Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam jeszcze takie pytanko

1. Dlaczego po zmianie ustawien w A64 tweakerze, winda się wiesza? (czegokolwiek i jakkolwiek bym nie zmienił)

2. dlaczego clocken czasami odmawia współpracy, i po zmianie htt + 3-10 mhz, wiesza komputerek? (np z 308 zmieniam na 313, po set values, mam freeza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nikt Ci z gory nie powie, ile wyciagniesz.

oprocz wersji biosu tej plyty wazniejsza jest rev., jesli masz 2.0 to raczej nie bedziesz mogl liczyc na wynik, jaki bylby mozliwy na 1.0.

w jakis sposob moge sprawdzic? czy program Everest ma taka opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie pytanko

1. Dlaczego po zmianie ustawien w A64 tweakerze, winda się wiesza? (czegokolwiek i jakkolwiek bym nie zmienił)

2. dlaczego clocken czasami odmawia współpracy, i po zmianie htt + 3-10 mhz, wiesza komputerek? (np z 308 zmieniam na 313, po set values, mam freeza)

1. Aby A64 tweaker poprawnie się załadował to wcześniej włączam CPU-Z (poprawne załadowanie A64 tweaker = nie ma gwizadek przy timingach)

Co do parametru CL to nie mozna go chyba zmienić z pod Windowsa reszte timngów można zmieniać tak jak i dzielniki.

 

2. Niewiem czego tak jest ale czym mamy mniej zapasu na HTT tym lepiej zmieniac mniejszymi kroczkami. Przykładowo u mnie max "krok" zmiany to 10 MHz jak zwiększe o 15 MHz HTT to mam zwisa w zakresie 200-300 zmieniam co 10 potem co 5 zmiana np. 270 do 280 jest ok ale np 340 do 350 = zwis :mur: przy "końcu" HTT już musze zmieniać zazwyczaj co 1 MHz bo inaczej zwis :mur:

 

Ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje :> ??

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaniedługo (jak zasilacz z allegro przyjedzie) będę montował swoją K8NS. W związku z tym iż pierwszy raz mam styczność z tą płytą mam pytanie, troche lamowate ale kto pyta nie błądzi. Otóż jeśli się nie mylę, to w te miejsca, które zaznaczyłem na obrazku...

http://img28.imageshack.us/img28/6695/mbfrbig6ih.jpg

... trzeba będzie przełożyć sróbkę. Czy można zastosować jakąś izolację w postaci małej uszczelki, nakrętki(różnie to nazwyają), czy taki zabieg nie jest konieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy loodzie nie obawiacie sie ze ciagla jazda na takim wysokim fsb skraca zajebiscie zywotnos waszej plyty? hmm ja bym sie troszke bal choc w su,mie dl;ugo zajmuje sie overclocimgiem to na codzien moj sprzet chodzi na standardoiwych ustawieniach tylko do bicia recordow do tesow wszytsko ustawiam na maxa bo to kocham:) lpesze to jest niz giercowanie w jakies gry

nie wiem czy powinnismy sie bac.. wlasciwie to czemu mialaby sie skrocic zywotnosc? potrafisz to jakos uzasadnic?

nie mowie tutaj o sytuacji, gdzie na codzien komp mialby chodzic na maksymalnym mozliwym htt przy np +0.15V bo to dla mnie glupota. osobiscie nie widze w takim czyms sensu, skoro przy def. voltage zazwyczaj htt nie jest wiele nizsze a ilosc MHz w giercowaniu nie ma takiego wielkiego znaczenia.. zreszta przy zwyklej pracy roznica miedzy np htt 300 a 320 tez pewnie nie bylaby zauwazalna.

moja filozofia: ustawic takie htt zeby nie bylo potrzeby zwiekszania V, albo zeby byla mozliwosc znizenia V - to chyba nie skroci zycia sprzetu? :)

 

IMHO jesli napiecia sa defaultowe to fizycznie chyba nie ma prawa sie nic stac (tzn. prawdopodobienstwo uszkodzenia takie same jak na ustawieniach bez o/c), bo przeciez wszystko dostaje 'normalna' ilosc pradu. co wiecej, jesli zapewnione dobre chlodzenie to sprzet powinien zyc moze nawet dluzej, bo ma lepsze warunki pracy :)

 

ja bardziej boje sie podnoszenia wysoko napiec do bicia rekordow...

