Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

kurde szkoda, ze nie moge dorwac tych Monitor'ow M80... cena ich byla dosyc ciekawa/parametry tez

 

a do tych T20 nie jestem za bardzo przekonany ;/ no i teraz nie wiem czy brac 5.1/2.1 bo mozliwe ze bede mial problemy z rozstawieniem glosnikow w przypadku 5.1 (tylnich satelit)

 

jakby rozstawienie wygladalo mniej wiecej tak:

Dołączona grafika

to czy byloby w miare poprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

kurde szkoda, ze nie moge dorwac tych Monitor'ow M80... cena ich byla dosyc ciekawa/parametry tez

 

a do tych T20 nie jestem za bardzo przekonany ;/ no i teraz nie wiem czy brac 5.1/2.1 bo mozliwe ze bede mial problemy z rozstawieniem glosnikow w przypadku 5.1 (tylnich satelit)

 

jakby rozstawienie wygladalo mniej wiecej tak:

Dołączona grafika

to czy byloby w miare poprawne?

Wydaje mi sie nie dobrym pomyslem rog pokoju. Glosniki

powinny miec za soba plaskie tlo.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie poradze bo w rogu mam biurko... to czyli jednym slowem 5.1 w moim wypadku nie bedzue najlepszym wyborem?

 

jak nie to musze kupic sobie 2.1, znaczy sie teraz mam tez 2.1 lecz cos lepszego by sie przydalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

nic nie poradze bo w rogu mam biurko... to czyli jednym slowem 5.1 w moim wypadku nie bedzue najlepszym wyborem?

 

jak nie to musze kupic sobie 2.1, znaczy sie teraz mam tez 2.1 lecz cos lepszego by sie przydalo

To zalezy czy wiecej grasz i ogladasz czy sluchasz muzy.

Ja muzy slucham w drugim pokoju gdzie mam zwykle segmenty i drewno.

Ale nikt nigdy nie przekona mnie do tego ze najlepsze 2.1 zagra jak rowne klasie 5.1 w filmie

czy dobrze zrobionej grze. Taka osoba poprostu nie slyszala dobrze rozstawionego 5.1.

Wrazenia sa super. Wiec jezeli sluchasz muzy do 2.1 lub stereo a to gier i filmow dobre 5.1.

Niestety ale tutaj ciezko o kompromis. No chyba ze fimami sa "stereo" divx w tedy szkoda kasy

na 5.1

 

 

Nie chodzi mi o efekt 3D ( który przy prawidłowym rozstawieniu jest naprawdę dobry ) ale o samą neutralność dźwięku ( gdzie znaczenie mają pojedyncze satelity i po części sub ) .

 

Satelity mają przede wszystkim za wąskie pasmo. Subwoofer powinien być przed słuchaczem ( aby nie było różnicy ciścienia kiedy jest np. z lewej ). Generalnie sub to problem dla PC bo jeśli dasz go nawet przed sobą ( tam gdzie nogi na podłodze ) to powstały rezonans ( na skutek oddziaływań z biurkiem ) co prawda zwiększy nieco efektywność ale zmniejszy się czytelność/szybkość/dokładność basu który i tak już jest mało dokładny ( i za wysoko cięty ). Jeśli dasz go tam gdzie monitor ( zby było w miarę prawidłowo ) to .... gdzie dasz monitor ? :wink:

U mnie sub jest w rogu pokoju odwrocony do sciany. Jak wejdziesz nie zlokalizujesz go :-)

Ladnie zalewa caly "room" :-)

A co do glosnikow gdy ogladam film siadam z dala od przednich tak aby miec glowe miej wiecej

w rownej odleglosci od przodu i tylu.

Czesto ludzie ogladaja na komputerze film siedzac kilkadziesiat cm od postawionego pod deskiem

suba i krzyczacego przodu a potem mowia ze cos im dudni czy skrzeczy :-)

 

 

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem lecz w moim wypadku satelitki tylne by nie byly "za mna" lecz by atakowaly z boku :) nie wiem czy to dosc dobre rozwiazanie i czy przez to nie strace na efektywnosci zestawu 5.1

 

no a sub bym mogl umiescic tak jak ty bo mam na to miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

rozumiem lecz w moim wypadku satelitki tylne by nie byly "za mna" lecz by atakowaly z boku :) nie wiem czy to dosc dobre rozwiazanie i czy przez to nie strace na efektywnosci zestawu 5.1

 

no a sub bym mogl umiescic tak jak ty bo mam na to miejsce :)

Wydaje mi sie ze jezeli nie masz mozliwosci wlasciwego rozstawienia 5.1 to lepszym wyborem bedzie dobre 2.1

Bo nawet najlepsze 5.1 bez wlasciwego rozstawu tylko buczy,dudni i warczy :-)

Twoja kasa i twoj gust ale ja w twoim wypadku kupil bym jednak 2.1

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jezeli nie masz mozliwosci wlasciwego rozstawienia 5.1 to lepszym wyborem bedzie dobre 2.1

Bo nawet najlepsze 5.1 bez wlasciwego rozstawu tylko buczy,dudni i warczy :-)

