Skocz do zawartości
michallus

Jaki Ram Do 900zł Pod A64 2x512 S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie jaki ram wybrać do 900zł, ostatecznie może być do 1000zł ale wolałbym taniej... Problem jest taki, że musi to być ram który jest ogólno dostępny w każdym sklepie !!! Myślałem nad Kingmaxami ale ich u mnie nie ma.... Allegro odpada.

Myśle nad http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8249 tymi właśnie Geilami... Wolałbym coś trożke tanszego i najlepiej lepszego :lol:

 

 

Zależy mi aby ram był podatny na o/c...

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas się zastanawiam nad nowym Ramem :huh: Aktualnie mam no-name 512 MB (200 Mhz) DDR400

 

Na nowy ram mam powiedzmy z 800 zł -> procesor A64 3200+ Socket 939 - Winchester), płyta to Neo2 Platinium (NForce3) Zasilacz chiefteca 360W i GF 6800 GT.

 

teraz rozpatruje kilka opcji:

 

1) 512 MB wywalam z kompa a za 840 zł kupuje 2x512 MB A-Data Vitesta DDR500 i mam 1 GB

2) wywalam 512 z kompa - wrzucam Hynixy 3x512 MB D-43 DDR400 i mam 1,5 GB (cena około 860 zł)

3) dokupuje do tego co jest 3x512 MB no-name DDR400 za około 750 zł i mam 2GB

 

słyszałem że kiepski Ram ogranicza podkręcalność proca (muszę osiągnąć FSB 240 Mhz minimum) - więc napewno Ram hynixa i no-name nie osiągnie takiego taktowania (może Hynixy osiągną w singlu ale musze mieć troche szczęścia).

 

Sądze że te A-Daty osiągną to 240 Mhz - tylko za tą cenę mogę mieć 2GB no-name. Kasy więcej niemam na to. Procesor więc będzie chodzić albo synchronicznie z pamięciami (opcja 1 - ewentulanie 2 przy troche niższym FSB) albo asynchronicznie (procesor wyżej a pamięci 200 Mhz - opcja 1 i być może 2). No i teraz która opcja lepsza ? :?

 

No i teraz takie pytanie: czy lepiej kupić 1GB A-daty czy 1,5 GB hynixów lub 2GB no-name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

michallus - od razu mówie że jesli masz brać te geile to lepiej weź Hynixy D43. Co prawda geile są selekcjonowane, ale to i tak nie usprawiedliwia 3 razy wyższej ceny (nie wiem czy wiesz ale geil robi na Hynixach).

Co do innych firm to zależy od konkretnego modelu. Najlepeiej ustawia cię allegro, bo tam dostaniesz Samsungi TCCD za max 900-1000zł, które w sklepach chodzą od 1200zł. A są to ogólnie najlepsze kostki do o/c.

 

jarlaxe- również jak A64 to TCCD, ale mało kasy- musiał byś trafić na wielką okazję żeby dostać coś do 800zł. Z pozostałych to jak wyżej D43. A jeśli znajdziesz jakieś to BH5/6. Za 800 powinieneś kupić z 1GB takowych, a może jeszcze nawet ci zostanie.

IMHO 2GB nie ma co kupować. 1GB to tak optymalnie- nie za mało nie za dużo, ale 2 to już przesada, przecież RAM taanieje i będzie taniał, więc po co kupować na zapas ??

Adata 500 to nie bardzo bo są zbudowane na bazie Hynixów D5, więc na więcej niż 500 to nie ma co liczyć. Prędzej zainwestuj w Adaty 566, albo inne kostki na TCCD, a jak nie to D43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wziołbym A-DATY i nawet bym sie nie pytał ! Ram musi byc w senie do 800-900 w cenie sklepowej...  I co najważniejsze RAM MUSI BYC DOSTEPNY W KAZDYM SKLEPIE ! Mam identyczną zamówianą konfiiguracje jak Jarlaxe.

1206361[/snapback]

 

No to szkoda, bo jeszcze nie wiedziałem takich kilku sklepów w których byłyby dostępne takie same typy produktów. Możesz tylko liczyć na fart, ale raczej na pewno nie znajdziesz nic z TCCD, chyba że na zamówienie (większość Kingstonów HyperX jest na innych chipach, tylo ULK2 są na TCCD, za to wszystkie Geile UltraX) A pozatym możesz zapomniec o atrakcyjnej cenie. Zresztą nawet D43 to w mało którym sklepie można spotkać, a u mnie w mieście to nigdzie nie ma.

