Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy komputerowy zestaw 5,1 , marki Koda , model AM-950

Czyli droższa konkurencja dla populanych ostatnio Geniusów Home Theater.

Z tym że ten zestaw w przeciwieństwie do geniusa nie jest wyposażony w wzmacniacz 5.1 w subie a posiada jedynie subwofer aktywny ,czyli potrzebujesz do tego zestawu amplituner 5.1.

Koda model AM-950 to Zestaw pięciu kolumn + aktywny subwoofer

Recenzja AM-950 w PDF PO POLSKU:

http://koda.pl/pl/recenzje/2004-11audio_20...dvd630am950.pdf

http://koda.pl/pl/recenzje/2004-06kinodomo...DRA660am950.pdf

http://koda.pl/pl/recenzje/2004-04audiovid...DRA660am950.pdf

 

PODRĘCZNIK BUDOWY ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH

 

Autor : Friedeman Hausdorf z VISATON Deutshland .

Format PDF :Pobierz PODRĘCZNIK

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak uruchomiłem google i się właśnie dowiedziałem że to jednak nie jest w pełni aktywny zestaw 5.1

 

 

Jestem niezadowolonym posiadaczem Geniusów Home Theater, tzn są troszkę za ciche a subwofer to już wogóle porażka, jest cichy i słabiutki. ( pok 4,20 na 5 m )

 

Szukam jak względnie tanim kosztem zmienić sprzęt grający na coś lepszego.

 

 

Zestaw DRA-660 + AM-950 zł kosztuje blisko 1100 zł , a za tylko 250 zł więcej mamy już solidny zestaw : kolumny Koda F51 + SW 850 + DRA-660 : http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg...amp;prodid=10#x

 

O głośnikach koda F51 słyszałem wiele wiele dobrych opini, ponoć są niepokonne w cenie do 1500 zł ( dopiero Koda AV702 jest lepsza ).

 

 

Intersuje mnie tylko ten amplituner DRA-660, a mianowicie jakie są możliwości jego podłączenia do karty dzwiękowej 5,1 ??

 

Czy jeżeli zapoda mu się syngał dzwiękowy na jedno z wejść audio analogowe stereo, to czy grać będzie cały zestaw głosników czy tylko dwa główne głośniki prawy i lewy.

 

Ogólnie poprosze o jak największą ilość informacji w kwestii wspołpracy DRA-660 z kartą dzwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podam definicję czym jest tak zwane tajemnicze PMPO czyli jednostka mocy podawana przez producentów w celu oszukania klienta i wprowadzenia go w błąd co do prawdziwych parametrów akustycznych produktu!.

 

DEFINICJA PMPO:

 

PMPO (ang. peak momentary performance output) – parametr w specyfikacji sprzętu audio (głośników, wzmacniaczy) określający chwilową moc szczytową.

 

W ten sposób określa się moc dźwięku, którą może wyemitować urządzenie w idealnych warunkach (zazwyczaj nieosiągalnych w normalnym użytkowaniu) przez bardzo krótki czas (np. milisekundę). Wartość ta ma głównie znaczenie marketingowe – ponieważ nie istnieje wspólna metoda pomiaru, dlatego wartość ta może być w zasadzie dowolnie wielka. Co za tym idzie – porównywanie wartości PMPO nie ma sensu. Porównywalną wartością opisującą urządzenie jest moc średnia dźwięku (RMS) bądź ciągła (RMS najczęściej jest o około 20% większy od mocy ciągłej).

 

Podczas pomiaru głośniki ulegają ZAZWYCZAJ kompletnemu zniszczeniu!.

 

PMPO– fakty i mity : Pobierz plik PDF

 

HI−FImierzone w decybelach, watach i hercach:Pobierz plik PDF

 

MOC SZCZYTOWA (PMPO) - najdziwniejsze określenie mocy, nie mające żadnego wytłumaczenia w teorii (po prostu;), a co za tym idzie - bardzo różna od rzeczywistej. Niektórzy producenci robią sobie jaja i podają sumę mocy wszystkich kanałów. Jeśli mamy ich 4 o mocy np. 30W. To nagle nasze radyjko ma 120W mocy (heheh;). Nigdy nie wierzcie napisom typu PMPO=1500W - to jest największe kłamstwo (ból, że wielu się na to nabiera).

