Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja v9999le smiga ladnie, mam problem tylko z nowszysmi sterami od 77.77, mianowicie filmy wygladaja jak bym kombinowal cos z gamma albo kolorami... obraz jest poprostu strasznie jasny. Na 77.77 i starszych wszystko smiga jak powinno. Postaram sie wrzucic jakis screen pozniej.

Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie najmniej problemowe są 78.01. Jak na razie nie miałem żadnych problemów z ich użytkowaniem.

 

Pytanie tylko, dlaczego nie działa FSAA w grze MoH: Pacifik Assault, i o co chodzi z Riddickiem, który podczas uruchomienia mówi że wymaga sterowników OpenGL 1.3?? Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie teraz sterowniki są "na topie"? Ja uzywam 77.76 (tweekRUS) i dzialaja naprawde dobrze. Moze ktos z Was z tych samych co ja przerzucil sie na jakies lepsze i nowsze?

1667306[/snapback]

 

dla mnie one też są najlepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy macie taki śmieszny odgłos z karty jak na stronie obracacie kółkiem na myszce i jezie strona w dół cz góre takie smieszne tykanie w gierkach tego nie mam ale na stronie mam w windzie jak nie jestem na stronie to nie ma tego tylko jakby sie obraz przesuwał nie wiem co ejst, ale troche mnie to denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceeeeeeeeeeeewki!!!

cewki wam piszczą na grafie/płycie głownej... lakier bezbarwny zabrac mamie i zamalować,już!! [;

1668817[/snapback]

Przy przesuwaniu stron kółkiem piszczą, a w grze przy przesuwaniu kółkiem już nie to co cewki <_< ?? Poza tym to nie jest na tyle głośnie żebym bazgrał tam lakierem jak już pisałem trzeba wsadzić łeb do budy i nasłuchiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesuwaniu stron kółkiem piszczą, a w grze przy przesuwaniu kółkiem już nie to co cewki <_<  ??

1668917[/snapback]

no własnie cewki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbe.

Czy ktoś z was mógłby zamieścić fotke Asus'a 6800LE z zaznaczonymi mosfetami i innymi bajerami na które trzebaby przykleić radiatorki ??

Mam NV5 na swoim i nie mam jak sprawdzić które sie grzeją :sad:

Będe b. wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem ze u mnie to piszczy jak sie pojawi jakies biale napisy, paski(elementy grafiki) na ciemnym tle np jak sie wczytuje 3dmark to jest niebieskie tlo i jest ok ale jak tylko sie pokarze bialy pasek postepu to piszczy i przestaje jak ekran znika. czyzby bialy kolor pobieral wiecej mocy obliczeniowej z gpu ,a przez to wiecej pradu i cewki piszczą ??? hmm w sumie to nawet daloby sie logicznie wytlumaczyc, bo bialy to skladanka wszystkich kolorow w rgb ,wiec konicznosc zmieszania wszystkich w maxymalnym odcieniem powoduje zwiekszenie obliczen...czy tak?? troche to glupawe,bo przeciez ekran powitalny (ten w 3dm) to zadne obciazenie -tylko tekstura i to plaska,a w grach jest prawdziwe obciazenie a cewki nie piszczą... to juz nie wiem o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Asusa 6800LE i jak odblokuje ja na 16 potokow i 6 wertexow. To w RivaTuner v2.0 RC 15.7 nie moge nawet o 1MHz podkrecic core i memory poniewaz wywala blad aby przywrocic nominalne ustawienia taktowania. Stery do grafy: 78.82, reszta sprzetu jak w podpisie oprocz oczewisie grafiki. o CO CHODZI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, poradzilem sobie sam z problemem i oto jak postapilem.

 

Wyedytowalem bios z karty ASUSA 6800 GT agp rev01 programem nVidia_BIOS_Modifier_v.3.0 i ustawilem taktowania rdzen 360MHz i pamieci 870MHz. W standardowym czipie mialem niesprawne 4 pierwsze potoki czyli moglem tylko miec 12 i 6 werteksow. Kolejnym krokiem byla zmiana czipsetu, wiec wywalilem 6800 LE i zalozylem z powodu braku 6800 GT zwyklego 6800. Oczewiscie na tym 6800 sa w pelni sprawne potoki 16 i 6 werteksow. Jako ze bios jest od karty GT wiec ja wykrywa jako Gt i nie trzeba riwatunera. Zegary sa takze podniesione i zwiekszone napiecie na rdzeniu do 1,4V. Wszystko smiga pieknie, w 3dmarku 2003 otrzymalem 10700pkt i jestem z tego wyniku w pelni usatysfakcjonowany. Jako ze moj chip 6800LE nie byl w 100% sprawny konieczna byla jego wymiana na wyzszy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, poradzilem sobie sam z problemem i oto jak postapilem.

