Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej kostce mogę robić co mi się podoba.

Chodzi nawet 2.5-3-3-8 @ 460MHz CR1 @ 2.7V

 

Właśnie znalazłem takie coś:

Dołączona grafika

 

 

 

 

W komentarzach do FAQ na stronie GB jest napisane, że BIOS od F12 rozwiązuje problemy z DDR333. Jakoś tego nie widać. Wgrywam F19.

 

---------

 

 

Na F19 działa!

 

Pamięci startują na Auto w DDR400, testowane w slotach 1 +2, 1+3. Niestety C&Q, zmiana napięcia, mnożnika, hibernacja i inne rzeczy związane z zarządzaniem energią nie działają. Jeżeli przez kilka godzin komp się nie zawiesi, to znaczy że wreszcie TwinMosy będą działać.

Edytowane przez Komodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turiony od samego początku są na s754 i chodzą na stacjonarnych płytach. Kręcą się tak jak zwykłe s754 tyle, że na niższym napięciu, ale nie odpalają się na wyższym zegarze (mimo iż niskie vcore sugeruje "zapas" mocy), oczywiście znajdą się wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie możliwe kombinacje pamięci Twinmos (2sztuki po 512MB) i cały czas startuje na 333 albo nawet na 200. Następnie sprawdziłem Twinmos + Elixir 256 (jednostronna), również wszystkie kombinacje i to samo.

W systemie objawia się to, że wiesza się co kilka godzin, nie da się zmieniać napięcia i mnożnika CPU (zwis), a więc nie działa również C&Q.

 

Czy komus udało się uruchomić 2x512 TwinMos? Jeśli tak to na jakiej wersji BIOSu i płycie?

Ja mam aktualnie K8NS rev1.0 i F17.

Płytę K8NS rev2.0 (bios F18) mam od wczoraj.

Też się męczyłem z 2 pamięciami dwustronnymi Twinmos 512MB.

Jakoś tak włóżyłem, że 1 kość mam w pierwszym banku a drugą w trzecim banku.

Po włączeniu komputera Bios wykrywa te DDR400 jako DDR333.

Ale na razie się tym nie przejmuję.

Próbowałem już podkręcić procesor Sempron 3000+i pamięci oto jakie dałem ustawienia:

HT4 i CPU200 procek 1800 MHz fabryczne i Ram333 Auto

HT4 i CPU220 procek 2000 MHz +5V Ram się ustawił chyba na DDR364

HT3 i CPU230 procek 2070 MHz +5V Ram się ustawił na DDR380

HT3 i CPU240 procek 2160 Mhz +7,5V Ram się ustawił na DDR398 ale mogę zrobić dzielnik 2/1.5 i będzie DDR360

dalej nie kręciłem, bo może zasilacz Modecom 350 WAT za słaby

Robiłem test prome 95 i test 3dMark2003 i wszystko chodziło dobrze.

AGP ustawiłem na 67MHz a timingi na pamięci mam na Auto

 

C&Q - cool and quiet - a gdzie to jest ?,

bo chyba pominąłem tą opcję -może mam wyłączone.

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie kręciłem, bo może zasilacz Modecom 350 WAT za słaby

Zasilacz wystarczający. Twój komputer ciągnie jakieś 200 - 230W w stresie.

 

C&Q - cool and quiet - a gdzie to jest ?,

bo chyba pominąłem tą opcję -może mam wyłączone.

Trzeba ściągnąć sterwoniki od AMD i dać w zarządzaniu energią profil minimalne użycie energii, czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemzę to może do giełby ale tutaj też dam znac-jak ktoś chętny na dobrą k8ns rev 1.1 oradioatorowaną na maxa i robiącą ponad 350htt to zapraszam na pm...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=196106

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witram i żegnam zatrazem sie ze wszystkimi w tym temacie-przyszła pora zmian.Koja k8ns znalazła nowwego właściciela. Teraz tylko szukam dojścia do infinity i płytka wędruje do niejakiego ppplesiu z pclaba.Moze kiedyś tu wpadnie...

