Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

No nic skompromitowałem się. Szkoda gadać :/, chodziło mi o Logitech Z-2300 a napisalem o genius 2000x, być może za dużo naraz wszystkiego czytam. Zostanę chyba przy moich "pierdziawkach", bo widzę że to nie ma sensu, tylko sie kompromituje. Widocznie mnie to przerasta.

 

Jeśli można to proszę o usunięcie moich postów oraz odpowiedzi na nie. Nie wnoszą nic do tematu i dodatkowo zamęt wprowadziły.

 

Sory for all.

Pozdro...

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, każdy od czegoś zaczynał i nie każdy rodzi sie z taką wiedzą w małym palcu.

 

Jak już było wspomniane, Solo 7c to połaczenie mocy i czystości dźwięku za relatywnie niską cenę. Do tego na Twoim miejscu bym sie zastanowił, czy naprawde potrzebujesz głosników 5.1, bo IMO słuchanie na takim czymś muzyki troche mija sie z celem. Jeżeli zaś chodzi o bas, Solo mają osmiostopniwe jego podbicie, choć gwarantuje, że po wygrzaniu głośników to już 2 poziom będzie wystarczajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z nudów napisałem maila do SVEN, by zaczęli sprzedawać w naszym kraju swoje produkty

(szczególnie chodziło mi o głośniki np. Sven Royal 2 czy różne dobre zestawy 5.1)

Dzisiaj dostałem to:

Dear Sirs,

Our company makes you an offer to become an official representative of the trademark SVEN.

The assortment of TM SVEN enjoys wide popularity in CIS and Baltic States.

High quality and reliability, innovation development and ingenious solutions are

half the battle of TM SVEN production. We offer our clients multimedia acoustic systems

both of entry level made of ABS-plastic and powerful sets which strike HI-FI standards admirers by audio quality.

Wide choice of multimedia headphones meets the last requirements. High-end dynamic speakers and highly sensitive

microphones provide full immersing in the world of computer games and net surfing. Surge protectors, UPS,

accumulator batteries, manipulators – all these things can be found in the product line of TM SVEN.

One of the last ingenious solutions of TM SVEN is the keyboard SVEN Standard 636 “for Blondes”.

Modern design of the full-blown keyboard SVEN Standard 636 “for Blondes” in combination with soft

key stroke and low operation noise provide simplicity and usability at work.

 

Kind regards,

Gennadiy Uskov

Leading Manager

TM SVEN Sales Department

mailto:west_sd@svenmail.com

www.sven.fi

ICQ 296567023

:lol2:

Ktoś chce zostać dystrybutorem Svena na Polskę? :-D

-------------------------------------------------------------------

Wyczaiłem w polskim sklepie głośniki Edifiera, na razie takie:

http://sklep.madtech.pl/go/_category/?idc=...producer_id=172

-------------------------------------------------------------------

Kolejny post od Svena:

Thank you for interest in productions of TM SVEN.

 

Could you inform us about the most volume computer companies and/or

distributors?

--

Kind regards

Fedorov Alex

mailto:EU_SD@svenmail.com

Jeśli macie jakieś pomysły, to podeślijcie na ten adres. Ja wysłałem namiary na Siriusa. Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie bo na dniach bede zamiawiać głośniki Genius SW-HF5.1 5005 i do tego karte muzyczną CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY i pytanie czy bedzie to dobry zestaw do muzy, filmów i gier?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Żaden komputerowy zestaw 5.1 nie jest dobry do muzyki. No chyba że to będzie muzyka nagrana oryginalnie w 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden komputerowy zestaw 5.1 nie jest dobry do muzyki. No chyba że to będzie muzyka nagrana oryginalnie w 5.1.

To bedą zwykłe mp3, ale raczej da się posłuchać? A do filmów i gier będą idealne?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

To bedą zwykłe mp3, ale raczej da się posłuchać? A do filmów i gier będą idealne?:)

Jeżeli filmy będą z dźwiękiem 5.1 to będzie OK. Gry tak samo. Natomiast mp3 raczej słabo. Z drugiej strony za tą cenę to ciężko o coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filmy będą z dźwiękiem 5.1 to będzie OK. Gry tak samo. Natomiast mp3 raczej słabo. Z drugiej strony za tą cenę to ciężko o coś lepszego.

