Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaca się dołożyć do 1655 z LightScribe w stosunku do 1650? 40zł różnicy... ale zabawka fajna :-] Sam już nie wiem...

Jesli bedziesz pozniej wydawal ponad 4 zl na plyte z LS, to sie oplaca, bo to ciekawy i uzyteczny gadzet.

Jesli jednak wyznajesz tanie nagrywanie, to chyba nie warto doplacac 40zl do czego czego sie nie bedzie uzywalo. Lepiej te 40 zl przeznaczyc na plyty.

Sama zastanawialem sie nad 1655, ale jak to sobie wyliczylem, to okazalo sie ze nie stac mnie na bawienie sie w cos takiego. 10 plyt z LS i nie ma prawie 50 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk sobie oglądałem ta nagrywarkę BenQ DW 1655 i doszedłem do wniosku że jest całkiem calkiem. Szczególnie ta funkcjs LightScribe mnie zainteresowala. Tylko nigdzie nie jest napisane ile to zajmyje. powiedzmy taki obrazeka na pół płyty i trochę tekstu?? ile to czasu sie wypala?? Wogóle czy to bardzo zaniża ten bezawaryjny czas pracy nagrywarek???/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk sobie oglądałem ta nagrywarkę BenQ DW 1655 i doszedłem do wniosku że jest całkiem calkiem. Szczególnie ta funkcjs LightScribe mnie zainteresowala. Tylko nigdzie nie jest napisane ile to zajmyje. powiedzmy taki obrazeka na pół płyty i trochę tekstu?? ile to czasu sie wypala?? Wogóle czy to bardzo zaniża ten bezawaryjny czas pracy nagrywarek???/

Polecam ten artykuł:

http://cdrlab.pl/article_wstep_1614.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, posiadam w swoim Benq'u firmware BSMB czy jakoś tak i chciałbym go zmienić na nowszy/lepszy. Jak tak to który firmware zainstalować zamiast tego?

Btw. ponoć Benq najlepsza korekcja błędów a musiałem do reinstalki Windows'a starego LG cd-rom podpinać bo mi wywalały błędy podczas kopiowania z cd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - wiadomo ze jak narazie BENQ prowadzi i nie wazne czy wezmiesz 1650 czy 1655 to plyta bedzie tak samo nagrana

Co do robienia obrazkow to jak juz ktos chce to miec i przyklada duza wage do tego to niech kupi sobie drukarke drukujaca na plytach - wtedy jakosc bedzie 100%

 

A wracajac do tematu czy ktos wgral juz ten nowy bios ktory ukazal sie do nagrywarek BENQ 1650 i 1655 ? czy naprawde cos polepsza i czy warto ? ktos testowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupi nagrywarkę Benq dw1655 ale w związku z dziwnym panelem przednim (brak napisu BENQ) chciałem się spyta czy wygląd panelu przedniego jest związany z wersją BOX/OEM?

nagrywarka z tym "ubozszym" przednim panelem jest wersja OEM, no a panel "bogatszy" jest wersja BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miał już ktoś do czynienia z nową nagrywarką model BenQ DVD+/-RW DQ60 ? Zamierzam taką nabyć, ale jakoś ciężko znaleźć recenzje w sieci. Wiem że to w sumie nowość, ale może już ktoś miał z tym produktem bliższy kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebują dobre i nie drogie DVD-RW....Zamieżam je kupić w Apollo.pl. Wybrałem coś takiego:

1. BenQ DW1650 Black OEM 156zl lub

2. Pioneer DVR-110DBK Black OEM 159zl

 

Ktorą wybrać....Jestem zielony w DVD. Czytałem resztę postów i większość jest za BenQ ale Pioneer tez dobra firma(??) Mam max. na nią 170zl bede wdzięczny za podpowiedzi z uzasadnieniem a nie typu "bież to i tamto" i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebują dobre i nie drogie DVD-RW....Zamieżam je kupić w Apollo.pl. Wybrałem coś takiego:

1. BenQ DW1650 Black OEM 156zl lub

2. Pioneer DVR-110DBK Black OEM 159zl

 

Ktorą wybrać....Jestem zielony w DVD. Czytałem resztę postów i większość jest za BenQ ale Pioneer tez dobra firma(??) Mam max. na nią 170zl bede wdzięczny za podpowiedzi z uzasadnieniem a nie typu "bież to i tamto" i na tym koniec.

Bierz BenQ'a, bo ja i wielu ludzi na tym forum ją ma i nie narzeka, wypala dobrze nawet na tanich nośnikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co lepiej NEc ND 4550 DL czy Liteon SHW-160P6S DL ?

Z tych 2 polecam Ci NECa, sam go posiadam od miesiaca troche plytek juz wypalilem zadnych problemow nie napotkalem, nagrywarka spisuje sie bez zarzutu, uwazam ze jest dobrym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz BenQ'a, bo ja i wielu ludzi na tym forum ją ma i nie narzeka, wypala dobrze nawet na tanich nośnikach...

Ja niestety nie zaliczam sie do tej grupy :? Mam model 1640 i imo totalny gniot to czy nagra plytke z maksymalna predkoscia czy nie zalezy tylko od dobroci i checi napedu <_< Plytki cd potrafi zje*** bez powodu :? najtansze nosniki odpadaja totalnie plytki cd nagrywa czasami x16 a dvd x4 pomimo tego ze na plytkach jest gwarancja wysokich predkosci :-| Ogolnie nie polecam :mur: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż bywa....

ja mam ten problem,ze palił na smieciach a teraz przestał.. pytanie czy śmieci sie pogorszyły bo z innej parii czy coś z napędem...