Twoja kasa i twoj gust ale ja w twoim wypadku kupil bym jednak 2.1

Pzdr

Jak źle rozstawisz 2.1 lub 2.0 też będzie źle grało i wpływ rozstawienia 5.1 jest identyczny na brzmienie jak 2.1 . Te dodatkowe tylne kanały to tylko efekt z tyłu i muszą z tego powodu być też dobrze ustawione ale rozstawienie satelit w systemach 5.1 i 2.1 ma mniejsze znaczenie na buczenie/warczenie/dudnienie niż w stereo bo mają wąskie pasmo. Wręcz nie ma znaczenia zupełnie gdzie dasz satelity w komputerowym 5.1 2.1 na buczenie/warczenie/dudnienie jedynie tracisz przestrzeń.

 

A Tobie DarkArrow też polecam 2.1 lub 2.0 jeśli nie dasz rady poprawnie umieścic tyłu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wezme glosniki tez od mercury lecz 2.1 :)

 

LINK

 

znowu opinie sa dosc ciekawe, jesli graja tak jak wygladaja to rewelka :)

 

chyba, ze macie jakies inne propozycje (na starcie mowie, ze nie chce X-230/T3030) max to 250zl lecz mile widziane propozycje do 300zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre Genius SP-HF1250X

 

Dołączona grafika

 

Parametry ( najciekawsze :P ):

Woofer: 5.25" - !!!

Speaker Dimension (WxHxD mm): 180x335x212

Obudowa MDF 12 mm !

 

i super charakterystyka :

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Jak źle rozstawisz 2.1 lub 2.0 też będzie źle grało i wpływ rozstawienia 5.1 jest identyczny na brzmienie jak 2.1 . Te dodatkowe tylne kanały to tylko efekt z tyłu i muszą z tego powodu być też dobrze ustawione ale rozstawienie satelit w systemach 5.1 i 2.1 ma mniejsze znaczenie na buczenie/warczenie/dudnienie niż w stereo bo mają wąskie pasmo. Wręcz nie ma znaczenia zupełnie gdzie dasz satelity w komputerowym 5.1 2.1 na buczenie/warczenie/dudnienie jedynie tracisz przestrzeń.

 

A Tobie DarkArrow też polecam 2.1 lub 2.0 jeśli nie dasz rady poprawnie umieścic tyłu.

Akurat ma i to duze szczegolnie gdy nie masz mozliwosci ustawienia opoznien do poszczegolnych kanalow

w karcie lub samych glosnikach. Co do buczenia zle ustawiony sub jak sam wyzej zauwazyles bedzie dawal rezonas

Przy glosnikach satelitarnych ktore daja bardzo punktowe zrodlo dzwieku jest bardzo trudno zrobic "scene" ktora dla

slychacza komponuje sie w calosc. Zgodze sie ze tyl stanowi tylko uzupelnienie i to co tam slychac to bez dzwieku z przodu wlasnie

bardzo okrojone buczace pasmo. Nie pisze oczywiscie o ustawieniu 2xstereo itp ale o efektach w filmach na tylnych glosnikach.

Sam widzialem ustawione 5.1 z przodu i po bokach na biurku. Brzmi to okropnie.

Kyle rozstaw 5.1 ma nie tylko wplyw na wlasciwy efekt 3d ale rowniez na jakosc kazdego dzwieku slyszanego z tych zestawow.

Najwazniejsze sa wlasciwie ustwione opoznienia dla kazdego z kanalow.

Inaczej slyszy sie kakofonie a nie dzwiek bez wzgledu na jakosc sprzetu.

Wielu ludzi zdzwilo by sie jak mozna sobie "uzdrowic" zwykle sluchanie mp3 na tanich 5.1 przy wlasciwych

ustawieniach konsoli thx w a2 zs. Ten sam zestaw potrafi brzmiec zupelnie inaczej.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre Genius SP-HF1250X

 

Dołączona grafika

 

Parametry ( najciekawsze :P ):

Woofer: 5.25" - !!!

Speaker Dimension (WxHxD mm): 180x335x212

Obudowa MDF 12 mm !

 

i super charakterystyka :

Dołączona grafika

juz widac po tym wykresie ze srednica cofnieta a wysokie beda w uszy dawac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowym rozstawieniu opóźnienia przecież nie są istotne ( równe odległości ).

 

ps. miałem 2 zestawy 5.1 i niezależnie gdzie dałem satelity nie miało to wpływu na buczenie/warczenie - te zabawki są na to za małe .... buczenie to jest mniej niż 120 Hz

 

juz widac po tym wykresie ze srednica cofnieta a wysokie beda w uszy dawac...

Jeśli nie widziałeś do tej pory takich wykresów to się nie wypowiadaj ( wnioskuję to po tym że nie doceniasz takiej liniowości której nie osiąga większość monitorów za ponad 1000 złotych !!! )

Średnica cofnięta ? Pooglądaj wykresy głośników które posiadasz ( Creative T20 mają skoki +-6 dB !!!!!!!!! - o czym my rozmawiamy ?) a zobaczysz jakie masz góry .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Przy prawidłowym rozstawieniu opóźnienia przecież nie są istotne ( równe odległości ).

