Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... według speedfana (póki co, miernika nie mam) mam 12.6V (przy 12V) i temp. w normie - ustawiłem sobie teraz 230x6@1.4V i dałem test Prime "bleed" (ten ostatni) i co... i okazało się, że po niecałej minucie Prime zgłosił errora i tyle... dałem to drugie ustawienie w teście (środkowe) i jak dotąd Prime leci już 15 minutę, bez błędu... o czym to świadczy ??

1383514[/snapback]

"blend" testuje bardziej pamieci niz procka, wiec mysle ze problem lezy po stronie pamiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"blend" testuje bardziej pamieci niz procka, wiec mysle ze problem lezy po stronie pamiatek.

1383559[/snapback]

Nie ma jak jakieś syfne elixiry... PC3200 2x512 CL3... (ja chcę moje pamięci :cry: )

 

Pewnie z tego to wynika... że postawiłem kompa na 260x9 i włączyłem ten 2 test... on sobie działał, a teraz jak włączam bleed, to się wywala... ja po prostu nie przetestowałem go odrazu tak jak trzeba...

 

 

Dobra, powiedzmy, że to memki, co robić ?? Błędami nie sypią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh - ja zawsez mialem cos takiego, ze prime albo latal bez problemu calymi godzinami, albo w kilka minut zawieszal mi kompa...

dlatego teraz prime wogole juz nie wlaczam

No własnie to zależy od... niewiadomo czego. Sami twórcy prime'a piszą w FAQ, że nie zawsze komp przechodzi cały cykl np. kilka godzin i wcale nie musi to oznaczać niestabilności.

Mało tego - potrafi się wywalać nawet na niepodkręconych procach ;)

 

Według mnie jak pochodzi godzinkę, dwie to proc jest stabilny.

 

A nie jak niektórzy maniacy zostawiający kompa na nocke z primem :lol:

 

jakie macie zasilacze do swoich konfigow ??

1383548[/snapback]

Ja używam CHIEFTECA HPC 420 DF i jest git. Trzyma napięcia idealnie.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie przesmarowalem tylko jadro AS5 i zalozylem blache, temp spadly nawet o 10 stopni, widac byle ze blacha dobrze nie przylegala, byla poduszka powietrzna.

...

1382138[/snapback]

Dobrze sie postarasz to przyklejisz i nikt nie zauwazy, nie takie walki sie robilo :) Blacha wyglada tak brzydko bo niestety kamyczek kiedys wpadl miedzy proca a radiator i sie wbil w procka, musialem go przeszlifowac :)

 

Procek taktowany 2600Mhz 1.42v, wentylator Glacialtech 7200 Light temp przed zabiegiem:

Idle 37 stress 56 do nawet 62 stopni.

Po zabiegu:

Idle 31 stres 45 stopni :)

1382167[/snapback]

Musisz mieć jakiegoś lewego tego proca, może przez ten kamyczek blacha się odkształciła ... Jeśli temperatura spadała o 10C to u mnie zeszła by poniżej temperatury wody i powietrza jeśli wierzyć pomiarom .... A wiadomo że to niemożliwe :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiegoś lewego tego proca, może przez ten kamyczek blacha się odkształciła ... Jeśli temperatura spadała o 10C to u mnie zeszła by poniżej temperatury wody i powietrza jeśli wierzyć pomiarom .... A wiadomo że to niemożliwe :D :lol:

1383926[/snapback]

A Ty mierzyles termomertem, czy ufasz tym temperaturom podawanym z czujników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie proce K8 mają odblokowany mnożnik tylko w dół

jedynie FXy mają całkowicie odblokowany. Wszystko wskazuje na to że mobilne teżmają zablokowany w góre  :?

1382443[/snapback]

 

To pojęcie "Wszystkie proce K8 mają odblokowany mnożnik tylko w dół" jest strasznie mało precyzyjne.

