriotów KH 2x512 ~230 przy CL 2.5 przy 1t

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie dziala mi 4x512 winbondow dwustronnych piep.... a64. winda widzi tylko jeden giga co najlepsze everest podaje ze kosci sa w slotach i ze dzialaja,ogolnie niestety podaje ze jest 1 gigs przy postowaniu tez 1 giga heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO:

 

O tym nie było tu jeszcze pisane (może ktoś o niej wiedział już a nie powiedział ;) ) mianowicie wraz z MHz na CPU rośnie MB/s dla ramu co za tym idzie, podam na swoim przykładzie:

 

Napięcie 3,4v max stabilne (mowa o GM) ustawienie to 9x303 div180 co daje dokładnie 272,70MHz.

 

Natomiast na ustawieniu z wyższymi MHz na CPU i tym samym napięciem max stabilne ustawienie to już tylko 10x292 div180 co daje 270,90MHz.

 

Zatem strata wynosi 1,8MHz dla nie których może wydać się mało ale należy brać pod uwagę że każdy ram reaguje inaczej i u innych mogą być to znacznie większe różnice w MHz, i co najważniejsze raz znalezione „stabilne” ustawienie dla ramu po zmianie MHz na CPU może się już okazać „nie bardzo stabilne”.

 

Idąc za ciosem obniżyłem mnożnik do 6x dzięki czemu na tym samym napięciu udało mi się wycisnąć 275MHz w pełni stabilnie przy zachowaniu tych samych timingów ! Sprawa wymaga głębszego „zbadania” ale to już pozostawiam osobą zainteresowanym do sprawdzenia ze własnym zakresie.

 

*Info głownie na osób bawiących się w MAX O/C typu SPI czy też inne benchmarki.

 

Screeny wstępnie potwierdzające teorię by Ryba:

 

2088MHz i 261,1MHz na ramie:

http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/a64/26...cl%20spi16m.PNG

 

Natomiast na 2603MHz już tylko 260,4MHz:

http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/a64/260.JPG

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok mnie zastanawia jedno na ile jest to "wina" RAMu a na ile kontroloera w procku? Czy to RAM jak taki po prostu nie wyrabia takiej przepustowości czy przy wyższych MHz procka niejako słabnie kontroler pamięci w nim umiezczony?

 

Generalnie to od dłuższego już czasu staram się rozwikłać tą zagadkę ale jakoś nic mi do głowy nie przychodzi...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok mnie zastanawia jedno na ile jest to "wina" RAMu a na ile kontroloera w procku? Czy to RAM jak taki po prostu nie wyrabia takiej przepustowości czy przy wyższych MHz procka niejako słabnie kontroler pamięci w nim umiezczony?

 

Generalnie to od dłuższego już czasu staram się rozwikłać tą zagadkę ale jakoś nic mi do głowy nie przychodzi...

Pozdr

Wina jest raczej po obu stronach bo skoro rośnie MB/s a to jest zasługą kontrolera tym samym ram już „nie daje rady” bo wzrasta wydajność, i max stable MHz zaczynają się „kurczyć”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak to jest dokładnie z DFI LanParty Expert i pamięciami PDP Patriot LLK (mam 2x1GB), czy działają bezproblemowow na tej płycie ??

Zastanawiam się na kupnem tej płyty ale w związku z pytaniem jednej osoby (w tym temacie) nikt nie dał odpowiedzi.

Nie chciałbym się zdziwić :blink: po zakupie :)

 

 

Z góry dzieki za odpowiedź

 

Marcin

Edytowane przez mpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak to jest dokładnie z DFI LanParty Expert i pamięciami PDP Patriot LLK (mam 2x1GB), czy działają bezproblemowow na tej płycie ??

Zastanawiam się na kupnem tej płyty ale w związku z pytaniem jednej osoby (w tym temacie) nikt nie dał odpowiedzi.

Nie chciałbym się zdziwić :blink: po zakupie :)

Z góry dzieki za odpowiedź

 

Marcin

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=164344&hl=Expert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do eXperta to trudno powiedzieć.

Mi na eXpercie nawet PDP KH chodzą a niektórzy mówią, że wywala im 3D albo, że w ogóle nie ma stabilności.

PDP XBLK mimo, że na TCCD chodzą wyśmienicie.

Tak jak na wersji non - expert :-) Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale nic konkretnego nie znalazlem na linkach od Mardoka. ..;)

 

Powiedzcie mi w jakiej technologii sa te Patrioty LLK (PC3200) CL2 ? TCCD chyba nie (na tym sie tak znam jak ślepy na gwiazdach). Maja radiatory i nie bede ich sciagal nawet nie wiem jakiej firmy sa kosci. :(

 

Jak nie to może wezme ABIT'a Fatal1ty jeszcze gdzies te rodzynki mozna dostac .. ;)

Mam dosc asusow, wieje komercją ...

Posiadam X2 4200+ wiec patrze tez na płyty z dobrym zasilaczem CPU (4-fazowe), z moich obserwacji wynika że 4-fazowe prócz DFI ma własnie Abit, nie wiem może jest więcej płyt, nie licząc Asus z 8-mio fazowym ... po za tym to własnie DFI i ABIT używają bdb. kondesatorów przy budowie. Jak kiedyś zobaczyłem na Asusie jakieś OTIS'y i przez przypadek też na ECS to z lekka się zdziwiłem ... ale jak mawiał pewien mędrzec nie ważne jakiej firmy byle by działały bezawaryjnie :):)

Edytowane przez mpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady od uzytkownikow plyt DFI. Ktore pamieci wybrac do mojej plyty (DFI nf4 ultra-d) ??