 

victor89:

ad.2. moze dla htt 313 masz juz za niskie napiecie na cpu/ramie? u mnie to z oczywistych powodow powodowalo zwiechy.

Spookie: ja moge zmienic np z 325 na 335, lub z 335 na 345 bez zwiechy.. ale zmiana z 349 na 350 zawsze konczy sie freezem ;)

mysle, ze nie w tym rzecz ale i tak przy zwiekszaniu htt robie podobnie jak Ty, zwiekszam co 5-10MHz zeby uniknac takiego mega-skoku.. na wszelki wypadek.

 

koperoz:

nie wiem, czy everest podaje takie info, ale rev. napisana jest na plycie glownej - poszukaj.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge zmienic np z 325 na 335, lub z 335 na 345 bez zwiechy.. ale zmiana z 349 na 350 zawsze konczy sie freezem ;)

Jam ma jak zmieniam z 338 wyżej. Jak myslicie to koniec dla płyty i procka?

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam ma jak zmieniam z 338 wyżej. Jak myslicie to koniec dla płyty i procka?

raczej malo prawdopodobne, ze koniec dla plyty I dla procka ;)

jesli zwiekszanie napiecia dla cpu, pamieci (lub spowolnienie ramu) nic nie daje to pewnie jest to granica dla mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zapytam, czemu ten temat nie jest jeszcze przypiety.... he?

a w jakim celu ma byc przypinany? przyklejane są tylko wazne tematy, a ten niewydaje mi sie takowym nie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jedno pytanie - czy GA-K8NS v2.0 obsługuje "cool'n quiet"? Mam taka płytę i nie moge w żaden sposób zwolnić wiatraków.Opcja "Smart Fan" w "Easy Tune 5" jest nie podświetlona.

Jeżeli dany problem był poruszany to przepraszam za powtórke ale przekopać się przez tyle stron poświeconych na tą płytę jest dla mnie mało możliwe z powodu braku czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aby A64 tweaker poprawnie się załadował to wcześniej włączam CPU-Z (poprawne załadowanie A64 tweaker = nie ma gwizadek przy timingach)

Co do parametru CL to nie mozna go chyba zmienić z pod Windowsa reszte timngów można zmieniać tak jak i dzielniki.

 

2. Niewiem czego tak jest ale czym mamy mniej zapasu na HTT tym lepiej zmieniac mniejszymi kroczkami. Przykładowo u mnie max "krok" zmiany to 10 MHz jak zwiększe o 15 MHz HTT to mam zwisa w zakresie 200-300 zmieniam co 10 potem co 5 zmiana np. 270 do 280 jest ok ale np 340 do 350 = zwis :mur: przy "końcu" HTT już musze zmieniać zazwyczaj co 1 MHz bo inaczej zwis :mur:

 

Ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje :> ??

bez kitu, po takiej ostrej zwieszcze, komp musi dojśc do siebie żeby CG działał ok ;)

czasami z buta moge + 20 mhz dać, czasami + 2 sie wiesza ;]

ale zawsze do tych 355 idzie ;)

Dzisiaj męczyłem troche procka i mobo - HTT 360 - wywalił sie w 16 loopie :(

jedziemy na syberie :D

 

edit:

victor89:

ad.2. moze dla htt 313 masz juz za niskie napiecie na cpu/ramie? u mnie to z oczywistych powodow powodowalo zwiechy.

