Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na jakim maksymalnym HT wam chodzi sprzęt?

Chodzi mi o rev. 2.

 

Mam Sempa 3000+ 1800@2547Mhz

ustawienia to:

HT ratio: 3x 849mhz

CPU clock 283

CPU/DDR 2/1,5 ddr na 423 mhz

podniesione napiecie + 10%

 

Chodził na 2600mhz ale były błedy w prime po jakimś czasie, ale np. superpi przechodził bez problemów.

 

Czemu nie moge ustawić wyzej CPU clock?

Nie wyrabia sie z wyżej HT 849 mhz?

Co można zrobić aby jeszcze troche wyciągnąc?

 

Chłodzenie standartowe BOX na max obciazeniu z podwyższonym napieciem po 10h prime miał 43oC max.

Jakbym kupił jakiś regulator obrotów to np. na 2500 obrotach bedzie znacznie cichszy?

Zmieni się znacznie jego wydajność?

Pozdro

u mnie napewno ht dziala na 939MHz, cpu 313MHz i tak samo chodzil prime 3godziny i wywalil jakis blad a spi normalnie wsio przechodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plizzzz pomocy !

 

Od niedawna mam k8ns s754 rev 2.0 i juz normalnie nie wiem co mam robić. Problem jest taki że komp wstaje mi tylko wtedy gdy zajęty jest jedynie jeden slot pamięci, konkretnie ten najbardziej odsunięty od procka (chyba oznaczony jako ddr3). Jak kupiłem płyte miałem jedną kość 512 elixira cl3 400 i jedna kingstona taką samą. Złożyłem sprzęt odpalam i lipa, wiatraki, dysk chodzą a na monitorze nic. Później się okazało że z tym elixirem wogóle płyta nie chce chodzić. Zdziwiłem się no ale nic... niech będzie że nie obsługuje ( choć czytałem dużo postów na tym forum i u innych działa i elixir) . Sprzedałem i kupiłem jeszcze jedna kingstona, tylko że cl2,5. Powinno się niby samo dostosować, ale komp znowu nie wstawał. Zmieniałem timingi, biosy (f12, f16,f17,f18) i co się tylko dało i ciągle kaplica :mur: . W końcu pozyczyłem od kumpeli identyczną kość jak jedna z moich i też nie poszło. Pamięci są na 100% dobre, bo sprawdzałem u kumpla, zresztą to nowe kości. Ja już naprawdę nie wiem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to że po prostu płyta jest jakaś lipna... wcześniej na k7s5a miałem dwie zupełnie różne kości ( 266 i 400, cl chyba też rózne) i dzialało bez zająknięcia.

Rozważam już kupno innej płyt, bo mam już dość zabawy z tą.

Reszta mojego sprzętu : sempron 2800+, AC freezer 64 pro, seagate barracuda 9 160 GB ATA, radeon 9200SE, modecom 350W (nie feel), cd-rom, dvd-rw, dzwiękowa jakiś badziew

 

Mam nadzieję że nie zaśmiecam forum : / Przejrzałem naprawdę masę postów, ale nie znalazłem u nikogo takiego problemu. Dzięki z góry za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do theboo : zmieniałem na 2T : ( i nic z tego. z jedną kością zawsze idzie, ale z dwoma ni cholery.

Do siwego05 : kurde, będziesz się śmiał, ale nie wiem jak odróżnić : / W cpuz w zakładce memory w polu "channels#" jest napisane że single, więc chyba jednostronne.

Edytowane przez Black Unearthly Void

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do theboo : zmieniałem na 2T : ( i nic z tego. z jedną kością zawsze idzie, ale z dwoma ni cholery.

