Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na leadteku idle 48-49,stres 62, a chlodzonko mi sie podoba chocizaby z uwagi na to ze memki tesh chlodzi,a asus tego nie posiadal :(

 

a ja tez bez modow 950 na memkach wykrcilem ,a dokladnie to zamknalem licznik w pstrip (czyli 956/958 jakos tak u mnie bylo max) tylko ze pare artow sie pokazalo,ale na 940 to luz bluz (w testach oczywiscie,niemam zadnej konkretnej gry zeby to przetestowac...)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie fillrate w 3dmarku 05?? Mi wyszło ostatnio single - 2700 i multi 5100....wydawało mi się ze powinno być raczej po równo....bo architektura 16x1....???

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

hmm...nie do końca bo jak by było 8rop to max wypełnianie było bn na poziomie 2800 dla taktowania 350MHz, a mi w multi wychodzi ponad 5000 więc rop'ów bedzie 16.

btw. takie wyniki by sugerowały architekture 8x2 a nie 16x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz sobie wyniki 6600 dokładnie tak samo sie zachowuje jak 6800 a ma 4 ropy i 8 jednostek pixel shader , po prostu jest mniej ropów , jakby 6800 miała 16ropów to w fill rate w singlu i multi wyszłoby to samo

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak miałbym 8 rop'ów to max wypełnianie było by ograniczone właśnie przez nie do poziomu 8xtaktowanie czyli w moim przypadku 8x350=2800mipx/mtex, a w multi tex. mam ponad 5000 więc przekraczało by to możliwości 8'miu rop'ów....

 

ps. znalazłem dlaczego wyniki są dziwne..

When we look at the fill-rate numbers, though, we can still see a large disparity between the single texturing and multi-texturing fill-rates. The multi-texturing test clearly indicates that there is 16 texture samplers available, though the single texturing test is much lower (although, greater than half the theoretical rate). The reason for this is that the 3DMark's fill-rate test requests a blend to the frame buffer, which increases the level of bandwidth required as opposed to just straight colour writes, so in this case the test is very bandwidth limited on the 6800. Instead, we'll looks at the fill-rates under Marko Dolenc's Fill-rate Tester:

Z tego wynika ze testy fillrate w smarkach są o kant d...y rozbić.

 

A ww programik do testowania rzeczywistego fillrate jest >>tutaj<<.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Od niedawna jestem posiadaczem Asusa 6800le. moduje się na 12/6; na 16/6 mam czarny piasek ( ledwie widoczny - ale jest ). Mam do Was pytanie:

 

czy pencilmod rowiąże sprawę i pójdzie na 16/6 ??

 

Dzięki za wszystkie odpowiedżi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ASUSA 6800le 16/5. Mam taki problem, gdy podkrecan rdzen (podkrecam w sterownikach przez coolbits) to po przekroczeniu 350 MHz nieprzechodzi mi tego testu przez co nie ustawia sie wartosc powyzej 350. Jak moge temu zaradzic zeby chociaz dac mu 400 ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ASUSA 6800le 16/5. Mam taki problem, gdy podkrecan rdzen (podkrecam w sterownikach przez coolbits) to po przekroczeniu 350 MHz nieprzechodzi mi tego testu przez co nie ustawia sie wartosc powyzej 350. Jak moge temu zaradzic zeby chociaz dac mu 400 ???

 

Pozdrawiam

1654251[/snapback]

Aby mieć więcej niż 350 MHz na ASUS V9999LE musisz zrobić Vmoda na GPU ze 2-4 strony temu to było inaczej zawsze będziesz miał arty powyżej 350 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam taki problem że u mnie edytowanie biosu nic nie daje próbowałem już 3 roznumi edytorami i nic nawet nie moge zmienić taktowania za pomocą modyfikacji biosu już nawet nie wspominam o vmodzie. Jak ktos wie w czym problem to będe wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie to możesz sobie zmieniać w RT albo za pomocą CoolBits.

A napięcie w BIOSach ASUSa zawsze było problemem => hexalnie LUKS____PL umie zmienić. I na dodatek nie ma co się sugerować odczytami z RT czy innych programów, bo nieraz błędnie odczytują ASUSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie, u mnie na rdzeniu 400MHz mam i działa ok, żadnych artów w niczym.

1654673[/snapback]

A posiadasz LE czy jakąś inną wersje ASUS-a bo jak LE to radze Ci potestować w różnych gierkach zwłaszcza tych wyczulonych na overclocking bo u mnie też idzie 400 MHz, ale w niektórych gierkach są arty (przy 350 MHz ich nie ma powyżej 350 już są). Poza tym w każdym 6800 w 3D napięcie powinno być 1.40V, a na tym ASUS-ie zawsze jest 1.25V, a czasami nawet mniej o czym pisałem parę stron wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam LE i testowałem 3dmarkiem 03 i 05, grami to: Far Cry, doom 3, half-life 2 póki co i narazie nie było żadnych artów, jakimi grami moge to potestować ?

