Skocz do zawartości
kamiloz

GeFroce 3 Ti500 czy Radeon 9550 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Leborg nio ja powiem ze obraz miedzy ati a nv  jest identyczny (wyjatek tv-out) to tak samo jak agp x4 a agp x8 (robiles problem ze ci 9550 nie chodzi na agpx8 tylko na 4 i zmieniles na 4ti) i powiem ci zle zrobiles

keee?

mi ta karta wogóle nie działała , a nie na agp x4 :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac. 9550 szybszy (p opodkreceniu jeszcze wiecej), ma sprzetowe directx9 - pixel shadery 9.0; nie myslcie ludzi ejuz o starszych kartac hz szaderami 1.1 i gorsza obsluga antyaliasingow, pamieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedzie podkrecac (sa ludzie ktorzy nie podkrecaja kart graficznych) to zdecydowanie GF3 TI.. Głownie tutaj chodzi o cene.. A co do porównania to u mnie na Athlonie 2Ghz i GF3 Ti NFSU chodzi w 800x600 i detale na Medium bez zaciecia a u kumpla na wykreconym ZAZNACZAM WYKRECONYM radku 9550 i AMD 2.5Ghz chodzi w 800x600 na HIGH i AAx2 wiec nie widze az tak duzej roznicy.. na niekreconym radku pewnie chodzilo by tak samo o ile nie gorzej.. A roznica w cenie jest znaczna.. 100zł w kieszeni zawsze sie przyda.. Takie jest moje zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedzie podkrecac (sa ludzie ktorzy nie podkrecaja kart graficznych) to zdecydowanie GF3 TI.. Głownie tutaj chodzi o cene.. A co do porównania to u mnie na Athlonie 2Ghz i GF3 Ti NFSU chodzi w 800x600 i detale na Medium bez zaciecia a u kumpla na wykreconym ZAZNACZAM WYKRECONYM radku 9550 i AMD 2.5Ghz chodzi w 800x600 na HIGH i AAx2 wiec nie widze az tak duzej roznicy.. na niekreconym radku pewnie chodzilo by tak samo o ile nie gorzej.. A roznica w cenie jest znaczna.. 100zł w kieszeni zawsze sie przyda.. Takie jest moje zdanie..

a u kumpla na wykreconym ZAZNACZAM WYKRECONYM radku 9550 i AMD 2.5Ghz chodzi w 800x600 na HIGH i AAx2 ??? U mnie chodzi w 1024 full aa max i nie mam 2.5 Ghz far cry 1024 bez aa też na max MoH pa w 1024 troche zaczyna czasami ciąć ale w 800-600 spoko max Ps 2.0

THE CHRONICLES OF RIDDICK 1024 max ps 2.0 CZASAMI PRZYCINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy nv (gf3ti500gaiward - wiec nie wąska) a ati (radek 9550 gb) jest duza roznica w "jakosci" obrazu ... o tv-out nie wspominajac.

A wracajac do tematu to nie oplaca sie juz kupowac gf3 ! wiec albo poszukaj jakiegos gf4ti - chodz to tez przezytek ( calkiem dobry , ale nie na nowe gierki ) albo kup jakiegos 9550 ( wzglednie xt )

 

A Pan Leborg jak zwykle walczy z wiatrakami :)

no to porównaj geforca normalnej firmy a nie gainwarda.

nie wiem czemu na tym forum jest jakaś legenda gainwarda, wszyscy sie nim podniecają, a jakośc obrazu ma średnią , potęcjał OC też nie najlepszy;]

 

porównaj LEADTEAKA albo MSi z Ati

i ustaw w sterach na jakość , a nie jak wszyscy znawcy na wydajnosc :lol:

porownywalem na leadtek'u mx 440 i radku 9100 noname

i jakosc ( gta3 wtedy ), byla miazdzaca ( ponownie to powiem :} na korzysc 9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

nie ma co porownywac. 9550 szybszy (p opodkreceniu jeszcze wiecej), ma sprzetowe directx9 - pixel shadery 9.0; nie myslcie ludzi ejuz o starszych kartac hz szaderami 1.1 i gorsza obsluga antyaliasingow, pamieci itp.

1) Co to jest ps 9.0 ? :lol:

2) Gf3 ti 500 ma lesze pamięci od 9550 (ti500 3,6ns a 9550 4-5ns)

3) Z gorszą jakością anty nie zgodzę się

 

Przecież Ge-Force 3Ti500 nigdy nie byl jakosciowo dobry

:lol: :lol:

Nie no spoko od początku był syfem i jakość obrazu miał jak Riva tnt

 

porownywalem na leadtek'u mx 440 i radku 9100 noname

i jakosc ( gta3 wtedy ), byla miazdzaca ( ponownie to powiem :} na korzysc 9100

Gf4 mx ZAWSZE miał lipną jakość obrazu. Nie ważna jaka firma.