 

Powinno być "Wszystkie proce K8 z technologią Cool'n'Quiet mają odblokowany mnożnik tylko w dół"

 

Sempki s754 to co niby jest? K7.5 ;)

Paris i Palermo rev.D nie maja Cool'n'Quiet i nici z regulacji mnożkika w dół.

Palermo rev.E już nie ejst obcinane z C'n'Q

 

Odbokowane mnożniki w pełnym zakresie w mobilach K7 to skutek uboczny był. Mini gol samobójczy AMD.

Mobile K8 nie różnią się od desktopowych niczym, prócz mniejszym zapotrzebowaniem na prąd, mniejszym wydzielaniem ciepła, najzwyczajniej w świecie są "dokładnej" zrobione, znaczy są wyselekcjonowane.

Po co miałby być w notebooku procesor z mnożnikiem odblokowanym w góre? Jak ktoś kupuje notebooka z prockiem o zegarze 1.6GHz, to jest to maksymalny zegar, a może się jedynie zmniejszać, co by energie oszczędzać.

 

Może znajdzie się kiedyś jakiś patent na odblokowanie, ale coś tam nie widze mostków żadnych :(

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Testowal juz ktos z posiadaczy A64 XP'eka 64bitowego ?:)

1384226[/snapback]

chyba wszyscy :lol:

tak na oko to miodzio :-P

 

co do Sempronów to nawet nie wiedziałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiegoś lewego tego proca, może przez ten kamyczek blacha się odkształciła ... Jeśli temperatura spadała o 10C to u mnie zeszła by poniżej temperatury wody i powietrza jeśli wierzyć pomiarom .... A wiadomo że to niemożliwe :D :lol:

1383926[/snapback]

Byla to wina pasty pomiedzy jadrem a blacha bo przy zalozonym wc, blok dotykal 2/3 powierzchni proca temp w stresie 50 stopni a blacha zimna (sprawdzalem palcem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer już pisał że to wina CPU był bo paru tygodni próbował już kilku coolerów i WC i zawsze temp była „kosmiczna” dopiero zdjęcie blachy poprawiło u niego sytuacje…

1384389[/snapback]

No w koncu, zwiezle i na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uporalem sobie z moim problemem dotyczacy artefaktow w 3dmarku 2k1 (na innym nie sprawdzalem) prxzy wysokim fsb mam artefakty np przy 260mhz ale wspomnialem ze 255 to juz ich nie ma odkrylem pewna rzecz ze to nie niej wina pamieci bo pusiclem je asynchronicznie i wciaz ten sam problem! 270fsb tez jest i zauwazylem ze prograem CG-NVNF3 przesuwajac pasek w p[rawa sytrone wzrasta takze AGP tak wiec odzilenie go zmniejsza do ok 66mhz! i jest ok i co sie okazuje ze jak wlaczam 3dmarka i widze artafakty wylaczam go i sprawdzam ustawieniea i widze AGP ponad 80 a czasmi 90mhz!! kurcze idzie to jakos zminic ograniczyc bo ja sie nie łapie! mam krotka ta plyte i czekam na pomoc! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uporalem sobie z moim problemem dotyczacy artefaktow w 3dmarku 2k1 (na innym nie sprawdzalem) prxzy wysokim fsb mam artefakty np przy 260mhz ale wspomnialem ze 255 to juz ich nie ma odkrylem pewna rzecz ze to nie niej wina pamieci bo pusiclem je asynchronicznie i wciaz ten sam problem! 270fsb tez jest i zauwazylem ze prograem CG-NVNF3 przesuwajac pasek w p[rawa sytrone wzrasta takze AGP tak wiec odzilenie go zmniejsza do ok 66mhz! i jest ok i co sie okazuje ze jak wlaczam 3dmarka i widze artafakty wylaczam go i sprawdzam ustawieniea i widze AGP ponad 80 a czasmi 90mhz!! kurcze idzie to jakos zminic ograniczyc bo ja sie nie łapie! mam krotka ta plyte i czekam na pomoc! pozdrawiam

1384828[/snapback]

Przecież masz chłopaku włączone ATI/NV Speed Up. Wyłącz to i będzie wszystko w porządeczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMA!!!

