Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem troche zalamny po tym jak sie przesiadlem pare dni temu z ati9800pro na 6800le w pelni modowalną. Owszem wydajność nieporownywalnie wyzsza niz na ati ale za to jakie problemy ze sterownikami!!! Na radku nie ma zadnego problemu, wydajnosc podobna na kazdych praktycznie, gry wszsytkie smigaja bez problemu i dlatego od dawna nie bylem zmuszony zmieniac sterow.

A Nvidia co oni wymyslaja sterownikow od cholery i jeszcze wiecej wersji, jak juz po wielu bojach z roznymi wersjami uwierzylem ze 66.97 (oficjalne od asusa ze stronki) chodzi ladnie i w markach i grach to fifa06 wywala bledy biore chwalone 71.24 i rzeczywiscie dziwny przyrost pkt. w marku05, gry jakby gorzej z plynnoscia ale mowie sobie moze byc fifa i inne gry dzialaja zadowolony wlaczam film a ty [gluteus maximus] czarny obraz :) I znow kombinacje kolejna wersja laduje u mnie w systemie, juz nie patrze na gry czy marki wogole jakos dziala filmy o dziwo tez pewnie zostane przy tym :) Ale zeby mnie dobic komp przygotowal mi niespodzianke z gra SniperElite wlaczam a tu czarny obraz, zmieniam stery znow kolejna wersja chyba z 10 juz zassana - szok dziala okazalo sie ze musi byc wlaczona opcja v-synch wiec pewnie bedize chodzic na innej wersji tez !!!

Karte mam 4 dni sterownikow nasciaganych ponad 300mb!!!

Na ATI tego nie bylo - powaznie zastanawiam sie czy jest ses zostawic sobie ta karte pomimo jak juz wspomnialem swietnej wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie też dziwią opisane wyżej problemy ze sterami używałem 77.77 później jakichś 78.01 (napewno 78, ale co do 01 to nie jestem pewien), a teraz mam 81.84 i ani w grach ani w 3dmarkach, a tym bardziej podczas oglądania filmów nigdy NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81.84 mniej wydajne są np w fear  na 81.84  1024*768 wszystko max , textury medium , soft shadows właczone średnie 25 fps  a na 78.03 30fps  karta nie podkrecona , wszystko mierzone frapsem

1694286[/snapback]

Ja w F.E.A.R.ze na tych miałem kompletną zwałkę obrazu o_O Tak jakby efekt artefaktów przez zwalenie potoków. Teraz wróciłem do XG, ale do wersji 78.05-HD i powiem że jest zajefajnie. Zero zwisów, marki ok, gry jeszcze lepiej - czeg chcieć więcej. Zapewne wszystko się zmieni gdy wyjdzie pare nowych gierek (Q 4 :E) i znów trzeba będzie szukać odpowiednich sterów - takie uroki NV :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja w F.E.A.R. na tych sterach nie mam artów, a to jest to co wypluł test grafy w demie MP:

 

FPS:

Minimum: 17

Average: 49

Maximum: 121

 

FPS Distribution:

5% below 25 FPS

44% between 25 an 40 FPS

51% above 40 FPS

 

I moje ustawienia:

 

Advanced computer options

 

Physics

 

Single Player Physics - Maximum

Paricle Bouncing - Maximum

Shell Casings - On

World Details - Maximum

Corpse Details - Maximum

 

Advanced video card options

 

Effects

 

Effects Detail - Maximum

Model Decals - Maximum

Water Resolution - Maximum

Reflections and Display - Maximum

Volumeric Lights - On

Volumeric Lights Density - Maximum

 

Graphics

 

FSAA - OFF

Light Detail - Maximum

Enable Shadows - On

Shadow Detail - Maximum

Soft Shadows - OFF

Texture Filtering - Anisotropic 4x

TEXTURE RESOLUTION - MEDIUM

Videos - Maximum

Pixel Doubling - OFF

DX8 Shader - OFF

Screen Resolution - 1024x768

Shaders - Maximum

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81.84 mają lepsze IQ w standardzie i to powoduje spadek FPS w FEAR.

