Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi sie podkrecic z poziomu biosu na 250FSB - ram na 2/1.66 ale tylko i wyłącznie na HT x1...

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Wiem że truje ale jestem nowy w temacie kręcenia A64 i sie wkurzam że wszystkim działa normalnie a u mnie jakieś cyrki od początku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie podkrecic z poziomu biosu na 250FSB - ram na 2/1.66 ale tylko i wyłącznie na HT x1...

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Wiem że truje ale jestem nowy w temacie kręcenia A64 i sie wkurzam że wszystkim działa normalnie a u mnie jakieś cyrki od początku :/

Spokojnie wszystko pojdzie! Tez mialem problemy w okolicah 214 mhz przeskoczylem na 280 albo 300 wszystko smiga htt 3x ! A pilnuj mnoznik pamiecie takie akcje sa wlasnie tym spowodowane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowincjuszem, i u mnie tak jak u Wierzba25 po 215 nie hce sie nic uruchomić, robiłem juz to co opisaliście ostatnio i nic, czy jest jednak na to rada.

Czy moze ktoś w punktach napisac jak się zabrać do kręcenia żeby ominąć to feralne 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja jak kręce powyżej 220 (oczywiscie korzystan z dzielnika na ram i zmiejszam ht) to komp nie wstaje-automatycznie przestawia mi timingi w biosie i chyba to jets pezyczyna :/ u Was tez zmienia timingi ? :/

 

EDIT:

 

OK z tym już sie uprorałem płyta posżła max na 270 ale na HTx4 jak dam niższe to nie chce wogóle powstać :/ jakieś pomysły ?

Edytowane przez aus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tą płyte, pamiątki Twinmos 2x256mb ( 2.5-3-3-8 ), AMD 64 3000+, idzie tylko do FSB 212Mhz, powyżej nieodpala windy, co moge z tym zrobić?? chce przynajmniej ustawić FSB na 224Mhz, bios F10.

Edytowane przez mav3rick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem na sempie 3000+, zrobiłem dokładnie tak jak mi poradzono, czyli obniżyłem HT na x3, zauważyłem u siebie że dopuki HT x FSB nie przekracza 800, czyli tyle co w default to komp wstaje, u innych też tak jest, czy ktoś przekroczył 800 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem na sempie 3000+, zrobiłem dokładnie tak jak mi poradzono, czyli obniżyłem HT na x3, zauważyłem u siebie że dopuki HT x FSB nie przekracza 800, czyli tyle co w default to komp wstaje, u innych też tak jest, czy ktoś przekroczył 800 MHz?

E to chyba nie o to chodzi. U mnie podczas gdy HTT wynosilo kolo 600 tez nie chcial wstac (A64 Venice 3000+) a mial jeszcze 200 zapasu. Wstawal TYLKO przy HT x1 ale wtedy spadala wydajnosc wzgledem takiego samego FSB a HTx3. (SuperPi 8M ~15 sek. roznicy) Dlatego podkrecam go przez clockgena na HTx3 z windowsa i wszystko hula jak trzeba. To chyba taka przypadlosc tej plyty :/ Moze jakis nowy bios to rozwiaze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem na sempie 3000+, zrobiłem dokładnie tak jak mi poradzono, czyli obniżyłem HT na x3, zauważyłem u siebie że dopuki HT x FSB nie przekracza 800, czyli tyle co w default to komp wstaje, u innych też tak jest, czy ktoś przekroczył 800 MHz?

Ja mam w tej chwili (płyta tak startuje) htt 260 x4 (1040 :D), memki na 2/1.6, na venice 3200+ przy 1.65V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili (płyta tak startuje) htt 260 x4 (1040 :D), memki na 2/1.6, na venice 3200+ przy 1.65V.

Uuu gratuluje odwagi. Gdzies czytalem ze przy HTT >1000 mozna nieodwracalnie uszkodzic plyte.

 

Moje HTT to obecnie 4x244 (razem 976). Nigdy nie mialem problemow z przekraczaniem HT 210-220. Najwiecej osiagalem ~280 o ile pamietam. 300 chyba nie poszlo ale to bylo jeszcze na biosie F3. Teraz nie wiem.

Cyrkiel czy Twoje napiecie 1,65 to jest na codzien? Chlodzisz to woda? Na forach mowi sie ze nie nalezy przekraczac na codzien 1,55V chyba ze masz wode.

 

Albo mi sie wydaje albo im pozniej ktos kupuje nasza plyte tym wieksze ma problemy. Napiszcie kiedy kupowaliscie swoja. Moja z maja 05. Brak problemow do HT conajmniej 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu gratuluje odwagi. Gdzies czytalem ze przy HTT >1000 mozna nieodwracalnie uszkodzic plyte.

