Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem ;] ale coś mi sie wierzyć nie chce... u mnie spokojnie przechodzi >216, obecnie 266, ale związane było to z HT, które dopiero na poziomie x2 pozwala na wyzsze fsb. jaki związek ma chłodzienie chipsetu ? przecie gdyby bylo za gorąco, to winda by sie wysypała na tych smarkach grach i tym podobnym ... nie rozumiem ;]

a co do tego wiatraka, to co polecacie? na początku myslalem, zeby go wsadzić na radiator...ale otwierajac dzisiaj bude przypomnialem sobie jak go grafika zasłania [; a jakby tak zalmana wsadzić ? tylko slyszalem, ze strasznie duzo harówy z nim, bo za wysoki ;/ co począć ;] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone chłodzenie od karty graficznej

zwykły płaski radiator z wentylatorem mieszczący sie idealnie pod grafe i do tego w miare cichy

httx3 przy 267MHz co daje dokładnie 800 czyli standard

aktywne chłodenie ponogło przedtem też przy 216 i httx2 zwis miałem

teraz temperatura na nb w granicach 35-40 stopni

Edytowane przez zales111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dziwna ta plyta u mnie na standardowym radiatorku leci 300 ! ht 2 dalej nie sprawdzalem. na Biosie F8 sciana dla mnie to 270! mimo wentylatora! pozbylem sie go bo byl za glosny zmienilem bios na f9 i jest 300! Jest goracy nawet bardzo ! ale na standardowym 200 wydawalo mi sie tak samo !

 

Mozna by powiedziec heh ze ta plyta jest kompletnie nieobliczalna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z k8nf-9 kupiłem audigy 2 i jade na biosie F1 wszystko jest ok tylko zapomniałem ze mam podkręconego procka a jak sie domyślam pci tez w takim razie idzie w góre bo mi audigy szaleje napiszcie czy jest opcja w F1 żeby wyłączyć "clk pci" bo np wczoraj wgrałem F8 i F9 i jest taka opcja a w F1 nie widze?? następny problem to taki ze jak wgrywam biosa "oprócz F1" F2/F8/F9 to nie mam netu poprostu nie wykrywa siecówki zintegrowanej :angry: pomóżcie"ma ktoś ten problem" bo przez audigy nie moge kręcić a idzie mi nawet wysoko FSB 260 na F1 więc warto Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone chłodzenie od karty graficznej

zwykły płaski radiator z wentylatorem mieszczący sie idealnie pod grafe i do tego w miare cichy

httx3 przy 267MHz co daje dokładnie 800 czyli standard

aktywne chłodenie ponogło przedtem też przy 216 i httx2 zwis miałem

teraz temperatura na nb w granicach 35-40 stopni

Tyle, że Ty masz X600pro, a ja geforce'a 6600 który pewnie jest nieco dłuższy...Zadałem konkretne pytanko, ale odpowiedz ni dostałem ;] mianowicie - CO wsadzić na ten chipset? Inny radiator/Wentylator? Jaki i dlaczego ;] pozdrawiam

edit: no ale co fakt to fakt, mnoznik HT od temperatury moze byc uzalezniony, u mnie niestety tylko x2

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym -> http://4max.pl/default.asp?produkt=40 tak ? zaraz pomierze jak to wyjdzie 37x37, ale powstaje jeszcze pytanie, co da zmiana radiatora na radiator ? wiadomo, zalman firma, no ale jak to ma sie z nagłym lepszym oc? pytanie szczegolnie do chemicznego_ala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: no ale co fakt to fakt, mnoznik HT od temperatury moze byc uzalezniony, u mnie niestety tylko x2

U mnie chodzi 9x244 z HTx4 na standardowym radiatorze. Chyba nie wiadomo od czego zalezy temp chipsetu :) Odkad mach82 pisal ze mu plyta lata na >300 na std radiatorku to ja sobie dalem spokoj z jego chlodzeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zastanawiają mnie wypowiedzi typu "zmienilem chlodzenie chipsetu - zyskalem ogromne oc" ;] ale w sumie, taki zalmanik 16zł, napewno bedzie lepszy standardowego, chociazby te kilka stopni, a jak sie nic nie zmieni to trudno, wiec chyba kupie [; jeszcze poczekam co powie chemiczny ;]

edit: CruX na NB masz radiator tak ? Czy wiatraka, bo te pierwsze wersje chyba mialy fan'a...