BTW: Adata pamięci u nas w Polsce nie ma poza allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

masz temat o tych pamieciach... kazda pamiec kreci sie innaczje wiec tego ci nikt nie powie ale spytaj sie w tym temacie to wyciagniesz srednia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taki sam problem co kolega "michallus" przymierzam się do zakupu kompa MSI K8N NEO Platinum + A64 3000+....no i pamięci i tu jest problem....jakie?

 

byłem w sklepie NET w Gdyni no i o to cennik wybranych pamiątek

 

DDR 1024 PC400 Dual CL2,5 512x2 GEIL 630zł

DDR 1024 PC400 Dual Ultra CL2 512x2 Geil 805zł

DDR 512 HyperX 434MHz Kingston 565zł

DDR 512 PC466 Kingmax 365zł

 

No i jakie mam wybrać chciałbym w dualu mieć 1024MB oczywiście do OC ,

czy jeśli zakupię 2 kości Kingmaxa po 512Mb będą one działay w dualu.

 

Poradzcie coś. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że jeżeli nic nie będe kombinował tylko podniose napięcie na kostkach - puszcze 2x512 MB w dualu to osiągne na tych BH-5 250 Mhz ?

1206873[/snapback]

 

Tylko podniesiesz napięcie i będziesz miał DUUUŻO szczęścia :D

2x512 na BH nie lubieją wysoko latać (są wyjątki - ale to raczej na Intelu). Przeważnie kończą się w okolicach 220-230.

A podbić napięcie musiałbyś na 3,5+ V więc nie wiem czy wiesz o co chodzi ... (bo to już nie zakres dla newbe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niema sensu za nie płacić 100 zł więcej ponad jak nie osiągne tego co chce.  <_<

 

A ile kosztują najtańsze pamięci które w dualu Będą chodzić na 250 Mhz ?

1207474[/snapback]

 

A ty wiesz co to są timingi ?

tak się jarasz tym 250 MHz jak neptek ...

BH puszczone na 230 2-2-2-5-1T zjada na dzień dobry jakieś tam pamięci 250MHz 2,5-3-3-7-1T

A najtańsze chodzą na 250 @ 3-4-4-8-2T a wtedy to już 200MHz Bh je zdmuciach!e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

po pierwsze,primo Hynixy D5 latają średnio do 280MHz

3-5-5-10-2T ja dziękuje

po drugie, primo jak BH5 lub BH6 to tylko z DFI S939 a takowych ni ma

no chyba ze robić mody na MSI (Vdimm)  ale to już inna bajka

można

B)

1206764[/snapback]

meritum- jak nie Adaty to tylko D43, albo inny shit, nawet OEM

(oczywiście mowa tu o nowych bo z używanców to BH5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że ty sie jarasz timingami :wink:

 

W takim raze może mi wyjaśnisz kilka spraw:

 

1) Czy nisko ustawiony ram (chodzi o MHz - np 200 a 250) ogranicza podkręcalność procka - jeżeli tak to o ile (zakłądając że proc może chodzić maks. 250 Mhz)

 

2) Pisał ktoś że Samsungi TCCD nie są do ustanawiania niskich timingów, tylko do kręcenia MHz - czy mam z tego wnioskować że BH5 nie są do kręcenia Mhz tylko timingów?

 

3) Czy jest sens inwestować w markową pamięć 1GB BH-5 czy 1,5 GB no-name ?

 

4) Jaka jest różnica w wydajności między 220Mhz + dobre timingi (bez modyfikacji płyty głównej - tylko podnoszenie standardowe napięcia) a pamięciami no-name DDR400 - różnica w grach (wydajność) - no bo jak piszesz że zjadają je na śniadanie to jestem ciekawy o ile.

 

I doskonale cie rozumiem - niczym sie niepodniecam ;) - po prostu sie nieznam ;) - może jak mi wytłumaczysz będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niema sensu za nie płacić 100 zł więcej ponad jak nie osiągne tego co chce.  <_<

 

A ile kosztują najtańsze pamięci które w dualu Będą chodzić na 250 Mhz ?

1207474[/snapback]

pewnie hynixy 43 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie hynixy 43  :wink:

1207745[/snapback]

 

bez sensu. Skoro BH-5 są na Hynixach robione i są to lepsze kości od D-43 to jak to możliwe że D-43 będą lepiej od nih chodzić ?

 

Ps: Może ktoś mi odpowie na moje pytania z posta powyżej ;) thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bez sensu. Skoro BH-5 są na Hynixach robione i są to lepsze kości od D-43 to jak to możliwe że D-43 będą lepiej od nih chodzić ?