 

Moje HTT to obecnie 4x244 (razem 976). Nigdy nie mialem problemow z przekraczaniem HT 210-220. Najwiecej osiagalem ~280 o ile pamietam. 300 chyba nie poszlo ale to bylo jeszcze na biosie F3. Teraz nie wiem.

Cyrkiel czy Twoje napiecie 1,65 to jest na codzien? Chlodzisz to woda? Na forach mowi sie ze nie nalezy przekraczac na codzien 1,55V chyba ze masz wode.

 

Albo mi sie wydaje albo im pozniej ktos kupuje nasza plyte tym wieksze ma problemy. Napiszcie kiedy kupowaliscie swoja. Moja z maja 05. Brak problemow do HT conajmniej 280.

Teraz mi to mówisz? :razz: W tej chwili mam wgrany bios FC od rewizji 2, na F8 i udało się osiągnąć htt 2x300 przy mnożniku procka 9. Chłodzenie: boxowy radiator, na nim 8cm 2000 rpm i jeden podobny wyciągający pod zasilaczem, temperatura w tej chwili (idle) = 34°C :D Zasiłka mc feel 350W :? To napięcie >3V vdimm z raila nic mi oc memek nie zwiększa :cry: Kupiłem to w październiku...

Screeny z everesta:

http://img141.imageshack.us/img141/8479/ev15il.jpg

http://img455.imageshack.us/img455/3909/ev21hx.jpg

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi to mówisz? :razz: W tej chwili mam wgrany bios FC od rewizji 2, na F8 i udało się osiągnąć htt 2x300 przy mnożniku procka 9. Chłodzenie: boxowy radiator, na nim 8cm 2000 rpm i jeden podobny wyciągający pod zasilaczem, temperatura w tej chwili (idle) = 34°C :D Zasiłka mc feel 350W :? To napięcie >3V vdimm z raila nic mi oc memek nie zwiększa :cry: Kupiłem to w październiku...

Screeny z everesta:

http://img141.imageshack.us/img141/8479/ev15il.jpg

http://img455.imageshack.us/img455/3909/ev21hx.jpg

 

Zaraz zaraz. to znaczy że bios z rewizji druiej działa na starej rewizji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problemy z płytą tak jak koledzy : Wierzba25, Marekbbb , Aus88

 

Z poziomu bios'u nie idzie podkręcić procka nawet o 1 MHz dostaję komunikat przy restercie i komp się restartuje, nie wykrywa dysków.

 

Zmiana biosu nic nie daje za każdym razem to samo próbowałem: od F6 do F11 obecnie.

 

Zmieniałem mnożnik HT na x2, procka na x6 itp.

 

W windows ustawiam szyne na 270 i pięknie śmiga wszystko. (Mnożnik HT x3, pamięć na 1.66)

 

Mój komp - A64 3000 Venice, GA-K8NF-9, 2x512 Patriot, MSI 6600GT 128MB, Feel 350

 

Próbowałem już wszystkie spopoby które były na ostatnich dwóch stronach forum wydaje mi się że albo mam procesor zablokowany albo coś nie tak ustawione w biosie a może płyta padnięta.

 

Proszę o pomoc. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W pierwszej kolejności pytania na temat funkcji C.I.A(2) M.I.B(2) - jak mają sie one do wydajności i czy tą pierwszą technologie wspiera moja płyta (bo drugą bezproblemu odnalazłem :lol2: ).

 

2. Wiem że płyta nie jest rewelacyjna do O/C, ale... FSB 210 MHz to maxi z jakim startuje komp. Nawet jeśli zmienie dzielnik pamięci. Gdy kręce kompa musze ustawić wsyztsko w biosie (mnożnik proca, dzielnik pamięci, mnożnik szyny HTT itp) a dalszych zmian (podnoszenie szyny FSB) musze wykonywać spod Windy za pomocą programu Easy Tune 5 . Dziwne. Czemu tak sie dzieje?? :mur: :huh:

 

Płyte kupowałem w lutym zeszłego roku...

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W pierwszej kolejności pytania na temat funkcji C.I.A(2) M.I.B(2) - jak mają sie one do wydajności i czy tą pierwszą technologie wspiera moja płyta (bo drugą bezproblemu odnalazłem :lol2: ).

