Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

bo te plyty sa sprawne ale poserwisowe chyba sporo tego jest na allegro, smartfan faktycznie by sie przydal,z wykrywaniem to faktycznie mam ten sam problem choc po wejsciu do windowsa nagrywarka jest

Tez tak mam i kumpel takze. ;]

Moze jakis nowy bios sie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 327mhz htt na tym mobo to juz maks z poziomu biosu , czy dotyczy to tylko rev2.0 ??

Narazie mam 2.54Ghz Rev mojego mobo to 1.0 CPU/DDR Clock Ratio [2/1.33]

Warto przesmarowac radiatorek na chipie ??

Nie grzeje sie on zbytnio , ale to pewnie zasługa tej tasmy ktora jest tam fabrycznie załozona.

Ma ktos ta rev ile na niej osiagnoł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki najlepiej kupić kostkę pamięci 1GB aby ruszyła bez zbędnego grzebania w biosie na GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0), BIOS (F18) ????

Chyba nie ma problemow z 1gb modulami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- witam ....

-a mam takie pytanko, czy ktoś użytkował na tej płycie pamięć 1GB TwinMos'a cl 2,5 w jednej kości oczywiście. Pamiątki owe są w miarę rozsądnej cenie (300zł)... stąd moje pytanie, czy ktoś doświadczył jakiś kłopotów z takim 1GB...chcałbym wymienić obecną 512 GB-kość też TwinMosa, która leci spokojnie na 230MHz i się nieco martwię, czy uzyskam podobne taktowanie??

--Dzięki za podpowiedzi....a może lepiej zakupić coś innego...może>> http://www.allegro.pl/item95267666_ddr_102...akow_od_ss.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj przyszedł do mnie ram - Hynix D43 512mb. W kompie mam teraz dwie takie kości, obydwie są dwustronne. Z początku mocno się nagłowiłem, ponieważ po włożeniu kości, komp nie bootował. Dopiero jak przełączyłem Command Rate na 2T zaskoczył ;)

 

Kiedy tylko jedna kość jest włożona to Semrpon chodzi na HT 300 przy 1.45V, natomiast kiedy są 2 kości to maksymalne Ht na jakim chodzi to 290 i to przy 1.55V! Sprzęt jak w podpisie, BIOS F17. Ma ktoś jakieś pomysły? ;)

 

Pozdrawiam

 

 

edit

Wgrałem bios F18, HT314 działa przy 2T vcore 1.45V, vdimm 2.6V ;)

A ponoć F17 jest najlepszy ;)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zadam to pytnie.Jak ustawic z poziomu biosu czestotliwosc procka powiedzmy na poziomie 1.8Ghz .Zmieniam u siebie CPU Clock z [200] na [201] zmienia sie na [402] i w konskwencji komp startuje na 2.4 Ghz.Ja chcialbym odpalic kompa powiedzmy na 1.8Ghz i w razie potrzeby z poziomu Windowsa przetaktowac powiedzmy do poziomu 2.4-2.6 Ghz.

Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zadam to pytnie.Jak ustawic z poziomu biosu czestotliwosc procka powiedzmy na poziomie 1.8Ghz .Zmieniam u siebie CPU Clock z [200] na [201] zmienia sie na [402] i w konskwencji komp startuje na 2.4 Ghz.Ja chcialbym odpalic kompa powiedzmy na 1.8Ghz i w razie potrzeby z poziomu Windowsa przetaktowac powiedzmy do poziomu 2.4-2.6 Ghz.

ja mialem dokladnie to samo. do tego co wpisalem dodawalo sie zawsze 200.

wpisz sobie np. 020 i powinno ci wskoczyc 220. a jezeli mnozy ci sie x2 to wpisz np. 102 w konsekwencji bedzie 204.

poprobuj

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Athlona XP 2400 (2GHz) płyta ECS KT600 i GF 6600GT.

