Skocz do zawartości
Peterq

2mbity na 70 osob!!!

Rekomendowane odpowiedzi

hehehe, wiem ze post moze za bardzo nie w modyfikacje i podkrecanie, i zdaje se psrawe ze zaraz wykladuje na oslej laczce, ale wqrzyl mnie administrator naszej sieci wspanialej, powiedzial ze chce rozlozyc lacze 2mbity na 70 osob! chyba goscia troche pogielo.....bede mial transfer jaki na modemie?? mam pytanie czy wy w waszych umowach(bo pewnie paru z nas ma stala lacze prze siec osiedlowa) macie okreslony dolny pulap transferu??? Jak mi zejdzie ponizej 10kbajtow na sekunde to go podam do sadu :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie coś nie ma sensu.

nie jesli sie mieszka na wsi gdzie tpsa ma brak mozliwosci technicznych lub usluge niedostepna, kablowka usluge rowniez tylko w cenniku i za malo pieniedzy zeby samemu cos kombinowac. transfery naprawde nie sa takie zle jakby to wynikalo z prostej matematyki, przy polaczeniu z szybkim ftp przewaznie uzyskuje sredni transfer ok 40kbps. oczywiscie bywaja pory kiedy wszystko sie wlecze niemilosiernie ale za to za 40zl/miesiac mam staly dostep :) lepsze to niz nic. no i za 3 tygodnie przesiadka na 4mbit :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie coś nie ma sensu.

nie jesli sie mieszka na wsi gdzie tpsa ma brak mozliwosci technicznych lub usluge niedostepna, kablowka usluge rowniez tylko w cenniku i za malo pieniedzy zeby samemu cos kombinowac. transfery naprawde nie sa takie zle jakby to wynikalo z prostej matematyki, przy polaczeniu z szybkim ftp przewaznie uzyskuje sredni transfer ok 40kbps. oczywiscie bywaja pory kiedy wszystko sie wlecze niemilosiernie ale za to za 40zl/miesiac mam staly dostep :) lepsze to niz nic. no i za 3 tygodnie przesiadka na 4mbit :mrgreen:

hmmm polpak 2MB/s w obie strony kosztuje 1938.58 zl brutto, podzielic to na 300 osob 8O to wychodzi okolo 6.5 zl na osobe. Ladnie was tam ktos obdziera z kasy :lol: policzylem ze ma z tego ok 10 000 zl miesiecznie - niezly biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, wiem ze post moze za bardzo nie w modyfikacje i podkrecanie, i zdaje se psrawe ze zaraz wykladuje na oslej laczce, ale wqrzyl mnie administrator naszej sieci wspanialej, powiedzial ze chce rozlozyc lacze 2mbity na 70 osob! chyba goscia troche pogielo.....bede mial transfer jaki na modemie?? mam pytanie czy wy w waszych umowach(bo pewnie paru z nas ma stala lacze prze siec osiedlowa) macie okreslony dolny pulap transferu??? Jak mi zejdzie ponizej 10kbajtow na sekunde to go podam do sadu  :evil:   :evil:  :evil:

Nie panikujcie panowie :!: Sam siedzę w sieci osiedlowej która dobija do 70 kompów i mamy łącze 1Mb :!: I chodzi spoko, transfery ftp rzędu 30-70 kb (z niektórych serwerów oczywiście mniej, ale to już nie jest wina tego łącza)

ps. ciekawe w jaki sposób sprawdzisz, jeśli transfer zejdzie ci poniżej tych 10kb czy to jest wina tego łącza, czy serwera z którego ciągniesz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, wiem ze post moze za bardzo nie w modyfikacje i podkrecanie, i zdaje se psrawe ze zaraz wykladuje na oslej laczce, ale wqrzyl mnie administrator naszej sieci wspanialej, powiedzial ze chce rozlozyc lacze 2mbity na 70 osob! chyba goscia troche pogielo.....bede mial transfer jaki na modemie?? mam pytanie czy wy w waszych umowach(bo pewnie paru z nas ma stala lacze prze siec osiedlowa) macie okreslony dolny pulap transferu??? Jak mi zejdzie ponizej 10kbajtow na sekunde to go podam do sadu  :evil:   :evil:  :evil:

Niemusi byc wcale tak zle, jezeli to 2 Mbity synchroniczne to spox i przecierz na tym laczu niebeda wszyscy naraz siedziec w jednym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel ma 2mbity na ponad 200 osób a transfer ma ZAJEBISTY bo nie każdy siedzi w tym samym czasie co on :D

Na DIRECT CONECT ma średnio 25kilo a raz miał nawet 1,03 Mb więc nie pieprz tutaj że będziesz miał żle :twisted:

Ja mam łącze 256kilo na 30 osób i mam transfer 20 kilo a dzisiaj będe miał wymieniane na 2 megowe :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ,jesli te 70 osob to gospodynie domowe ktore shukaja na www przepisow to sie nie ma co bac :D ,ale z drugiej strony ,wystarcza 10 zasysaczy i po laczu :-).Na upartego jeden gostek moze wykorzystac taka przepustowosc, sam mam 512/128 przez kablowke i wiem ze dla mnie to malo... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze 2mbit na około 100 osób. Chodzi nam to jakby nie mogło, czasami tylko lepiej podziała(na samym początku śmigało jak nie było jeszcze tylu luda), "admin" który istnieje tylko teoretycznie olewa sobie sprawe, myśle że mu wszystko wolno, na narzekania odpowiedział dopiero po długim okresie czasu wymianą rootera(był jakiś syf konkretny). Nikomu nie życze by miał takiego "admina"!!!

Więcej na outline.e3.pl/forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie coś nie ma sensu.

nie jesli sie mieszka na wsi gdzie tpsa ma brak mozliwosci technicznych lub usluge niedostepna, kablowka usluge rowniez tylko w cenniku i za malo pieniedzy zeby samemu cos kombinowac. transfery naprawde nie sa takie zle jakby to wynikalo z prostej matematyki, przy polaczeniu z szybkim ftp przewaznie uzyskuje sredni transfer ok 40kbps. oczywiscie bywaja pory kiedy wszystko sie wlecze niemilosiernie ale za to za 40zl/miesiac mam staly dostep :) lepsze to niz nic. no i za 3 tygodnie przesiadka na 4mbit :mrgreen:

hmmm polpak 2MB/s w obie strony kosztuje 1938.58 zl brutto, podzielic to na 300 osob 8O to wychodzi okolo 6.5 zl na osobe. Ladnie was tam ktos obdziera z kasy :lol: policzylem ze ma z tego ok 10 000 zl miesiecznie - niezly biznes.

na 300 osob zeczywiscie za malo.. ale .. policz sobie dodatkowo koszty utrzymania sieci, naprawy, rozbudowy itp.. itd.. 2Mb/s oplacalne dopiero jest od 50 osob w sieci... inaczej z wlasnego dosiwadczenia to jest dokladanie do interesu.. takie sa polskie realia niestety.. wandali i innych idiotow pelno lazi i tylko czeka co by ukrasc czy chociaz zniszczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie coś nie ma sensu.

nie jesli sie mieszka na wsi gdzie tpsa ma brak mozliwosci technicznych lub usluge niedostepna, kablowka usluge rowniez tylko w cenniku i za malo pieniedzy zeby samemu cos kombinowac. transfery naprawde nie sa takie zle jakby to wynikalo z prostej matematyki, przy polaczeniu z szybkim ftp przewaznie uzyskuje sredni transfer ok 40kbps. oczywiscie bywaja pory kiedy wszystko sie wlecze niemilosiernie ale za to za 40zl/miesiac mam staly dostep :) lepsze to niz nic. no i za 3 tygodnie przesiadka na 4mbit :mrgreen:

hmmm polpak 2MB/s w obie strony kosztuje 1938.58 zl brutto, podzielic to na 300 osob 8O to wychodzi okolo 6.5 zl na osobe. Ladnie was tam ktos obdziera z kasy :lol: policzylem ze ma z tego ok 10 000 zl miesiecznie - niezly biznes.