MOC MUZYCZNA (MUSIC POWER) - moc maksymalna wzmacniacza, jaką może dać w ciągu bardzo krótkiego momentu (ułamki sekund). Jako, że nie ma dość precyzyjnej definicji, również ciężko jest uznać to określenie za precyzyjne i zgodne z rzeczywistością. Jednak daje nam chociaż ogólne rozeznanie o naszym wzmacniaczu lub głośniku.

 

MOC SINUSOIDALNA (RMS/SINUS POWER) - ciągła moc wzmacniacza jest dobrze zdefiniowana przez normy Hi-Fi. Mierzona jest przy doprowadzeniu do wejścia końcówki mocy sygnału sinusoidalnego i uznawana jako moc maksymalna danego urządzenia przy zniekształceniach nie przekraczających wartości granicznych określanych przez producenta lub normy Hi-Fi. Tę wartość można uznać praktycznie za miarodajną wartość mocy urządzenia.

 

MOC CIĄGŁA (CONTINOUS POWER) - moc, jakiej wzmacniacz może dostarczyć w sposób ciągły bez przegrzewania się i przy minimalnych zniekształceniach określonych przez producenta lub normy Hi-Fi. Przykładowo niektóre normy określają te wartości na czas pracy min. 10 min przy temp. otoczenia 15-30 stopni i współczynniku zniekształceń nie przekraczającym 1%.

 

Tu jest także wielki "bałagan". A no np. z życia wzięte (nie czytaj jeśli lubisz firmę Technics;) - przy testowaniu swojego subwoofera użyłem dwóch wzmacniaczy - Unitra Toska (2x30W) i Technics (4x100W) class A (czyli prawie najlepsza). Jakie było moje rozczarowanie, kiedy podłączyłem oba wzmacniacze. Technics przy Unitrze wypadł dość blado. Jego basy były płytkie i ledwo "wyciągalne", co w porównaniu z głębokim basem Toski doprowadziło mnie do śmiechu. Ale to jeszcze nie koniec. Oba wzmacniacze ustawiłem na pół mocy (potencjometr na 12-stej) i muszę stwierdzić, że moja Unitra (choć stara, ale jara:) dawała więcej basu niż 100 watowy Technics. Po prostu ta firma bardzo dowolnie traktuje pojęcie MOC (a już na pewno pojęcie BASS!:)...

 

Niektórzy twierdzą, że taką moc można "złapać" (chwilę przed wybuchem sprzętu), dla osiągnięcia lepszego efektu reklamowego, można tak otrzymaną moc pomnożyć przez dwa, trzy albo więcej (zależy od tego ile ma się fantazji).

 

http://www.audiostereo.pl/kto_moze_mi_to_w...czyc_18872.html

http://slave.e-edukacja.pl/~drzepsuj/hiend/art/miniu/moc.htm

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś głośników do kompa do 250zł głownie chodzi mi o jakies 5.1, tylko za bardzo nie wiem czy creativy czy logitechy. A może coś innego?

 

Prosiłbym o rade....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką opinję na temat zestawu AKIRA .

 

Napisał:ALTON 04 Sie 2006 23:46 www.elektroda.pl

Powiem tak. Brzmienie przekracza znacznie poza wartość sprzętu. W instrukcjach do kolumn można znaleźć jak pamiętam 6 wykresów łącznie z charakterystyką przenoszenia,char. wodospadowa impedencją w funkcji częstotliwości i inne. Linka nie zapodam ponieważ nie znam takowego. Wystarczy szukać AKIRA BK166 i będzie jasne. Amplituner posiada naprawdę ogromne możliwości (ekran dotykowy) O mocy prawdziwej 2x50W 4R 1% THD + 3x15W 4R 1% Thd (kanały przednie zbudowane na tranzystorach 2SA i 2SC + center i surround TDA2040). Powiem szczerze ze potrafi zagrać na tyle głośno że całe osiedle słyszy (wiem że to lekko "nie fachowe" określenie). W każdym razie odsłuciach!ąc Z5500 i mając tą akirę NIGDY nie kupił bym nawet Z5500.GNIECIE każdy zestaw do komputera (kolumny przednie ważą po 22kg sztuka) cały zestaw zawiera się w granicy 65kg.

