Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ten artykuł, do którego podałem link powyżej. Zależy mi na tym, żeby mieć odblokowane potoki także pod linuksem, a tam nikt się nie zajmuje softmodami. Jeśli BIOS załatwiłby sprawę, to miałbym problem z bani. Ale właśnie w tym artykule autor pisze, że to nie do końca działa. Podejrzewam, że może być tak, że karta będzie się przedstawiała jako GT, ale potoki nie będą odblokowane. Przecież nikt by sobie nie zawracał głowy hardmodem, gdyby wystarczyła prosta zmiana biosu (tak sobie teoretyzuję ;))

1673878[/snapback]

Wlasnie sie o tym przekonalem robiac ghousta. Okazalo sie ze nawel majac wgrany do grafy bios od GT to bedzie tyle potokow aktywnych i werteksow ile ma standardowo czip. Jak mialem zalozony LE to widzialo 8 i 4, zmienilem na 6800 i widzialo w everescie 12 i 5 werteksow no wiec pora na GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pora zrobić hardmoda. Tylko muszę znaleźć speca z dobrą lutownicą. I będę miał LE z 16/6 potokami (biosa nie będę ruszał) ;)

1674433[/snapback]

Jak zrobisz to daj znac,osobiscie mam mozliwosci ale sie troche obawiam uszkodzic karte, wole zmienic GPU i nie robic hardmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienić GPU to powodzenia. Ale moim zdaniem jest sporo trudniejsze od zwykłego hardmod'a  :-P

1675021[/snapback]

Ja nie chce, ja juz 2 razy wymienilem i wyminie po raz kolejny, tyle ze tym razem na wersje GT. Zreszta pamieci takze zostaly wyminione bez wiekszego problemu. Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

chyba niedokońca wiesz co piszesz......albo masz zajefajny sprzęt lutowniczy typu hotair itp....

wylutowałeś chipa nv40 i wlutowałeś inny?? To bardzo trudne a jeszcze bardziej trudne jest dostanie samego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

chyba niedokońca wiesz co piszesz......albo masz zajefajny sprzęt lutowniczy typu hotair itp....

wylutowałeś chipa nv40 i wlutowałeś inny?? To bardzo trudne a jeszcze bardziej trudne jest dostanie samego układu.

1675049[/snapback]

Pracuje w serwisie Asusa to chyba wiem co tam robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to daj znac,osobiscie mam mozliwosci ale sie troche obawiam uszkodzic karte, wole zmienic GPU i nie robic hardmoda.

1674725[/snapback]

Zakładając, że nie trollujesz - podejrzewam, że wymiana GPU niewiele da, bo ilość potoków ustawiana jest tymi kilkoma rezystorkami na PCB, więc najprawdopodobniej będziesz miał pierwszą ośmiopotokową kartę z rdzeniem 6800 GT na świecie, jeśli nie zrobisz hardmoda. To w ATI 9800 ilość potoków ustawiana była rezystorkiem przy rdzeniu i wtedy ewentualna udana zmiana GPU z SE na Pro zmieniłaby ich ilość.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie trollujesz - podejrzewam, że wymiana GPU niewiele da, bo ilość potoków ustawiana jest tymi kilkoma rezystorkami na PCB, więc najprawdopodobniej będziesz miał pierwszą ośmiopotokową kartę z rdzeniem 6800 GT na świecie, jeśli nie zrobisz hardmoda. To w ATI 9800 ilość potoków ustawiana była rezystorkiem przy rdzeniu i wtedy ewentualna udana zmiana GPU z SE na Pro zmieniłaby ich ilość.

1675291[/snapback]

No wymiana gpu w moim przypadku da duzo, gdyz zmienilem na razie gpu z 6800le na 6800 i nadal mam 12 potokow sprawnych.Wiec teraz czekam na wersje GT. Mozliwa jest dowolna zmina gpu na karcie 6800le, wszystkie dzialaja z rodziny tych na port agp. Co do hard moda to po co? Skoro bedzie gpu 6800GT i bios od Gt wowczas nie jest on potrzebny, gdyz jak pisalem post wyzej to " majac wgrany bios od GT, bedzie tyle potokow aktywnych na ile pozwala sam czipset karty." Wnioskujac: majac GPU od GT i bios od GT i ladujac to wszystko do wersji od LE mamy grafe 6800GT bez riva tunera i innych hard modow :D Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jak bede wpracy to wezme i porownam 3 karty co do ukladu elementow na PCD, tzn.6800LE na memory 2.2ns; 6800GT na mem. 2.8ns oraz 6800GT na mem.2.0ns, sprawdze czy rzeczywiscie sa one tak poprzestawiane w celu zablokowana potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

6800GT 256MB DDR3 ma zupełnie inny laminat w porównaniu do 6800GT 128MB DDR, czy 6800LE.....ale to powinieneś wiedzieć.