A jak będą się zachowywać głośniki przy zwykłej mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w tym tygodniu płytę główna ASUS P5Q DELUXE i zastanawiam sie czy wbudowana karta dźwiękowa jest wystarczająco dobra do gier i słuchania muzyki (głównie radio internetowe i mp3) czy może lepiej dokupić np. Asus Xonar DX lub inną.?

 

Druga sprawa ze w niedalekiej przyszłości chciałbym kompa podpiąć pod zestaw KD i zastanawiam sie czy wyjścia w tej płycie głównej prześlą bezstratny sygnał?

 

No i trzecia i ostatnia sprawa jest taka ze teraz mam oto takie stare głośniki SAMSUNG 2.1 SMS 6100 (maja już 6 lat:P) i chce je wymienić na coś lepszego do gier i mp3 co polecacie? Czytałem dział audio i wymieniacie te modele:

 

1.GENIUS 2000x

2.Microlab Solo ale które 5c,6c,7c?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Laptopa Asus F3SG.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy występują zestawy audio 5.1 które można by podlaczyć przez wejście spdif bez przjściówek i innych bajerów??

Logitech Z-5500 ... a najlepiej jakiś ampli np. Yamaha 661 / Denon 1908 + zestaw odpowiednich kolumn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Zamówiłem w tym tygodniu płytę główna ASUS P5Q DELUXE i zastanawiam sie czy wbudowana karta dźwiękowa jest wystarczająco dobra do gier i słuchania muzyki (głównie radio internetowe i mp3) czy może lepiej dokupić np. Asus Xonar DX lub inną.?

 

Druga sprawa ze w niedalekiej przyszłości chciałbym kompa podpiąć pod zestaw KD i zastanawiam sie czy wyjścia w tej płycie głównej prześlą bezstratny sygnał?

 

No i trzecia i ostatnia sprawa jest taka ze teraz mam oto takie stare głośniki SAMSUNG 2.1 SMS 6100 (maja już 6 lat:P) i chce je wymienić na coś lepszego do gier i mp3 co polecacie? Czytałem dział audio i wymieniacie te modele:

 

1.GENIUS 2000x

2.Microlab Solo ale które 5c,6c,7c?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.:)

Asus Xonar DX+Solo 6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na głośniki Creative I-Trigue 3000 2.1? Dobre to? :D Czytalem w internecie że są dosyć dobre ale chciałbym posłuchać waszej opini ;)

Podobają mi sie bo chcę kupić zestaw 2.1, a subwoofer jest dosyc mały przez co bez problemu zmieści się w moim małym pokoju. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci nikt 2.1 komputerowych nie poleci :E A napewno nie Crety czy Logi...

 

Tu jest tak:

130zł - Genius SP-HF 1250X

160zł - Genius SP-HF 2000X

250zł - Microlab SOLO-6C

320zł - Microlab SOLO-7C

300zł i musi być 5.1 - Genius SW-HF 5005

450zł i musi być 5.1 - Genius SW-HF 6000

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. rozumiem, dzieki za propozycje zastanowie sie ;)

5.1 i to porządne jakieś chętnie bym kupił no ale by bylo bezcelowe, ponieważ bym nie mial jak porozstawiać ich po pokoju ;/

Kilka postów wyżej czytałem że do sluchania mp3 to i tak 5.1 mi nic nie da ;)

A co te Geniusy takie dobre są? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci nikt 2.1 komputerowych nie poleci :E A napewno nie Crety czy Logi...

 

Tu jest tak:

130zł - Genius SP-HF 2000X

160zł - Genius SP-HF 2000X

250zł - Microlab SOLO-6C

320zł - Microlab SOLO-7C

300zł i musi być 5.1 - Genius SW-HF 5005

450zł i musi być 5.1 - Genius SW-HF 6000

Poprawka odnośnie kwoty 130 zł :

Tu jest tak:

130zł - Genius SP-HF 1250X

160zł - Genius SP-HF 2000X

250zł - Microlab SOLO-6C

320zł - Microlab SOLO-7C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiły się Microlaby 5.1 na allegro które toeretycznie mogą być konkurencją dla Genius 5/6xxx

 

Ktoś ma te głośniki lub czytał jakąś reckę :?:

 

http://allegro.pl/item399133642_microlab_x...sklep_raty.html

 

W tytule aukcji: "140W RMS"

 

W opisie:

 

"Power output 90W+16Wx5 RMS"

 

90+5x16 to na moje oko wychodzi 170 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zasiegnac opini, ktore glosniki beda lepsze :

- LOGITECH S-220 (2.1)

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...86&katid=12

- CREATIVE INSPIRE A300

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...71&katid=12

- Genius SP-HF800X 2.0

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...-HF800X_20.html

 

Cena jaka moge przeznaczyc to 100zl ( najlepiej z przesylka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Biorę pod uwagę głośniki Logitech X-230 (2.1) oraz Creative GigaWorks T20 (2.0).

Zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki od czasu do czasu filmy. Priorytetem jest jakoś dźwięku.

Początkowo zdecydowany byłem na X-230, ale po dłuższym zastanowieniu nie wiem, czy subwoofer nie okaże się trochę uciążliwy, ponieważ nie jestem fanem techno, trance itp... Ale z kolei w głośnikach 2.0 niskich tonów praktycznie nie ma...

Oba zestawy zbierają pozytywne opinie, ale już sam nie wiem co wybrać... Słowem mam dylemat.

Doradzicie? :)

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Biorę pod uwagę głośniki Logitech X-230 (2.1) oraz Creative GigaWorks T20 (2.0).

Zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki od czasu do czasu filmy. Priorytetem jest jakoś dźwięku.

Początkowo zdecydowany byłem na X-230, ale po dłuższym zastanowieniu nie wiem, czy subwoofer nie okaże się trochę uciążliwy, ponieważ nie jestem fanem techno, trance itp... Ale z kolei w głośnikach 2.0 niskich tonów praktycznie nie ma...

Oba zestawy zbierają pozytywne opinie, ale już sam nie wiem co wybrać... Słowem mam dylemat.

Doradzicie? :)

Z góry dzięki!

Ja bym wolał Genius SP-HF1250X - ~120 PLN Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Biorę pod uwagę głośniki Logitech X-230 (2.1) oraz Creative GigaWorks T20 (2.0).

Zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki od czasu do czasu filmy. Priorytetem jest jakoś dźwięku.

Początkowo zdecydowany byłem na X-230, ale po dłuższym zastanowieniu nie wiem, czy subwoofer nie okaże się trochę uciążliwy, ponieważ nie jestem fanem techno, trance itp... Ale z kolei w głośnikach 2.0 niskich tonów praktycznie nie ma...

Oba zestawy zbierają pozytywne opinie, ale już sam nie wiem co wybrać... Słowem mam dylemat.

Doradzicie? :)

Z góry dzięki!

Przede wszystkim do muzyki i Ty pytasz o zestaw 2.1 i o T20? Ja mam wrażenie, że w tych kilkunastu tematach, w których pisaliśmy o wyższości 2.0 nad 2.1 oraz o tym, ze obecnie w zasadzie tylko Geniusy i Microlaby, to jakoś bez sensu w ogóle. Dalej nie dociera :/

 

2.1 NIE NADAJE SIE DO SŁUCHANIA MUZYKI. Bardzo ewentualnie można ich uzywac do słuchania D'n B oraz jakiejś techaniawy. Ale już nawet przy Prodigy czy ATB jest żenada, bo bas zalewa wszystko, bas imponująco dudni, buczy i zagłusza, a "dzięki" temu reszty niemalże nie słuchać. I jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo nigdy nie slyszał nic lepszego niż 2.1, albo jest głuchy jak pień!

Co do T20 to jest to budżetowy (w mniemaniu Creative'a) zestawik 2.0 bardziej nadający się do odsłuchiwania kolekcji dziesięciu mp-trójek i dźwięków Windowsa niż poważnego słuchania muzyki.

 

Na tę chwilę warto kupować od Geniusy 1250x, drożej 2000x, potem Microlab Solo 5c/6c/7c. Wszystkie dość trudno dostępne, czytaj wykupione (ale da sie znaleźć lub wystarczy poczekać)! O czymś to świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas nie denerwuj się :). Czytałem wcześniejsze posty i w całej mierze się z wami zgadzam... Ostatecznie rozwialiście moje wątpliwości odnośnie Logitechów X-230 - rezygnuję z nich. Wszechobecny bas jakże potrzebny w muzyce typu "łubu dubu" nie jest mi niezbędny, a myślę, że słuchając np. Dżemu bardzo by mnie irytował.

