Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do uzytkownikow zestawu Genius 5.1

Jestem prawie zdecydowany na ten zestaw ale mam obawy ze wzgledu na przedni panel na soobwoferze. Na zdjeciach wydaje sie on plastikowy i nie ma co ukrywac. Chyba jest raczej tandetny - tak wnioskuje ze zdjec. Czy naprawde tak jest czy moje obawy sa sluszne? Prosze o wypowiedzi uzytkownikow Geniusa 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do uzytkownikow zestawu Genius 5.1

Jestem prawie zdecydowany na ten zestaw ale mam obawy ze wzgledu na przedni panel na soobwoferze. Na zdjeciach wydaje sie on plastikowy i nie ma co ukrywac. Chyba jest raczej tandetny - tak wnioskuje ze zdjec. Czy naprawde tak jest czy moje obawy sa sluszne? Prosze o wypowiedzi uzytkownikow Geniusa 5.1

 

Zaglada ktos tu jeszcze z wlascicieli Geniusa 5.1?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglada ktos tu jeszcze z wlascicieli Geniusa 5.1?? <_<

Zaglądają, tylko pracują... <_<

 

A wracając do tego przedniego panelu na subie to ciężko powiedzieć czy jest to czysty plastik ;) , ale na tandetny to nie wygląda... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam opinie w tym wątku i już tarcę głowę. Pewnie zaraz mi ktoś powie, że zadaje takie samo pytanie jakich było mnóstwo ale może mi pomożecie ;) Chce kupić zestaw głośników 5.1 i mam na ten cel około 500-600 zł. Głośniki będą podłączone do Creative X-Fi ExtremeMusic czyli sygnał przesyłany będzie analogowo. Są jednak dwa istotne wymagania. Mianowicie głośnik centralny nie może być wyższy niż 85 mm a subwoofer musi mieć mniej niż 30 cm wysokości. Najbardziej by mi odpowiadały głośniki Logitecha tylko, że jakoś nie ma żadnych w przedziale cenowym który mnie interesuje. Niby są X-620 ale to jest 6.1 a ja nie mam możliwości podłączenia 6tej satelity (kable mam prowadzone pod tynkiem). W dodatku wyczytałem, że prawa przednia satelitka jest strasznie problematyczna bo przez nią przechodzą wszystkie kable. No i oczywiście nie wiem jak jest z gabarytami tych głośników. Może ktoś ma i by mi je pomierzył ;) Dziś namierzyłem jeszcze Creative Inspire GD580 5.1. Całkiem ładnie się zapowiadają. Fakt, że dekoder DD nie jest mi potrzebny ale pozytywne opinie zbierają te głośniki. Oczywiście znów nigdzie nie mogę znaleźć jakie są wysokie ;) Co Wy na to? Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam opinie w tym wątku i już tarcę głowę. Pewnie zaraz mi ktoś powie, że zadaje takie samo pytanie jakich było mnóstwo ale może mi pomożecie ;) Chce kupić zestaw głośników 5.1 i mam na ten cel około 500-600 zł. Głośniki będą podłączone do Creative X-Fi ExtremeMusic czyli sygnał przesyłany będzie analogowo. Są jednak dwa istotne wymagania. Mianowicie głośnik centralny nie może być wyższy niż 85 mm a subwoofer musi mieć mniej niż 30 cm wysokości. Najbardziej by mi odpowiadały głośniki Logitecha tylko, że jakoś nie ma żadnych w przedziale cenowym który mnie interesuje. Niby są X-620 ale to jest 6.1 a ja nie mam możliwości podłączenia 6tej satelity (kable mam prowadzone pod tynkiem). W dodatku wyczytałem, że prawa przednia satelitka jest strasznie problematyczna bo przez nią przechodzą wszystkie kable. No i oczywiście nie wiem jak jest z gabarytami tych głośników. Może ktoś ma i by mi je pomierzył ;) Dziś namierzyłem jeszcze Creative Inspire GD580 5.1. Całkiem ładnie się zapowiadają. Fakt, że dekoder DD nie jest mi potrzebny ale pozytywne opinie zbierają te głośniki. Oczywiście znów nigdzie nie mogę znaleźć jakie są wysokie ;) Co Wy na to? Poradzicie coś?