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoże :(

 

Po naduszeniu CTRL+F1 jak wejdziesz tam gdzie dopalasz procek jest opcja AUTO PCI CLK ustaw na DISABLED , tym samym szyna PCI powinna stać w miejscu i nie będzie się podkręcać wraz z prockiem tez mam Adigy 2 zs i po ustawieni tej opcji w ten sposób nie mam z nim problemów. To samo tyczy się innych urządzeń PCI kart sieciowych itp. W tym zintegrowanych z płytą główną a wykorzystujących magistralę PCI (nie PCIe)

Często przy ostrym podkręcaniu nie startują dyski twarde czy pojawiają się błędy przy kopiowaniu z CDrom kontrolery tych urządzeń tez wykorzystują magistrale PCI ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece na standardowym radiatorku i mam sporo ponad 300 HTT. Prawde mowiac mam wrazenie ze tak samo byl goracy na 200HTT jak na 338... mysle ze jednak sekret wysokiego oc nie lezy w radiatorze chipsetu. Proponuje predzej jakas dobra dmuchawe na ramy nakierowac bo to raczej one najczesciej sa bariera w OC.

zigiEx: mowisz ze miales bios F1... ja mialem kiedys taki problem: gdy kupielm plyte mialem bios f2. wszystko smigalo jak trzeba az do czasu gdy wgralem bios F1 (mowa o polaczeniu sieciowym). Moj koles, ktory jest adminem mojej sieci powiedzial ze zminil mi sie MAKADRES karty sieciowej. Bios F1 cos tam namieszal, jak wrocilem do innych biosow bylo juz po staremu czyli oki. Takze jesli ty masz F1 to pewnie tez zmienia ci sie na inny po wgraniu biosu od F2 w gore (zaznaczam ze tak sie dzieje tylko po przejsciu na bios F1, na innych jest wszystko okej). Musisz wrzucic jakis bios i sprawdzic nowy adres sieciowki i podac do admina zeby tam cie przypisal. Tak mi sie zdaje.

 

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Nie wydaje i się ażeby wine za frez w czasie postu ponosiło brak odpowiedniego chłodzenia chipset - przecież przy odpalaniu kompa jest on zimny, a frez się zdaża - nieprawdaż?? Po drugie, sam mam procek juz od 6 miechów ustawiony na 261x9 tj 2.35 ghz i z reguły (po przestawieniu htt na 2x) post przechodzi normalnie(bios f9 aktualnie) aczkolwiek czasami zdaza sie zwicha w biosie przy poście :mur: I raczej nie jest to wina biosu, bo miałem juz wszystkie możliwe biosy i ustwienia, począwszy od f2(czegoż to ja tam nie zmieniałem..) Problemem, który teraz mnie nurtuje jest zupełnie co innego - nie działa mi kompletnie czujnik temp. procka - miał już ktoś podobny przypadek????(ps. zmiana biosu etc, nic nie pomaga..)

Edytowane przez peleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROBfish czyli tak jak pisałem w 1 poscie w F1 nie ma takiej możliwości wyłączenie "PCI clk auto/disabled""W F8/F9 jest i to od razu rzuciło mi sie w oczy a o tym CTRL+F1 musiałem wiedzieć bo niby jak bym doszedł do 260 bez grzebania w ramie:)

 

alibudda dobrze myślisz powinno zadziałać hmm tylko jak mam sprawdzic po wgraniu nowego biosa np F8 adres mac karty gdzie czym lol?? Dziekuje za zainteresowanie jak sobie poradze ta napisze....