 

Tak wogóle jak wgram bios od GT to napięcie mi wzrośnie czy zostanie takie jakie jest ?

 

Ma ktoś może jakiś bios gotowy aby zwiększył napięcie i mógłby mi go przyslać ?

1655020[/snapback]

No to nie wiem jak to możliwe ja mam na 350 MHz bez artów od około 370 MHz arty są już dosyć widoczne, ale nie zawsze i nie w każdej grze (w GTA SA to nawet przy 410 MHz obraz jest czysty) mój kumpel też ma takiego ASUS-a i u niego też 350 MHz to max. Czytając na zagranicznych forach dowiedziałem się że to normalne i przy napięciu 1.25V więcej nie da rady aby mieć więcej trzeba podnieść napięcie rdzenia, ale żeby to zrobić trzeba dolutować potencjometr bo zmiana napięcia w biosie w przypadku ASUS-a LE nic nie daje i taka jest prawda.

 

Greg_1

Zwiększałeś napięcie czy masz standardowe 1.25V?? jeśli tak to jak, a jak nie to jaką masz rewizje karty i z jaką wersje biosa ??

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Title: ASUS V9999LE VGA BIOS Version 5.40.02.15.AS13

Version: 5.40.02.15

 

Tak to wygląda w RT. Nic nie lutowałem nic nie zwiększałęm tylko i wyłącznie wymieniłem chłodzonko na AC NV5 rev.1. Co do revizji karty to nie pamiętam musiałbym sprawdzić. Jak znajde chwile czasu to sprawdze :wink:

 

@orzi nvflash'em.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Title: ASUS V9999LE VGA BIOS Version 5.40.02.15.AS13

Version: 5.40.02.15

 

Tak to wygląda w RT. Nic nie lutowałem nic nie zwiększałęm tylko i wyłącznie wymieniłem chłodzonko na AC NV5 rev.1. Co do revizji karty to nie pamiętam musiałbym sprawdzić. Jak znajde chwile czasu to sprawdze  :wink:

 

@orzi nvflash'em.

1655211[/snapback]

hmm ja nvflashem wrzucilem sobie juz chyba ze 2miechy temu bios od v9999gt i oto co mi sie pokazuje w RT:

$ffffffffff NVIDIA VGA BIOS information

$ffffffffff ---------------------------------------------------

$1100000000 Title : ASUS V9999GT VGA BIOS Version 5...

$1100000002 Version : 5.40.02.15

$1100000001 BMP version : 5.28

$1100000100 BIT version : 1.00

$1100000200 Core clock : 200MHz

$1100000201 Memory clock : 400MHz

$1100010000 Perf. level 0 : 350MHz/350MHz/1.20V/100%

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.20V, VID 00000001b

$1100020102 Voltage level 2 : 1.40V, VID 00000010b

$1100000003 SW masked units : none

 

hmm ;oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyedytowałem hexy w biosie karcioszki tak aby vcore było na 1.4V i znowu poracha SD wciąż wykrywa 1.25V :mur: cholera trafilem na jakiś strasznie nie modowalny egzemplarz.

Jeżeli ktoś by mi podał linka do pencil moda to był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R.i.P u mnie to wygląga identycznie poza V9999GT zmiast tego mam V9999LE :P a cała reszta identycznie.

 

A nie jeszcze mam Perf. level 0 : 300MHz/350MHz/1.20V/100%

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu grę Pacific fighters, zainstalowałem, problem polega na tym że się bardzo tnie co nie powinno przy P4 2,4 Ghz grafice Gforce ASUS V9999 6800 GT 128, 512 ramu, u kolegi na słabszym zestawie bez zacięcia, w pliku readme jest takie coś

"NVidia:

Latest official driver version 61.77 is unstable and does not support 3D animated water.

Recommended drivers versions as of September, 2004:

ATI

9600, 9800 cards = Catalyst 4.1

NVidia

Geforce 3/4/FX , WinXP-56.72_WHQL

6600/6800 , 61.11, 65.73WHQL (unofficial)"

zainstalowałem te 61.11, potem 65.73, dalej żadnej poprawy już nie wiem co robić. oczywiście przed każdym zainstalowaniem nowych sterów stare wywalałem, mało tego podkręciłem kartę no i to samo co jest nie możliwością, na 3d markach wyniki wychodziły takie, że głowa boli w prównaniu z tą kartą co miałem kiedyś rad 9500 64MB. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...