Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie z tymi moimi elixirami na tej plycie to jaaks totalna porazka !!!!!!!!!!

Nie moga na zadnym pogramie wytrzymac dluzej niz 20 sekund zeby nie zaczac sypac errorami :sad:

 

Moze mi napisac czy to wina pamieci ze jakies gowniane czy moze musze cos w biose pozmieniac bo ustawienia defaultowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ikonki w trayu o bezpieczne usuwanie sprzetu polecam podczas instalki wgrywac z fdd sterownik Nvidi Clas Driver i podlaczenie dyskow sata w porty 3 i 4 a 1 i 2 wylaczyc w biosie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie z tymi moimi elixirami na tej plycie to jaaks totalna porazka !!!!!!!!!!

Nie moga na zadnym pogramie wytrzymac dluzej niz 20 sekund zeby nie zaczac sypac errorami :sad: 

 

Moze mi napisac czy to wina pamieci ze jakies gowniane czy moze musze cos w biose pozmieniac bo ustawienia defaultowe

1616563[/snapback]

slabe kosci na nf4 nawet swoich default nie robia :)

mnie trza bylo giga ramu .. ale ze mam tylko 2x256 i 512tke .. to odpalic tego naraz nie moglem.. ale znalazla sie kostka Goodram 512 pc 400

aczkolwiek rusza max na 150mhz ... (o dziwo na timingach 2-3-2-5 :o )

wyzej nawet loozowanie timingow nie pomaga.. po prostu windows staje i koniec ;]

 

ale lepiej miec 1.5gb ramu na 150mhz niz meczyc sie na 512 w nowych grach

 

P.S:jak przyjda redline'y wreszcie bedzie problem z główy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty 3 i 4 sa od Nvidi i sa zablokowane wiec mozna smialo krecic , kiedys mialem dyski sata w portach 1 i 2 i mialem jaja przy oc , komp sie resetowal , walilo BSODami i dopiero po rozmowie z Mardokiem przepiolem dyski na porty 3 i 4 i jak reka odjol :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty 3 i 4 sa od Nvidi i sa zablokowane wiec mozna smialo krecic , kiedys mialem dyski sata w portach 1 i 2 i mialem jaja przy oc , komp sie resetowal , walilo BSODami i dopiero po rozmowie z Mardokiem przepiolem dyski na porty 3 i 4 i jak reka odjol :]

1616860[/snapback]

ja maielm na 1 kanale podpiety dysk i 9x300 bylo ... zadnych problemow ... dysk latał normalnie ..

te niezablokowane porty zdaje sie tylko na nf3 byly .. na nf4 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie napisal mi ktore porty SATA oblugiwane sa przy RAID przez nforce4 a ktore przez ten silicon graphics i ktore z tych dwoch jest lepsze? ktos kiedys pisal chyba o tym ale nie moge znalezc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz problem taki jak z Kingstonami na CL 3 ktore nie chodzily na mojej plycie(tak powiedzieli w "serwisie") ale zmienili na inne z CL 2,5 i dzialaja oki . Sprobuj zmienic CL na 2,5 lub CL2 zakladajac ze masz CL3 tak jak ja mialem :wink:

Edytowane przez srocciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawa miewa z PATA ? bo przy granicach mozliwosci sprzetu jak sie wywala (BSOD) to przyczepia sie do nvatabus.sys

1617846[/snapback]

Tobie wywala na granicy proca, sterownik od PATA a mi na dysku SATA wywala się sterownik od ATI więc to raczej nie ma nic wspólnego z HDD po prostu sprzęt nie daje rady to wywala błąd a jak powód daje coś co miał pod ręką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem jak kupowlem abita nf7 .. jakos dzialal prawie 2 lata bez zadnego zonka. nawrt go zalalem i po wyschnieciu dzialał ;]

1615477[/snapback]

moj dzialal 1.5 roq... ale niestety zalanie go skutecznie wykonczylo... coz, dostanie jakas miejscowke jako obraz na scianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zamierzam złożyć nowego kompa - do niedawna miałem zamiar kupić AMD64 3200+ na 754, ale poczytałem trochę (między innymi na tym forum) i zdecydowałem się na 3000+ na 939 głównie ze względu na możliwości podkręcenia.