 

Zestaw raczej nie w moim typie ale może kogoś zainteresuje.

http://allegro.pl/item117451050_akira_ampl...ncja.html#photo

http://allegro.pl/item117191879_akira_ampl...ncja.html#photo

 

Napisał:ALTON

Pierwszy link to najniższy model akiry. Mimo najniższego modelu jest już dość konkretny. Gra dość przyjemnie jednak z satelit i centralnego jest bardzo mało wysokich tonów (namiastka kopułki). Cena w auchan 499zł.

 

Jest to być może jakaś alternatywa dla tych co im nie wystarcza moc Geniusa home theater,tylko nie wiadomo jaką jakość sobą prezentują hehe!.

 

temat tu:z-5400 czy g500 ?

I tu: Amplituner z kolumnami - AKIRA - co to? Warto kupować?

Strona producenta: AKIRA

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko ma pytaine ktore sa lepsze glsoniki 2.1 dobre czy 5.1 srednie

mam namysli creative g500 badz logitech z-2300

niechce slyszec glupich komentarzy ze obydwa to gowna na wiecej mnie niestac poprostu lepiej kupic takie niz jakies szajsy za 200 ziko no nie !!

chodzi mi konkretnie o te dwa modele wiec prosze o rade ktory znioch i ogladam duzo filmow i slucham duzo muzyki glownie trance i house czesto tez gierki pykam jak mnie najdzie lub cos porzadnego wyjdzie ostatnim czasy Oblivion tera czekam na gothica 3 karta narazie jest umnie lipna i zintegrowana na gigabajtowskiej plycie ale to sie zmieni niedlugo kupuje tez nowiutka X-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko ma pytaine ktore sa lepsze glsoniki 2.1 dobre czy 5.1 srednie

mam namysli creative g500 badz logitech z-2300

niechce slyszec glupich komentarzy ze obydwa to gowna na wiecej mnie niestac poprostu lepiej kupic takie niz jakies szajsy za 200 ziko no nie !!

chodzi mi konkretnie o te dwa modele wiec prosze o rade ktory znioch i ogladam duzo filmow i slucham duzo muzyki glownie trance i house czesto tez gierki pykam jak mnie najdzie lub cos porzadnego wyjdzie ostatnim czasy Oblivion tera czekam na gothica 3 karta narazie jest umnie lipna i zintegrowana na gigabajtowskiej plycie ale to sie zmieni niedlugo kupuje tez nowiutka X-fi

G500 bierz bez zastanowienia,ja słucham dużo muzyki i nie są złe,Gram też dużo(Call Of Duty2,PES4,5),Raczej głośniki 2.1 się do grania nie nadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko ma pytaine ktore sa lepsze glsoniki 2.1 dobre czy 5.1 srednie