 

Ps: Może ktoś mi odpowie na moje pytania z posta powyżej ;) thx

1208432[/snapback]

To geile są robione na D43, a sa od nic odrobine (średnio!!) lepsze tylko dlatego że są selekcjonowane ręcznie.

BH5/6 są robione na kostkach Winbonda- legendach

 

Ad 1. Zalezy od platformy- w Socket A niemiłosiernie, w A64 już mniej (5%)

Ad2. TCCD robią 2-2-2-x do 215-225MHz przy 2,8V maxa BH5 2-2-2-śednio do 250 przy 3,3V ale BH5/6 więcej nie pójdą, a TCCD tak do 280-300 przy luźniejszych timingach

Ad3. Zdecydowanie 1GB BH5 używańca

Ad 4.przy 200MHz 2-2-2-x pamięć ma jakieś 3200MB/s a przy 200MHz 2,5-3-3-x ledwie 3000MB/s więc sam sobie odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To geile są robione na D43, a sa od nic odrobine (średnio!!) lepsze tylko dlatego że są selekcjonowane ręcznie.

BH5/6 są robione na kostkach Winbonda- legendach

 

Ad 1. Zalezy od platformy- w Socket A niemiłosiernie, w A64 już mniej (5%)

Ad2. TCCD robią 2-2-2-x do 215-225MHz przy 2,8V maxa BH5 2-2-2-śednio do 250 przy 3,3V ale BH5/6 więcej nie pójdą, a TCCD tak do 280-300 przy luźniejszych timingach

Ad3. Zdecydowanie 1GB BH5 używańca

Ad 4.przy 200MHz 2-2-2-x pamięć ma jakieś 3200MB/s a przy 200MHz 2,5-3-3-x ledwie 3000MB/s więc sam sobie odpowiedz

1208665[/snapback]

Dziękuje za odpowiedzi - sporo mi to wyjaśniło :)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie odpowiedzi 4 - czy mógłbyś uzupełnić:

 

512MB 200MHz 2,5-3-3-8 - ????

1GB - 200MHz 2-2-2-x - pamięć ma jakieś 3200MB/s

1GB - 200MHz 2,5-3-3-x - ledwie 3000MB/s

1,5GB - 200MHz 3-4-4-10 - ????

2GB - 200 MHz 3-4-4-10 - ????

 

Co do pierwszego pytania... te 5% to wcale nie tak mało :? przy procu 2,5 GHz - 2,4 GHz wychodzi około 140 MHz różnicy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że ty sie jarasz timingami :wink:

 

 

Mnie interesuje tylko extremalna wydajność - ja się nie jaram timingami ...

jak chcesz to sprzedam ci GSkile na TCCD 2x512 seria LE ...

 

 

W takim raze może mi wyjaśnisz kilka spraw:

 

1) Czy nisko ustawiony ram (chodzi o MHz - np 200 a 250) ogranicza podkręcalność procka - jeżeli tak to o ile (zakłądając że proc może chodzić maks. 250 Mhz)

 

Bzdura - widać że nie wiesz prawie nic o A64 ... a było czytać forum ...

W A64 kontroler pamięci jest w PROCESORZE i może on pracować z różnymi dzielnikami - np CPU/10, CPU/11 itd ... Więc ram NIE OGRANICZA PROCA w OC

 

 

2) Pisał ktoś że Samsungi TCCD nie są do ustanawiania niskich timingów, tylko do kręcenia MHz - czy mam z tego wnioskować że BH5 nie są do kręcenia Mhz tylko timingów?

 

Jak byś się troszke interesował (no ale nie musisz) to byś wiedział że BH5 osiągają 280MHz z timingami 2-2-2-x-1T ... przynajmniej konfiguracja 2x256 ...

 

3) Czy jest sens inwestować w markową pamięć 1GB BH-5 czy 1,5 GB no-name ?

 

Nie ma sensu inwestować w no name ... bo no name to żadna inwestycja - kto to kupuje z 2 ręki ??

 

 

4) Jaka jest różnica w wydajności między 220Mhz + dobre timingi (bez modyfikacji płyty głównej - tylko podnoszenie standardowe napięcia) a pamięciami no-name DDR400 - różnica w grach (wydajność) - no bo jak piszesz że zjadają je na śniadanie to jestem ciekawy o ile.

 

No name potrafią mieś domyślne timingi 3-3-3-8 a ja nigdy tak pamięci nie puszczałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się troszke interesował (no ale nie musisz) to byś wiedział że BH5 osiągają 280MHz z timingami 2-2-2-x-1T ... przynajmniej konfiguracja 2x256 ...

Nie przeginaj. Kto uzywa do pracy 24/7 napiecia 3,8V na pamieciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...