Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

W tych testach zero wykresow, zero rozkrecania .... nic ... niech sie amatorzy ucza od ixbt, liga-zvuka czy polskiego audio ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są chyba aktywne to znaczy z wbudowanym wzmacniaczem?.

A co to za firma jest ?.

Znalazłem ich strone http://www.e5-shop.de/index.php pewnie to jakieś chińskie jest.Pierwszy raz widzę głośniki do komputera o takim rozmiarze.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius nie ma basu, dla mnie jest to nie do zaakceptowania.

Genius w przeciwienstwie do z3 / z4 reprodukuje bas a nie rezonuje w zakresie niskich tonow.

 

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

´´´´´´

 

Swans M200 vs. Altec Lansing MX5021

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius w przeciwienstwie do z3 / z4 reprodukuje bas a nie rezonuje w zakresie niskich tonow.

Bo? Słyszałeś te głośniki? Czy opierasz się na jednym wykresie? Bo ja tam widzę ładniusi spadek od 100Hz w dół. Idealny bas, rotfl.

 

faktycznie, z3 nie reprodukuje basu...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo? Słyszałeś te głośniki? Czy opierasz się na jednym wykresie? Bo ja tam widzę ładniusi spadek od 100Hz w dół. Idealny bas, rotfl.

Ladniusi spadek od 100 Hz ???? - moze zanim cos napiszesz to zapoznaj sie z wykresami dobrych glosnikow ( np. Roland DS-5 w cenie 1530 PLN ) i porownaj je z Genius 1250X za 166 PLN. Wiem ze brakuje pomiarow narastania ale SPL od freq. jest kluczowy w tej klasie. Troche sluchalem i mialem zestawow w cenach od 100 PLN do 1500 PLN i wiem ze Genius 1250x zagra naturalniej niz z3 ,4 , 2300 .

 

 

Slyszalem Z-2300 - cienizna .... myslisz ze z3 , 4 zagra lepiej ????? Kupisz z3 ... 4 --- Twoja sprawa, dla mnie lepszy sprzet to taki ktory gra naturalniej.

 

EDIT----------------

Popatrz na wykres, co widzisz ? Bo ja widze skoki +- 5 dB ( fale jak na oceanie podczas sztormu ). Poza tam ten wykres nie mowi Ci nic o punktowosci basu ktory w zestawach z subem ( nie audiofilskich ) jest beznadziejny ..... co z tego ze masz sygnal skoro to niekontrolowane lomotanie!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jest tu :

http://www.tomshardware.pl/video/20031013/...systems-09.html

Przy playbacku, zauważycie, jak można się było spodziewać, że tony średniego zakresu są zupełnie dobre, ale czeka was niemiła niespodzianka gdy zwiększycie siłę głosu: trafiacie na garb wysokiego zakresu, a dźwięk szybko staje słabiutki, ponieważ moc nie jest odpowiednia. Nasycenie pojawia się o wiele za szybko. Pasmo basu przynosi więcej rozczarowań. Pomimo, że właściwie jest na miejscu, brakuje mu uderzenia i nie odtwarza detali, których wymaga ten poziom. Cały dźwięk jest stłumiony, a to nie skłania do zachwytów.

Z3 zajął ostatnie miejsce, ale wykona swoją robotę u użytkowników PC, dla których jakość dźwięku muzycznego nie są najważniejsza.

No nie najlepiej to wygląda hehe!.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze Genius 1250x zagra naturalniej niz z3 ,4 , 2300 .

Wiesz bazując na jednym wykresie? Nie wiem nawet jaka jest wiarygodność tego ruskiego portalu i w jakich warunkach został przeprowadzony test. Bo skoro Tannoye na wykresie są gorsze, no to "Hello!" coś jest nie w porządku... Geniusy nie zapewnią takiego basu jak Z3, a jakbym chciał żeby coś grało to przyniósłbym sobie z drugiego pokoju Altusy i wzmachol... Ale chce coś małego, a Geniusów nie kupie bazując na jednym, zresztą troszke nieprawdopodobnym, wykresie.

 

@mpeg-4

 

pewno nie zauważyłeś że z4 są inne głośniki wysoko i średniotonowe, nie wspominając o tym że garba można się pozbyć korektorem... no ale po co... ciekawe jak zagra bas w geniusach jak podbije korektorem od 50-100Hz. Bo mam watpliwosci co do jego jakości.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jest tu :

2261655[/snapback]

Wiesz bazując na jednym wykresie? Nie wiem nawet jaka jest wiarygodność tego ruskiego portalu i w jakich warunkach został przeprowadzony test. Bo skoro Tannoye na wykresie są gorsze, no to "Hello!" coś jest nie w porządku... Geniusy nie zapewnią takiego basu jak Z3, a jakbym chciał żeby coś grało to przyniósłbym sobie z drugiego pokoju Altusy i wzmachol... Ale chce coś małego, a Geniusów nie kupie bazując na jednym, zresztą troszke nieprawdopodobnym, wykresie.

 

@mpeg-4

 

pewno nie zauważyłeś że z4 są inne głośniki wysoko i średniotonowe, nie wspominając o tym że garba można się pozbyć korektorem... no ale po co... ciekawe jak zagra bas w geniusach jak podbije korektorem od 50-100Hz. Bo mam watpliwosci co do jego jakości.

Jesli masz Altusy to faktycznie kup z3,4 bo i tak jestes gluchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole być głuchy niż jarać się jednym wykresem i na jego podstawie budować swoją opinię o sprzęcie.

Jeszcze jedna sprawa ... tanoye nie sa gorsze ... sa lepsze !

