Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

siemka!

 

Pytanko denerwujące: czy ktoś zakładaj jakiś passive na ta płytę?? bo mnie to małe gówienko denerwuje swoim buczącym dzwiękiem? Co zakładaliście?? Zwykłe miedziane radiatowki stykną???

 

Dzięki!  :)

1726286[/snapback]

Ja musialem isc w druga strone aby uzyskac jako taka stabilnosc :mur: Ale jak chcesz passiv to wybierz cos bardzo wydajnego znaczy sie duuuzego :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma problem z dźwiękiem na tej płycie ? u mnie jak słucham czegoś to raz jest głośniej raz ciszej i jest to dosyć denerwujące. jakich sterów używacie ?

1726561[/snapback]

ja nie zniosłem "dzwięku" z tej płyty i od razu LIVE! wsadziłem. Bym się zastanawiał czy to można dzwiękiem nazwać ...

 

chemiczny_ali dużego? ta karta graficzmna troche wadzi :) ale może jak by porozginał listki na tym radiatorku? :) a Ty co masz wsadzone???

 

Inni tez na pasywie maja problemy ze stabilnościa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem tylko ten goowniany radiator to mialem niezle szopki, a teraz mam zamontowany maly wiatraczek (chyba od kieszeni hdd) i problemy z niestabilnoscia zniknely :wink: pozdrawiam

Co do Twojego pytania o wielkosc to mozesz pozaginac listki,ale imho pasywne chlodziwo to za malo dla tej plyty :-| pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem tylko ten goowniany radiator to mialem niezle szopki, a teraz mam zamontowany maly wiatraczek (chyba od kieszeni hdd) i problemy z niestabilnoscia zniknely :wink: pozdrawiam

Co do Twojego pytania o wielkosc to mozesz pozaginac listki,ale imho pasywne chlodziwo to za malo dla tej plyty :-| pozdrawiam

1727467[/snapback]

aha :/

a znasz/znaczie moze jakies ciche (!) i w miare tanie wiatraczki co moglbym tam wsadzic?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec jakie jest ciche i tanie :? a nie masz jakiegos starego malego wiatraczka?? Ja stosuje wiatraczek od kieszeni,ale moze to byc dowolny wiatraczek ktory wejdzie na chipset...co do glosnosci to jezeli wiatrak sam z siebie nie halasuje to jest ok a jak kreci sie za szybko to przeciez mozna go spowolnic :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :/

a znasz/znaczie moze jakies ciche (!) i w miare tanie wiatraczki co moglbym tam wsadzic?

1727538[/snapback]

A nie wystarczy ci niebieski radiator zalmana? Co najwyżej trzeba będzie nieco wygiąć listki, aby karta graficzna nie wadziła i tyle. Radiator zalmana jest nawet wydajniejszy niż niektóre sposoby chłodzenia aktywnego.

 

Ja nadal jadę na standardowym radiatorku od gigabyte bez nawiewu i bez problemu komp działa na ponad HTT320 MHz (a jak się w windzie odpali clockgen, to można więcej uzyskać). Jakoś niegdy nie miałem problemów przy takim HTT, a nawet nie dałem normalnej pasty pod radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zajechalem do domu i tak mnie naszlo zeby zrobic cos znowu z ta mobo.

Wiec sciagnalem biosa F8 zaladowalem go i co?

No i system sie posypal hehe. Pol dnia roboty bo nowy biosik nie chcial mnie wpuscic na dysk "blad zapisu danych na dysku" Heh pomyslalem. Wygrzebalem gdzies stary dysk podlaczylem zainstalowalem sobie windowsika no i zabralem sie do krecenia.

