Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na sempie 3000+@2521 1,44v idle od 24-29 stres 36-38 ( w stresie wlaczam nawiew do obudowy i wywiew wiec jest pewna cyrkulacja)

wiec temperatury chyba ok

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze za 240zł w tej chwili nie ma nic lepszego. Jak ktos nie będzie krecił to płyta jest maks stabilna. Komp moze chodzić i 4 dni i nic nie zwiśnie. Zintegrowany dzwięk troche słaby, sieciówka OK.

 

A teraz najważniejsze podkręcanie.

Kupiłem zestawik z podpisu na początku wrzesnia, 20 minut po zainstalowaniu windy miałem fsb 240 przy HT x4, po 3 godzinach miałem fsb 330 na HTx3. Wszystko na standardowym napięciu proca i box-owym chłodzeniu. Nawet nie przesmarowałem pasta mostka który troche się grzeje. Przez ten czas nie zaóważyłem niepokojących objawów. Na codzień śmiga na 320 i wszystko jest OK. Bios f13 --- co oznacza że nawet jak nie chcemy sie bawic w zmiany biosu to i tak możemy mocno podkręcic. Nie wiem tylko jak działa na tej płycie sata , bo takiego dysku nie mam

 

Godna polecenia płyta. Ja kupiłem części sam złorzyłem , zainstalowałem system i hula bez problemu do dziś. Problemów z ramem nie miałem bo kupiłem 512 w jednej kości.

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety GB K8ns padla :mur:

 

zasilka ok, wszystko inne tez, ale plyta nie startuje :(

Procka nie wyjmowalem, wiec tez nic nie wiem co z nim, zreszta i tak nie mam gdzie go sprawdzic. Jutro pojdzie do serwisu, niech oni martwia sie...

Zastanawiam sie, co im zaniesc... w jednym sklepie kupiony proc i plyta, reszta z innych:) obudowa big tower troche zmodowana... zeby nie pomysleli, ze cos kombinowalem to wezme chyba tylko mobo i proca, w koncu i tak u nich tylko to brane bylo...

 

z drugiej strony mam ten spokoj, ze nic nie bylo kombinowane :) proc lecial na stockowych ustawieniach, zero oc:( stacje brejdak podpial i dzialalo, dopiero jak wylaczyl kompa (normalnie, bez zadnego wyciagania wtyczki... ) to drugi raz juz nie chcial zaskoczyc.

 

klikac moge sobie do bolu powerem, zadnych przepalen nie ma, zasilke zmienialem na inna i to samo. nie wiem, cos na plycie zdechlo...

zobaczymy co powiedza w serwisie, najgorzej ze kompa prawdopodobnie strace na swieta, a wiecie ze komp to potrzebna rzecz, baaardzo potrzebna :)

choc z drugiej strony mogliby dac nowa mobo i proca, a ten wyslac do naprawy czy gdzie tam to sla... jest taka mozliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc z drugiej strony mogliby dac nowa mobo i proca, a ten wyslac do naprawy czy gdzie tam to sla... jest taka mozliwosc??

Baaardzo mało prawdopodobne.

 

Ma ktoś z Was na tej płycie jeden 1GB moduł Hynixa BT-D43? Jak się na nim podkręca CPU (HTT)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc z drugiej strony mogliby dac nowa mobo i proca, a ten wyslac do naprawy czy gdzie tam to sla... jest taka mozliwosc??

No niewiem jak u ciebie jest z tym sklepem ale u nas, to znaczy tam gdzie ja kupowałem wymienili na nowe (tylko by sprawdzili) zawsze mozna sie dogadać i wcisnać akiś kit ze komputer potrzebny do naukie, pracy .... ble ble ble :lol: :lol: :lol2: .... i może coś wyjdzie z tego. Pozdro i powidzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem jak u ciebie jest z tym sklepem ale u nas, to znaczy tam gdzie ja kupowałem wymienili na nowe (tylko by sprawdzili) zawsze mozna sie dogadać i wcisnać akiś kit ze komputer potrzebny do naukie, pracy .... ble ble ble :lol: :lol: :lol2: .... i może coś wyjdzie z tego. Pozdro i powidzenia :D

no tak planuje, troche pogadac, moze zrozumieje, ze bez kompa to jak bez reki i wogole :)

wiem, ze w niektorych sklepach po prostu wymieniaja podzespol na nowy i uszkodzony sla do producenta, stad moje nadzieje:)