Spookie: ja moge zmienic np z 325 na 335, lub z 335 na 345 bez zwiechy.. ale zmiana z 349 na 350 zawsze konczy sie freezem icon_wink2.gif

mysle, ze nie w tym rzecz ale i tak przy zwiekszaniu htt robie podobnie jak Ty, zwiekszam co 5-10MHz zeby uniknac takiego mega-skoku.. na wszelki wypadek.

brałem tutaj pod uwage te same ustawienia - jak komp sobie chodzi, i zaczne go kręcić to spokonie do 355 dobija.. ale po kilku ostrych zwiechach, CG się wali...

 

a a64 tweaker wali sie od urodzenia :E

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy powinnismy sie bac.. wlasciwie to czemu mialaby sie skrocic zywotnosc? potrafisz to jakos uzasadnic?

nie mowie tutaj o sytuacji, gdzie na codzien komp mialby chodzic na maksymalnym mozliwym htt przy np +0.15V bo to dla mnie glupota. osobiscie nie widze w takim czyms sensu, skoro przy def. voltage zazwyczaj htt nie jest wiele nizsze a ilosc MHz w giercowaniu nie ma takiego wielkiego znaczenia.. zreszta przy zwyklej pracy roznica miedzy np htt 300 a 320 tez pewnie nie bylaby zauwazalna.

moja filozofia: ustawic takie htt zeby nie bylo potrzeby zwiekszania V, albo zeby byla mozliwosc znizenia V - to chyba nie skroci zycia sprzetu? :)

 

IMHO jesli napiecia sa defaultowe to fizycznie chyba nie ma prawa sie nic stac (tzn. prawdopodobienstwo uszkodzenia takie same jak na ustawieniach bez o/c), bo przeciez wszystko dostaje 'normalna' ilosc pradu. co wiecej, jesli zapewnione dobre chlodzenie to sprzet powinien zyc moze nawet dluzej, bo ma lepsze warunki pracy :)

 

ja bardziej boje sie podnoszenia wysoko napiec do bicia rekordow...

 

@tomos

nom w zasadzie masz troszke racji ale nie mile wpsomnienia czasami byly z takimi sytuacjami na soc A ze jak ktos lecial dlugo na wysokim fsb to plyta ludizom padala itam takie tam wiec troskze zaczalem sie obawiac ale skoro nie podnosisz napeicia wiec wszytsko powinno byc ok

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz moj zestaw pytan, zebralem wszystko aby nie tworzyc zbyt duzo postow bo i tak troche juz sie tego nazbieralo

 

1. Arctic Cooling Freezer 64 Pro - warto? dodam, ze bedzie chlodzil Sempka 3000+@ 2475Ghz

1a. czy nie bedzie problemu z montazem na K8ns? chodzi mi o to czy nie koliduje to np. z grafa czy pamieciami

 

2. na ile trzeba zapuscic SP2k4 aby miec pewnosc, ze komp jest stabilny i co wybrac stress CPU, stress RAM, a CPU+RAM a moze kazdy np. po 2 godz.

 

3.timingi (troche pewnie zakrece) wiec tak:

przy biosiem f18 auto przydziela mi takie timingi

 

http://img68.imageshack.us/my.php?image=timnig7dx.jpg

 

i tutaj moje pytanie co polecacie przy ustawieniu na 450? (ewen. 433) bo auto przy f18 przydziela bardzo zawyzone timingi a f17 (ktorego uzywam i polecam) niestety trzyma timingi przy kazdej wartosci takie same

ps. dodam, ze pamieci to 2xTwinmos 512 400mhz (mtec)

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz moj zestaw pytan, zebralem wszystko aby nie tworzyc zbyt duzo postow bo i tak troche juz sie tego nazbieralo

 

1. Arctic Cooling Freezer 64 Pro - warto? dodam, ze bedzie chlodzil Sempka 3000+@ 2475Ghz

1a. czy nie bedzie problemu z montazem na K8ns? chodzi mi o to czy nie koliduje to np. z grafa czy pamieciami

[...]

3.timingi (troche pewnie zakrece) wiec tak:

przy biosiem f18 auto przydziela mi takie timingi

[...]