 

magistralka na 250

- zonk, zwiecha w biosie :/

magistralka na 240

- windows sie sypie :/

magistralka na 230

- windows chodzi ale przy pierwszym lepszym tescie w prime reboot

magistralka na 220

- wszystko chodzi glancus

 

Czyli reasumujac nowy biosik niewiele zmienia :/

 

Do bani z ta mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magistralka na 250

- zonk, zwiecha w biosie :/

magistralka na 240

- windows sie sypie :/

magistralka na 230

- windows chodzi ale przy pierwszym lepszym tescie w prime reboot

magistralka na 220

- wszystko chodzi glancus

A jaki mnożnik HT? Ja do jakiegokolwiek kręcenia muszę zapodać x2, bo inaczej nie ma szans na jakiekolwiek kręcenie. Chip nForce4 chłodzony pasywnie przez standardowy radiator gigabyte. U mnie to wygląda następująco:

 

HTT 320 MHz - Bios F7 - OK, stabilny

HTT 320 MHz - bios F8 - OK, stabilny

HTT 325 MHz - bios F7 - raz na 15-20 razy zwis na ekranie POST

HTT 325 MHz - bios F8 - OK, stabilny

HTT 330 MHz - bios F7 - zwiecha na ekranie POST

HTT 330 MHz - bios F8 - POST przechodzi, zwiecha podczas ładowania windows

 

W windows mogę ustawić więcej niż 330 MHz, więc jak widać biosik trzeba jeszcze dopracować. Na HTx1 nie testowałem. Napięciami też się ne bawiłem, bo na codzień używam tylko HTT 300 MHz (9x300)

Czyli reasumujac nowy biosik niewiele zmienia :/

U mnie tylko minimalnie. Bardziej cieszę się z nowych dzielników dla pamięci i wiekszej ilości timingów do ustawienia. Żeby jeszcze można było ustawić ponad 3V na pamięci, to byłoby już bardzo fajnie.

No i przydałoby sie poprawić 2 błedy w biosie - złe pokazywanie prędkości procesora po podkręceniu (np. 9x266Mhz to według płyty procesor 90 MHz :D i złe pokazywanie częstotliwości taktowania dla pamieci w biosie, np. 9x266 przy dzielniku 133MHz to wg płyty >175 MHz, a faktycznie jest to 171MHz)

Do bani z ta mobo :)

U mnie się bardzo ładnie sprawuje, chociaż początki miałem niezbyt miłe, ale po okiełznaniu płytki, mogę z niej wyciągnąć całkiem sporo.

 

Do dzisiaj mam tylko jeden problem z tą płytką - po włożeniu 4 modułów dwustronnych 512MB Geila, płyta ustawia je automatycznie jako 166MHz. Po recznym ustawieniu ich jako 200Mhz mam masę błędów w goldmemory. Na dzielnikach 166 i 150 Mhz max. mogę ustawić pamięci na ~185 MHz, bo dalej pojawiają sie błędy. Na dzielniku 133 MHz mogę już ustawić 193 MHz na pamięci i wtedy mam stabilne 9x300 pamięci @193MHz. trochę to dziwne, bo te same moduły z tym samym procesorem chodziły na MSI i DFI bez problemów na 200MHz, a u mnie nie chcą. Za to podam ciekawostkę - 2x512MB dwustronne Geil+2x256MB jednostronne Hynix ładnie ze sobą chodziły na 220MHz w dualu!

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mach82

 

Zapodaj dane procesora. Moze moj jest lipny :/

Testowalem z ht przewaznie x2. Najbardziej mnie zaniepokoil freez w biosie.

 

A z pamiatkami to masz lipe :/ Ale przyzwyczailem sie bo tez mialem pewne klopoty w tym zakresie.

 

No i jeszcze jedno, testowales te geile 2x512 w dualu ? Co wycisnales na tej mobo z nich? Najlepiej walnij screena z biosa z ustawieniami :]

 

A tak poza tym to gratulacje za

"HTT 325 MHz - bios F8 - OK, stabilny"

 

Niestety u mnie to tylko marzenie :/

Jeszcze nie probowalem podnosic napiecia na ht, moze cos w przyszlym tygodniu pomacham jak wroce do domu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał taki problem, że mam kartę WiFi gigabyte. włożyłem Creative SB Live i sieciówka już nie działa :/ nie wiem co jest grane. przedtem korzystałem z dźwięku na płycie ale że on jest do kitu zamontowałem SB i taki wałek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał taki problem, że mam kartę WiFi gigabyte. włożyłem Creative SB Live i sieciówka już nie działa :/ nie wiem co jest grane. przedtem korzystałem z dźwięku na płycie ale że on jest do kitu zamontowałem SB i taki wałek ...