Często można spotkać się z pytaniami typu co wybrać :które są lepsze glośniki 2.1 dobre czy 5.1 średnie,lub czy głośniki 5.1 nadają się do muzyki? ,niestety odpowiedż jest taka: albo kino albo muzyka!przynajmniej w tej klasie cenowej bo w drogich zestawach stacjonarnych sprawa wygląda nieco inaczej ale to już inny poziom zarówno jeżeli chodzi o jakość jak i o cenę .Więc zacznę od tego dlaczego komputerowe zestawy 5.1 nie nadaja sie do poważnego odsłuchu muzycznego:zestawy składające się z pary bardzo małych zespołów „satelitarnych”przetwarzających zakres średnich i wysokich częstotliwości, i jednego subwoofera raczej średniej niż dużej wielkości . Z faktu, że w układach takich satelity są bardzo małe, a więc mają małe głośniki średniotonowe (10-12 cm), które nie mogą być obciążane dużą mocą w zakresie niskich częstotliwości, wynika z tego, że częstotliwość podziału między satelitami a subwooferem jest relatywnie wysoka i wynośi przeważnie(tańsze zestawy) około~200Hz czyli subwofer przenośi pasmo do~200Hz a potam zaczynają grać satelity a jak wiadomo każdy normalnie słyszący człowiek zaczyna lokalizować bas już od 70-100 Hz jaki jest z tego wniosek? a no taki że subwofer żeby nie mógł być zlokalizowany powinien przestać grać przy częstotliwości około 70 Hz jak to ma miejsce w poważnych systemach audio, a w takich małych(za małych) zestawach satelitki przenoszą dół pasma przeważnie mniej więcej do około 200Hz(przestają grać przy ok 200Hz)czyli byłaby straszna dziura w pasmie przenoszenia gdyby subwofer był odcięty przy 70 Hz ,więc subwofer muśi je odcjążyć(pokryć tą lukę) i przenosi pasmo w zakreśie częstotliwośći które jest bardzo łatwe do zlokalizowania, czyli prawidłowo ten wyższy bas który jest łatwy do zlokalizowania w większych głośnikach np :genius 1250x chodzi ładnie po kanałach bo rozmiar tych kolumn i głośników to umożliwia, a w zestawach 5.1 gdzie są małe satelitki ten sam bas zamiast chodzić po kanałach jest zmuszony ze wzgledu na ograniczone pasmo malutkich satelitek być zkierowany do jednego subwofera i jest on zlokalizowany punktowo w tym subwoferze a nie ma go praktycznie w satelitkach! czyli tracimy bardzo istotne dane z muzycznego obrazu stereofonicznego.To tyle jeżeli chodzi o wyższośc w kwestji lokalizacji basu dobrego zestawu 2.0( np :genius 1250x ) nad zestawem typu małe satelitki+ subwofer!.A co do kina domowego hi-fi to jest zasada że zestaw ma 5.1 głośników w pełnym paśmie a subwofer powinien być przynajmniej „kaliber” większy od głośnika niskoto-nowego lub nisko-średniotonowego podstawowego zespołu głośnikowego i wtedy ten wyższy bas łatwy do zlokalizowania chodzi po kanałach a subwofer odtwarza tylko najnizsze częstotliwości których się nie da zlokalizować.Subwoofer jest urządzeniem pożytecznym, ale nie niezbędnym,jeżeli posiadamy parę dobrych zespołów głośnikowych stereo, nie wpadajmy w kompleksy posiadacze tanich systemów sub+sat słyszą z nich znaczie mniej niż my, choć mogą się cieszyć z fukcjonalnej miniaturyzacji systemu. Jeżeli myślimy jednak o wzbogaceniu naszego systemu o subwoofer, myślmy o tym poważnie. Musimy być pewni, że interesujący nas subwoofer lepiej przetwarza niskie częstotliwości, niż posiadane już kolumny;--tylko wówczas jego podłączenie ma sens.Sama nazwa „subwoofer” wcale tego nie

gwarantuje. Przyjrzyjmy się zarówno parametrom podawanym przez producenta,jak i cechom konstrukcyjnym Praw fizyki oszukać się nie da – aby wytworzyć duże ciśnienie w zakresie niskich częstotliwości-trzeba przepompować dużo powietrza.Słabe jakościowo subwofery mogą mieć zdolność wytwarzania dużych natężeń niskich tonów, ale będą one jednobarwne, dudniące, nieczytelne.

Dobre zestawy głośników stereo dadza lepsza panorame, z glebia, wysokoscia, glebokoscia, oraz aura poglosowa niz przecietny zestaw wielokanalowy.w DOBRYM stereo pojawia sie tzw "aura poglosowa". Powoduje to, iż osoba siedzaca w punkcie optymalnego odsluchu slyszy dzwieki dobiegajace dookolnie.Statystyczny zestaw 2.1 do kompa to dwie mikroskopijnej wielkości satelity i subwoofer o objętości 2 litrów - śmiechu warte. dwie mini kolumienki, plastik, pojemnosc nawet nie litr, z przodu dwa średnio-wysokotonowce o srednicy 3 cm, a z boku obudowy glosnik "basowy" 5 cm ;] bass jest pozornie "dobry" band passa mozna tak zestroić że ma duuze podbicie i wydaje się że taki "subwoofer" gra głośno ale tak naprawde to przenosi od 80Hz z podbiciem 10dB..... o niskim basie niema mowy.