 

ze dwa lata temu przyjaralaem procka i plyte k7s5a, wtedy nie wymienili, bo juz ich chyba nie mieli w sklepie na stanie, wiec wyslali do producenta... czekalem i czekalem chyba z miesiac i dostalem nowa plyte i proca :)

mam nadzieje, ze teraz bedzie szybciej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem jak u ciebie jest z tym sklepem ale u nas, to znaczy tam gdzie ja kupowałem wymienili na nowe (tylko by sprawdzili) zawsze mozna sie dogadać i wcisnać akiś kit ze komputer potrzebny do naukie, pracy .... ble ble ble :lol: :lol: :lol2: .... i może coś wyjdzie z tego. Pozdro i powidzenia :D

 

no nic, plytka w serwisie a ja musze czekac... dooool :mur:

ciekawe co padlo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Tak między nami tu mówiąc to jak szybko dostanie się płytkę z serwisu zależy od sprzedawcy w większości przypadków. Sam jestem sprzedawcą i pośrednikiem w hurtowni i dokładnie wiem jak to wszystko działa. W momencie gdy sprzedawca oddaje płytę do działu reklamacji w hurtowni gdzie to zakupił na miejscu w przypadku płyt dostaje nowy egzemplarz na miejscu wystarczy wyłącznie dogadać się z opiekunem handlowym. Jest to super sprawa i nie raz z tego korzystałem.

Kwestia tylko kiedy będzie się im chciało podskoczyć do hurtowni i czy zechce im się poprosić o jakiś priorytet.

Ostatni kupiłem klientowi zestaw płyta k8ns + semp 2600+ i płyta była trup, więc pojechałem i na miejscu dostałem nową, a klient w ciągu 2h cieszył się nowym sprzętem. Ja staram się traktować klientów po ludzku bo wiem ile cierpienia jest w sytuacji gdy nie ma się kasy ani sprzętu.

 

Sam nabyłem dopiero sempa i zacząłem go kręcić..mam k8ns, 2600+ pamięci jakiś 1xhyperx oraz 1x hynix wszystko na 400. Pytanie ile mogę jeszcze wycisnąć jak osiągnąłem już fsb 320 pamięci pracują na 427 a to wszystko na lekko podniesionym V na 1,47. Jakie mogę napotkać ograniczenia i jak uzyskać max wydajności z tego zestawu

 

dzięki tyle ode mnie :)

Edytowane przez pawellec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Tak między nami tu mówiąc to jak szybko dostanie się płytkę z serwisu zależy od sprzedawcy w większości przypadków. Sam jestem sprzedawcą i pośrednikiem w hurtowni i dokładnie wiem jak to wszystko działa. W momencie gdy sprzedawca oddaje płytę do działu reklamacji w hurtowni gdzie to zakupił na miejscu w przypadku płyt dostaje nowy egzemplarz na miejscu wystarczy wyłącznie dogadać się z opiekunem handlowym. Jest to super sprawa i nie raz z tego korzystałem.

Kwestia tylko kiedy będzie się im chciało podskoczyć do hurtowni i czy zechce im się poprosić o jakiś priorytet.

Ostatni kupiłem klientowi zestaw płyta k8ns + semp 2600+ i płyta była trup, więc pojechałem i na miejscu dostałem nową, a klient w ciągu 2h cieszył się nowym sprzętem. Ja staram się traktować klientów po ludzku bo wiem ile cierpienia jest w sytuacji gdy nie ma się kasy ani sprzętu.

 

Sam nabyłem dopiero sempa i zacząłem go kręcić..mam k8ns, 2600+ pamięci jakiś 1xhyperx oraz 1x hynix wszystko na 400. Pytanie ile mogę jeszcze wycisnąć jak osiągnąłem już fsb 320 pamięci pracują na 427 a to wszystko na lekko podniesionym V na 1,47. Jakie mogę napotkać ograniczenia i jak uzyskać max wydajności z tego zestawu

 

dzięki tyle ode mnie :)

dzieki za info, ciekawe rzeczy mowisz:) ja dowiedzialem sie, ze nei ma szans na nowy sprzet teraz, dopiero jak wroci z serwisu:((

wiec lipa, albo oni cos kreca. dodam, ze plyta padla na niekreconym procu i wszystko bylo stockowo ustawione, a co do tej stacji to stacja dzialala i nadal dziala w drugim kompie, wiec cos innego usmiercilo gigabajtka :/

moze mialo tak byc... fakt jest faktem, nimom kompa :/ i do nowego roku nie sadze zebym mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego za dawnych czasów jak to jeszcze ja kupowałem w sklepach lub na allegro :lol2: to zawsze pytałem czy jest opcja wymiany od reki jak coś pójdzie nie tak :-P

Edytowane przez pawellec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem z moim kompem.