1730326[/snapback]

 

A czy przypadkiem nie masz innej plyty glownej niz my ? :]

Zobacz czy nie masz konfilktu sprzetowego... jezeli to nie to, to moze przerwania sprobuj ustawic recznie.

A tak poza tym karta wifi na pci ? czy moze na usb ?

i jeszcze jedno co rozumiesz pod pojeciem nie dziala? nie ma zasiegu czy w ogole urzadzenie nie dziala poprawienie?

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta prawie ta sama :P nie działa czyli całkiem siadła. karte mam na pci

 

 

 

EDIT: już wszystko działa

Edytowane przez molimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mach82

 

Zapodaj dane procesora. Moze moj jest lipny :/

A64 3000+ 0517DPAW, czyli 17 tydzień (jeden z najlepszych tygodni razem z 21) - procesor selekcjonowany. Robi 2.7 GHz przy 1.4V

Testowalem z ht przewaznie x2. Najbardziej mnie zaniepokoil freez w biosie.

U mnie da sie podkręcać tylko na HTx2, bo w pozostałych przypadkach mam zwiechę w biosie przy ~220MHz, a mimo tego nawet na mnożniku HTx3 w windows mogę wysoko polecieć - niestety te biosy gigabyte są jeszcze niedoprcowane (a może i sprzęt ma jakieś ukryte wady)

A z pamiatkami to masz lipe :/ Ale przyzwyczailem sie bo tez mialem pewne klopoty w tym zakresie.

Z poprzednimi hyniksami robiłem 270 MHz 1T 1:1. Na innej płytce dowoltowane do 3V robiły stabilnie 275MHz 1T. 4 moduły dwustronne 512MB sprawują się niestety słabo. Ciesze się że udało mi się uzyskać stabilne 193 MHz dla pamięci (po tygodniu męczarni), bo początkowo to nawet 180 Mhz nie mogłem osiągnąć (manipulacja read preamble i async latency dały mi to co chciałem). Obecnie timingi na 193 MHz przedstawiaja sie następująco:

Memclock 133 MHz

Cas Latency 2.5

Tras 7

TRP 3

TRRD 4

TRC 13

TRFC 15

TRWT 3

Read Preamble 5.5ns

Async Latency 8ns

1T/2T Dram Timing 2T

Napięcie 2.6V

(Cas latency, TRRD i TRAS jeszcze nie są ustawione optymalnie i może coś jeszcze uda sie zmniejszyć)

No i jeszcze jedno, testowales te geile 2x512 w dualu ? Co wycisnales na tej mobo z nich? Najlepiej walnij screena z biosa z ustawieniami :]

Każdą parkę testowałem z osobna na jednej uzyskałem 220 MHz 2.5-6-3-3 a na drugiej 228 2.5-6-3-3 1T. Max pierwszej pary to 245MHz 2T (3-8-4-4). Druga para osiągała przy 2T 245 Mhz 2.5-8-4-4 (nie chicała startować na CL 3). Przy czym wyniki te były osiągnięte na biosie F7, na F8 byłoby lepiej, ze względu na większą ilość timingów (wszystko na 2.8V). Co do screenów z biosa przy dwóch kościach - wybacz ale jestem zbyt leniwy aby po raz kolejny żonglować modułami, no i aparacik trzeba by było pożyczać.

A tak poza tym to gratulacje za

"HTT 325 MHz - bios F8 - OK, stabilny"

Niestety u mnie to tylko marzenie :/

W windows można podciągnąć jeszcze więcej za pomocą clockgena, przy czym takie HTT nie jest mi doniczego potrzebne, a zapodałem jako ciekawostkę. No cóż, albo się trafi na dobry model i nie ma się problemu z HTT300MHz, albo 275MHz będzie max jakie da się uzyskać. Różnie z tym u giigabyte bywa.