Gorzej już wybrać się nie da ...

 

GD580 bez dekodera = P5800 - i po co Ci X-Fi to takich beznadziejnych bzyczków??

 

Jeśli już chcesz 5.1 to trzeba było kupić A4oem + Logitech Z-5400 = ~1000 ( tyle ile masz/miałeś ) a teraz max co możesz zrobić to kupić Genius 5.1 za 450 PLN ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieniu79 mialem te logitech x620 i szczerze powiem ze nie polecam!! Co do kabli to masz racje, z tej prawej satelitki idzie ich zbyt duzo. Ale to nie jest najbardziej denrwujaca rzecz:) Glownie draznił mnie bass. Był głuchy i dudniuacy chyba ze taki akurat preferujesz:) podobno to wina tego ze nie maja bass reflexu Miałem je podłaczone do sb audigy 2oem Sprzedałem je i mysle o 5400 badz 5500 gdyz tam ow problem raczej nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak wlaczyc na sterach kx subwoofer. Mam karte sb live 5.1. Jak sie przelaczy suba do wejscia dla tylnich glosnikow to wszystko dziala, tylko ze chcialbym miec faktycznie 5.1 a nie 2.1. Kx nie widzi centalnego i suba, w tescie tez sa tylko zwykle glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

musze szybko podjac decyzje a nie chce mis ie przegladac 40stron watku.

 

mam creative T5900, moim zdaniem sa srednie jezeli chodzi o caloksztalt.

Nie wiem czy ich nie sprzedac i nie kupic TANIO I-trigue T3300...

 

Mam audigy2ZS i chodzi mi glownie o muzyke, czasem gry. DVD nie ogladam i 5.1 mi wisi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

musze szybko podjac decyzje a nie chce mis ie przegladac 40stron watku.

 

mam creative T5900, moim zdaniem sa srednie jezeli chodzi o caloksztalt.

Nie wiem czy ich nie sprzedac i nie kupic TANIO I-trigue T3300...

 

Mam audigy2ZS i chodzi mi glownie o muzyke, czasem gry. DVD nie ogladam i 5.1 mi wisi ;]

Jeśli chcesz mieć naprawdę duży in plus to kup aktywne monitorki stereo ( creative M80, M85D lub Gigaworks ).

 

ps. miałem przez kilka dni w domu T5400 ( to to samo co T5900 ) - te głośniki nie dorastają nawet do pięt Trust 3D sound dimension ( aktywne monitory 2.0 kosztujące w 1997r 319 PLN :wink: )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie. Zastanawiam się jakie kupić sobie głosniki i karte. Bo teraz zaczne zbierać kase w lato jade do angli na 1 miech i potem wracam i mam tak 2000 zł na wydanie.

 

Sucham nie raz muzy, troche ogladam filmów ale przedewszystki głośniki na imprezy do kumla lub w domu :P

 

Logitech Z-5500 THX >>> http://allegro.pl/item92599325_logitech_z_...w_f_v_lodz.html

 

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum

http://allegro.pl/item91998345_cena_wypas_...i_platinum.html

 

Czy lepiej zamiast tych głowsników cos innego bardziej profesjonalnego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie. Zastanawiam się jakie kupić sobie głosniki i karte. Bo teraz zaczne zbierać kase w lato jade do angli na 1 miech i potem wracam i mam tak 2000 zł na wydanie.

 

Sucham nie raz muzy, troche ogladam filmów ale przedewszystki głośniki na imprezy do kumla lub w domu :P

 

Logitech Z-5500 THX >>> http://allegro.pl/item92599325_logitech_z_...w_f_v_lodz.html

 

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum

http://allegro.pl/item91998345_cena_wypas_...i_platinum.html

 

Czy lepiej zamiast tych głowsników cos innego bardziej profesjonalnego ??

Sb X-Fi Extreme music może Ci wystarczy? Co do głośników to rozważ zakup Creative Gigaworks S750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie. Zastanawiam się jakie kupić sobie głosniki i karte. Bo teraz zaczne zbierać kase w lato jade do angli na 1 miech i potem wracam i mam tak 2000 zł na wydanie.

