Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie po dlugich bojach wróciło do mnie sprawne k8nsnxp :D

pierwsza niespodziewajka to model DPS który nie miescie mi sie w obudowie :mrgreen: zaraz powalcze i zobaczymy na co to cacko stac :mrgreen:

 

jakby ktos byl zainteresowany tygodniową k8ns rev2 to zapraszam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem...

 

otoz w tylko niektorych grach (GTA SA, Richard Burns Rally) komp mi reseta lapie po paru minutach gry, na innych zas (PoP:TT, CRC, i wielu innych) nie ma zadnych problemow:/

 

i nie wiem co tu problemy powoduje. grafa to radeon 9800Pro, nie krecony, pytalem tam i wszyscy mowia ze to moze byc z przegrzania - ja to wykluczam - na rdzeniu pasywny zalman z nawiewem bocznym, na pamieciach radiatorki. temperatura w budzie nie jest wysoka, proc tez sie nei grzeje. zreszta gdyby to byla wina temp to resety bylyby w kazdej grze, a nei tylko w wybranych.

 

sterowniki... probowalem kilku catalysty, omegi, do plyty mam 5.11.

 

zasilacz to fortron - wiec tez wykluczam.

pamieci to 2x twinmos 512mb, probowalem na roznych ustawieniach, z jednym modulem i to samo...

 

podejrzenie pada na mobo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem...

otoz w tylko niektorych grach (GTA SA, Richard Burns Rally) komp mi reseta lapie po paru minutach gry, na innych zas (PoP:TT, CRC, i wielu innych) nie ma zadnych problemow:/

Powiem szczerze, że czasami tez cos takiego mam.

Mam radzia 9800Pro i tą płytke, ale jako że gram tylko w Counter-Strike'a 1.6 to nie powiem czy w innych grach tez tak jest.

Ale jest to dosyć nieregularne ... moge grac pare godzin i nic ... a nastepnym razem po paru minutach reset. Nie mam pojecia co to moze byc. Przegrzanie grafy napewno nie bo mam wode. Mobo? ... ale niby co moze byc nei tak. Chipset tez mam chłodzony wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie zasilacza ? ;)

Hehe a tak w ogole to radze w :plom: grac te patche najnowsze do tych gier ponoć poprawiaja wszystko.

Nowe gry maja zwykle zrypany kod.

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie zasilacza ? ;)

Hehe a tak w ogole to radze w :plom: grac te patche najnowsze do tych gier ponoć poprawiaja wszystko.

Nowe gry maja zwykle zrypany kod.

zasilka praktycznie nie grzeje sie... inni narzekaja ze ich fortrony lapie wysoka temp a moj jest troche cieplawy.

 

heh, musze patche posciagac - moze faktycznie pomoga... bo dziwna sprawa, tylko w niektorych grach sa resety - a gta sa nie jest gra bardziej wymagajaca jak nowy prince of persia czy cross racing championship...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie zasilacza ? ;)

Hehe a tak w ogole to radze w :plom: grac te patche najnowsze do tych gier ponoć poprawiaja wszystko.

Nowe gry maja zwykle zrypany kod.

Co ty wygadujesz? Zobacz w sygnaturke ... zasilacz nówka sztuka - ma chyba miesiąc. A jeśli chodzi o gry to nie sądze zeby cs, który ma w sumie pare ładnych lat miał az tak zwalony kod. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty wygadujesz? Zobacz w sygnaturke ... zasilacz nówka sztuka - ma chyba miesiąc. A jeśli chodzi o gry to nie sądze zeby cs, który ma w sumie pare ładnych lat miał az tak zwalony kod.

no jednak cos te resety powoduje, jeszcze winde z sp2 zainstaluje, ale szczerze to watpie:/ u mnie zasilka tez daje rade, w sumie i feel dawal rade...

 

cos te resety powoduje, ramy puszczam na stockowych ustawieniach i to samo (zreszta jakby to byly ramy to w farcry'u odrazy wywaliloby gre, bo abym troche przeholowal to gierka odrazu sie krzaczy), wiec nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt210

Ludzie ratujcie mam biosik f17 i potrzebuje zrobic formata moze mi ktos powiedziec jak ustawic w biosie zeby przy starcie cczytalo z plyty. prosze o szybka odpowiedz i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko

jakis czas temu kupilem plyte glowna wraz z procem i pamiecia. wszystko podlaczylem, wlaczam i nic; komp sie nie odpalil. przyjzalem sie plycie i zobaczylem ze jest na niej jeszcze jedno wejscie (12V). ale w moim zasilaczu nie bylo tego kabla. wiec wykrecile zasilacz i udalem sie z nim do kuzyna. kuzyn posiada ta sama plyte glowna ale ma szybszy procesor. wykrecilem jego, wkrecilem swoj wszystko podlaczylem i tu zonk komputer sie normalnie wlaczyl na moim zasilaczu (300W) a moj wlacza sie na jego zasilaczu (350W). pisze tu bo boje sie ze cos moze sie stac z jego sprzetem a w najlepszytm wypadku tylko z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratujcie mam biosik f17 i potrzebuje zrobic formata moze mi ktos powiedziec jak ustawic w biosie zeby przy starcie cczytalo z plyty. prosze o szybka odpowiedz i z gory dzieki

First boot device - cd rom.