 

 

szarpnąłem sie na tdk 16x była za 1.59zl i pobawie sie... Możliwe,zę te vakossy były nędzne i tyle....

skopało mi 2 na 5 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie zaliczam sie do tej grupy :? Mam model 1640 i imo totalny gniot to czy nagra plytke z maksymalna predkoscia czy nie zalezy tylko od dobroci i checi napedu <_< Plytki cd potrafi zje*** bez powodu :? najtansze nosniki odpadaja totalnie plytki cd nagrywa czasami x16 a dvd x4 pomimo tego ze na plytkach jest gwarancja wysokich predkosci :-| Ogolnie nie polecam :mur: pozdro

Hyh to nie tylko ja mam problemy z tym napedem...

 

Nie wie ktos jak dziala serwis benq odnoscnie tych napedow? Pisze do nich od kilku dni i 0 odpowiedzi :(

 

@99tomcat mi na poczatku tez ladnie palilo... a potem coraz gorzej... i... gorzej... az w koncu przestalo palic dvd :|

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest z nagrywarkami Plextora ?? Z tego co mi wiadomo to jedna z lepszych firm zajmujaca sie produkcja takich wlasnie urzadzen.

 

Pytam sie poniewaz niedlugo zamierzam sprawic sobie nagrywareczke. Ma to byc cos naprawde dobrego, acha i cena niegra roli. Z gory thx za info ;]

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to momencik!

Przez ostatnie strony hurraoptymizm jakie to Benq dobre (głównie w testach, zdaje się).

A teraz jak się wysypało, że nie bardzo to się już trzech niezadowolonych użytkowników w jeden dzień ujawniło??

Chyba trzeba będzie jakąś sondę przeprowadzić w tej sprawie i ocenić czy wypadek przy pracy, czy jednak Ci panowie w serwisach co tak na nich psioczyliście mieli może rację??

Miałem kupować LG 4167B, ale wyszło, że w teście nie bardzo, subskrybuje ten temat i od ponad dwóch miesięcy wyłącznie painie z zachwytu na temat Benq'a, a tu się okazuje, że nie bardzo :?

Może ujawniliby się zadowoleni użytkownicy nagrywarek i opowiedzą cos pozytywnego?

Pytanie też czy problemy dotyczą obydwu modeli (1640 i 1650) czy tylko jednego z nich?

Tak się dopytuję, bo niedługo kupuję nagrywarę DVD.

Mam Combo i zwykła nagrywarę LG (cześć forumowiczów skarzyło się na jakość wyrobów tej firmy) - ta pierwsza przez 2,5 roku zepsuła może z 5 płyt i to tylko jednej znamienitej firmy Hawk.

Rozumiem jednak że wypalanioe DVD to nie to samo.

Już byłem zdecydowany na BENQ 1650, ale czy nie czas na weryfikację tej opinii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na BENQ 1650, ale czy nie czas na weryfikację tej opinii??

Własdnie zgadzam się z kolegą wyżej. Bo cały ten temat o tych DVD namieszal mi tylko a nie pomógł. Też chcę kupic DVd BenQ 1650.... i dodam ze tylko do plyt DVD będzie uzywana a do CD moje stare LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, posiadam w swoim Benq'u firmware BSMB czy jakoś tak i chciałbym go zmienić na nowszy/lepszy. Jak tak to który firmware zainstalować zamiast tego?

Btw. ponoć Benq najlepsza korekcja błędów a musiałem do reinstalki Windows'a starego LG cd-rom podpinać bo mi wywalały błędy podczas kopiowania z cd :/

Polecam wgranie biosu BEGB z EW164B, chyba najlepiej sie na nim pali. A jak nie chcesz takiego zabiegu to sprawdzony jest BSLB z DW1640. Jak bedziesz chcial jednak podmienic to bios BEGB znajdziesz na http://hoppy.tk/dvd-rw/benq/1640/ jest to plik *.cvt, wiec trzeba uzyc WinFlash'a.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nabyć Plextora Px 750 A, niestety nei moge znaleźc żadnych testów w sieci . Wasze opinie?

Chyba chciales napisa "Jestem leniem, zlinczujcie mnie bo nie chcialo mi sie szukac...." :mur:

A ja wpisalem w google Plextora PX-750A i trafilem na test, w dodatku po polsku... nawet nie wiesz jak sie zmeczylem...

 

http://cdrlab.pl/article_wstep_2594.html

 

Nienawidze leniow...

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za male (ale bardzoo lamerskie) OT

 

Oddaje swoja 1640 na gwarancje. Do napedu dostalem karte gwarancyjna BENQ ( z tego co mi napisal gosc ze sklepu, w przypadku reklamacji mam postepowac tak jak jest w niej opisane) i teraz:

 

1. Czy jest to gwarancja d2d? :unsure: jesli tak/nie, mam poprostu zadzwonic do firmy i sie umowic z kurierem? (z tego co widze to najbliższą siedzibe mam jakies 130km odemnie :| )

 

2. Musze wypelnic gwarancje... ktore to Numer seryjny urzadzenia ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...