przed chwila skonczylem skladac do kupy nowa konfiguracje (to co w podpisie, czyli gigabyte k8ns rev.1.0 i sempron64 2500+).

problem jest prosty: komp sie nie uruchamia. wyglada jakby plyta wogole nie dostawala napiecia, nie rozkreca wiatraczkow, nic nie piszczy - 0 oznakow zycia :/

 

nie wiem czy dobrze kombinuje, ale wydaje mi sie ze problem lezy po stronie biosu.

ze wzgledu na to, ze to rev 1.0 a poprzedni wlasciciel nie zmienial biosu to czy moze byc to taka sytuacja, ze bios jest na tyle stary, ze nie obsluguje semp64 e6? mam racje?

plyta byla kupiona chyba w styczniu '05, czyli w najlepszym wypadku ma bios F9, w co i tak watpie.

 

czy obsluga sempronow64 e6 pojawila sie dopiero z ktorastam wersja biosu?

dodam, ze procesor jest nowy takze jest sprawny, reszta sprzetu tez bo chodzila na starszym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a domysla sie ktos co moze byc problemem w takim razie?

plyta wogole nie wstaje, wiatraki sie nie kreca, speaker nie piszczy...

probowalem tez bez proca odpalic, wtedy powinna zglosic blad cpu ale to samo - zadnych znakow dzialania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo mało prawdopodobne.

 

Ma ktoś z Was na tej płycie jeden 1GB moduł Hynixa BT-D43? Jak się na nim podkręca CPU (HTT)?

ja mam kingmaxy na kosciach hyniksa d43 i oc praktycznie zadne :( bo max 420mhz, no ale moze jeszcze cos wycisne, jak zrobie moda ddr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem z moim kompem.

przed chwila skonczylem skladac do kupy nowa konfiguracje (to co w podpisie, czyli gigabyte k8ns rev.1.0 i sempron64 2500+).

problem jest prosty: komp sie nie uruchamia. wyglada jakby plyta wogole nie dostawala napiecia, nie rozkreca wiatraczkow, nic nie piszczy - 0 oznakow zycia :/ (...)

Hmmm wiesz, że jak składałem mojego kompa ostatnio to miałem podobny problem, z tą różnicą, że u mnie wiatraki wstawały i chyba dyski jażeli dobrze pamietam, ale poza tym żadmych oznak życia ... ani pipnięć z pcspeakera ... poprostu nic.

Rozwiązania na to nie miałem żadnego wytłumaczalnego. Poprostu zostawiłem na 5 minut tak tego kompa z odpalonymi wiatrakami .... a on po paru minutach zaskoczył. Nie wiem jakim cudem to sie stało, ale on poporsu sam z siebie wstał, od tamtej pory nie miałem zadnych problemów z jego uruchomieniem. Dodam jeszcze, że nie mam podpietej wtyczki 4-pin na płycie głównej .. w maualu napisane, że bez tego komp nie wstanie, lecz widać jest to nieprawda. U mnie wszystko śmiga i kręce do woli.

Dziwne te płyty

 

Pozdro

 

p.s.: moja płyta to rev.: 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a domysla sie ktos co moze byc problemem w takim razie?

plyta wogole nie wstaje, wiatraki sie nie kreca, speaker nie piszczy...

probowalem tez bez proca odpalic, wtedy powinna zglosic blad cpu ale to samo - zadnych znakow dzialania...

cholerka, napisalem posta ale dzies mi go wcielo :)

 

problem jest podobny do mojego, nie wiem czy czytales posty sprzed 2 - 3 dni...

wszystko podpiete jak trzeba, power i d@pa => zero reakcji :mur:

sprawdzales zasilke (mysle ze tak)?

masz mzoe myszke optyczna? bo u mnie, na rewizji 2.0 tej plyty, myszka nawet po wylaczeniu kompa swiecila, i w biosie nie szlo tego wylaczyc. plyta po prostu utrzymuje pewne napiecie (malutkie), tak wyczytalem w intrukcji do mobo, dlatego tez myszka swieci. oczywisciej ak listwy nie wylaczymy :-)

jednak po padzie myszka tez zgasla... zero pradu gdziekolwiek :-(

 

sprawdz jeszcze wlacznik, moze to on jest walniety z jakichs powodow... sprobuj wlaczyc plyte zwierajac na chwile te dwa piny ktore odpowiadaja za wlaczanie kompa, do ktorych wpinasz kabel od powera.

jak nic nie pomoze, to wlacznik ok => trzeba szukac dalej.

 

ale skoro piszesz ze plyta bez proca i bez pamieci nie reaguje, to raczej, niestety, staiwalbym ze to mobo zdechla, jak na gwarancji to niech sie serwis martwi.