 

Sucham nie raz muzy, troche ogladam filmów ale przedewszystki głośniki na imprezy do kumla lub w domu :P

 

Logitech Z-5500 THX >>> http://allegro.pl/item92599325_logitech_z_...w_f_v_lodz.html

 

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum

http://allegro.pl/item91998345_cena_wypas_...i_platinum.html

 

Czy lepiej zamiast tych głowsników cos innego bardziej profesjonalnego ??

Jak najbardziej kup Z5500, a nie S750 jak tu ktoś poleca.... karta muzyczna, hmmm niepotrzebne takie wodotryski do tego typu głośników gdyż i tak niewiele to IMO da, lepiej pozostałą kaskę na coś innego wydac :lol2: ale jak kupować głośniki to Logitech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle, a co to sa aktywne monitory stereo ? wyglada troche jak zwykle kolumny tyle ze ze wzmacnaiczem odrazu i male bo do kompa..

 

kupil bys to na moim miejscu do muzyki ?

Lepiej posłuchaj przed zakupem. Czy warto? - ja za takie 2 kolumienki Edirol ze zintegrowanym wzmakiem dałem 1000 PLN .... a mogłem mieć Z-5500 lub S750 i teraz myślę nad wymianą ich na ... inne, droższe niestety 2 kolumienki ze wzmakiem bo .... to gra wierniej, bardziej szczegółowo, jest średnica, basu mniej ale za to dokładny no i soprany naprawdę precyzyjne w porównaniu do 5.1 czy 2.1 w tej cenie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnnie...tylko nie kazdy ma 1000pln na glosniki ;] ja np nie mam :C

 

oplaca sie kupic I-triuge 3300 zz 150pln ? beda lepiej graly niz te moze z podpisu ?

Nie to miałem na myśli , chodziło mi o to że pomimo identycznej ceny 5.1 uznaję że zdecydowanie lepszym wyborem jest 2.0 :wink:

 

Co powiesz na : Creative M80 Najlepsze jest to że one mają bi amping czyli 4 wzmacniacze - każdy głośnik ma swój wzmacniacz co minimalizuje zniekształcenia.

 

Tutaj recenzja na chip i X-bit

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupic te glosniczki: http://1klik.pl/sklep/Glosniki_2_1_subwoof...4/c381/p682076/

Pojawia sie tam jedna niezrozumiala dla mnie rzecz.

"3 membrany w satelitach (2 ciśnieniowe, 1 aktywna)" jak mam to rozumiec, moze mi to ktos wytlumaczyc ?

Jezeli ktos posiada te glosniczki, tez moze sie wypowiedzec, czy to dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiełm logitechy z-5400 i mam karte muzyczną Sound Blaster Live! OEM i się zastanawiam czy ją zmieniać i na jaką;P? Zestaw gra bardzo fajnie i nie wiem co mogłaby tu karta muzyczna zmienić... ale może jednak by mogła:D Prosiłbym o jakieś rady... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiełm logitechy z-5400 i mam karte muzyczną Sound Blaster Live! OEM i się zastanawiam czy ją zmieniać i na jaką;P? Zestaw gra bardzo fajnie i nie wiem co mogłaby tu karta muzyczna zmienić... ale może jednak by mogła:D Prosiłbym o jakieś rady... pozdro