 

jak sie uda z tą sieciówką to klasa(wgram F8 lub F9) PCI będzie wolne od przetaktowań a i kto wie moze mi pójdzie wyzej OC bo w sumie mam wszystko zamontowane co trza aby sobie pozwolić na jeszcze wyzsze kręcenie!!! Selavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc siedziałem az czegoś nie wymyśliłem nalejcie vodki panu alibudda po twoim poscie zabrałem sie za karte sieciową google górą dzięki nim znalazłem programik który zmienia macadres karty sieciowej :P nazywa sie "SMAC" mój problem polegał na tym że po wgraniu obojętnie jakiego biosu "doszedłem do tego dzisiaj" mój adres mac był poprawny haha szkoda ze wpisany od tyłu!!! przy uzyciu programiku skasowałem tamten błędny i wpisałem poprawny "spisałem go z biosu F1 który jest oryginalny" upc "chello" udostępniło mozliwośc samodzielnej rejestracji siecówki więc zarejestrowałem poprzez usb restart kompa no i jestem z działającą sieciówka ahh ten gigabite ^^ dzieki alibudda :wink: teraz zabieram sie za kręcenie no i audigy będzie hulać normalnie apropo mam linka do wszystkich płyt oryginalnych w formacie iso od X-FI/audigy2/zs/nx/value/live wszystkie jakie wyszły "megaupload" nie wstawiam linka bo moze to jest nielegal więc jak coś to piszcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiloos juz jestem :D masz problem z tym chlodzeniem...mialem podobna sytuacje o ktorej pisalem wczesniej. Jedyne co moge doradzic to to ze zalmany odpadaja :cry: Wiem jaka masz sutyacje bo moja grafa jest chyba jeszcze dluzsza i w zaden sposob zalman nie wejdzie no chyba ze sie go spiluje i to sporo (ale mija sie to z celem bo zmniejszy sie powirzchnie odprowadzajaca cieplo :? )

Nie masz zadnego malego wiatraczka?? Moze cos od kieszeni hdd lub cos co wejdzie na ten radiator bez kolizji z grafa :-| Mozesz rowniez kupic cos takiego http://www.4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=1535 ale nie wiem czy nie bedzie za wysokie.

Jak wroce z uczelni to moze zapodam jakas fote jak to wyglada u mnie :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigiEx, no ciesze sie ze choc troche dalo sie pomoc. Krec teraz ile wlezie, a jak kiedys kupie augidy to sie zglosze do Ciebie :)

A mam takie pytanie z innej beczki, czy ktos z Was mial kiedys wrazenie ze piszcza mu kondensatory przy max obciazeniu? Pytam z ciekawosci bo kiedys cos czytalem ze plyty z pasywnym chlodzeniem chipsetu moga miec taka przypadlosc (aczkolwiek nie musza)

 

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorów to niedawno zirytowany próbowałem ręcznie zatrzymać na chwilke każdy cooler aby sprawdzić który tak wyje "NB ^^" doszedłem że piszczy mi x800xl po zatrzymaniu zalmana ale na obciążeniu..Dobra wszystko super sieciówka działa zadnych problemów czuje ze na F8 proc fiknie wyzej niz na 260 a tu zonk po wyłączeniu "AUTO DETECT PCI CLK" i po podniesieniu napięcia do 1.450 Audigy 2 przy odpalaniu windy jest dzwięk jak włącze foobar2000/JetAudio cokolwiek pogra z 5 s i zaczyna piszczeć co jest czy ta opcja z PCI CLK DISABLE nic nie wnosi..dodam ze na 1.4 działa normalnie czyli podnoszą sie hz na pci :mur:

Edytowane przez zigiEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GeForce prawie nachodzi na standardowy radiator...nic tam sie juz nie zmiesci :(

Wiem ze nic sie nie zmiesci :D Po prostu nie precyzyjnie sie wyrazilem,wiatrak nie ma przykrywac calego radiatora :-|

U mnie wyglada to tak http://img445.imageshack.us/img445/7444/obraz0754hu.jpg

 

i bez grafy http://img445.imageshack.us/img445/5421/obraz0779ar.jpg

 

Jak widac miejsce na grafe jest i nic nie koliduje :) Wiem ze troche nieestetycznie wyglada ale zadane funkcje spelnia wysmienicie :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Ty masz X600pro, a ja geforce'a 6600 który pewnie jest nieco dłuższy...Zadałem konkretne pytanko, ale odpowiedz ni dostałem ;] mianowicie - CO wsadzić na ten chipset? Inny radiator/Wentylator? Jaki i dlaczego ;] pozdrawiam

edit: no ale co fakt to fakt, mnoznik HT od temperatury moze byc uzalezniony, u mnie niestety tylko x2

Źle nmie zrozumiałeś.Chodziło mi o cos takiego http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=41185

Powinno i pod twoją grafe wejść.