Jeszcze nie probowalem podnosic napiecia na ht, moze cos w przyszlym tygodniu pomacham jak wroce do domu :]

1729926[/snapback]

Ja też się napięciami nie bawiłem i na razie w ogóle nie odczuwam takiej potrzeby. Kilka dodatkowych MHz to dla mnie żaden arument, tym bardziej, że mam spory zapas jeżeli chodzi o maksymalne taktowanie HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem tą płytę byłem załamany , poprzednio uzywałem tez gigabyte tyle ze na Nforce 3 z portem AGP . Moja stara płyta pozwalała na podkręcanie bez problemu ( całkowicie asynchroniczne taktowanie pamięci) a na K8NF-9 4x kiszka. Jak ją kupiłem miałem na niej bios F6 , zainstalowałem @bios i mówię sobie uaktualnie biosa do F8 i tu niespodzianka @bios zaktualizował mi bios na F1 !!! tyle ze z płyty z nforce 4 ultra !!!! .

Zrobiło mi się gorąco , ale płyta wstała pojawił się ekran z informacją o przywrócenie oryginalnych ustawien i wszystko ożyło. Dopiero ręczna instalacja prawidłowego biosu F8 z dysku spowodowała wgranie F8 i wszystko było ok. Nie polecam uzywania @bios do automatycznej aktualizacji bo to oprogramowanie zle rozpoznało wersje płyty co mogło się skończyć nieciekawie. Przed aktualizacją trzeba tez ustawic bios w tryb flashowania i ustawic go na ustawienia domyślne , ale to wszyscy wiedzą.

Po tych przebojach zabrałem się za testowanie płyty a właściwie porównanie jej z poprzednią którą miałem. Moja konfiguracja to:

-A64 3000+ 939 vanice wersja BOX z wiatrakiem AMD

-K8NF-9 4x

-2 x 512 mb DDR 400 “A2” działają bez problemu w dualu

-GF 6600 GT ginward 550mhz/ 1.05Ghz chłodzony pentagramem AL+Miedz

-Hdd 100GB seagate

-nagrywarka DVD

-Audigy ZS

-Tagan 420 W

to wszystko w aluminiowej przestronnej przewiewnej i sztywnej budzie (sam Tagan warzy chyba ze 3 kg)

Po 2 dniach zabawy z tą płytą muszę przyznać ze jest bardzo dobra , a jak to uzyskałem ?

Mój sposób :

CTRL+F1 oczywiście dalej HT x1 zegar na AUTO , CAS LATENCY na 2

CPU/DDR 2/1.66

CPU FREQENCY 244

I kolejno 8T/3T/2T/2T/12T/14T/4T

READ PREAMBLE 5ns

ASYNC LATENCY 6ns

Wszystkie SPRAYED SPECTRUM na disabled

Napięcia na wszystkim na AUTO

RUBUS GRAPHICS BOSTER na TURBO

PCI AUTO CLK na disabled

Dodatkowo w opcji bios Adwancet chipset Features w opcji DRAM configurations TIMING na [ 1T] ( TA OPCJA MA ZNACZĄCY WPŁYW NA ZAPIS/ODCZYT DO PAMIĘCI) reszty która się tam pojawia po naduszeniu CTRL+F1 nie ruszać !

 

Podkręcanie softem z poziomu Windows jak dla mnie nie ma sensu bo wtedy wszystko jedzie do góry a nie chcał bym żeby np. mój Audigy ZS dostał czkawki.

 

Jak widać uzyskałem bez problemu 2.2 Ghz bawiłem się tak dalej ustawiając tylko CPU FREQENCY az do prawie 2,5 Ghz i system działeł stabilnie i wydajnie w grach np. demo COD2 3godziny 38stC na procku 69stC na ChipieNF4 dalej mi się nie chciało. Myślę ze można by więcej , tylko po co? Pozostałem na 2,2 Ghz ( pobór energii 61W) to mi wystarcza a jak będzie trzeba wiem ze jest zapas mocy . N chipe mam pasywny oryginalny radiator posmarowany ARTIC SILWER CERAMIQUE zresztą proc i grafe tez tym posmarowałem (montarz zelmana nic nie zmienił powstały tylko problemy z brakiem miejsca na grafike). Dla swojego komfortu , bo grzebiąc w kompie przy włączonym zasilaniu oparzyłem się o radiator i omało bym nie walną ręką w grafikę smilie , skierowałem tam 8centymatrowy wolno obrotowy wentylatorek . Co do pojawiających się odczytów CPU 2 np. w programie SiSoft Sandra