Starsze karty dźwiękowe ( a raczej te z gorszymi przetwornikami ) bardziej szumią , więc posłuchaj .... jednak jeśli chciałbyś coś zmieniać to daruj sobie X-Fi - jest za drogi - w zupełności wystarczy A2ZS lub A4oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wasze wszystkie komętarze o Logitechach X-530 i mimo ich wad (radio, trzaski przy zapalaniu światła itd) postanowiłem je kupić i właśnie dzisiaj to zrobiłem :D . Porozstawiałem je, ustawilem w windowsie i na karcie muzycznej głośniki 5.1 i odpaliłem winampa... Głośniki graja świetnie :-P . W winampie grają wszystkie głośniki (nawet centralny głośnością nie usępuje innym satelitom) a mam normalne sterowniki dołaczone do karty muzycznej (SB Audigy 4). Po godzinie słuchania postanowiłem posprawdzać te ich "wady" i co? i nic!!! pstrykałem światłem, właczałem lodowke, telewizor i co tylko sie dało i żadnego trzasku nie usłyszałem :D Ktoś pisał że głośniki co jakiś czas "pykają" :lol2: ja mam je włączone cały czas od godziny 12.00 i nic w nich nie pyknęło(a cały czas leci muza albo oglądam filmy) nie wiem czemu grają idealnie :) ktoś pisał ze te trzaski to wina starej instalacji elektrycznej ale ja mieszkam w baaardzo starym bloku i mam zapewne zabytkową instalacje :lol: Jestem bardzo zadowolony z tych głośników i polecam je każdemu :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wasze wszystkie komętarze o Logitechach X-530 i mimo ich wad (radio, trzaski przy zapalaniu światła itd) postanowiłem je kupić i właśnie dzisiaj to zrobiłem :D . Porozstawiałem je, ustawilem w windowsie i na karcie muzycznej głośniki 5.1 i odpaliłem winampa... Głośniki graja świetnie :-P . W winampie grają wszystkie głośniki (nawet centralny głośnością nie usępuje innym satelitom) a mam normalne sterowniki dołaczone do karty muzycznej (SB Audigy 4). Po godzinie słuchania postanowiłem posprawdzać te ich "wady" i co? i nic!!! pstrykałem światłem, właczałem lodowke, telewizor i co tylko sie dało i żadnego trzasku nie usłyszałem :D Ktoś pisał że głośniki co jakiś czas "pykają" :lol2: ja mam je włączone cały czas od godziny 12.00 i nic w nich nie pyknęło(a cały czas leci muza albo oglądam filmy) nie wiem czemu grają idealnie :) ktoś pisał ze te trzaski to wina starej instalacji elektrycznej ale ja mieszkam w baaardzo starym bloku i mam zapewne zabytkową instalacje :lol: Jestem bardzo zadowolony z tych głośników i polecam je każdemu :)

Pozdro

Te trzaski związane z instalacją elektryczną tyczą się raczej modelu Z-5500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzamy wymienić moje 5.1, na coś lepszego i znalazłem 2 oferty w dosyć przystępnych cenach:

 

1. Manta MM-4500 Surfer 5.1

Ilość głośników: 6

 

Moc wyjściowa(RMS):

Głośnik niskotonowy: 60W

Satelity: 20W

Głośnik centralny: 20W

 

Pasmo przenoszenia:

20Hz ~ 20kHz

 

Pilot:

Tak

 

Cechy dodatkowe:

- wszystkie głośniki z drewna

- tunel powietrzny pozwalający na otrzymanie poszerzonego zakresu basów

- ekranowanie

- możliwość podłączenia do: DVD (z dekoderem dźwięku 5.1), CD, VHS, MP3 i kart dźwiękowych PC

 

http://www.allegro.pl/item92583297_manta_m...w_f_v_lodz.html

 

2. Głośniki 5.1 xenion

Cały zestaw typu tower z wbudowanym wzmacniaczem o mocy 135W (RMS) i 4500 W (PMPO) tworzą cztery satelity, głośnik centralny oraz subwofer posiadający 2 niezależne wejścia sygnału

(1 x 5.1 oraz 1 x stereo).

 

Głośniki zamknięte są w drewnianych obudowach.

Do zestawu dołączony jest pilot ułatwiający sterowanie głośnikami.

Kable łączące głośniki mają około 10m długości.

 

Średnice membran:

głośniki przednie i tylne: 3”

głośnik centralny: 2 x 3”

subwoofer: 5,25”

 

Moc wyjściowa:

głośniki przednie i tylne: 4 x 10W

głośnik centralny: 20W

subwoofer: 55W

 

Pasmo częstotliwości:

głośniki przednie i tylne: 80Hz~20kHz +/- 3dB

głośnik centralny: 40Hz~20kHz +/- 3dB

subwoofer: 20Hz~300Hz +/- 3dB

Czułość wejścia: 200mV ~ 350mV

Kontrola: głośność, wybór wejścia, wł./wył., wskaźniki statusu

Zasilanie: zewnątrzny zasilacz dostarczany w komplecie

http://www.allegro.pl/item93334806_glosnik...lka_gratis.html

 

 

Które z tych dwu są lepsze ?!

 

A może coś zupełnie innego ?! //w podobnej cenie... (250-450zł)

 

Pzdr

Msb

Edytowane przez AiMaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...