Mialem u siebie pamiątki Corsarza TWINX1024-3200C2 XMS3202v5.2 0530079-1 = Promos -5 Rev. A (2-3-3-6) Niestety od poczatku sypały błędami w memtescie przy defaultowych ustawieniach biosu. probowalem zmieniac ustawienia, mieszac biosami, ale nadal bylo to samo.Testowalem te pamięci również na płycie Epoxa 9NPA+SLI i też generowaly błedy. Poszly wiec na gwarancje ... Dostalem nowe, rowniez Corsarze (cmx512-3200c2 twinx1024-3202c2v5.2 0603282-0). Przez tydzien czasu nie bylo problemow, 3krotne testy w memtescie przeszly na defaultowych ustawieniach (3-3-3-8 2.65V) pozniej zmienilem na 2.5-3-3-6 2.75V (reszta ustawien w biosie na auto) i ponownie memtest. Testy sie powiodly. Przez tydzien czasu korzystalem z kompa (gry, filmy, p2p, obrobka obrazu i dzwieku, www itp) az pewnego spokojnego wieczoru zostalem uraczony blue screenem z bledami typu 0x0..0c2(0x0..07, 0x0..0c04, 0x04280403, 0x0e27fe320) Memtest poszedl w ruch. Na drugim tescie wykazal mi ponad 3000 błędów. Oczywiscie blue screen w windozie od tamtego czasu jest standardem... Pamieci znow pojda na gwarancje. Jak dostane nowe to postaram sie wypchnąć je na ebay'u...

Co do nowych pamieci to myslalem nad mushkinami LINK

lub OCZetkami LINK

 

Nie wiem, ktore pamieci lepiej sie beda sprawdzaly na tej plycie glownej. Moze jeszcze inne mozecie mi polecić?

 

Moja konfiguracja:

amd athlon 64 3700 san diego

dfi nf4 ultra-d

antec neo he550gb 550W

xfx gf6800gs xxx

wd raptor 74gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle walcze z ustawieniami Ramu , pamieci jak w podpisie

mam pytanko , jesli ktos potrafi pomoc to bede bardzo wdzieczny

 

w ktorych gniazdach obsadzic moje RAMy , zoltych czy pomaranczowych ?

obecnie mam w zoltych i max stable MHz dla Ramu jakie uzyskalem to 259MHz mysle ze to troche malo

gdzies widzialem foty ze chodza na DFI na 275MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam klawiature zboard (USB) i bios 06/23. I teraz hit, abym mogl ruszac kursorem w myszce (ps2) musi byc podlaczona klawiatura ps2. Klawa usb dziala zawsze, grzebalem w biosie nic nie wymyslilem. Pozdrowki. mur.gif Nie mam przelotki usb-ps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nadzisiaj koniec zabawy.

Narazie stanolem na 9x315-2835(1.65v) mem 203 2-3-2-1t.

Czeka mnie jeszcze sprawdzenie 2xgf7600 na tym mobo.

A musialem jeszcze kupic zasilke bo stara niewyrabiala..Dziwne 480w.Antec TP 550 z dwiema liniami 12v chodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem mam nowa plytke DFI lan party ultra d i procka semprona 3000+ podczas gdy wchodze do biosu wszytsko jest oki ale gdy chce wyjsc i zapisuje ustawienia komp sie jush nie uruchamia ponownie. .co to moze byc . .nawet systemu nie moge zainstalowac .. :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z innej beczki. W sąsiednim topicu rozgorzała dyskusja na temat przełożenia grafy w dolny slot i związanej z tym zmiany prędkości slotu PCI Express na x8. Jest to zresztą opisane w faq. Jeden z kolegów twierdzi jednak, że nie dotyczy to płyt ultra D i w takim wypadku slot pracuje z prędkością x1. Prędkość x8 można uzyskać podobno tylko po wykonaniu osławionego moda na chipsecie i przerobieniu płyty na SLI. Czy ktoś orientuje się dokładniej w tej kwestii? Sam mam grafę przełożoną na dół, spadku wydajności jako takiej nie zauwarzyłem, ale ta sprawa nie daje mi spokoju. Proszę zorientowanych o wypowiedź na forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolny slot = prędkość szyny PCI-E x8 - niezależnie, czy jest to UltraD, czy SLI.

 

Łatwo to sprawdzić choćby za pomocą CPU-Z, Riva Tuner, etc.

 

To tyle o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem mam nowa plytke DFI lan party ultra d i procka semprona 3000+ podczas gdy wchodze do biosu wszytsko jest oki ale gdy chce wyjsc i zapisuje ustawienia komp sie jush nie uruchamia ponownie. .co to moze byc . .nawet systemu nie moge zainstalowac .. :( (

 

A raczyłeś zajrzeć do FAQ na pierwszej stronie?

Jak nie (co wnioskuję po tym pytaniu, które zadałeś) to łaskawie się tam udaj, przeczytaj i zastosuj się do tego co tam napisano.

 

Ludzie nie po to ktos się męczy i pisze FAQi i posty na forum aby ciągle odpowiadać na te same pytania :mur:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być dopuszczlna temperatura płyty głównej??

 

Po zmiane na wodę czujnik w PWMIC SG zaczął pokazywać 53C, a wcześniej na pentagramie było trochę ponad 45C.

 

Ktoś spotkał się z czymś takim, i czy to jest normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być dopuszczlna temperatura płyty głównej??

 

Po zmiane na wodę czujnik w PWMIC SG zaczął pokazywać 53C, a wcześniej na pentagramie było trochę ponad 45C.

 

Ktoś spotkał się z czymś takim, i czy to jest normalne??

Wszystko w normie bo woda nie dmucha, a czujnik temperatury PWMIC jest na prawo od gniazda procesora, tak więc po zdjęciu A/C temp podskoczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...