Do siwego05 : kurde, będziesz się śmiał, ale nie wiem jak odróżnić : / W cpuz w zakładce memory w polu "channels#" jest napisane że single, więc chyba jednostronne.

wyjmij pamiec i zobacz czy z jednej czy z 2 stron masz "przyklejone" kosci

 

moj pierwszy k8ns tez wstawal z jedna koscia, polecial na gwarancje a ze sklep mam zaprzyjazniony to tego samego dnia co oddalem swoja plyt dali mi nowa

 

a sprawa dodatkowa to taka:

mialem jedna kosc pamieci to procek mi lecial na 2600MHz stable na 1,54V (czyli max voltaz plyty)

dolozylem nastepna kosc i juz max stable mialem 2560mhz (to pewnie wplyw kontrolera pamieci w procku)

ostatnio zrobilem tak:

kosc ze slotu 1 wlozylem do slotu 2, a ta z 2 slotu dalem do 1 i cos sie okazalo?

tadaaa, oc mi podskoczylo do 2596MHz

no chyba ze mi sie proc wygzal ale nie sadze q;]

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij pamiec i zobacz czy z jednej czy z 2 stron masz "przyklejone" kosci

 

moj pierwszy k8ns tez wstawal z jedna koscia, polecial na gwarancje a ze sklep mam zaprzyjazniony to tego samego dnia co oddalem swoja plyt dali mi nowa

 

a sprawa dodatkowa to taka:

mialem jedna kosc pamieci to procek mi lecial na 2600MHz stable na 1,54V (czyli max voltaz plyty)

dolozylem nastepna kosc i juz max stable mialem 2560mhz (to pewnie wplyw kontrolera pamieci w procku)

ostatnio zrobilem tak:

kosc ze slotu 1 wlozylem do slotu 2, a ta z 2 slotu dalem do 1 i cos sie okazalo?

tadaaa, oc mi podskoczylo do 2596MHz

no chyba ze mi sie proc wygzal ale nie sadze q;]

 

Heh... dobra, to mam dwustronne : / Ale czy to może być powodem że nie idzie ? Ja tam się aż tak nie znam, ale wydaje mi się to bez sensu żeby płyta mogła działać tylko z jednostronnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z płytą 2x Kingston 256mb cl2.5 jednostronne i niedawno dołożyłem dwustronnego Kingstona 512mb cl2.5 i nie ma żadnych problemów.Płyta s754 rev2.0 bios F18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z pamięciami. Z jedną 512 wstawało a z dwoma nie. Zmiana na 2T nie pomagała. I... wymienili w sklepie na nową i jest git, ale faktycznie na dwóch 512 nie ma mowy o 1T. Po przeczytaniu tego tematu wnioskuję, że ta płyta tak ma :razz: Niezła, ale z kaprysami... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu kontroler nie trawi 2 kosci dwustronnych, dzwine to troche ale tak jest ze komus dziala a innemu juz nie :/

tak swoja droga co bedzie lepsze:

-CPU@2352, HTT@294, RAM@235(3-3-8-3 1T) czy

-CPU@2436, HTT@304.5, RAM@(3-4-8-3 1T)

 

Narazie tylko tyle udalo mi sie wycisnac z pamieci pozniej sprobuje zmienic dzielniki i podciagnac jeszcze proca ale to tylko dla sportu na codzien bedzie raczej chodzil na ustawieniach w okolicach 2.4GHz

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu kontroler nie trawi 2 kosci dwustronnych, dzwine to troche ale tak jest ze komus dziala a innemu juz nie :/

Pisalem o tym :) opisywalem ten problem... testowalem z 15 roznych plyt glownych i tosamo.... kilka roznych pamieci, nie bedzie dobrze chodzilo i sie krecilo 2 x 512MB ( nie wiem jak inne pojemnosci) jesli kosci sa 2 stornne

 

ale faktycznie na dwóch 512 nie ma mowy o 1T. Po przeczytaniu tego tematu wnioskuję, że ta płyta tak ma :razz: Niezła, ale z kaprysami... :lol:

ciekawe a u mnie to co ?:D 2x512 T1 smiga... kosci 1 stronne.... !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z pamięciami. Z jedną 512 wstawało a z dwoma nie. Zmiana na 2T nie pomagała. I... wymienili w sklepie na nową i jest git, ale faktycznie na dwóch 512 nie ma mowy o 1T. Po przeczytaniu tego tematu wnioskuję, że ta płyta tak ma :razz: Niezła, ale z kaprysami... :lol:

u mnie w sigu jasno napisane 1T!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu kontroler nie trawi 2 kosci dwustronnych, dzwine to troche ale tak jest ze komus dziala a innemu juz nie :/

tak swoja droga co bedzie lepsze:

-CPU@2352, HTT@294, RAM@235(3-3-8-3 1T) czy

-CPU@2436, HTT@304.5, RAM@(3-4-8-3 1T)

 

Narazie tylko tyle udalo mi sie wycisnac z pamieci pozniej sprobuje zmienic dzielniki i podciagnac jeszcze proca ale to tylko dla sportu na codzien bedzie raczej chodzil na ustawieniach w okolicach 2.4GHz

 

ok. ale jak myślisz, spróbować wymienić płytę i zobaczyć co z tego będzie, czy od razu dać spokój z płyta i wymienić pamięć na jednostronną ? no i czy wystarczy wymiana tylko jednej kości ? Tak na marginesie to nie zamierzam dziko kręcic procka, mnie właśnie pamięć jest potrzebna : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Potwierdzam, potwierdzam.

 

2x512 Kingston KVR - T1 bez problemu :)

Może dlatego, że moje to jakieś "noname", tanie były cóż... Najważniejsze, że śmiga i udało się przejść z antka xp bez dopłaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. ale jak myślisz, spróbować wymienić płytę i zobaczyć co z tego będzie, czy od razu dać spokój z płyta i wymienić pamięć na jednostronną ? no i czy wystarczy wymiana tylko jednej kości ? Tak na marginesie to nie zamierzam dziko kręcic procka, mnie właśnie pamięć jest potrzebna : /

moze sprzedaj tego elixira i kup drugiego kingstona jednostronnego, nie mam pojecia czy wymiana jednej pamieci pomoze to juz roznie bywa taka loteria jest troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprzedaj tego elixira i kup drugiego kingstona jednostronnego, nie mam pojecia czy wymiana jednej pamieci pomoze to juz roznie bywa taka loteria jest troche

 

Elixira juz na początku sprzedalem : ) nie wstaje na dwóch kingstonach. No nic.. najpierw jeszcze płytę wymienię, a jak dalej będzie lipa, to pamięć. thx w każdym razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Moze mi ktos powiedziec gdzie zmienic mnoznik na procku w tej plycie mam bios F17 i za *** nie moge znalesc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec gdzie zmienic mnoznik na procku w tej plycie mam bios F17 i za *** nie moge znalesc !!

 

no nie zartuj sobie....

 

 

Frequency/Voltage Control ! ehh.... ciemnota no.

 

jeśli masz semprona 2500+ 2600+ 2800+ to nie możesz ;)

? :blink:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

no nie zartuj sobie....

no nie moge znalesc powiedzcie gdzie :) mam A64 3000+ New Catl 2600Mhz chodzi na codzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zartuj sobie....

 

 

Frequency/Voltage Control ! ehh.... ciemnota no.

no nie mów, że u Ciebie można

no nie moge znalesc powiedzcie gdzie icon_smile3.gif mam A64 3000+ New Catl 2600Mhz chodzi na codzień icon_smile3.gif

no to jak powiedział.. pewnie tam.. jeszcze c^f1 na początku daj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ambi chyba zla osobe zacytowles ......

 

kur... matt1401 masz to w

 

Frequency/Voltage Control !

Frequency/Voltage Control !

Frequency/Voltage Control !

Frequency/Voltage Control !

Frequency/Voltage Control !

Frequency/Voltage Control !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

dobra juz wiem, czyli ta plyta ma problem zfsb powyzej 260 na biosie F17 jest jkakis bios na ktorym moze byc hsb powyzej 260?

na mnozniku 10x a moze F16? tylko kto go ma??

Edytowane przez matt1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wiem, czyli ta plyta ma problem zfsb powyzej 260 na biosie F17 jest jkakis bios na ktorym moze byc hsb powyzej 260?

na mnozniku 10x a moze F16? tylko kto go ma??

o czym ty piszesz? 260 to ta plyta z palcem w du... robi moze poprostu 2.6GHz to juz duzo jak na twojego proca? a moze pamieci ci nie wyrabiaja albo jedziesz na HTx4 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...