 

ps. miałem 2 zestawy 5.1 i niezależnie gdzie dałem satelity nie miało to wpływu na buczenie/warczenie - te zabawki są na to za małe .... buczenie to jest mniej niż 120 Hz

JAki masz sprzęt? Bo jeśli nie monitory studyjne tylko zestaw z subem to masz 4x gorszą charakterystykę i wahania nie +-3 dB jak tutaj tylko +- 12 dB

Tak ale zwykly posiadacz pc siedzi przed monitorem majac tyl gdzies daleko a przody dziesiat cm od siebie.

Nie dziwne ze sluchane tak mp czy czy cd audio nie mowiac o filmie nadaje sie do ......

A mozna sie poratowac ta konsolka i to dosyc fajnie. W tedy wszystkie "ulepszacze" ktore

cos robia z 2 kanalami w stylu cmss jedna potrafia cos dac.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zwykly posiadacz pc siedzi przed monitorem majac tyl gdzies daleko a przody dziesiat cm od siebie.

Nie dziwne ze sluchane tak mp czy czy cd audio nie mowiac o filmie nadaje sie do ......

Pzdr

Zgoda - i to nie jest prawidłowe rozstawienie

 

mam creativy t20... a charakterystyki nie mierzylem nie mam takich mozliwosci...

Ale chyba nie liczysz że jest lepsza niż w przypadku tych genius ? ( +-3 dB to dobry wynik nawet dla zestawu za 1,5 kPLN )

 

ps2. Creative M80 mają wahania +- 6,5 dB

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie liczysz że jest lepsza niż w przypadku tych genius ? ( +-3 dB to dobry wynik nawet dla zestawu za 1,5 kPLN )

nie licze ze zagraja jak zestaw za 1500k.. ale jestem ze zagraja o klase lepiej o tej tandety... Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark te 2.1 jbl nie kosztuje majatku, dosyc ciekawie wyglada i naprawde potrafi zagrac

jak na ta cene.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26451

Pzdr

nie obraz sie ale wygladaje do d*py :) wiem, ze przy zestawach glosnikow wyglad nie jest, az tak wazny lecz ufo nie dam sobie zrobic z pokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle

A czy słyszałeś nausznie jak grają te Geniusy SP-HF1250X ??

Jak to mówią "papier przyjmie wszystko" a ta charaktrerystyka to jest za dobra jak na takie coś. Paradigmy Focusy, Tannoy F1 mają większe odchyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle

A czy słyszałeś nausznie jak grają te Geniusy SP-HF1250X ??

Jak to mówią "papier przyjmie wszystko" a ta charaktrerystyka to jest za dobra jak na takie coś. Paradigmy Focusy, Tannoy F1 mają większe odchyły...

To nie jest papier ( czyli bajer podany przez producenta ) tylko wynik pomiaru a dobre głośniki te +- 3dB muszą mieć ( B&W ) - równa charakterystyka to podstawa

 

Paradigm , Focus czy Tannoy F1 jeśli maja większe odchyły to nie są przykładem dobrych głośników ale B&W 303 już tak ew. coś z serii 800 ale pozostańmy przy komputerowych.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podobaja te Geniusy no i co najwazniejsze cena jest za nie zaskakujaco niska (Sirius 166 zl), chyba je dzisiaj zamowie

 

jeszcze pytanko do znawcow... częstotliwość przenoszenia jaka jest lepsza, np. 50Hz-20kHz czy 20Hz-20kHz? nie znam sie na tym wiec pytam sie o zdanie :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podobaja te Geniusy no i co najwazniejsze cena jest za nie zaskakujaco niska (Sirius 166 zl), chyba je dzisiaj zamowie

 

jeszcze pytanko do znawcow... częstotliwość przenoszenia jaka jest lepsza, np. 50Hz-20kHz czy 20Hz-20kHz? nie znam sie na tym wiec pytam sie o zdanie :)

W cenie ~200 PLN bardzo wątpię aby było coś lepszego Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko do znawcow... częstotliwość przenoszenia jaka jest lepsza, np. 50Hz-20kHz czy 20Hz-20kHz? nie znam sie na tym wiec pytam sie o zdanie :)

Lepsza jest 20 - 20k ale jesze nie widziałęm podanych na tym forum głośników o takim zakresie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te geniusy niby taki maja, zreszta zobacz w linku

 

no i oficjalna specyfikacja ze strony producenta: http://www.geniusnet.com.tw/

 

Output Power(RMS) - 40Driver Unit - Woofer: 5.25" & Tweeter: 1"Frequency Response - 80 dB@Signal-to-Noise Ratio (SNR) - 20Hz~20KHzPower Source - AC Type TransformerHeadphone Jack - YesVolume - YesBass - YesTone - YesLine in Jack - YesWEEE Data Speaker body weight (g): 9,700Speaker Dimension (WxHxD mm): 180x335x212Size of Gift Box (WxHxD mm): 257x380x457
Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...