 

Wyedytowalem bios z karty ASUSA 6800 GT agp rev01 programem nVidia_BIOS_Modifier_v.3.0 i ustawilem taktowania rdzen 360MHz  i pamieci 870MHz. W standardowym czipie mialem niesprawne 4 pierwsze potoki czyli moglem tylko miec 12 i 6 werteksow. Kolejnym krokiem byla zmiana czipsetu, wiec wywalilem 6800 LE i zalozylem z powodu braku 6800 GT zwyklego 6800. Oczewiscie na tym 6800 sa w pelni sprawne potoki 16 i 6 werteksow. Jako ze bios jest od karty GT wiec ja wykrywa jako Gt i nie trzeba riwatunera. Zegary sa takze podniesione i zwiekszone napiecie na rdzeniu do 1,4V. Wszystko smiga pieknie, w 3dmarku 2003 otrzymalem 10700pkt i jestem z tego wyniku w pelni usatysfakcjonowany. Jako ze moj chip 6800LE nie byl w 100% sprawny konieczna byla jego wymiana na wyzszy model :)

1671771[/snapback]

Obawiam się, że sama zmiana biosu na gt nie wystarczy do odblokowania wszystkich potoków. Żeby nie korzystać z rivatunera trzeba jeszcze zrobić hardmoda. http://www.pcunleash.com/bbs/zboard.php?id...temReview&no=39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy macie taki śmieszny odgłos z karty jak na stronie obracacie kółkiem na myszce i jezie strona w dół cz góre takie smieszne tykanie w gierkach tego nie mam ale na stronie mam w windzie jak nie jestem na stronie to nie ma tego tylko jakby sie obraz przesuwał nie wiem co ejst, ale troche mnie to denerwuje...

1668670[/snapback]

 

Też to mam choć mi nie przeszkadza bo nie słysze dopiero jak wsadze łeb do budy to słychać. Fakt jest jest to dziwne i nie wiem skąd to się bierze.

1668804[/snapback]

 

ja zauwazylem ze u mnie to piszczy jak sie pojawi jakies biale napisy, paski(elementy grafiki) na ciemnym tle np jak sie wczytuje 3dmark to jest niebieskie tlo i jest ok ale jak tylko sie pokarze bialy pasek postepu to piszczy i przestaje jak ekran znika. czyzby bialy kolor pobieral wiecej mocy obliczeniowej z gpu ,a przez to wiecej pradu i cewki piszczą ??? hmm w sumie to nawet daloby sie logicznie wytlumaczyc, bo bialy to skladanka wszystkich kolorow w rgb ,wiec konicznosc zmieszania wszystkich w maxymalnym odcieniem powoduje zwiekszenie obliczen...czy tak?? troche to glupawe,bo przeciez ekran powitalny (ten w 3dm) to zadne obciazenie -tylko tekstura i to plaska,a w grach jest prawdziwe obciazenie a cewki nie piszczą... to juz nie wiem o co biega.

1669995[/snapback]

 

 

chłopaki z nieba mi spadiliście. bawiłem sie i testowałem rożne sterowniki i pokdrecalem grafe 350/800 bez waracji. I odpalilem 3d03 i klinołem tam TEXTURE COŚ TAm nie RUN TEST NIE DEMO NIE IMAGE COS TYLKO TE TEXTURE pokazał mi sie [ciach!]a tunel jakis czarno biały i od tej pory mam tez piszczenie. Da sie to jakos usunąc??

 

W windzie nie pisczy jak przesuwam scrollockiem w dół i w góre to piszczy w 3d markach pisczy w grach nie piszczy wiec niewiem od tego sie moze grafa rozwalić czy normalna rzecz???? odpowiedzcie moze ktos usunał ten problem bede wdzieczny za odpowiedz

 

pzdr tra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że sama zmiana biosu na gt nie wystarczy do odblokowania wszystkich potoków. Żeby nie korzystać z rivatunera trzeba jeszcze zrobić hardmoda. 1671901[/snapback]

Jak pisalem sama zmiana biosu spowodowala ze jest 16 potokow i 6 werteksow i nie potrzeba hard moda ani rivatunera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem sama zmiana biosu spowodowala ze jest 16 potokow i 6 werteksow i nie potrzeba hard moda ani rivatunera :)

1671989[/snapback]

Chyba muszę przejrzeć topic od początku... na LE też wystarczy zmiana biosu na jakiś zmodowany? Próbował ktoś czegoś takiego z pozytywnym skutkiem? Bo na stronce, do której link podałem, wyczytałem:

Some people have claimed that once you get the bios flashing, the 6800 can open up the extra pipelines. These claims, it turns out, are true but the results are certainly not optimal. At best, when the process is successful you’ll achieve 16 pipelines, but the driver would still be indicated as a mere 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do le czy6800 nagrasz biosa od gt to dziala jak gt co w tym trudnego do zrozumiena?