1675957[/snapback]

mialem na mysli 6800 GT na pamieciach 2.8ns bez 5 tranzystorow zasilajacych. Jak wiadmomo jest taka wersja oraz ta na pamieciach 2.0ns z tranzystorami. Zreszta porownalem wszystkie, wlacznie z karta z wersji GE. Na GE i GT z pamieciami 2.0 uklad jest identyczny.Na wersji Gt n pamiatkami 2,8ns oraz na LE takze jest identyczny. Czyzby hardmod na aussie nie byl mozliwy? Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli 6800 GT na pamieciach 2.8ns bez 5 tranzystorow zasilajacych. Jak wiadmomo jest taka wersja oraz ta na pamieciach 2.0ns z tranzystorami. Zreszta porownalem wszystkie, wlacznie z karta z wersji GE. Na GE i GT z pamieciami 2.0 uklad jest identyczny.Na wersji Gt n pamiatkami 2,8ns oraz na LE takze jest identyczny. Czyzby hardmod na aussie nie byl mozliwy?

1676340[/snapback]

Z tego, co piszesz może wynikać, że do odblokowania potoków w asusie wystarczy zmiana biosu. Pytanko, skąd wziąć bios i czym wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co piszesz może wynikać, że do odblokowania potoków w asusie wystarczy zmiana biosu. Pytanko, skąd wziąć bios i czym wgrać?

1677635[/snapback]

Pisalem wyzej ze w programie np. everest aktywne bedzie tyle potokow na ile pozwala sam czip, reszte nalezy odblokowac. Nawet jak wgrany jest bios od wersji GT i zalozony jest gpu 6800 w everescie beda aktywne 12potoki i 5 werteksow, gdy gpu bedzie Gt wowczas dopiero mamy pelnego GT-ka. Takze sam bios nie wnosi nic poza mozliwoscia zmiany nazwy karty, timingow pamieci, napiec zasilania, taktowania i czegos tam jeszcze. Co do rodzaju biosow i programu do wgrania to bylo pare stronek wczesniej z tego co pamietam. W poniedzialek wymienie gpu na Gt i zobacze jak ten modowany LE bedzie sie zachowywal. Bios zostaje od wersji GT rev1 bodajze z podwyzszonym napieciem na rdzen do 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, juz rozgryzłem jak odblokowac podkrecanie karty w RT, ale...

 

Jest problem tego typu, że jak podniose taktowanie na pamieciach, to nie zmienia sie i w 3D jest tyle ile ustawiłęm, a w przypadku rdzenia nie można zrobić tak, by w 3D sie nie zmieniało.

 

Jak dam np. 320mhz rdzen, to po wejsciu do gier spada spowrotem do 300 :(. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od ok. miesiaca jestem posiadaczem nowego kompa ktorego sam skladalem:

K8NS

Sempron 2500 64Bit

2xElixir 512 cl3

Samsung 80GB-Sata

MSI 6800LE

Modecom Feel 400W

 

Po zlozeniu go zaczalem instalowac rozne gierki demka itp. Jednym z dem byl BattleField2. Byla to jedyna gra na ktorej zaczely sie problemy. Demo mialo ograniczenie - 10min gry. Ale do konca gry udalo mi sie dotrwac tylko raz poniewaz za kazdym innym razem kiedy w to probowalem grac mialem resety( dokladnie to wylaczal mi sie monitor i jedynym wyjsciem bylo zresetowanie kompa lub wylaczenie i ponowne wlaczenie). Probowalem jeszcze kilka razy zagrac ale zawsze to samo.

Wszystkie inne gry(DOOM3,Dungeon SiegeII, Fable,jakies tam demka, 3Dmarki 03,05) dzialaly bez problemu, wiec pomyslalem ze demko B2 jest jakies niedopracowane i poczekam na pelna wersje. Zapomnialem napisac ze na codzien siedze na karcie odblokowanej do 12/6 bez Oc poniewaz duzo z niej nie moglem wycisnac(350/720). Ale przywrocenie karty do do standardowych ustawien 8/4 nie zmienilo nic(demko dalej sie resetowalo).