Co do Genius SP-HF1250X początkowo rozważałem ich kupno, jedyne co sprawiło, że nie brałem ich pod uwagę, to gabaryty... Ale teraz ponownie o nich myślę i to bardzo poważnie... co mnie martwi :). Po prostu są dość duże i nie mam ich gdzie ustawić na biurku :/. Jestem na etapie kombinowania gdzie by je tu władować ;).

Nie wiem, czy ustawienie tychże głośników komputerowych na ziemi, obok biurka wchodziłoby w grę? Czy takie ustawienie po prostu zniekształci całkowicie dźwięk? Czy ustawienie jednego głośnika na biurku a drugiego na podłodze ma w ogóle rację bytu? Co o tym myślicie ?

 

Najważniejsze dla mnie, że maksymalnie zawężyłem już liczbę branych pod uwagę zestawów do dwóch. Bardzo chcę teraz kupić właśnie te Genius SP-HF1250X, ale jeśli rozsądek weźmie górę (ze względu na rozmiary tych Geniusów, bo w tym wymiarze nie mam pola manewru :/) zdecyduję się na Creativy GigaWorks T20, które nie są aż takie złe.

Najważniejsze, że wyleczyłem się z kupna zestawu 2.1, w którym bas jest płyki, wszechobecny i zalewający wszystko, czego bym nie chciał. Chwała Wam za rozwianie moich wątpliwości w tej kwestii :).

Nie wiem jak się ma sparawa basu w tych Genius SP-HF1250X, czy występuję on też zawsze i jest przytłaczający, czy wtedy kiedy jest potrzebny?

 

Dzięki wielkie za rady!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć miejsce chociaz na 1250x, a nawet na 2000x. Niestety Microlab Solo 5C, ze nie wspomnę o 6c są już sporo większe. 7c to prawdziwe giganty jak na komputerowe głośniki.

Ustawienie ma znaczenie, najgorzej co można zrobić to ustawić w różnych płaszczyznach. Co stawiania na podłodze to... znam przypadki stawiania 2000x na podłodze i ponoć źle nie było. Kwiesta eksperymentowania i gustu. W razie czego wywalisz monitor i miejsce się znajdzie ;)

 

Bas w zestawach 2.0 nigdy nie jest przytłaczający. Najwyżej go może brakować (vide Creative T20) lub może nie schodzić jakoś bardzo nisko. Ostatecznie 1250x to nie żaden Hi-End :) Zalewający bas jest w zestawach 2.1, bo tam jest wielki sub i malutkie pierdzące satelitki. W każdym razie posiadacze 1250x chwalą je sobie. Chwalone sa również 2000x. Solo to wg pokaźnej grupki forumowiczów klasa wyżej, ale są droższe, większe i trudniej dostępne.

 

Od siebie dodam tylko jeszcze kilka słów. Posiadam Solo 7c grające przez Beresforda. To tez nie Hi-End, ale głównie dzięki Beresfordowi ociaram sie o niego ;) Muzyki słucha się rewelacyjnie. Ale ja nie o tym.

Słucham przede wszystkim rocka i to raczej takiego bardziej wyszukanego. Ostatnio byłem u kumpla i zmusiłem go żeby puścił 10 Years - Actiones & Motives. Szybki utwór z wysokim wokalem i małą ilością basu. On ma Creative Inspire T3100 2.1. I powiem tak, to był koszmar! Bas z suba zalał i zagłuszył WSZYSTKO. Dopiero zjechanie gałką regulującą basy prawie do zera poprawiło sytuację. Choc też tylko pozornie, bo wtedy głównie grały malutkie pierdziawki. Żenada! Przyzwoicie grało Prodigy, ostatecznie dobre łupnięcie dla tego typu muzy jest wskazane. Ale tylko przyzwoicie, bo jednak Prodigy to coś więcej niż prostacka łupanina.

A na koniec rodzynek. Puściliśmy na prawie maksymalną głośność jakiś utwór Foo Fighters. <lol> poza subem mało co było słychać :D :D :D Autentycznie!

 

Konkluzja:

Mam do porównania z 2.1 całkiem przyzwoicie grajacy zestaw 2.0. I ponieważ słysze jak niesamowita jest różnica między 2.1 a 2.0 nie poleciłbym 2.1 najgorszemu wrogowi.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...