 

Co do braku obrazu czy dziwnych kolorów w filmach to już było setki razy... Niektóre sterowniki miały BUG'a ale łatwego do naprawienia. Wystarczy poszukać... nVTweak i Enable VMR...

 

Mi FIFA06 na 78.05XG działa tak samo dobrze jak na innych ale... Ale ogólnie dziwnie wygląda sama tafla boiska podczas gwałtownego przesuwania obrazu. Jakby było wyłączone V-Sync => a specjalnie zrobiłem profil żeby włączyć jednak z On czy Off nie ma różnicy... Poza tym wszystko jest super.

 

 

I nie można mówić, że z ATI nie ma problemów, bo są identyczne.

Jak NWN chodzi dobrze, to Baldur's Gate miał problemy, jak coś innego chodziło pięknie to w NWN było wszystko w kolorach Sepia... A przykładów znam więcej (i dokładniej mógłbym podać, ale nie chce mi się teraz przewalać mojego archiwum "Dziwactw Sterowników")

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważyłem żeby na sterach 81.84 była lepsza jakość obrazu , włacz sobie 3dmarka 2005 drugi test ten najbardziej zależny tylko wyłacznie od mocy gpu na 81.84 wychodzi gożej , tylko ostatni test na 81.84 chula lepiej , ale 1 i 2 gożej dlatego w fear 81.84 gożej wypadają bo fear jest tylko i wyłacznie zależny od mocy gpu ani cpu lub krecenie pamieci na grafice nic nie daje , przecież nvidia pisała , że te stery są zrobione specjalnie pod black&white 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czym ta karta 1695568[/snapback]

Niom już troszkę było o tej karcie na serwisach (nie wiem jak tutaj na forum) i póki co nic nie wiadomo, choć tak jak napisałeś różni tylko nazwa te 2 modele. Różnica może się pojawić na tle modowalności i jak coś to tylko w tą złą stronę (tzn gorzej z modowalnością). Nie sądze aby nVidia dała kartę wyselekcjonowaną do modów, choć bardzo mnie zastanawia po jaką cholerę w ogóle ją wprowadza o_O?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800xt jest niemodowalne w ogóle bo ma tylko 8x4 potoki....zadnego blokowania, po prostu reszty nie ma w chipie

1695633[/snapback]

Czyli jednym słowem troszkę lipqa :/ Jeśli ktoś by brał tą kartę to jedynie do O/C bo w tej cenie zjada go 6600GT :E Jednak po O/C już raczej będzie dużo lepiej niż młodszy braciszek z 128 szyną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband

 

Jeśli nie wierzysz mi, to pogadaj ze specjalistami od moddingu sterów. Wg wszystkich (XG/DNA/P0intZer0/bla bla bla) wersja 81.84 ma wyższe ustawienia Jakości Obrazu. Ludzie od moddingu postarali się, by pozostawiając tą jakość jakoś poprawić wydajność. I tak w wielu benchmarkach i grach sterowniki te wypadają najlepiej spośród wszystkich 8X.ZY i części 7X.ZY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy sterach 81.84 miałem kłopoty z TV-OUT'em....musiałem restartować aby włączyć telewizor...pozatym po wejściu w ustawienia lekko ściemniał mi się obraz, a jak weszedłem do "Direct Acces" monitora to już działy się cuda......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie ustawien sterownikow

Jak ustawic optymalnie ustawienia globalne w sterownikach zeby bylo ok.

W szczegolnosci chodzi mi o opcje:

- wymus mipmapy........brak/dwuliniowy/trzyliniowy

- prawidlowe ujecie faORT: ORT: ORT: ktury.......wylacz/wlacz

- granica rozszerzenia.......wylacz/wlacz

- ujemna kompensacja poziomu szczegolow.......naklejka/zezwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem troche zalamny po tym jak sie przesiadlem pare dni temu z ati9800pro na 6800le w pelni modowalną. Owszem wydajność nieporownywalnie wyzsza niz na ati ale za to jakie problemy ze sterownikami!!!  Ciach ...

