Skocz do zawartości
t0mster

2 pytania do win 2k/XP

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam 2 pytanka dotyczące win 2k/XP, jak na którymś z tych systemów wyłączyć blokade 60fps w grach ? drugie jak wyłaczyc komunikaty [ bluesqreny dokladniej ] ktore informują ze mam cos uszkodzone w komputerze ich tresc to:

 

*** Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

*** The system has halted ***

 

chodzi o to zeby nie wyskakiwały :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Możesz w opcjach DirectX ustawić domyślną wartość na tyle ile Ci pasuje. Lub zainstalować nowe stery w nich już tego nie ma (a przynajmniej w dętkach serii 5xxx tak miałem) lub użyć programu Refresh Fix (lub podobnego o tym samym efekcie).

Ad2. Bluescreenów się nie wyłącza. Zrób reinstal a jeśli się będzie nadal powtarzać to masz coś zwalone w kompie.

 

No i najważniejsze, UŻYWAJ SZUKAJKI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W win2k/xp niebieski ekran mozna zastapic tylko automatycznym restartem. Tzn., ze zamiast bluscreen automatycznie zrestartuje Ci sie komputer. Ustawia sie to we Wlasciwosciach systemu/Zaawansowane/[uruchamianie i odzyskiwanie]-Ustawienia/[Awaria systemu]-Automatycznie uruchom ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na googlach taki artykul:

http://support.microsoft.com/kb/q222973/

 

I widze ze pisza tutaj standardowe czynnosci jakie musisz zrobic:

Sprawdz kosci ram jakims memtestem, wyjmij dodatkowe ramy i zostaw tylko niezbedna ilosc do uruchomienia pcta.

To samo zrob z kartami rozszerzen. Zostaw tylko grafike.

Wyczysc bios i ustaw wszystkie parametry na optymalne.

 

Musisz testowac kazdy podzespol metoda prob i bledow bo jakwidac jest to wina sprzetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny: Widze, iz nasze podpisy nic nie daja - i tak wiekszosc ludzi ma problemy ze znalezieniem tych topicow..  albo samej wyszukiwarki :)

Ale przyznacie, że pytanie było zabawne :)) Gdyby tak można było wszystkie zwisy kompa zlikwidować ustawieniem czegoś w Windows :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam 2 pytanka dotyczące win 2k/XP, jak na którymś z tych systemów wyłączyć blokade 60fps w grach ? drugie jak wyłaczyc komunikaty [ bluesqreny dokladniej ] ktore informują ze mam cos uszkodzone w komputerze ich tresc to:

*** Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

*** The system has halted ***

chodzi o to zeby nie wyskakiwały :]

1192660[/snapback]

Jezeli chodzi o nvidie to detonatory powyzej 30.xx na bank juz nie maja problemow z 'refresh rate' a jak maja to w FAQ jest artykol o odswierzaniu ;)

 

Bluescreen jest 'skutkiem' i nalerzy szukac 'przyczyny'

 

I trzeba zaczac od 'podstaw'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...