 

Na razie spędzam sotanie dni na swoim giguśku. będe go jednak miło wspominał. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witram i żegnam zatrazem sie ze wszystkimi w tym temacie-przyszła pora zmian.Koja k8ns znalazła nowwego właściciela. Teraz tylko szukam dojścia do infinity i płytka wędruje do niejakiego ppplesiu z pclaba.Moze kiedyś tu wpadnie...

 

Na razie spędzam sotanie dni na swoim giguśku. będe go jednak miło wspominał. :wink:

DOkup jeszcze klawiature, bo z ta jest cos nie tak. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę K8NS rev2.0 (bios F18) mam od wczoraj.

Też się męczyłem z 2 pamięciami dwustronnymi Twinmos 512MB.

Jakoś tak włóżyłem, że 1 kość mam w pierwszym banku a drugą w trzecim banku.

Po włączeniu komputera Bios wykrywa te DDR400 jako DDR333.

Ale na razie się tym nie przejmuję.

Próbowałem już podkręcić procesor Sempron 3000+i pamięci oto jakie dałem ustawienia:

HT4 i CPU200 procek 1800 MHz fabryczne i Ram333 Auto

HT4 i CPU220 procek 2000 MHz +5V Ram się ustawił chyba na DDR364

HT3 i CPU230 procek 2070 MHz +5V Ram się ustawił na DDR380

HT3 i CPU240 procek 2160 Mhz +7,5V Ram się ustawił na DDR398 ale mogę zrobić dzielnik 2/1.5 i będzie DDR360

dalej nie kręciłem, bo może zasilacz Modecom 350 WAT za słaby

Robiłem test prome 95 i test 3dMark2003 i wszystko chodziło dobrze.

AGP ustawiłem na 67MHz a timingi na pamięci mam na Auto

 

C&Q - cool and quiet - a gdzie to jest ?,

bo chyba pominąłem tą opcję -może mam wyłączone.

Ja bym chciał żeby się moje TwinMosy odpalily na 300. U mnie chodzi tylko jeden ale normalnie na 400. Jak daje na mniej to wszystko jest oki dopoki nie wsadze drugiej pamieci (wtedy mi znowu wskakuje na 400). Mam GA-K8NS (754) (BiosF19) a pamiec to 2x512 DDR Pc400 DUAL TwinMos. Już się nawet tym nie przejmuję bo podobno ta płytka nie obsługuje takich kostek na DUAL'u. Teraz chyba kupię sobię (podobno na bank będą działać) Kingstony KVR 2x512DDR 400 2,5. A TwinMosy sprzedam -- może ktoś zainteresowany kupnem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOkup jeszcze klawiature, bo z ta jest cos nie tak. ;]

fakt mam klawe po przejsciach- 3 kawisze sie już nie tzymają itp...

pisabnie 150 stron magisterki też zniosła :wink:

jednak mam pilniejsze wydatki i klawa sobie jeszcze poczeka..pomęcze sie troche w poprawianie swoich wypocin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CR na 2 masz ustawione? Mi dopiero na F19 TwinMosy zaczęły działać.

Tak naprawde to F19 mam od dwóch dni i jeszcze nie wrzucałem na niego dwóch kostek TwinMosa. Ale jeżeli rzeczywiście chodzą pod nowym biosem to super! Rozumiem że Command Rate na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie prosze, zakupilem ta plytke konfig w sygnaturze memo maja 3,3,3,8 comand rate 2T, narazie mam htx4 [standardowo], fsb 200 [standardowo] x 9

tyle ze mnoznik konczy sie na x9 , idzie zmienic mnoznik powyzej x9?

Jak konkretnie najefektywniej ustawic pamieci i proc z plyta, zeby poszlo to na 2400MHz? Ponoc przy 2400 nie trzeba napiecia podnosic nawet na boxowym wentylu.