 

2. Wiem że płyta nie jest rewelacyjna do O/C, ale... FSB 210 MHz to maxi z jakim startuje komp. Nawet jeśli zmienie dzielnik pamięci. Gdy kręce kompa musze ustawić wsyztsko w biosie (mnożnik proca, dzielnik pamięci, mnożnik szyny HTT itp) a dalszych zmian (podnoszenie szyny FSB) musze wykonywać spod Windy za pomocą programu Easy Tune 5 . Dziwne. Czemu tak sie dzieje?? :mur: :huh:

 

Płyte kupowałem w lutym zeszłego roku...

 

2. nie wiem dlaczego u ciebie tak sie dzieje ja spokojnie pracuje na 311Mhz i wiecej ustawiam to wszystko w BIOSIE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba mieć po prostu szczęście i trafić dobry egzemplarz żeby się bawić w OC :/

 

Ja mam już dosyć tej płyty - nie da się z biosu kręcić, co chwile bios checksum error... zmieniam ja na 99% na MSI K8N Neo4-F. Może nie będzie miała takich problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W pierwszej kolejności pytania na temat funkcji C.I.A(2) M.I.B(2) - jak mają sie one do wydajności i czy tą pierwszą technologie wspiera moja płyta (bo drugą bezproblemu odnalazłem :lol2: ).

Ponoć M.I.B coś tam daje, nie wiem bo nie próbowałem :) Co do C.I.A to mam ten sam problem (nie jest odblokowana), ale to ja chyba za lewy jestem. Pamiętam że nowe opcje odblokowywały się u mnie same przy nowszych BIOSach (na początku nawet SmartFana nie miałem :lol2: ) więc może jak zapodadzą F12 to obzioram co bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHT x1

pamięci 2/1

Mnożnik na 6x

FSB na 240 - odpalił

FSB na 245 - reset zaraz po ekranie POST

:mur:

Wam działa na FSB ponad 300, a ja niemoge przekroczyć najpierw 214 a pozniej 250. :sad:

 

Aha no i napiecia tez podnosilem - na wszytsko - nic. 245 i leży

 

A na 240 jak pojade go Super PI to błedy pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHT x1

pamięci 2/1

Mnożnik na 6x

FSB na 240 - odpalił

FSB na 245 - reset zaraz po ekranie POST

:mur:

Wam działa na FSB ponad 300, a ja niemoge przekroczyć najpierw 214 a pozniej 250. :sad:

 

Aha no i napiecia tez podnosilem - na wszytsko - nic. 245 i leży

 

A na 240 jak pojade go Super PI to błedy pokazuje.

 

Jesli super pi ci wywala to sprawc czy zmienia ci mnoznik ale w win! 2x htt napiecia nie podnos na plycie ! ! Jaka masz rev plyty ja mam rev1 i idzie ponad 300 sokojnie na httx3 na codzien smiga 311 httx3 A i z 214 tez mam problemy 280>300 sprawdz odrazu i przegladni jeszcze bios bo twoje objawy przypominaja mi jak zapomnialem zmienic mnoznikow htt albo pamieci !

 

 

Ta plyta ma na[ciach!]e to fakt ja mam problem z RAIDEM czasmi laduje w nieskonczonosc winde ! Albo nie wylaczal sie komp ale to 2 to zwiazane bylo z przerwaniami po zmianie przerwania w biosie wrocilo do normy!

Edytowane przez MaD_LU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pytanie za 10 punktów. Kto wie jaki jest zainstalowany kontroler raid na płytce?

Ściagasz steownik ze strony producenta plyty instalujesz go na dyskietce nastempnie ustawiasz raid w biosie tworzysz macierz odpalasz instalke windowsa podczas instalowania wciskasz F6 i dodajesz 2 sterowniki z dyskietki nie wyciagasz dyskietki instalujesz wina i powinno by ok !Ale z praktyki wiem ze ta plyta cos nie bardzo lubi te sterowniki ze stronki Gigabyte sa problemy dopiero po wgraniu NV6.70 do lyty wszystko wraca do normy! Daj znac jak ci idzie tez mialem problemy moze odzielimy sie doswiwdczeniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściagasz steownik ze strony producenta plyty instalujesz go na dyskietce nastempnie ustawiasz raid w biosie tworzysz macierz odpalasz instalke windowsa podczas instalowania wciskasz F6 i dodajesz 2 sterowniki z dyskietki nie wyciagasz dyskietki instalujesz wina i powinno by ok !Ale z praktyki wiem ze ta plyta cos nie bardzo lubi te sterowniki ze stronki Gigabyte sa problemy dopiero po wgraniu NV6.70 do lyty wszystko wraca do normy! Daj znac jak ci idzie tez mialem problemy moze odzielimy sie doswiwdczeniem!

 

No wiem. :rolleyes: Ale chodziło mi o to jakiej firmy jest kontroler. <_<

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...