Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

wygląda na to że wspaniałe Edifier będzie można kupić w Niemczech i Anglii ...... a wówczas będą moje

 

a nie taniej i szybciej sprowadzić je sobie z Rosji?

 

Cena 7760 rubli,czyli ok.900zł.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie taniej i szybciej sprowadzić je sobie z Rosji?

 

Cena 7760 rubli,czyli ok.900zł.

Czy taniej ? one kosztują po prostu ~270$ i pewnie w Niemczech cena będzie podobna. Czy szybciej - hmm wątpię. Problem jest taki że nie znam rosyjskiego ... ale już szukam takich co znają :P

 

Czy ktoś wie czy sklepy w Rosji przysłaliby mi głośniki Edifier 2000 do Polski?

Dooobre pytanie i tak szczerze to wątpię aby sobie tak wysłali bezproblemowo .... ale jak znajdziesz taki sklepik to daj link.

 

Może razem sprowadzimy ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie przeglądając różne fora internetowe poświęcone głośnikom komputerowym napotykam się bardzo często na pytanie które brzmi tak: o co chodzi z tym THX-EM w głośnikach komputerowych ,pytanie jest o tyle zasadne że każdy zainteresowany tematem audio internauta KTÓRY spotkał się z bardzo drogim sprzętem z pod znaku THX-A wie że jest to sprzęt o poteżnej mocy i wydajności pradowej ,bardzo często stosowane są osobne końcówki na każdy kanał albo w droższej wersji nawet po dwie końcówki na kanał w trybie BI-AMP a jeżeli chodzi o głośniki tylne to muszą być to tak zwane glosniki dipolowe w których Dźwięk z kolumny promieniuje w trzy strony.THX zakłada że jest odciecie basu przy 80Hz - to znaczy >80Hz idzie na glosniki, zas wszystko poniżej na wufera,dzwięk thx'owy korzysta w odbic (stad wlasnie zastosowanie w wielu przypadkach glosnikow dipolowych) od scian.w calym thxie jest to ze pomieszczenie powinno byc odpowiednio przygotowane (puszczenie nawet b. dobrego zestawu thxowego w pokoju z mebloscianka i kwiatkiem w roku w duzej mieze psuje efekt).Wytyczne pokoju odsłuchowego w tym systemie są jasno określone. Tyczy się to np. proporcji ścian . Do tego jasno określona jest np. ogólnie pojęta akustyka, oświetlenie. Żeby spełnić wszystkie warunki THX trzeba mieć naprawdę sporo pieniędzy i dobrych fachowców.Więc pytanie brzmi a jak te wszystkie normy i ostre wymagania mają się do tanich glośniczków komputerowych ? które mają zupełnie odmienna konstrukcję i bardziej pasują budową do taniej mini wieży z nieproporcjonalnym subem niż do zaawansowanego systemu THX za sporo ponad sto tysiecy zł no jak to sie ma ? odpowiedz na to pytanie jest prosta :jest po prostu kilka norm na THX-A !.Obecnie nastąpił podział norm THX na grupy przeznaczone dla użytkowników o odmiennych wymaganiach i możliwościach finansowych. Pierwsza z nich odnosi się do amplitunerów, które mają szansę uzyskać certyfikat o nazwie THX Ultra. Jest on przyznawany urządzeniom najdroższym, spełniającym wyśrubowane wymagania co do parametrów technicznych. Druga grupa zasad dotyczy produktów z certyfikatem THX Select, który w zamierzeniu twórców ma umożliwiać szerszemu gronu odbiorców dostęp do tańszych urządzeń Z logo THX ,podam na przykładzie amplitunerów : THX Select został pomyślany jako rozwiązanie niewymagające od amplitunerów ekstremalnej wydajności prądowej i mocowej. Istotniejsze jest tu zapewnienie dobrej dynamiki przy zachowaniu minimalnych zniekształceń akustycznych. Kolejną różnicą pomiędzy standardami jest wymóg dotyczący wartości wytwarzanego poziomu dźwięku. Wzmacniacz THX Ultra musi zapewnić odtwarzanie dźwięku o natężeniu od 105 dB wzwyż. W przypadku THX Select 105 dB jest najczęściej maksymalną wartością, dzięki czemu nie jest wymagane wyposażanie tych urządzeń w niezwykle wydajne zasilacze, znacznie podnoszące koszty produkcji .Najniższą range ma norma THX-A o nazwie :THX Certified Multimedia który obejmuje właśnie głośniki komputerowe i jest to twór bardziej marketingowy który ma sie odwoływac do emocji związanych z pobytem w kinie z prawdziwego zdarzenia o najwyzszej normie THX ULTRA i jest to PO PROSTU zwykły gadget związany z SZPANERSKIM logiem THX-A na którym można dodatkowo zarobićiI nie ma to żadnego odnieśienia jakościowego do najwyższej rangi THX ULTRA!. Wniosek z tego jest taki kto ma kase to ma prawdziwego THX-A a kto nie ma to ma przynajmniej emocje związane z ELITARNĄ przynależnoścja do posiadaczy loga THX na flagowym zestawie - zestawie do kompa !.