 

ps. lepsza dynamika i rozdzielczosc a wykres tez bardziej liniowy choc braki przy 20k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa ... tanoye nie sa gorsze ... sa lepsze !

 

ps. lepsza dynamika i rozdzielczosc a wykres tez bardziej liniowy choc braki przy 20k

Tannoye kosztują. Jakbym chciał, jak już pisałem, przynosze do pokoju altusy, wzmacniacz... i co? slucham mp3 z sound blaster live? Wiadomo, przy xifi i crystalizerze cuda się dzieją, i nagle muzyka staje się cudowna... Zestaw stereo i cd to zdziebko inna półka niż mp3 i głośniki komputerowe, uwierz mi - to slychac i zdaje sobie z tego sprawe, dlatego nie wydaje mi sie zeby na geniusach ta muzyka brzmiała lepiej. Poza tym, nadal uwazam ze jeden wykres o niczym nie swiadczy, i geniusy mogą być kiepskie - czego obalic sie nie da - jest tylko JEDEN TEST, co absolutnie o niczym nie swiadczy. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chceż mieć bas i normalny dźwięk to nie kupuj DESIGNERSKICH głośniczków komputerowych bo praw fizyki nie ominiesz !.

Przykłady na dźwięk przy kompie:

No faktycznie, bardzo taniusie monitory albo kolumny... w cenie z3 takich można na pęczki wybierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, bardzo taniusie monitory albo kolumny... w cenie z3 takich można na pęczki wybierać...

Te monitory aktywne Swan M200 Studio Monitor są w cenie $189.99 nie są aż tak drogie.

http://www.newegg.com/Product/CustratingRe...N82E16836136102

Test Swan M200 Studio Monitor :

http://www.3dss.com/reviews/SwanM200/M200-p7.html

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda na żywo KLIPSCH PROMEDIA 5.1 ULTRA :

http://i3.photobucket.com/albums/y99/sc03979/IM000242.jpg

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne przejmuj sie kylem i jego ruskimi specjalistami od wykresow wedlug tych wykresow monitory dynaudio za 5000zl graja gorzej od geniusow i edifier :D

Zielonego pojecia nie masz o tym o czym piszesz ( czego dowodem jest brak umiejetnosci interpretowania pomiarow, brak obeznania i po prostu podstawowej wiedzy nawet o wykresach SPL/freq ) .... a tak .... twoje Creative T20 the best :D Wiadomo ze SPL od freq nie jest okresleniem wszystkiego w kolumnie wiedzial bys o tym gdybys przestal tak baczna uwage zwracac na takie drobiazgi jak kosz glosnika czy jest odlewany czy nie .... ( jak by to mialo istotne znaczenie w kolumnie 40W z glosnikiem 5,5" )

 

ps. dynaudio gorsze od geniusow ??? taaaa snij dalej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 400 zł nie dam... Więc Logitech albo Altec. Innych opcji nie ma.

Generalnie jesli liczysz sie z pieniedzmi to zawsze musisz isc na kompromisy ... typu : moc basu za jego dokladnosc ... itd.

 

ps. ja tez sie z nimi licze aby nie bylo :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Na dobrą sprawę mam jeszcze Radmor + 2 kolumny (1x wysokotonowy 2x 16cm średnio-nisko wszystko tonsila) ale one są za głośne... Jak ustawie odpowiednio bas to jak słucham to słyszą to sąsiedzi :mur: Czemu nie ma tanich, małych, dobrych głośników, no to jest jakaś paranoja :mur: Chyba oleje to i będę denerwował dalej sąsiadów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Na dobrą sprawę mam jeszcze Radmor + 2 kolumny (1x wysokotonowy 2x 16cm średnio-nisko wszystko tonsila) ale one są za głośne... Jak ustawie odpowiednio bas to jak słucham to słyszą to sąsiedzi :mur: Czemu nie ma tanich, małych, dobrych głośników, no to jest jakaś paranoja :mur: Chyba oleje to i będę denerwował dalej sąsiadów...

Fakt .... w Polsce oferta zerowa tego typu glosnikow .... ja chce np. komputerowe 2.0 za 1000-1500 z wejsciem cyfrowym i ..... nie ma prawie nic ..... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonego pojecia nie masz o tym o czym piszesz ( czego dowodem jest brak umiejetnosci interpretowania pomiarow, brak obeznania i po prostu podstawowej wiedzy nawet o wykresach SPL/freq ) .... a tak .... twoje Creative T20 the best :D Wiadomo ze SPL od freq nie jest okresleniem wszystkiego w kolumnie wiedzial bys o tym gdybys przestal tak baczna uwage zwracac na takie drobiazgi jak kosz glosnika czy jest odlewany czy nie .... ( jak by to mialo istotne znaczenie w kolumnie 40W z glosnikiem 5,5" )

 

ps. dynaudio gorsze od geniusow ??? taaaa snij dalej

gdzie ja je interpretowalem pomiary ? i nigdzie nie napisalem ze creative jest the best ? to ty tutaj podniecasz sie wymiarami ktore sa w smiesznych warunkach wykonywane i na smiesznym sprzecie pomiarowym :D . Na temat glosnikowi ich jakosci jesli chodzi o testy ktore podales sie nie wypowiadalem. Sluchaj mojej wiedzy na temat audio sie odczep znowu mnie rozsmieszasz jak w topicu z monitorami ...

Nie potrafisz prowadzic dyskusji obronic swoich twierdzen jak juz sie lamiesz to si edo mnie Czepiasz i mojej wiedzy czego ja w tym temacie nie robie tylko dyskutuje natemat wykresow...

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...