Badania psychoakustyczne wykazują, że nie umiemy zlokalizować dźwięków o częstotliwości poniżej 80 Hz. Dlatego wskazane jest, aby górna granica pasma przenoszenia subwoofera wynosiła nie więcej niż 80 Hz!. W tanich zestawach, zwłaszcza w przypadku głośników komputerowych, subwoofery odtwarzają dźwięki nawet do dwustukilkudziesięciu Hz. Wówczas ich ustawienie ma wpływ na lokalizację niskich tonów przez słuchacza.A Teraz sama prawda o mocy i pasmie małych subów:Wytworzenie mocy akustycznej 1 W, przy częstotliwości 1 kHz, przez głośnik o średnicy 14 cm (sama membrana takiego głośnika to tylko około 9 cm) wymaga amplitudy rzędu 0,2 milimetra. Ten sam głośnik do wytworzenia mocy 1 W, przy częstotliwości 50 Hz, musiałby osiągnąć amplitudę drgań 8 cm! Nie mówiąc już o 20 Hz, kiedy amplituda osiągnęłaby pół metra! A mimo to odtwarzanie takich częstotliwości deklaruje większość producentów komputerowych głośników, w których najczęściej średnica głośnika odpowiedzialnego za bas nie przekracza 14 cm. Nietrudno domyślić się, że to deklaracje bez pokrycia w rzeczywistości.

Wniosek jest prosty – małe głośniki nie wyemitują basu! Zapewni go tylko solidna, duża konstrukcja, wyposażona w dużej średnicy głośnik i niestety nie najtańsza.A co do ustawienia odcięcia subwofera żeby nie był lokalizowany i nadawał się do słuchania muzyki to:cytat(moj sub gra do 40 Hz , od 35Hz juz zaczynam go ciac i od tego miejsca tez monitory zaczynaja przejmowac pasmo. W takim ukladzie sub jest w 100% nie lokalizowalny.).

Każdy logitech łącznie z Z5400/5450/5500 itd ma ogromny bas przebijający się ponad resztę pasma. Satelity marnej jakości (a mogli zainwestować w drewno i 2 way..). Czuć niedosyt na wysokich pasmach. Średnica w miarę dobra. Największy ból we wszystkich zestawach 2/4/5 + 1 to lokalizacja suba. Zawsze wiadomo skąd gra dlatego słuchanie muzyki raczej odpada na takim zestawie. Jak mówiłem. Gdyby pokusili się o prawdziwe satelity czyli większe i głebsze drugie tyle + 2 way to byłby zestaw nie do pokonania jako 2+1 i 5+1... niestety coś kosztem czegoś.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mpeg-4 , mam do Ciebie prośbę.

 

Żeby nie marnować Twojego czasu piłka będzie prosta.

 

 

Obecnie posiadam zestaw Genius Home Theater SW HF-5.1 ( ten nowszy ), jednak nie jestem z niego zadowolony ( bas jest za cichy a sub nie wyrabia i harczy powyżej 60 % na skali ).

 

W 90 % słucham muzyki ( elektronicznej ), czasem jakiś film oglądne ( średnio raz na tydzień ). Mam do wydania 1400 ( no max 1500 ) zł i jestem juz praktycznie zdecydowany na zestaw 5 kolumn Koda F-51 + SW-850 i amplituner koda DRA-660 : http://koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=7&prodid=10#x

 

Czy jest coś lepszego z kompletnych systemów 5.1 w tej cenie ? Zestaw Stereo zupełnie mnie już nie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł: zamiast narzekać na słabe satelitki w logitech Z5400//5500 (że nie są 2 way) możnaby je zastąpić dobrymi Geniusami 1250x(2 komplety) lub czymś innym,i podstroić zwrotnice na niższe cięcie suba!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł: zamiast narzekać na słabe satelitki w logitech Z5400//5500 (że nie są 2 way) możnaby je zastąpić dobrymi Geniusami 1250x(2 komplety) lub czymś innym,i podstroić zwrotnice na niższe cięcie suba!.

Zasadniczo pomysł nie jest wcale głupi ALE

 

Z5400 + 2 komplety Geniusów = sensowny zestaw stereo, albo tanie 5.1 :rolleyes: Zresztą wg rightmarka Geniusy do 100Hz dają radę w miarę liniowo, więc sub miałby 20-100Hz dla siebie... Nie lepiej Geniusy i aktywny subwoofer?