1672733[/snapback]

Jakbym nigdy takich rzeczy nie robił to być może bym uwierzył, że to takie proste. Krótko - wgrywałeś sam do LE BIOSa od GT i miałeś 16/6 czy tak sobie teoretyzujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nigdy takich rzeczy nie robił to być może bym uwierzył, że to takie proste. Krótko - wgrywałeś sam do LE BIOSa od GT i miałeś 16/6 czy tak sobie teoretyzujesz?

1672892[/snapback]

Ja robilem tak: zanim wgralem bios mialem odpalonego riva tunera i odblokowane potoki, po zmianie biosu od GT zapomnialem wywalic riva tunera. I teraz jest zagadka czy jak sie go wywali to bedzie 16 jak by wskazywal bios w grafie czy tyle ile daje sam czip, czyli: 6800LE 8p, 6800 12p, 6800GT 16p. Dzis zrobie ghousta i sprawdze dokladnie. Swoja droga jesli po ghoscie nie bedzie widzial 16 potokow wniosek taki ze nalezy je odblokowac recznie. W moim przypadku poprostu zmienie chipa na GT i nie bedzie potrzebny riva tuner na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wreszcie rozwiazałem problem nie błędy z OpenGL 1.3 w Riddicku na karcie Leadtek 6800LE. Otóż wystarczyło w RivaTuner wymysic OpenGL 1.3 i gra chodzi bez problemów.

 

NIestety nadal nie moge ruszuć taktowania, nawet o 1mhz (zarówno na default, czyli 8p, 4v). Jedynie Winfox pozwala na o/c karty, reszta programów nie, co jest? Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wreszcie rozwiazałem problem nie błędy z OpenGL 1.3 w Riddicku na karcie Leadtek 6800LE. Otóż wystarczyło w RivaTuner wymysic OpenGL 1.3 i gra chodzi bez problemów.

 

NIestety nadal nie moge ruszuć taktowania, nawet o 1mhz (zarówno na default, czyli 8p, 4v). Jedynie Winfox pozwala na o/c karty, reszta programów nie, co jest? Miał ktoś podobny problem?

1673039[/snapback]

Mialem podobny problem z OC ale tylko po odblokowaniu wszystkich potokow, tzn.mam go nadal. W moim przypadku wyedytowalem biosod GT i podwyzszylem taktowania na 370 rdzen i 850 pamieci. Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe odwieczne pytanie co w trawie/biosie piszczy...:D ... O/C piszczy i tyle...cewki i inne electronic small things...wszystko imho jest winą o/c bo ja sie niespotkalem z czyms takim zeby na standardzie piszczalo (choc moge sie oczywiscie mylic)

 

Co do modowania potokow to niejestem pewny,ale riva przeciez programuje gpu, wiec jesli raz zaprogramowany trzyma ustawienia to mozesz sobie wywalic rive z kompa a bedzie 12/6 (16/6) bo przeciez normalnie niemasz odpalonej rivy (ja niemam!) a potoki są odblokowane (sprawdzalem zaden proces rivo podobny nie jest uruchomiony w tle), no chyba ze te ustawienia są gdzies zapisywane w rejestrze lub sterowniku i gpu jest za kazdym włączeniem kompa programowany od nowa (tzn odblokowywane potoki)

 

zauwazylem jeszcze cos takiego ze jak przeinstalowalem stery (wczesniej odinstlowalem i driver cleaner) to mi sie przywrocilo 8/4 ,wiec mozna sie domyslic ze riva zapisuje zmiany do plikow sterownika (tak sobie teoretyzuje)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten artykuł, do którego podałem link powyżej. Zależy mi na tym, żeby mieć odblokowane potoki także pod linuksem, a tam nikt się nie zajmuje softmodami. Jeśli BIOS załatwiłby sprawę, to miałbym problem z bani. Ale właśnie w tym artykule autor pisze, że to nie do końca działa. Podejrzewam, że może być tak, że karta będzie się przedstawiała jako GT, ale potoki nie będą odblokowane. Przecież nikt by sobie nie zawracał głowy hardmodem, gdyby wystarczyła prosta zmiana biosu (tak sobie teoretyzuję ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...