To jest chyba w advanced peripherals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko

jakis czas temu kupilem plyte glowna wraz z procem i pamiecia. wszystko podlaczylem, wlaczam i nic; komp sie nie odpalil. przyjzalem sie plycie i zobaczylem ze jest na niej jeszcze jedno wejscie (12V). ale w moim zasilaczu nie bylo tego kabla. wiec wykrecile zasilacz i udalem sie z nim do kuzyna. kuzyn posiada ta sama plyte glowna ale ma szybszy procesor. wykrecilem jego, wkrecilem swoj wszystko podlaczylem i tu zonk komputer sie normalnie wlaczyl na moim zasilaczu (300W) a moj wlacza sie na jego zasilaczu (350W). pisze tu bo boje sie ze cos moze sie stac z jego sprzetem a w najlepszytm wypadku tylko z zasilaczem.

U mnie ta płyta chodzi bez podłączonego gniazda 12V(4pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt210

First boot device - cd rom.

To jest chyba w advanced peripherals.

no mam tak i niereaguje zadna pByta botowana. dzis juz ine mam sil;/;/;/jutro sie pobawie jeszcze teraz muze caly czas biosa prz strarcie F1 wlacznczac zeby sie zainstalowal moglby ktos dac linka do biosa F9??Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta płyta chodzi bez podłączonego gniazda 12V(4pin)

to odczego to moze zalezec ze czasami dziala bez tego kabla a czasami nie?? od proca ktory jest na plycie??

ps

ja nie mam wogole tego kabla w zasilaczu (12v)

Edytowane przez GrabashPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak masz wieksze obciazenie na linii 12V (dyski, nagrywarka) to wtedy jest mniej stabilne napiecie bo to 12V 4pin to stabilizuje chyba no i jest niestabilne i dziala jeżeli nie ma duzego obciazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można obniżyć napięcie dla procesora? Odnalazłem w biosie F17 odpowiedzialną za to opcje, lecz nie ma tam możliwości obniżenia tegoż, co jedynie można zwiększyć max o 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam tak i niereaguje zadna pByta botowana. dzis juz ine mam sil;/;/;/jutro sie pobawie jeszcze teraz muze caly czas biosa prz strarcie F1 wlacznczac zeby sie zainstalowal moglby ktos dac linka do biosa F9??Pozdrawiam

A dobrze masz napęd podpięty? Pamietam u mnie nie chciała sie płyta bootowac jak miałem zle podpiety cdrom do taśmy i zle zworka była wczepiona. Najlepiej jak naped jest na koncu taśmy wpiety a zworka na master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt210

A dobrze masz napęd podpięty? Pamietam u mnie nie chciała sie płyta bootowac jak miałem zle podpiety cdrom do taśmy i zle zworka była wczepiona. Najlepiej jak naped jest na koncu taśmy wpiety a zworka na master.

nic nie dziala;/ niech ktops wstawui biosa f9 prosze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios jest najlepszy do k8ns rev.1.1?? (mam F18, czemu ten który poradzisz jest lepszy?)

u Was też tak skacze napięcie na procku? (od 1,520 do 1488 w moim wypadku) zasilacz w sumie dobry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt210

Najleszym biosem jest bez wątpienia F17 Co do napięcia to tez skacze tak chyba kazdemu, ale bym sie tym nie przejmowal bo to wina pomiaru przez program. Jak chcesz miec pewnośc to miernik w ręke i sam sprawdź. pozdro!

no f17 bez watpienia POLECAM!! ten biosik ja na tej pl;ycie na swoim procku new castle wyciagl;em 2700Mhz:) n ht3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy F7

 

edit : pojawil sie nowy bios F8 z data z konca grudnia (umieszczono go na serwerze w ciagu kilku ostatnich dni).

 

Wzgledem F7 nie przyniosł zadnych zmian pod wzgledem OC , wprowadził tylko poprawne wykrywanie najnowszych procesorów.

 

Nie zmienia to faktu ze najleszym biosem jest ciagle wspomniany F7, (testowalem kazdy od F1 do najnowszego ).

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem...

 

otoz w tylko niektorych grach (GTA SA, Richard Burns Rally) komp mi reseta lapie po paru minutach gry, na innych zas (PoP:TT, CRC, i wielu innych) nie ma zadnych problemow:/

 

i nie wiem co tu problemy powoduje. grafa to radeon 9800Pro, nie krecony, pytalem tam i wszyscy mowia ze to moze byc z przegrzania - ja to wykluczam - na rdzeniu pasywny zalman z nawiewem bocznym, na pamieciach radiatorki. temperatura w budzie nie jest wysoka, proc tez sie nei grzeje. zreszta gdyby to byla wina temp to resety bylyby w kazdej grze, a nei tylko w wybranych.

 

sterowniki... probowalem kilku catalysty, omegi, do plyty mam 5.11.

 

zasilacz to fortron - wiec tez wykluczam.

pamieci to 2x twinmos 512mb, probowalem na roznych ustawieniach, z jednym modulem i to samo...

 

podejrzenie pada na mobo :/

 

hej a jak proc ? na default tosamo ?

 

sluchaj moj komp tez lapal restarty bardzo czesto nawet po wymianie mobo, co sie okazalo to skopany system mialem, glownie przez nie udane proby o/c, po formacie wszystko super dziala, moze u ciebie ten sam problem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...