 

Ogólnie obydwie grafy nie są przyszłościowym wyborem ale ja wziąłbym ti500. Lepiej jest mieć full dopracowane efekty dx8 (ti500) niż lipne efekty dx9, na dodatek tnące się (9550) wątpie żeby 9550 obłsługi wałwszystko full, płynnie itp. itd. ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to 9550 ma niedopracowane dx8 ?? pierwszo slysze.... a i efekty dx9 sa lipne... to jakie musza byc lipne dx8 8O?? aha i tnace sie dx9... no kurde tez pierwszo slysze... bo jakos obsluguje wszystko full plynnie (oczywiscie ze jak sie nie przesadzi z rozdzielczoscia i zbyt duzym AA)

 

dziwny ten post powyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

hehe to 9550 ma niedopracowane dx8 ??

Może źle się wyraziłem. 9550 wykożystuje efekty dx9 które zapewne nie są takiej jakości jak na 9800.

 

aha i tnace sie dx9... no kurde tez pierwszo slysze... bo jakos obsluguje wszystko full plynnie (oczywiscie ze jak sie nie przesadzi z rozdzielczoscia i zbyt duzym AA)

Bez oc moda na 9600pro działa Ci płynnie ?

 

dziwny ten post powyzej...

bo jestem dziwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 9800 i na 9550 efekty dx9 sa identyczne bo to takie same procesory tylko 9550 jest pozbawiony czesc potokow i ma pamieci 128bit

 

nfs u2, hl2, kroniki itd dzialaja w 1024x768 plynnie z detalami na max (oczywiscie AA2 albo max 4) przy taktowaniu 420/550 (bez vmoda), na 500/550 po vmodzie zbytniej roznicy w wydajnosci nie widac (pare klatek wiecej jest)

 

karta podkrecona na 420/550 ma wydajnosc taka jak twoj 5700 bez oc, co bys wolal gf3ti500 czy 5700 bez oc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

karta podkrecona na 420/550 ma wydajnosc taka jak twoj 5700 bez oc, co bys wolal gf3ti500 czy 5700 bez oc ??

5700

Zapewniam Cie że bez oc jest szybszy od ti500. Miałem ti200 podkręconą do poziomu ti500 i po zmianie na 5700 czułem różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom a ja po sprzedaniu gf4ti (musialem) mialem porzyczona fx5700 od gigabyte, w koncu kupilem 9550 i po podkreceniu na 420/550(bez vmoda) mialem praktycznie takie same wyniki jak na 5700 bez oc ... roznica kilku klatek i paru pkt w 3dmarkach raz na korzysc jednego raz drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac. 9550 szybszy (p opodkreceniu jeszcze wiecej), ma sprzetowe directx9 - pixel shadery 9.0; nie myslcie ludzi ejuz o starszych kartac hz szaderami 1.1 i gorsza obsluga antyaliasingow, pamieci itp.

1) Co to jest ps 9.0 ? :lol:

2) Gf3 ti 500 ma lesze pamięci od 9550 (ti500 3,6ns a 9550 4-5ns)

3) Z gorszą jakością anty nie zgodzę się

 

Przecież Ge-Force 3Ti500 nigdy nie byl jakosciowo dobry

:lol: :lol:

Nie no spoko od początku był syfem i jakość obrazu miał jak Riva tnt

 

porownywalem na leadtek'u mx 440 i radku 9100 noname

i jakosc ( gta3 wtedy ), byla miazdzaca ( ponownie to powiem :} na korzysc 9100

Gf4 mx ZAWSZE miał lipną jakość obrazu. Nie ważna jaka firma.

 

Ogólnie obydwie grafy nie są przyszłościowym wyborem ale ja wziąłbym ti500. Lepiej jest mieć full dopracowane efekty dx8 (ti500) niż lipne efekty dx9, na dodatek tnące się (9550) wątpie żeby 9550 obłsługi wałwszystko full, płynnie itp. itd. ,

DOKŁADNIE !!!

Panowie zwolennicy GF-a 3 - jestem z WAMI :)

hahahaha leże na podłodze jak czytam te wszystkie wypociny zachwalające radka za 300 zł jako pro mega wypas highendową kartę z ogromnymi możliwościami OCi świetlistą przyszłością !

 

Panowie "radkowcy" Testy przytoczone w tym topicu podają wydajność karty ti200 w porównaniu do radeona <a autorwi tematu chodzi o ti500> :lol: :lol:

Dodatkowo większość testów wspiera dx9 i dlatego taka różnica w końcowym wyniku ! BO GF3 testy z dx9 pomija i ma za nie ZERO punktów.Jeśłi gf uzyskuje 1200 pkt, a radek 9550 ponad 3000 pkt w 3dmarku03 to znaczy to że jest on ponad dwa i poł raza szybszy od gf-a ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Żeby nie było zobaczcie, teraz mam radka, ale zachwalam gf3. Mialem na test HISA 9550 128bit/4ns. I CO ?