 

obejrzyj ja dokladnie, czy nie ma gdzies jakichs sciezek upalonych albo przerwanych, choc i tak nie wszystko golym okiem dostrzeze sie.

 

dziwna sprawa z tym padaniem k8nsa... co wczesniej robiles z ta plyta? dzialala ona kiedys czy taka dostales?

moze jakies zwarcie uwalilo ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2600box i gb k8ns

procesor ma takie oznaczenia:

SDA2600AI02BX

LBBWE 0539EAI

X033389J51675

problem w tym ze aby ustawic stabilnie 3x300x8 konieczne jest dodanie 10% V (ok 1,54V) a to jest max jakie plyta posiada, czy zle trafilem czy ostatnie serie sempronow tak slabo sie kreca, dodam ze narazie max stabilne ustawienie to 3x305x8 na 1,54V, ram 2:1,5 2,5 3 3 5 T1 (zmiana na 2:1,33 nic nie daje) co ciekawe procesor na tym ustawieniu ma ok 18*C, w stresie ok 28*C, plyta ma chyba zapas bo ustawilem dla sprawdzenia 4x250 i jest stabilnie bez arefaktow

ma ktos procesor o podobnych oznaczeniach? jak wyglada oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2600box i gb k8ns

procesor ma takie oznaczenia:

SDA2600AI02BX

LBBWE 0539EAI

X033389J51675

problem w tym ze aby ustawic stabilnie 3x300x8 konieczne jest dodanie 10% V (ok 1,54V) a to jest max jakie plyta posiada, czy zle trafilem czy ostatnie serie sempronow tak slabo sie kreca, dodam ze narazie max stabilne ustawienie to 3x305x8 na 1,54V, ram 2:1,5 2,5 3 3 5 T1 (zmiana na 2:1,33 nic nie daje) co ciekawe procesor na tym ustawieniu ma ok 18*C, w stresie ok 28*C, plyta ma chyba zapas bo ustawilem dla sprawdzenia 4x250 i jest stabilnie bez arefaktow

ma ktos procesor o podobnych oznaczeniach? jak wyglada oc?

witam po pierwsze jak zamierzasz wysoko kręcić to zmie n Command Rate na T2 (teraz masz t1 i kontroler może nie wyrqabiać) druga sprawa to timmingi na pamięciach, poluzuj je troszke a napewno wyżej pójdzie. Uzupełnij profil i podaj co masz dalej w swoim kompie to dalej pomyslimy. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zmiana z 1t na 2t i luzy na timingach nic nie pomogly, przestawilem nawet na 2:1 2,5 3 3 8 2t i to samo, nie moge przekroczyc 305ht, chyba musze sie z tym pogodzic

na tych ustawieniach chodza na 150mhz myslicie ze timingi jeszcze za ostre? to jakie mam ustawic, myslalem ze juz te sa luz, ok sprobuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a domysla sie ktos co moze byc problemem w takim razie?

plyta wogole nie wstaje, wiatraki sie nie kreca, speaker nie piszczy...

probowalem tez bez proca odpalic, wtedy powinna zglosic blad cpu ale to samo - zadnych znakow dzialania...

Podpioles wszystkei wtyczki zasilajace do plyty ? A tak poza tym to kupiles ta plytke od kogos ? moze kupiles uszkodzona ? biosa koniecznie wgraj najnowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpioles wszystkei wtyczki zasilajace do plyty ? A tak poza tym to kupiles ta plytke od kogos ? moze kupiles uszkodzona ? biosa koniecznie wgraj najnowszego.

problem dzis sie wyjasnil...

chyba nikt z Was nie zgadlby co bylo problemem :D

 

juz sie szykowalem do pakowania plyty, zeby odeslac ja do gwarancji ale cos mnie popchnelo zeby podlaczyc ja jeszcze 'na sucho' bez niczego.. wciskam powera, patrze i cos startuje :blink: wsadzilem podzespoly, wlaczam - dalej ok.. no to przykrecilem plyte i.. nie dziala.

okazalo sie, ze problemem byla 1 srubka, ktora jesli dokrecilem to komp nie startowal... nie mam pojecia dlaczego tak sie dzialo, bo przeciez srubka dotykala co najwyzej tej 'izolacji'. no ale mniejsza z tym - odkrecilem ja i poki co wszystko dziala. wgralem nowszego biosa - plyta wykryla procka i wszystko jest cacy.

 

lukasrz: plyte kupilem przez allegro, mam na nia jeszcze rok gwarancji takze nic nie ryzykowalem.. w kazdym razie mam nadzieje, ze nie bede musial z niej korzystac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...