Który pokazuje „CPU 2” 69-70stC może to być właśnie temperatura chipa nForce 4

Dowiadywałem się i nie ma stresu to standardowa temperatura tego układu a może być większa . Konkurencyjny ASUS na NF4 Ultra ma tam wentylatorek który jest ze tak powiem straszliwie głośny a temperatura i tak jest ogromna na samym układzie a wentyl chłodzi sam siebie i słychać go w całym domu ( kolega ma tą płytę to jego opinia)

Ciekawi mnie to ze nie musiałem podnosić domyślnych napięć na procek HT i pamięci

A płyta daje sobie świetnie radę. A teraz wyniki nie uzywam i nie bawię się w 3D”smarki”

Liczy się dla mnie komfort w grach i brak stresu ze jakis podzespół wyzionie ducha .

Przetestowałem tą płytę w stosunku do poprzedniej którą miałem w PcMark04

I oto wyniki

CPU dla 2,2 GHZ---------------------------4275

MEMORY ----------------------------------5422

GRAPHIC 1280x1024 32bit -------------4748

Nie wiem czy to dużo czy mało ale system jast we wszystkim wydajny , chłodny i cichy. A to się chyba najbardziej liczy . Gry działają bez zacinek i zawisów .

Myślę ze to dobra płyta a to ze trzeba na niej ustawic HTx1 nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia . Zapis i odczyt do pamięci i tak jest wydajny .Jest szybsza i przede wszystkim stabilniejsza od mojej poprzedniej płyty na NF3. Myślę ze to dobra płyta za tą kasę.

Edytowane przez ROBfish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do gigabyte-a mejla z prośbą o dodanie możliwości zapodania na pamięć > 2.8V :-P Tymczasem wyszedł nowy biosik (f9 - http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Sup..._GA-K8NF-9.htm), niedługo zabieram się za testy :D

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak czytam ostatnie kilka postow i dochodze do wniosku ze musze miec jednego z lepszych gigabyte'ow :). do tej pory po uzytkowaniu plytki na biosach F1-F7 max. HTT jakie udalo mi sie osiagnac to 327 (wszystko stabilne, testowane na programie S&M 1.6.0). Plytka na 328 nie przechodzila posta... Ostatnio wsiadlem na BIOS F8 i musze stwierdzic ze to najlepszy bios z jakim mialem do czynienia!! Plyta dziala stabilnie na HTT=338!! I bycmoze byloby lepiej, ale wydajnosc mojego procka konczy sie na 2,7GHz przy 1,55v i nie mam potrzeby testowania na wiecej. Malo tego, RAM leci na 270MHz (GOODRAM BGA) przy timingach 3-3-2-5 2T. Zaznaczam ze moja MOBO ma rev. A2 (z tego co wiem w sprzedazy sa obecnie A3).

Ciekawi mnie tylko czy na F9 bedzie podobnie... ale az boje sie zmieniac bios jesli teraz mam taki wypasik :) hehehe... jeszcze cos sie sknoci :) <LOL>

 

P.S. Dane i parametry w zalaczniku

post-1066-1131159081_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eii nie jestem dobrze rozeznany w oc czy moglby ktos napisac co mialbym pozmieniac w biosie zeby podkrecic troche cpu mam Amd 64 3000 + Winchester i GA K8NF-9 Bios F9 reszta na screene jest chyba ...

post-124174-1131187548_thumb.jpg

Edytowane przez sethio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eii nie jestem dobrze rozeznany w oc czy moglby ktos napisac co mialbym pozmieniac w biosie zeby podkrecic troche cpu mam Amd 64 3000 + Winchester i GA K8NF-9 Bios F9  reszta na screene jest chyba ...