KUPA panowie, kupa :( bez oc toż to gorsze od gf2ti. Miałem go w porównaniu z gf-em model ti450 powerpack. Czyli gorszy od ti500. A z radkiem zdecydowanie WYGRYWAŁ w grach. Testowałem na nfsu1 (dwójki jeszcze nie było ;-) ) Colinie4, itp. Radka dałem na 400/500. I CO? NADAL GORSZY. Dodam że benchmarków nie robiłem, bo karte kupujesz do bicia rekordów w 3dmarku czy do grania w gry?

Śmieszy mnie to jak jacyś idioci pytają sie mnie która karta wydajniejsza w 3dsmarku, bo chcą taką najwydajniejsza kupić...

 

ja wolałem mieć płynniejsze gry na dx8.1, niż niej płynne na 9.0....

Przesiadlem się na radka 9600pro...

 

Czyi brać gf3, 4ti lub od razu 9600pro... Wszystko zależy ile masz kasy na kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą że GF 3 to dobra karta sam z takiej się przesiadłem na Gecube 9550 i właśnie DX 9 w gierkach nadrabia a co za tym idzie gioerki wygladają lepiej i chodzą płynniej, nie ma co porównywać tych 2 kart w 3d markach a napewno nie w 3d mark 03, natomiast w starszych grach nie obsługujących DX 9 całkiem możliwe że GF 3 tit będzie lepszy od 9550, ja miałem Tit 200 450 GS by gainward :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem gf 3 ti 450 GS, i powiem tyle nie zamienilbym go gdbyby mial obsluge dx9 (akurat ja jej potrzebuje :P ), jesli by ja mial skopal by tylek radziowi 9550 podkreconemu do taktow 450/550, jednak przegrywa on juz w obecnej chwili z radziem, chyba ze ktos nie chce krecic, a nie musi miec dx 9 to oczywiste ze gf 3 jest mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak bardzo wychwalacie te geforcy trojki to ja z mila checia sie moim (idzie szybciej niz Ti500) wymienie na jakiegos 9550 byle by nie byl z szyna 64bit:) chetnych zapraszam na PW:))

 

nie rozumiem was jak noza mowic ze te karta jest lepsza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od karty,którą podał autor tematu szybsze będzie tylko Gigacube 9550 Extreme. Porównałem kilka super, hiper turbo wypasionych 9550 :lol: za niecałe 300zł (kręcone tylko softem na ok 400/500-żadne Vmody itp.) z w/w Gainward GF3Ti500 (rownież po o/c - 250/560) i muszę przyznać, że wybrałbym w tym przypadku nv. Po prostu w grach ta karta będzie nieco szybsza od 9550.

Co do jakości obrazu na tv to trochę lepszy jest na 9550, ale na Gainwardzie też śmiało można oglądać filmy. Na monitorze nie ma różnicy-specjalnie zwołałem kilka osób, żeby sprawdziły i potwierdziły moje zdanie

A dx9... no cóż, jeśli chce się mieć dobrą wydajność w dX 9 za w miarę przystepną cenę to trzeba poszukać r 9800 do 600zł z gwarancją modowalności na pro, albo dozbierać do ok 850-880 zł i wciągnąć 6600GT z DDR3 (np. Sparkle).

P.S. A Twój Palit nie idzie szybciej niż Ti500 Gainwarda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa bo kolega właśnie wymienił GF3 TI500 na 9550 podkręcił i twierdzi że mu lepiej chodzą gry. Miał te dwie karty przez kilka dni i zostawił sobie 9550.

Pewnie co niektórzy kupili te karty za ponad 1000zł i nie mogą ścierpieć, że można sobie kupić karte za grosze która wspiera ps2,0 i dx9,0.

Dobre czasy na GF 3 czy 4 się już skonczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa bo kolega właśnie wymienił GF3 TI500 na 9550 podkręcił i twierdzi że mu lepiej chodzą gry.

Twierdzić każdy może, np. mój kolega twierdzi, że ogórkowa jest lepsza od pomidorowej :lol: :lol:

 

Pewnie co niektórzy kupili te karty za ponad 1000zł i nie mogą ścierpieć, że można sobie kupić karte za grosze która wspiera ps2,0 i dx9,0.

Jak te karty tyle kosztowały to zapewne większość fanów 9550 na chleb mówiła wieszak. :lol:

Poza tym, jeśli nawet kupowali za takie pieniądze to teraz już zapewne siedzą na czymś w okolicach NV6600-6800 lub X800. A co do zakupu karty za grosze, która wspiera całą swoją mocą i okazałością PS/VS 2.x i dx9, no cóż... proszę bardzo

 

Dobre czasy na GF 3 czy 4 się już skonczyły.

Zaczyna się era 9550 :lol: :lol: :lol: Jasne, jest dużo lepszych kart, ale czy należą do nich 9550?

 

Nie chce ani bronić GFTi500, ani wbijać w ziemię 9550-obie karty są PORÓWNYWALNE-w grach trochę lepiej wypada GF, Radek wyświetla lepszej jakości obraz na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...