A czy reinstalowałeś system czy tylko wymieniłeś karty graficzne ???

Bo u mnie bez reinstalki była masakra , nawet nie pomagały te rózne programiki do czyszczenia rejestru dopiero od reinstalki wszystko mi hula :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanejro, dzisiaj stałem się posiadaczem karty Leadtek 6800 (przez pomyłkę, sklep miał przysłać 6800le @ 6800 :) ), i takie moje wrażenia:

po odblokowaniu potoków (@16x1) niektóre tekstury w markach migają troszkę, więc wnioskuję, że potoki uszkodzone, po odblokowaniu 6go vertexa arty- więc też raczej kicha.

lekko zniechęcony wziąłem się za O/C, i teraz, jako że z tą kartą moje doświadczenie małe pytam, czy wyniki i o/c w normie-

 

Karta @ 12x1, 5v

 

3d mark 2003

325/700: 8300

420/850: 10060

 

3d mark 2005

325/700: 3500

420/850: 4300

 

Więcej kręcić nie próbowałem, z braku czasu po prostu. Czyli teraz pytanie, czy ten v-core mod przez biosa zwiększy o/c (jest sens?).

 

Sprzęt jak z podpisu, tylko grafa inna (6800), system nowiutki postawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanejro, dzisiaj stałem się posiadaczem karty Leadtek 6800 (przez pomyłkę, sklep miał przysłać 6800le @ 6800 :) ), i takie moje wrażenia:

po odblokowaniu potoków (@16x1) niektóre tekstury w markach migają troszkę, więc wnioskuję, że potoki uszkodzone, po odblokowaniu 6go vertexa arty- więc też raczej kicha.

lekko zniechęcony wziąłem się za O/C, i teraz, jako że z tą kartą moje doświadczenie małe pytam, czy wyniki i o/c w normie-

 

Karta @ 12x1, 5v

 

3d mark 2003

325/700: 8300

420/850: 10060

 

3d mark 2005

325/700: 3500

420/850: 4300

 

Więcej kręcić nie próbowałem, z braku czasu po prostu. Czyli teraz pytanie, czy ten v-core mod przez biosa zwiększy o/c (jest sens?).

 

Sprzęt jak z podpisu, tylko grafa inna (6800), system nowiutki postawiony.

1697357[/snapback]

Wyniki w 3damrkach chyba nie take złe, ja na wpełmni modowalnej w marku03 miałem troszke ponad 12 tys i karta wykręcona jak w podpisie, procka może jeszcze podkręć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo, potestowalem jeszcze troszke i wychodzi ze 430/885 to szczyt tej karty -tak twierdzi riva tuner, tylko dziwi mnie ze nie pozwoli mi pamieci na 890 ustawic- przy 885 ani jednego arta nie ma- czy ten jego tescik jest w jakis sposob miarodajny? czy probowac krecic innym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy na tej grafie z tv-out?

Chodzi o to, że mam czarno-biały obraz (korzystam z tv-tool) na 2-letnim telewizorze Philips.

Kabel oryginalny + przedłużacz na chinch.

A właśnie: ile pinów ma mieć wtyczka od kabelka - może sprzedali mi z kablem od innej karty (różnie to bywa).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3damrkach chyba nie take złe, ja na wpełmni modowalnej w marku03 miałem troszke ponad 12 tys i karta wykręcona jak w podpisie, procka może jeszcze podkręć:P

1697455[/snapback]

W/g mnie wyniki jak najbarzdiej sa ok. U mnie przy 16/6 300/700Mhz mam 3900pkt w 3DMark05 i cos kolo 8900pkt w Marku03, a po o/c na 370/920Mhz (max jak na razie) mam:

3DMark05 - 4750

3DMrk03 - 10720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...