1738236[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1249410 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak czytam ostatnie kilka postow i dochodze do wniosku ze musze miec jednego z lepszych gigabyte'ow :). do tej pory po uzytkowaniu plytki na biosach F1-F7 max. HTT jakie udalo mi sie osiagnac to 327 (wszystko stabilne, testowane na programie S&M 1.6.0). Plytka na 328 nie przechodzila posta... Ostatnio wsiadlem na BIOS F8 i musze stwierdzic ze to najlepszy bios z jakim mialem do czynienia!! Plyta dziala stabilnie na HTT=338!! I bycmoze byloby lepiej, ale wydajnosc mojego procka konczy sie na 2,7GHz przy 1,55v i nie mam potrzeby testowania na wiecej. Malo tego, RAM leci na 270MHz (GOODRAM BGA) przy timingach 3-3-2-5 2T. Zaznaczam ze moja MOBO ma rev. A2 (z tego co wiem w sprzedazy sa obecnie A3).

Ciekawi mnie tylko czy na F9 bedzie podobnie... ale az boje sie zmieniac bios jesli teraz mam taki wypasik :) hehehe... jeszcze cos sie sknoci :) <LOL>

1738534[/snapback]

___________________________________________________________________

No całkiem całkiem wynik jak widac ta płyta umożliwia podkręcanie i to znaczne . O czym tez się przekonałem

Mam pytanie do ciebie jaka według ciebie jest bezpieczna granica podkręcania A64 3000+ dla rdzenia Vanice i Winchester . Chodzi mi o częstotliwość taką na co dzień nie powodującą błędów przy codziennej pracy , a nie do sportowych testów w „markach” Ja doszedłem do 2,5 Ghz bez zmiany napięć o czym pisałem wyżej . Zostawiłem jednak 2,2 Ghz za to wysrubowałem np. „czasy oczekiwań pamięci” bo podkręcając powyżej tej wartości nie widziałem wzrostu szybkości ( poza „markiem”) , na przykład w grach , wiem ze mój gf 6600 nie jest rewelacyjną kartą

i to on może ograniczać przyrost wydajności w grze .

Tak więc proszę o wartość orientacyjną bo wiem ze ten wynik zalezy od wielu czynników.

Czy według ciebie może to być 2,2 , 2,4 , a może nawet 2,7 GHZ ?

Edytowane przez ROBfish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

___________________________________________________________________

No całkiem całkiem wynik jak widac ta płyta umożliwia podkręcanie i to znaczne . O czym tez się przekonałem

Mam  pytanie do ciebie jaka według ciebie jest bezpieczna granica podkręcania A64 3000+ dla rdzenia Vanice i Winchester . Chodzi mi o częstotliwość taką na co dzień nie powodującą błędów przy codziennej pracy , a nie do sportowych testów w „markach” Ja doszedłem do 2,5 Ghz bez zmiany napięć o czym pisałem wyżej . Zostawiłem jednak 2,2 Ghz za to wysrubowałem np. „czasy oczekiwań pamięci” bo podkręcając powyżej tej wartości  nie widziałem wzrostu szybkości ( poza „markiem”) , na przykład w grach , wiem ze mój gf 6600 nie jest rewelacyjną kartą

i to on może ograniczać przyrost wydajności w grze .

Tak więc proszę o wartość orientacyjną bo wiem ze ten wynik zalezy od wielu czynników.

Czy według ciebie może to być 2,2  ,  2,4  , a może nawet 2,7 GHZ ?

1738534[/snapback]

Witam!

Na moim GIGABYCIE w sumie przetestowalem 3 procesorki... 2 Winchestery i tego Venice'a ktorego mam teraz. W sumie kazdego wykrecilem na tyle ile sie dalo (ale tak zeby byl stabilny i bez jakichs artefaktow). Winchestery (oba z 8 tygodnia) smigaly mi na 2.4 GHz przy 1.65V, a Venice (16 tydzien) leci na 2.7GHz przy 1.55V. Wczesniej procek smigal na 2.63 GHz ale to dlatego ze na kazdym biosie od F1 do F7 maxymalne HTT wynosilo 327. Nie wiem dlaczego, ale juz nawet na 328 komp nie przechodzil wykrywania napedow. Na biosie F8 jade od kilku dni, ale zadowolony jestem jak z zadnego innego :) --> uzywam mnoznia x8