Jakiego kompa proponujecie za kwotę ok. 2700 PLN do O/C z Winchesterem jako procesorem???  B)

1385048[/snapback]

Czy do O/C dobra będzie płeta główna Abit AV8

i pamiatki GeIL 2 x 256MB PC-400 CL2.5 B)

1385059[/snapback]

Mam jeszcze jedną prosbę: jak ktoś może to niech prześle mi na meila 1xxx_xxx1@wp.pl jak robi się O/c na Athlonie 64 bo nie jestem do konca pewien swojej wiedzy na ten temat :oops:

1385083[/snapback]

Proponuję:

1) Nauczyć posługiwać się przyciskiem EDIT !

2) Przeczytać FAQ o A64 !

3) Przeczytać kilka topików o płytach !

4) Blokade na pisanie dla tego Pana na tydzień, będzie miał czas poczytać zanim zada kolejne genialne pytanie.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cale forum odnosnie A64 i teraz pare slow ode mnie. :wink:

 

Otoz wiekszosc pisze ze nie ma sensu kupowac Winchestera produkowanego w 2005r. I tak nie dawno przesiadlem sie z PIV 1.6A@2.4 wlasnie na A64 3000+ na Abit AV8. Oblecialem wszystkie hurtownie i niestety niegdzie nie mozna juz dostac procow z 2004r. I kupilem w koncu cos takiego:

 

ADA3000DIK4BI

CBBID0508FPMW

1221349B50220

 

Proc byl w wersji OEM (ale teraz daja 3 lata gwarancji na OEMy)... Po drugie jak widac z 2005r. Po trzecie jesli wierzyc niektorym tutaj, co pisza ze ostatnie 3 cyferki to miejsce w waflu tez to wyglada cienko - dopiero 220:/

Sceptycznie bylem nastawiony do tego wszystkiego ale po kolei zaczalem krecic. Po kilku godzinach testow doszedlem do wniosku ze moj AV8 spokojnie wytrzymuje HTT 300MHz a i pamieci sa niczego sobie (mam 4 kostki po 256MB Kingstona (Nanya i Samsung)). Jak juz wiedzialem te dwie sprawy pozostal proc. I co sie okazalo?

Dalem HT na 250MHz, AGP/PCI Fixed (czyli 66MHz), mnoznik HT na 4x i oto mamy na procu 2250MHz :D (jakby brac pod uwage rating AMD to bedzie jakies 3450+). I to bez podnoszenia napiecia, zreszta ten Abit i tak daje zamiast 1.4 default - 1.425... Na takim configu giercowalem ze 2h w Riddicka, zapuscilem tez na 1h Prime95 i inne takie - zero zwisow. Procka chlodzi Freezone 100Cu ustawiony na Low (1600 obr/min). Temp w idle 35C, w load nie przekroczyla 47C...

Dzisiaj zaczalem krecic dalej i obecnie doszedlem bez problemu do HT 279MHz co daje przy mnozniku 9 - 2511MHz czyli jakies 3700+:lol: I teraz UWAGA - bez podnoszenia napiecia!!! :lol:

Znowu poszedl w ruch na wszelki wypadek Riddick, pozniej troche w CSa, pare razy 3D Mark i Prime95. Temp w idle wzrosla do 35-40C a w load stoi srednio na 45-50C przy czym tylko raz bylo 51C.

Jutro bede krecil dalej ale tak na prawde i tak nie potrzebna mi taka szybkosc bo mam jeszcze 5900FX i przy tej szybkosci proc sie troche nudzi przy tej karcie.

 

Takze reasumujac - albo trafilem na cudo z tego roku (przypomnienie - proc w wersji OEM!) albo jak juz ktos pisal proce 0580 i wyzsze waracaj do swojej formy z roku 2004. :wink:

 

Jak ktos ma jakies pytania co i jak to pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...