 

@Shark19

 

Od Kody raczej nic lepszego nie znajdziesz, ewentualnie jakiś używany amplituner lepszej firmy, ale same głośniki są niezłe, a wręcz bardzo dobre jak na ten przedział cenowy. Co nie zmienia faktu, że przynajmniej dla mnie, 5.1 do muzyki nie ma absolutnie sensu.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mpeg-4 , mam do Ciebie prośbę.

 

Żeby nie marnować Twojego czasu piłka będzie prosta.

Obecnie posiadam zestaw Genius Home Theater SW HF-5.1 ( ten nowszy ), jednak nie jestem z niego zadowolony ( bas jest za cichy a sub nie wyrabia i harczy powyżej 60 % na skali ).

 

W 90 % słucham muzyki ( elektronicznej ), czasem jakiś film oglądne ( średnio raz na tydzień ). Mam do wydania 1400 ( no max 1500 ) zł i jestem juz praktycznie zdecydowany na zestaw 5 kolumn Koda F-51 + SW-850 i amplituner koda DRA-660 : http://koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=7&prodid=10#x

 

Czy jest coś lepszego z kompletnych systemów 5.1 w tej cenie ? Zestaw Stereo zupełnie mnie już nie interesuje...

Tylko że jest jedno ALE:amplituner koda DRA-660 nie ma wejścia dla dżwięku 5.1 ,więc jesteś skazany tylko na wewnetrzny napęd dvd ! czyli kompa nie podłączysz w trybie 5.1.A może byś pomyślał nad wymienieniem głośnika w subie geniusa na lepszy ? tylko pytanie jest czy to głośnik charczy czy też może wzmacniacz w subie niewydala z mocą i wpada w przester !.

 

EDIT:ten amplituner w zestawie kody ma wejśćie 5.1 aha zestawy z tego co widzę bez Divixa :

ZESTAW KODA AV-500 + KODA DVD-500 + KODA AV-701 + SW-550

ZESTAW KODA AV-6330 + DVD-630A + KODA AV-701 + SW-550

 

A co do KODA to poczytaj tutaj

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej dla mnie, 5.1 do muzyki nie ma absolutnie sensu.

A dla mnie 2.0 do muzyki nie ma absolutnie sensu.

 

Słucham cały czas dzwięku stereo, ale na 5.1 . Tylne satelitki dublują przednie głosniki, centralny jest trochę zciszony, jak się go wyłączy to jest trochę dziura w środku, ale jak gra to absolutnie nie "rzuca się" w uszy.

 

Jak wyłącze centrala i tylne satelitki dzwięk jest beznadziejny, płaski i nie przestrzenny. Mam tez stary zestaw wzmacniacz + 2 Altusy 110 W, i nie słucham na nich w góle odkąd mam geniusy.

 

Owszem potrafią zagrać o wiele gosniej od Geniusów, ale dzwięku "przywiązanego" do kolumn to ja nie chce słuchać...

 

Tylko że jest jedno ALE:amplituner koda DRA-660 nie ma wejścia dla dżwięku 5.1 ,więc jesteś skazany tylko na wewnetrzny napęd dvd ! czyli kompa nie podłączysz w trybie 5.1.

I tak będe podawał sygnał stereo , z płytek i tak będe odtwarzał stereo. Słucham tak jak napisałem wyżej

 

 

 

A może byś pomyślał nad wymienieniem głośnika w subie geniusa na lepszy ? tylko pytanie jest czy to głośnik charczy czy też może wzmacniacz w subie niewydala z mocą i wpada w przester !

na 100 % Głosnik charczy. Myślałem nad czymś takim ale wymiana głosnika w tym subie poprostu nie ma sensu, bo jest on zamknięty w sordku i poprostu przez to jest CICHY. ( juz nigdy nie kupie suba z głosnikiem zamkniętym w skrzyni! )

 

Ewentualnie mozna by podłączyć zewnętrzny sub pasywny z głosnikiem nie zamkniętym w środku odpinając kabelki od glosnika w subie geniusa i wyprowadzając je na zewnątrz do nowego pasywnego suba.