na 300 osob zeczywiscie za malo.. ale .. policz sobie dodatkowo koszty utrzymania sieci, naprawy, rozbudowy itp.. itd.. 2Mb/s oplacalne dopiero jest od 50 osob w sieci... inaczej z wlasnego dosiwadczenia to jest dokladanie do interesu.. takie sa polskie realia niestety.. wandali i innych idiotow pelno lazi i tylko czeka co by ukrasc czy chociaz zniszczyc..

nie mowie zeby brac oplate po kosztach ale taka przebitka... Na rozbudowe to chyba idzie z oplaty instalacyjnej nierzadko przekraczajacej 500 zl, na konserwacje niech by szlo 10 zl od osoby miesiecznie, 10 dla wlasciciela i 6,5 za lacze wyszloby ok 27 - 30 zl. Nie jestem ekonomem i moze sie myle bo nie przeprowadzalem symulacji i nie sporzadzilem kosztorysu. Moze rzeczywiscie to dobra cena, no i zapomnialem o cholernym podatku ktory wszyscy placimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2mbity to za malo na 70 osob, bedzie kiszka jak sie trafi trzech delikwentow co DC uzywaja . Jedynie pomoglo by jakby admin dal ograniczenia na max transfer , ale i tak kicha bedzie .

Ja mam 2mbity Polpaka na 20 osob i nie ma problemow , ale ostatnio jakis palka zabral sie za programiki P2P i cale lacze kaszanil ( adminus mu pozakladal limity na te programiki i jest LUZ) . Mysle ze max to 50 osob i to tez z ograniczeniami na maxymalny transfer .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to treoche doozoooo. ja mam 12 na 8megabitow.......

ale slyszalem ze do 8megabitowej neostradki tepsoludki podlaczyli cale osiedle 350 osob i jakos sensownie to nawet chodzilo - nikt nie nazekal ze se sciagnac czegos nie moze:)))))))) - ale jakie niskie oplaty na 70 osob

......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to treoche doozoooo. ja mam 12 na 8megabitow.......

ale slyszalem ze do 8megabitowej neostradki tepsoludki podlaczyli cale osiedle 350 osob i jakos sensownie to nawet chodzilo - nikt nie nazekal ze se sciagnac czegos nie moze:)))))))) - ale jakie niskie oplaty na 70 osob

......

neostrada 8mbit/s 8O pierwszy raz slysze, moze rozjasnisz sytuacje?

no i w dodatku rozdzielone na 350 osob - przeciez tpsa bierze oplaty za kazde odprowadzenie neo do innego lokalu i to slono bierze.

podpowiedz moze jak to sie oficjalnie/nieoficjalnie zalatwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze 2mbit na około 100 osób. Chodzi nam to jakby nie mogło, czasami tylko lepiej podziała(na samym początku śmigało jak nie było jeszcze tylu luda), "admin" który istnieje tylko teoretycznie olewa sobie sprawe, myśle że mu wszystko wolno, na narzekania odpowiedział dopiero po długim okresie czasu wymianą rootera(był jakiś syf konkretny). Nikomu nie życze by miał takiego "admina"!!!

Więcej na outline.e3.pl/forum

Ja mam to samo. Mój admin to mega lamer, nie mający zielonego pojęcia o wykonywanej przez siebie pracy :(. Też mam 2Mbit na 12 osób a w poprzednim tygodniu chodziło tak tragicznie, że transfery spadły do kilkuset bajtów/s (!!) a na dodatek co chwilę sieć się waliła i nie można byłi nawet sprawdzić poczty. I w tym momencie wkroczyłem do akcji :lol: . Z dwoma sąsiadami zsypaliśmy go telefonami z pretensjami i poskutkowało 8) . Jak wam admin też olewa sprawę to zróbcie to co ja. Takich trzeba trzymać króciutko :P :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...