1. generalnie warto, w tej cenie chyba nie ma co sie duzo zastanawiac. jesli lubisz cisze, to polecam zaopatrzyc sie w jakis regulator, albo jakkolwiek inaczej spowolnic wiatrak.

1a. nie ma problemu z montazem, choc pamiec wsadzona w pierwszy slot prawie dotyka freezera. do grafy jest ok 3cm wolnego miejsca - moze byc to ograniczajace jesli chcialbys wsadzic jakies wieksze chlodzenie pasywne na grafe (zalmany zm80 potrzebuja 35mm miedzy grafa a coolerem od cpu).

 

3. timingi najlepiej ustawic na manual, ponoc na auto moga byc problemy.

co do konkretnych wartosci to mozesz sprobowac puscic te ramy na 450 na standardowych timingach, moj twinmos dawal rade na 444 2.5-3-3-8-1T - wyzej nie probowalem wiec mozliwe, ze Ci sie uda.

jesli beda niestabilne, to zwieksz napiecie lub poluznij timingi.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zastanawia mnie czy mocowanie od VGA Silencera nie bedzie przeszkadzac (chodzi o dokladnie o to : http://img73.imageshack.us/my.php?image=vgasilence0xr.jpg )

hmm z tego co u mnie widze... nie powinno byc przeszkod... w koncu te srubki wystaja chyba niewiele ponad centymetr... a acfreezer 64pro to przedewszystkim spokuj... za te cene jest wypas... montarz banalny tak jak bylo pisane, jak montujesz na 1wszym slocie ramke z radiatorkiem to poprosu musisz ja wsadzic przed tym jak zalozysz freezera... a tak wszystko super... nie zastanawiaj sie;p ew dogadaj sie z gosciem ze sklepu i powiedz ze jak nie bedzie pasowal to po przymiarce to oddasz nietkniety i wezmiesz inny;p

post-126426-1137084989_thumb.jpg

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mailem problemow jeszcze, zakupilem tydzien temu geile x 512MB co sie okazalo ze nie chca poprawnie dzilac, na auto przy 2 kosich chodza na ok 360MHz a jak sie ustawi recznie na 400MHz to sypia bledami !!! zarowno na K8NS jak i K8NE, kilku innych plytach, procesorach, nawet na pltformie intelowskiej, tosamo jest z OCZ, innymi drozszymi GEILAMI !! na kazdej plycie glownej, jezeli pamieci byly dwustronne i 2x512MB to przy 400MHz wali bledami niezaleznie od timingow i na AUTO ustawia je na 360MHz !!! pranoya ! 2dni zabawy ludzi w serwisie az to rozgryzlismy :) dopiero na 1 stronnych Kingstonach wszystko dziala jak trzeba i nawet ładnie :) pomimo CL3 fabrycznego chodza na 464MHz przy CL2.5 az musze wiecej sprobowac :)

 

 

Ale jazda byla :) Zwracam uwage na takie konfiguracje pamieci.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zastanawia mnie czy mocowanie od VGA Silencera nie bedzie przeszkadzac (chodzi o dokladnie o to : http://img73.imageshack.us/my.php?image=vgasilence0xr.jpg )

powinien sie zmiescic bez problemu, watpie, ze to mocowanie ma 3cm wysokosci.

byc moze w przyszlym tygodniu bede mial wlasnie vga silencera to moge dokladnie napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam kolejny problem.

 

otoz kupilem galaxy 6600gt, zrobilem reinstalke windy, zainstalwoalem stery do mobo te z cd co byla z mobo, detonatory do od nvidii i [gluteus maximus]. gierki skacza, tzn. co kilka sekund jest takie krotkie przerwanie i dalej znowu leci, niewazne na jakich detalach gram.

3dmark przechodzi bez wiekszego problemu.

odtaktowywalem grafe, robilem inne cudy i nic.

odinstalowalem stery od mobo i dopiero przerwania zniknely, za to po 20-30sekundach grania fpsy spadaja na leb na szyje...

 

i nie wiem co poradzic... ide jakichs innych sterow szukac... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...