 

Jeszcze jedno, dziala Wam top performance na F18?

Edytowane przez See

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie prosze, zakupilem ta plytke konfig w sygnaturze memo maja 3,3,3,8 comand rate 2T, narazie mam htx4 [standardowo], fsb 200 [standardowo] x 9

tyle ze mnoznik konczy sie na x9 , idzie zmienic mnoznik powyzej x9?

Jak konkretnie najefektywniej ustawic pamieci i proc z plyta, zeby poszlo to na 2400MHz? Ponoc przy 2400 nie trzeba napiecia podnosic nawet na boxowym wentylu.

 

Jeszcze jedno, dziala Wam top performance na F18?

Masz grafikę Radeon 9000 i chcesz kręcić procka , to trochę bez sensu.

Jeśli nigdy nie podkręcałeś tej płyty K8NS to zmniejsz

HT na 3 i podnoś FSB o 10 na przykład na 210 i testuj w programach

póżniej daj 220 i tak dalej

zwracaj uwagę na pamięć aby nie przekreczać 400MHz jak widzisz w biosie , że przekracza to zmniejsz dzielnik na 2/1,66 albo i jeszcze mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz grafikę Radeon 9000 i chcesz kręcić procka , to trochę bez sensu.

a to dlaczego niby?

zwracaj uwagę na pamięć aby nie przekreczać 400MHz jak widzisz w biosie

te wartosci w biosie sa nieco zawyzone, zreszta mozna 400 przekroczyc - kazda pamiec zniesie chocby lekkie oc.

 

ps. jak sie sprawuje F19? jakies konkretne zmiany, jak z oc?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam elixiry 2x512, chodza na 400 bez zajakniecia

 

Mam pytanko - czy ktos mial problemy z wbudowana karta sieciowa?

Mam blue screeny np przy probie zmiany parametrow sieciowki, a dzis to juz wogole sa jaja, dziala ping i nic poza tym...ani www, ani poczta, ani zadna inna usluga wychodzaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wartosci w biosie sa nieco zawyzone, zreszta mozna 400 przekroczyc - kazda pamiec zniesie chocby lekkie oc.

 

ps. jak sie sprawuje F19? jakies konkretne zmiany, jak z oc?

u mnie zadnych zmian nie zauwazylem jesli chodzi o oc

 

 

Mam pytanko - czy ktos mial problemy z wbudowana karta sieciowa?

Mam blue screeny np przy probie zmiany parametrow sieciowki, a dzis to juz wogole sa jaja, dziala ping i nic poza tym...ani www, ani poczta, ani zadna inna usluga wychodzaca

u mnie czasem komp poprostu wali reset przy zmianie czegos w karcie ale rzadko sie to zdarza poza tym wszystko dziala dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :lol:

 

Posiadam następujący sprzęt:

GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev 2.0, bios F19, socket 754),

Sempron 3000+,

DDR 2x512 Dual PC-400 TwinMos CL 2.5,

GeForce 6600 Asus 128MB (128 bit, AGP),

Chieftec 350W

 

A oto parę pytań:

 

1. Jaką macie pamięć 1 GB (może być 2x512MB lub 1x1GB) pod GA-K8NS, która Wam działa bez problemu. Ja już ze swoimi TwinMosami próbowałem wszystkiego. Najgorsze jest to że za bardzo nie mogę pozmieniać parametrów w biosie gdyż one zaraz powracają do ustawień optymalnych w chwili kiedy wsadzę drugą kostkę pamięci. Na jednej jest wszystko OK, wszystkie zmiany pod biosem się ładnie zapisują. Natomiast gdy chciałbym troszkę tam namieszać (trzema zmienić dRamTiming na 2T, zwiększyć napięcie na DDR, zmniejszyć częstotliwość z 400 na mniejszą, zwiększyć timingi) to po wsadzeniu drugiej kostki wszystko powraca do punktu wyjścia (próbowałem na biosach F17, F18, F19). Obydwie kostki są sprawne, osobno ładnie chodzą natomiast razem jeszcze mi się nie udało ich odpalić. Myślałem, że po zainstalowaniu najnowszej wersji biosa F19 coś się ruszy ale dalej to samo.