 

Tutaj wyjaśnienie u źródła do poczytania o normach THX-A : http://www.thx.com/mod/products/hometheater.html

 

Producenci tacy jak Logitech, czy Creative Labs przekłamują prawdziwe znaczenie THX dla użytkownika końcowego. THX nie jest ani systemem, ani technologią. THX jest po prostu normą opracowaną przez Tomlinsona Holmana dla Lucasfilm (George'a Lucas) określającą warunki reprodukcji dźwięku. THX nie jest standardem obróbki, nagrywania, czy nawet odtwarzania dźwięku. Norma THX nie określa nawet formatu, w jakim dźwięk jest zapisany (może to być nawet wielokanałowe MP3 mizernej jakości). THX określa warunki jakie musi spełniać pomieszczenie (np. sala kinowa, specjalna sala odsłuchowa, itp.), czy sprzęt odtwarzający. Ale nie chodzi tu o "najwyższą jakość" jako taką.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych głośnikach??

 

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vM...;vItemDB=itemdb

albo te

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vM...;vItemDB=itemdb

(Te drugie troche przypominają mi Altusy)

 

+

 

http://www.allegro.pl/item130127310_koda_s..._fotomedia.html

 

Czyli Zestaw 2.1

 

Jak to zagra.Dużo lepiej niż moje G500??Ewentualnie czy to dobry zakup w tej cenie??Poradzicie jakiś wzmacniacz do tego??

 

Z góry thx

Pozdro

Edytowane przez Manamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam głośniczki Media tech MT309 ale chce zamienić je na troszkę lepsze tyle, że mam ograniczone finase do 50zl co radzicie kupić pliss to pilne

Kup Creative SBS 260 kosztują 50zł,a grają całkiem dobrze jak na te cenę...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam taki problem!

posiadam zintegrowana na plycie dzwiekowke ALC850 i podlaczona jest do starej wiezy Unitra + 2x80W kolumny takze tej firmy!

chcialbym dokupic dobry tani zestaw 2+1! z tego co wyczytalem to bardzo chwalicie sobie Geniusy! tylko caly czas jest mowa o zestawie 2.0!

moze ktos ma w posiadaniu jakis zestaw 2+1 tego producenta i chcialby sie podzielic wrazeniami ewentualnie doradzil jakis inny zestaw

a moze jakis 3+1?

a moze najpierw zmienic dzwiekowke?

 

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam taki problem!

posiadam zintegrowana na plycie dzwiekowke ALC850 i podlaczona jest do starej wiezy Unitra + 2x80W kolumny takze tej firmy!

chcialbym dokupic dobry tani zestaw 2+1! z tego co wyczytalem to bardzo chwalicie sobie Geniusy! tylko caly czas jest mowa o zestawie 2.0!

moze ktos ma w posiadaniu jakis zestaw 2+1 tego producenta i chcialby sie podzielic wrazeniami ewentualnie doradzil jakis inny zestaw

a moze jakis 3+1?

a moze najpierw zmienic dzwiekowke?

 

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam taki problem!

posiadam zintegrowana na plycie dzwiekowke ALC850 i podlaczona jest do starej wiezy Unitra + 2x80W kolumny takze tej firmy!

chcialbym dokupic dobry tani zestaw 2+1! z tego co wyczytalem to bardzo chwalicie sobie Geniusy! tylko caly czas jest mowa o zestawie 2.0!

moze ktos ma w posiadaniu jakis zestaw 2+1 tego producenta i chcialby sie podzielic wrazeniami ewentualnie doradzil jakis inny zestaw

a moze jakis 3+1?

a moze najpierw zmienic dzwiekowke?

 

prosze o porade

O LOL :lol2:

A poco 2 posty takie same? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak po prostu powiedzieć "jak to będzie grało" :wink: , ale ja bym wolał coś pewnego ( są pomiary ) czyli np. Genius 1250X - mają one też większą moc.

Ale może ktoś akurat ma takie. Chodzi mi o głośniki bez suba, które w miare dobrze grają :) A te wyglądają na naprawde dobre i solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-4 mają podbitą górę i dziurę w paśmie pomiędzy górą suba a dołem satelit. Fajne głośniki, niesamowity design. No ale to ciągle głośniki komputerowe, ale czego można za 300 zł wymagać. Ja jestem ogólnie zadowolony, nie licząc tej podbitej góry którą wypadałoby zmniejszyć bo po uszach daje jak się głośniej odkręci.

 

Creature - hgw, pewno to samo. Rewelacji w tym segmencie cenowym spodziewać się nie można, i pewno wszystko gra podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć szansę na w miarę równe pasmo w zestawie 2.1 to poza wybraniem "w miarę liniowego" modelu trzeba by postawić subwoofer między satelitami ( czyli tam gdzie monitor ) bo jeśli wyląduje on na ziemi to pewne częstotliwości zostaną wytłumione a inne podbite ( w niskich częstotliwościach ) co da nam typowy dudniący bas i brak średnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...