W miedzy czasie(kiedy czekalem na pelnego B2) podnoislem napiecie GPU na 1,5 aby poprawic osiagi Oc(ale niewiele pomoglo-GPU 370) oraz podkrecalem procka( 7x280-1,5v -wiecej nie probowalem). Chodzilo wszystko stabilnie na Doomie3 ktorego na tych ustawieniach przeszedlem. Po doomie zachcialo mie sie Far Cry'a.

 

I tu problem resetow powrocil. Bywalo roznie raz gralem 10 min, raz 30min a zdazylo sie ze po 2min sie resetowal. W koncu dorwalem Full B2. I niestety rozczarowanie. Raz da sie grac 5min drugi raz reset po 5 sek. Zaczalem sie bawic stewrownikami do grafy, do plyty (Nforce3). Instalowalem nowe, stare i nic.

I okazuje sie ze problem wystepuje w wiekszosci gier(FEAR, Far Cry, Morrowind, i jeszce pare innych)

 

ZAinstalowalem rowniez CS:Source. Tam z ciekawosci wlaczylem sobie ten test wydajnosci. Zgadnijce co sie dzieje:) Ale w tej gierce jest najciekawiej. W niej reseta mam dokladnie w tym samym miejscu(mniej wiecej w 1/3 testu) Jak przeszlo to miejsce(raz na 10 razy) to reset byl w innym(pod koniec). Ale zawsze w jednym z tych dwoch. Oczywiscie w czasie tych problemow przywrocilem standrdowe ustawienia na procku i grafie. Wrocilem rowniez z napieciem na GPU na 1,4. Nic nie pomoglo. Wiec pomyslalem ze jest to wina sprzetu. Wlaczylem jeszce MemTesta ale w ciagu godzinnego testu nie bylo bledow. Wzialem grafe i pamieci do kumpla do sprawdzenia. Kumpel ma niestety zasilke 300W NoName. Ale mimo to wsadzielm grafe do jego kompa. U niego wygladalo to tak:

Dungeon Siege II chodzil bez problemu Natomiast B2 zresetowal sie juz przy uruchamianiu gry( w taki sam sposob jak u mnie-wylaczyl sie monitor).Doszedlem do wniosku ze dalsze testy u niego nie maja sensu ze wzgledu na zasilacz. Wiec Wziolem jego grafe(FX5200) i pamieci(512) do siebie. Wsadzilem i zaczalem testy. B2 chodzi CS:Source chodzi. Zmienilem jego pamieci na swoje. Powtorzylem testy. Wszystko Ok.

 

Wiec wniosek taki: albo walnieta grafa albo moj zasilacz nie wyrabia.

Tylko zastanawia mnie jak to jest ze DOOM i 3dmarki dzialaja bez problemow a inne gry nie. Wedlug mnie gdyby byl zasilacz za slaby to wieszalo by sie na wszystkim, podobnie z grafa. Mimo ze siedze w kompach juz od kilku lat nie potrafie rozwiazac tego problemu(brak mi juz pomyslow) zwracam sie do forumowiczow Tweaka w nadzieji ze bystre glowy:) pomoga mi rozwiazac ten problem.

Wiem ze troche duzo napisalem ale chcialem jak najdokladniej przedstawic ten problem.

Jezeli problem lub podobny byl poruszany to Sorki ale niemam mozliwosci dokladnego przegladniecia tego forum poniewaz nie mam netu. Teraz siedze w bibliotece w szkole.

 

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł już komuś Tv-Out w Asusie ?? Bo wydaje mi się że mi padł tak sam z siebie. Ani kabel nie był wyjmowany S-Video z karty ani z TV i od tak sobie padł :/ Nawet mi nie wykrywa TV a jak go zmusze (FORCE) to nie przechodzi na obraz TV :( Mam nadzieje że jakoś roziwąże problem bo nie mam zamiaru oddawać mojego 12/6 na serwis aby otrzymać nie wiadomo co :/ Po drugie jest już Freezone na nim i poraz kolejny nie chce mi się zmieniać chłodziwa a pozatym okres na który przyjmą mi karte będzie zapewne dłuuugi :(

Macie jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...