 

 

EDIT:ten amplituner w zestawie kody ma wejśćie 5.1 aha zestawy z tego co widzę bez Divixa :

Eee, nie wiem gdzie tam widzisz wejście 5.1 na cinchach. Gniazda są mylące tam nie ma wejścia 5.1

 

Divixa nie potrzebuje w tej kodzie, raz ze mam juz niezły odtwarzacz DVD łykający wszystko, dwa moge filmy puszczac z kompa. Chociaż jakby był to było by lepiej...

 

 

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem te geniusy, imo porażka szczególnie na dole, góra gra ale nienaturalnie i beznamiętnie. Autentycznie bardziej podoba mi się dźwięk z logiego s200 (jako że model od dawna schodzący wartość ~70zł). Suba da się zlokalizować - proste ;) ale grają (co prawda swoje, o wierności mówić trudno:)) przyjemnie miękko (imo przyjemniej też od x2300 który ma w środku przepaść a w górze sypie blachą) i lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tu osoba mająca z amplituner Koda DRA-660 ( albo mająca kiedyś z nim doczynienia ) , lub mająca bezpośrednie porównanie Geniusów Home Theater do Kody F-51 + Sw 550/850, proszę ją o kontakt na PW

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1]Ewentualnie mozna by podłączyć zewnętrzny sub pasywny z głosnikiem nie zamkniętym w środku odpinająckabelki od glosnika w subie geniusa i wyprowadzając je na zewnątrz do nowego pasywnego suba.

[2]Eee, nie wiem gdzie tam widzisz wejście 5.1 na cinchach. Gniazda są mylące tam nie ma wejścia 5.1

[1] to jest jakieś wyjście można nad tym pomyśleć.

 

[2] Ja miałem na myśli wejście 5.1 typu : COAXIAL, OPTICAL sporo płyt głównych takie posiada nie mówiąc o kartach muzycznych ,to się może przydać: na przykład możesz podłączyć stacjonarny tuner satelitarny TVN jest w dolby digital !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koda DR-660 ma Coaxiala i Opticala, ale to są wyjścia nie wejscia :?

No przecież podałem ci linki na na górze do tych które mają "wejścia"

ZESTAW KODA AV-500 + KODA DVD-500 + KODA AV-701 + SW-550 (Wejścia audio cyfrowe 1 x OPTICAL, 2 x COAXIAL )

 

ZESTAW KODA AV-6330 + DVD-630A + KODA AV-701 + SW-550 (Wejścia audio cyfrowe 2 x COAXIAL, 1x OPTICAL )

 

Cytat z forum.idg.pl

Jezeli liczysz na bas to raczej Koda. Ja będę bronił głosników tej firmy. Oferują przyzwoite brzmienie okraszone spory basem. No i są naprawdę nieźle wykonane

Skąd ten zachwyt głośnikami Koda?

 

Akcja - koda !!!

 

Jeszcze tutaj coś niecoś o koda

 

Ten amplituner do kody Panasonic SA-HE40 możesz też wziąć pod uwagę .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem moge polecić logitech Z4, przesiadłem się na nie z Creative Inspire P380 i różnica jest kolosalna. Bas jets czysty i dokładny, satelity grają czysto. Nic dodać nic ujać:D

Też niedawno kupiłem sobie te głośniczki. Szkoda, że w lapie nie mam porządnej karty dźwiękowej, by wykorzystać ich możliwości, ale same w sobie okazały się najlepsze ze wszystkich 2.1 jakie sprawdziłem w sklepie, w którym je zakupiłem.

Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie jadno pytanie:

czy na zintegrowanej osmiokanaowej dzwiekówce ac97 (mam jakies nowsze stery) bedzie słychac duzą różnicę pomiedzy logitech x530 a geniusami link?

imo czy wogóle opłaca sie kupowac takie głośniki przy takiej karcie?

nowej dzwiekowki raczej sobie nie kupie bo brak kapitału...

tak btw głosniczki sa mi poptrzebne głównie do muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w temacie audio jestem zielony.

 

Znajomy ma zamiar kupic X-FI i glosniki 5.1 co mu doradzic ?

 

Glosniki beda podlaczane do kompa i xboxa. Maja miec dekoder dolby, wyjscie optyczne i najlepiej certyfikat THX.

 

Cena okolo 700 zl mozna w tej cenie znalezc jakies sensowne glosniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...