 

Chciałbym kupić Semprona socket 754 3000+

i płytę Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 + SATA .

Teraz mnie to przeraża , bo piszecie , że nie za dobrze ta płyta działa z pamięciami dwustronnymi a ja mam takie 2 x 512MB Twinmos.

I że ciężko je włóżyć, że są problemy z podkręcaniem i tymi dzielnikami , napięciami.

 

Napiszcie czy warto się przesiadać ? Robiłem testy u kuzyna i u niego na Sempronie 2600+ , Gigabyte GA-K8VT800 Via K8T800 box gry lepiej chodzą niż u mnie o 50%. Grafikę ma taką samą GF 6600GT gigabyte.

 

Jeszcze jestem przerażony tym , że mam 2 dyski sata II i nie dadzą mi dyskietki ze sterownikami do SATA tylko będę musiał sam ją zmajstrować przez płytę CD.

 

Już piszę bez sensu, bo jestem wykończony po ciężkim dniu.

Ale czekam na jakieś opinie od Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem wiekszego problemu z ta plyta rev.2.0 rowniez posiadam dysk s-ata wsio podpialem zainstalowalem win'a i smiga 100% wszystko ok :) tez oczywiscie mam 2 x 512mb geil'a bodajze dwustronne i bez roznicy gdzie je wloze w ktore sloty to wsio ok w 100% (no chyba ze trafil mi sie jakis dobry egzemplarz) :rolleyes: zmienilem biosik z F18 na F17 wieksze mozliwosci podkrecenia semprona 2800+ (na F18 jakos slabiej szlo chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie to przeraża , bo piszecie , że nie za dobrze ta płyta działa z pamięciami dwustronnymi a ja mam takie 2 x 512MB Twinmos.

Ja mam tak jak ty 2x 512 MB Twinmos 3200 CL 2.5 i wczesniej na ASUSIE K8N za ciula nie chcialy chodzic razem wyzej niz na 333 ,solo pracowaly poprawnie ,dwie jednostrone tez poprawnie a te moje dwostronne caly czes na 333.Po zmianie plyty na GIGABITA K8NS juz nie ma takiego problemu ida na 400 a po oc 450.Polecam to mobo naprawde jest super. Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś tutaj zapodać spakowane pliki z gotowej dyskietki do instalacji dysków SATA pod Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 + SATA ?

Hello :) A mógłbyś podać jaką masz tą pamięć 1GB. Ja właśnie chcę sobię kupić 1GB a mam dokładnie taką samą płytę jak Ty. Wolę sprawdzone opcje niż później mam się bawić cały tydzień w biosie żeby łaskawie mi pamięć ruszyła.

 

 

Nie mialem wiekszego problemu z ta plyta rev.2.0 rowniez posiadam dysk s-ata wsio podpialem zainstalowalem win'a i smiga 100% wszystko ok :) tez oczywiscie mam 2 x 512mb geil'a bodajze dwustronne i bez roznicy gdzie je wloze w ktore sloty to wsio ok w 100% (no chyba ze trafil mi sie jakis dobry egzemplarz) :rolleyes: zmienilem biosik z F18 na F17 wieksze mozliwosci podkrecenia semprona 2800+ (na F18 jakos slabiej szlo chyba)

A wiesz może jak podkręcić Semprona 3000+ na GA-K8NS nVidia nForce3-250 tak abym nie musiał dokupywać wiatraka i nie miał obaw że mi się płyta główna zjara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś tutaj zapodać spakowane pliki z gotowej dyskietki do instalacji dysków SATA pod Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 + SATA ?

jak masz win xp sp2 to nie trzeba zadnych sterownikow sata, instalujesz normalnie

A wiesz może jak podkręcić Semprona 3000+ na GA-K8NS nVidia nForce3-250 tak abym nie musiał dokupywać wiatraka i nie miał obaw że mi się płyta główna zjara?