Co do bezpiecznego o/c... Osobicie uwazam ze nie ma co sobie zbytnio zalowac tych MHz. Jezeli Twoj procek wstaje na 2.7GHz przy jakims w miare przyzwoitym napieciu (czyli np. 1.55V lub nizej) to potestuj czy jest stabilny i jak bedzie oki to zostaw. Nie ma co schodzic na 2.2 czy 2.4 GHz. Fakt ze temperatura obniza zywotnosc podzespolow elektronicznych, ale czy procek podziala ci 15 lat czy 10.. co to za roznica? :) Pamietaj tylko zeby nie katowac go zbyt wysokimi napieciami, bo oczywiscie temperaturki w stylu 60-70 stopni do bezpiecznych nie naleza (wtedy moze poprostu pojsc z dymem). No i oczywiscie warto zainwestowac w dobre chlodzenie, ale w granicach rozsadku. U mnie ta role spelnia Pentagram QVC 120Cu, a na karcie graficznej Xc-80Cu (wszysko Ciche i wydajne).

Ja tam ze swojego GIGABYTE'a jestem naprawde zadowolony (tymbardziej ze to nie rozslawione DFI :)

 

Pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO! nie jest źle. Nowy bios dal mi 2.7ghz f8 konczyl na 2.4 jest pieknie;]

1738579[/snapback]

Mozesz to rozwinac? Bios F9 pozwolil Ci na wieksza magistrala tzn ~300? A co z napieciami dla pamieci, mozna >2,8?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to rozwinac? Bios F9 pozwolil Ci na wieksza magistrala tzn ~300? A co z napieciami dla pamieci, mozna >2,8?

Pozdrawiam

Nie można :mur: 3 dni temu napisałem do gb mejla z prośbą o dodanie ww. opcji, na razie czekam :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pamieci 2,78v w everest! Nie rozumiem! U mnie jest opcja co podnosi napiecie na dimach o 0,2v

magistrala 300 1,5v na procku

 

nie krecilem dalej wystartowalem na 300 zadzialalo i zostawilem

 

super pi przechodzi nawet na 1.4 v

 

Pozdrowienia czytam was od poczatku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem rozne fazy, raz na wysokim (jak na mojego proca) fsb, super Pi przechodzilo, a wywalalo sie w grach, a teraz z kolei na odwrot, gry, smarki działają, super Pi sie wywala ;] Znalazlem optimum dla tego i tego w postaci 2,4ghz przy 1,475V. Pewnie ktos juz pytał, ale ponowie, jak to jest z tym ekranem POST? Przy obecnych ustawieniach, raz na jakies 10-20 odpalen, stoi w miejscu, resecik i rusza oO wtf ? Jeszcez nizej zjechac z HT ? Mam 2x...jakbym mial wrzucic 1x to by byla chyba klapa wydajnosciowa [; help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tym POST'em to imo i tak coś nie bardzo...komp stabilny, marki, smarki, superpi, prime, kilka godzin grania, wylaczam kompa, wlaczam i stoi na POSCie oO

 

jeszcze jedno, co do tego nieszcześnie grzejącego sie czipsetu, chociaz wcale nie wydaje mi sie, zeby on byl odpowiedzialny za postój POST'a, to i tak warto by bylo jakos zchłodzić, probowal ktoś zalozyć na radiator wiatrak?

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tym POST'em to imo i tak coś nie bardzo...komp stabilny, marki, smarki, superpi, prime, kilka godzin grania, wylaczam kompa, wlaczam i stoi na POSCie oO

 

jeszcze jedno, co do tego nieszcześnie grzejącego sie czipsetu, chociaz wcale nie wydaje mi sie, zeby on byl odpowiedzialny za postój POST'a, to i tak warto by bylo jakos zchłodzić, probowal ktoś zalozyć na radiator wiatrak?

Przeczytaj tę i poprzednią stronę :D U mnie było podobnie - post nie przechodził przy fsb >216, a z wiatrakiem na nb w tej chwili mam fsb 256 :-P Musisz sprawdzić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...