U mnie pomogło:) Tak to wygląda http://img338.imageshack.us/my.php?image=p1050809a1hi.jpg

Edytowane przez zales111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chemiku, teraz mam wizualny poglad na to wszystko, bo sobie wyobrazic nie moglem ;] no pomysl calkiem, jak z przykręceniem tego fan'a?

Zales111 - tez fajnie, ale wolalbym mieć combo w postaci radiatora i wiatraka ;]

Czyli w obu waszych przypadakach, przynioslo to rezlutaty w...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chemiku, teraz mam wizualny poglad na to wszystko, bo sobie wyobrazic nie moglem ;] no pomysl calkiem, jak z przykręceniem tego fan'a?

Zales111 - tez fajnie, ale wolalbym mieć combo w postaci radiatora i wiatraka ;]

Czyli w obu waszych przypadakach, przynioslo to rezlutaty w...?

Przykrecony zostal na zwykle blachowkrety, z trzymaniem nie ma problemu bo wkrety bardzo dobrze wchodza miedzy listki radiatora :D Jakbys poczytal pare ostatnich stron to bys sie dowiedzial ze w moim przypadku przynioslo to stabilnosc i wykrecenie na max procka,przy rozsadnym napieciu (9x280 1,5V) :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie tak jak Chemiczny wentylatorek na 2 wkrety i styka. U mnie grafa nie pozwala na inne rozwiazanie MSI 6600gt wlazi miedzy zeberka standardowego radiatora . Cale szczescie O.o

 

W moim przypadku czy goracy czy zchlodzony oc takie samo.

Nie znam maxa plyty ale pracuje juz dlugi czas na 2.7 ghz 300x9 1.45v Venice z 17 tygodnia.Na 1.4v tez przechodzi superPI ale mialem losowo zwiechy w grach. Jak kupie jakis inny wentylator na cpu (bo mam BOXowego)i pamieci to zobacze ile poleci max. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze taki procek idzie na 2,6 Ghz Vcc 1,55 V :D :D :D

a jeszcze cz ktos moze mi cos powiedziec o biosie F9 i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury jest najlepszy ja mam F3

:) :) :) :) :) :) :)

Edytowane przez mumia24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze taki procek idzie na 2,6 Ghz Vcc 1,55 V :D :D :D

a jeszcze cz ktos moze mi cos powiedziec o biosie F9 i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury jest najlepszy ja mam F3

:) :) :) :) :) :) :)

Lol, to zle czytales ;] Kazdy inaczej, nowe serie ostatnio coraz gorzej...z Biosem podobnie jak z prockiem, u każdego inaczej :lol: ,kilka jest zupełnie niedorobionych, poczytaj wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to widze ze mam farta w ciemno kupionego. Stabilnie mi chodzi na 2.7 ghz przy 1.425v

 

Dla mnie bios najlepszy to F9 na F8 nie moglem przekroczyc 270mhz na magistrali!

 

F9 narpawde smiga jestem zadowolony szkoda ze dopiero F9!!

 

Mam pytanie jesli chodzi o pamiatki ustawiacie 1T??? mi sie wiesza a tak wogole to co to robi z pamieciami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to widze ze mam farta w ciemno kupionego. Stabilnie mi chodzi na 2.7 ghz przy 1.425v

 

Dla mnie bios najlepszy to F9 na F8 nie moglem przekroczyc 270mhz na magistrali!

 

F9 narpawde smiga jestem zadowolony szkoda ze dopiero F9!!

 

Mam pytanie jesli chodzi o pamiatki ustawiacie 1T??? mi sie wiesza a tak wogole to co to robi z pamieciami??

A mi f9 w ogóle nie przypadł do gustu, za pierwszym razem nie moglem body odpalic z audigy2 :? Jak razie mam spokojne :D ustawienia na f8. A t1 robi dobre rzeczy, w moim przypadku np. +30% write w evereście :-P Szkoda tylko, że nadal nie można >+0.2 vdimm, na odpowiedź na mojego mejla od gb nadal czekam :-|

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...