nie musisz zmieniac chlodzenia bo te procesory wydzielaja malo ciepla,

przestaw w biosie ht na x3, dzielnik dla pamieci na 133 i podnies htt na 265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windowsa XP z SP1 i na pewno musi być dyskietka dla dysku SATA - potrzebna przy pierwszej instalacji windowsa

Wciska się F6 a póżniej zapodaje sterowniki od Sata

 

Tylko, że ja tej dyskietki nie mam a będzie mi potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dokladnie to samo. do tego co wpisalem dodawalo sie zawsze 200.

wpisz sobie np. 020 i powinno ci wskoczyc 220. a jezeli mnozy ci sie x2 to wpisz np. 102 w konsekwencji bedzie 204.

poprobuj

pozdro :D

Wklepalem tylko [1] i mam HTT [201] wielkie dzieki :D :D :D Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windowsa XP z SP1 i na pewno musi być dyskietka dla dysku SATA - potrzebna przy pierwszej instalacji windowsa

Wciska się F6 a póżniej zapodaje sterowniki od Sata

 

Tylko, że ja tej dyskietki nie mam a będzie mi potrzebna

http://tw2005.giga-byte.com/MotherBoard/Su...r_SATA+RAID.htm <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windowsa XP z SP1 i na pewno musi być dyskietka dla dysku SATA - potrzebna przy pierwszej instalacji windowsa

Wciska się F6 a póżniej zapodaje sterowniki od Sata

 

Tylko, że ja tej dyskietki nie mam a będzie mi potrzebna

to widocznie z SP2 cos dodali, bo u mnie instalka sam widzi hdd-ka na sata,

swoja droga to dobrze, bo mi floop nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem F17 i F18, wyszło na to, że F18 na moim sprzęcie dużo lepiej wypada :)

Postanowiłem przetestować jeszcze inne, może uda się jeszcze więcej wysisnąć. Wiecie, które wersje biosów do K8NS są jeszcze udane?

Czy wyjdzie kiedyś F19?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

człowieku z nieba mi spadłeś

uruchomiłem tą stronę i są dwa pliki do SATA oraz RAID

NVIDIA driver_sata_nf4_boot disk_xp.exe

NVIDIA MCP04 driver_raid_nvidia_mcp04_boot disk_xp.exe

 

 

Po niedzieli mam zamiar kupić tą płytę Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 +SATA

Jak coś mi z nią nie wyjdzie to będzie trzęsienie Ziemi ...,,,...,,,...,,,...,,,...

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windowsa XP z SP1 i na pewno musi być dyskietka dla dysku SATA - potrzebna przy pierwszej instalacji windowsa

Wciska się F6 a póżniej zapodaje sterowniki od Sata

 

Tylko, że ja tej dyskietki nie mam a będzie mi potrzebna

Ale na pewno masz płytkę CD ze sterownikami do mobo. Bootujesz z niej kompa, odpala się jakaś odmiana DOSa i masz wtedy możliwość automagicznego nagrania na dyskietkę stosownych sterowników. Trzeba przyznać, ża GB bardzo fajnie to wymysliło - płytki CD padają zdecydowane rzadziej niż dyskietki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - ktorych sterownikow uzywacie? tych z plytki czy tych ze strony nvidii? Zauwazylem ze np zupelnie rozne sa sterowniki dzwieku.

 

Mam tez problem z karta sieciowa - dosyc czesto sa jakies bledy (na poprzednich plytach sie to nie zdarzalo) - tez tak macie? uzywa ktos z was moze Privoxy (tam najlepiej to widac)?

 

Czy instalowaliscie sterowniki do USB? mam dziwne wrazenie ze czesc portow to USB1.1 a czesc 2.0, czy to mozliwe iz tak jest sprzetowo?

 

Co myslicie o tej pamieci

DDRAM 1GB 3200 PC400 Kit Dual Channel 259,00

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=DDRAM+1GB+PC400+DK

do tego Gigabyte?

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...