 

2. Dowiedziałem się, że ta pamięć nie ruszy mi razem gdyż te płyty główne pod socket 754 nie obsługują pamięci pod DUAL. To mnie zastanawia gdyż z tego co wiem to dual, to nic innego jak dwie takie same pamięci, tej samej firmy, o tych samych parametrach i zbliżonych nr seryjnych. Więc jeżeli nie obsługuje DUAL’a to niby jakie dwie kostki obsługuję? Takie które różnią się nr fabrycznym o powiedzmy 100, są różnych firm i mają inne parametry?

 

3. Podobno najlepsza pamięć która będzie na bank działać to 2x512MB PC-400 Kingston KVR tylko że muszą być jednostronne. Z tego co mi wiadomo to akurat Kingston nie posiada pamięci jednostronnych pod PC-400 a w dodatku na stronce Kingstona (http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/modelsinfo.asp?SysID=18820&mfr=Gigabyte&model=GA&Sys=18820-Gigabyte-GA-K8NS+Motherboard&distributor=0&submit1=Search), gdzie można sprawdzić czy dana pamięć ruszy pod wybraną płytę główną, wychodzi że pod GA-K8NS można maxymalnie włożyć 2x pamięć Kingston Pc-400 lub 3x pamięć Kingston PC-333 !!! Czyli maxymalnie można mieć 2 pamięci PC-400 lub normalnie na 3 slotach PC-333 ?!?

 

4. Czy udało się komuś z Was zainstalować dwie kostki pamięci pod GA-K8NS (rev2.0), podobno w wersji „rev2.0.” jest to prawie niemożliwe. :mur:

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie Wasze sugestie i opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam i Wielkię Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najwieksze wady i grymasy plyty K8NS rev 1,1 s754??

 

Wiem ze sa czasem jaja z pamieciami, dosc kiepsko umiejscowione gniazda sata ale to przepadlosc wiekszosci plyt nf3 i co jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie Wasze sugestie i opinie na ten temat.

Pozdrawiam i Wielkię Dzięki

U mnie wyglada to tak zrzut z EVERESTA

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Sempron 3400+

Nazwa kodowa Venice-256 S754

Seria DH-E6

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron Processor 2800+

CPUID: nr wydania 00020FC2h

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 2099.53 MHz

Mnożnik procesora 8.0x

Procesor FSB 262.44 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 31%)

Magistrala pamięci 209.95 MHz

 

 

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 03/30/2006-nForce-6A61CG0HC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Taktowanie pamięci 2.5-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 1T

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: M2G9JAHAMK9F081CAD 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

DIMM2 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz) (2.0-4-4-7 @ 166 MHz)

Mam dwie kosci TwinMosa i wszystko smiga cacy na ASUSIE K8N mialem dokladnie taki sam problem jak ty.

I jeszcze to tez z EVERESTA

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 03/30/2006-nForce-6A61CG0HC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali AMD Hammer

Rzeczywista częstotliwość taktowania 262 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 262 MHz

Częstotliwość taktowania HyperTransport 788 MHz

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 210 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 420 MHz

Przepustowość 3359 MB/sek

Maks jaki uzyskalem to 2400Mhz dla proca i 450Mhz pamieci.Moja sugestia dla ciebie to nie baw sie timingami tylko ustaw wszystko na default i podkrecaj kompa ClockGenem.Ustaw tak jak u mnie czyli :

HT Frequency ratio [3X]

CPU Clock [201]

CPU/DDR Clock Ratio [2/1.5]

Na tych ustawieniach bez podnoszenia napieci poszlo tak jak napisalem wyzej 2400/450Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...