Jeśli chodzi o płyte, to po lekturze forum zdecydowałem się na:

DFI LanParty NF4 Ultra-D s939

pytanie - czy żeby bawić się w podkręcanie trzeba ją jeszcze jakoś dodatkowo chłodzić ( jakieś radiatory ) - Wiem, że jakieś chłodzenie już ma, a nie chciałbym go wymieniać z obawy o utratę gwarancji.

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zamierzam złożyć nowego kompa - do niedawna miałem zamiar kupić AMD64 3200+ na 754, ale poczytałem trochę (między innymi na tym forum) i zdecydowałem się na 3000+ na 939 głównie ze względu na możliwości podkręcenia.

Jeśli chodzi o płyte, to po lekturze forum zdecydowałem się na:

DFI LanParty NF4 Ultra-D s939

pytanie - czy żeby bawić się w podkręcanie trzeba ją jeszcze jakoś dodatkowo chłodzić ( jakieś radiatory ) - Wiem, że jakieś chłodzenie już ma, a nie chciałbym go wymieniać z obawy o utratę gwarancji.

Z góry dzięki za odpowiedź

1619516[/snapback]

Nic nie trzeba chłodzić, płyta standardowo wyposażona jest w radiatory które dają rade przy bardzo mocnym kręceniu, jedynie jak chcesz używać napięcie dla ramu 3,3v lub więcej musisz dać nawiew na jeden radiator a raczej cały prawy górny rug płyty i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu sporej ilości tego topiku wciąż mam wątpliwości co do zakupu tej płyty.

 

Może jednak Abit Fatal1ty?...

1619499[/snapback]

Ja juz zamowilem i czekam az wszystko do mnie dotrze... i tez sie zastanawiam czy nie bylo wziac lepiej bezfochowego Fatal1ty :P Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem i czekam az wszystko do mnie dotrze... i tez sie zastanawiam czy nie bylo wziac lepiej bezfochowego Fatal1ty :P

1619713[/snapback]

Mój kumpel właśnie zamówił i za ok tydzień będzie miał tego DFI. Pożyjemy zobaczymy.

 

Mam nadzieje że jak najszybciej podzielisz się wrażeniami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel właśnie zamówił i za ok tydzień będzie miał tego DFI. Pożyjemy zobaczymy.

 

Mam nadzieje że jak najszybciej podzielisz się wrażeniami :-)

1619824[/snapback]

Napewno sie podziele odrazu, jak sie wlaczy komp wogole :P najbardziej mnie drazni ze bedzie potrzebny flop do durnych sterow sata i biosa... od wieekow nie mialem flopa w kompie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie podziele odrazu, jak sie wlaczy komp wogole :P najbardziej mnie drazni ze bedzie potrzebny flop do durnych sterow sata i biosa... od wieekow nie mialem flopa w kompie  <_<

1619908[/snapback]

Żadnych sterów do SATA z flopa nie trzeba, na dyskietce są tylko i wyłącznie stery do RAID, tak samo bios można bez problemów z pod windowsa załadować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba chłodzić, płyta standardowo wyposażona jest w radiatory które dają rade przy bardzo mocnym kręceniu, jedynie jak chcesz używać napięcie dla ramu 3,3v lub więcej musisz dać nawiew na jeden radiator a raczej cały prawy górny rug płyty i to wszystko.

No właśnie i nie ma radości z 'dozbrajania' płyty ;( ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych sterów do SATA z flopa nie trzeba, na dyskietce są tylko i wyłącznie stery do RAID, tak samo bios można bez problemów z pod windowsa załadować.

1619919[/snapback]

no to mnie ucieszyles, moze to dziwne narzedzie zwane flop nie bedzie potrzebne jednak :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...