Skocz do zawartości
fllanker

Chieftec Big Tower-rezonans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu a dokladnie od kad kupilem obudowe chieftec dragon big tower a do tego dwa dyski mam problem z tego co widzialem ma necie nie tylko ja :/ otoz buda wpada w rezonansna poczatku obaczajalem wszystko co moglo byc tego przyczyna i dowiedzialem sie ze to kieszenie go powodouja wiec na nich sie skupilem i faktycznie doszedlem do tego ze rezonanas powstaje przez dolna kieszen mam dwa dyski kazdy w innej kieszeni jesli dziala tylko jeden w gorej jest w pozo jak wsadze do gornej dwa tez jest dobrze natomiast w dolnej powstaje huczenie o haraktzerze pulsacyjnym i szlag mnie trafia kto sie z tym zetkna wie o co chodzi.Moze ma ktos taki sam problem z ta obudowa i wie jak sobei znim poradzic bo ja juz probowalem przekrecac w dyski i podkladac pod ten w dolnej kieszeni filc i nic to nie dalo

nie chce miec dwoch dyskow w gorej kieszeni bo nie wygodne to bardzo a ja potrzebuje miec dobry dostep i pozadek w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chieftec buczy, ale to przez przymocowane bezpośrednio do blachy wiatraki 80mm. Co do dysków, to jeżeli włożę je w kieszeń to strasznie pierdzą, teraz mam między blachą a dyskiem gąbkę (taką z pudełka po płycie głównej) i jest cisza. Jeszcze muszę jakieś gumki powkładać między wiatraki a blachę i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dysk polozylem na jakiejs smatce na nagrywarce, jest ok, juz nie pierdzi

1205828[/snapback]

 

No tak ale co z odprowadzaniem ciepła? Jeśli kieszeń jest na dole obudowy problem z chłodzeniem można rozwiązań wolnoobrotowym wentylem. A co jeśli nie ma jak zainstalować wentylatora bo nie ma takiej możliwości? Bo jeden np. dolny dysk jest chłodzony od spodu wentylatorem, a górny prawie nad dolnym dodatkowo z gąbką pomiędzy blachą kieszeni będzie się smażył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fllanker

 

a nie rozwazales umieszczenia dyskow w zatokach 5.25 - masz BigTowera wiec chyba ze 2 zatoki masz wolne :?:

 

mozna pokombinowac ze starymi obudowami od napedow CD-ROM itp a jak chcesz gotowe rozwiazania to masz rozne Silencery/noVibes itp

 

np

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=581

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=870

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...a2e94dc1b07b4ef

http://www.conrad.pl/index.php?art=998810&back=list

http://4max.pl/default.asp?g=43&gg=18&produkt=523

http://4max.pl/default.asp?g=43&gg=18&produkt=522

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam model BRAVO i rowniez mam problem z rezonansem... w sumie nie wkurza to zbytnio jesli... zdjete sa obie scianki obudowy... rezonans po dotknieciu reka nadal jest odczuwalny, ale juz nie slyszalny... wpierw myslalem ze to wiatraki chlodzace dyski (model ten ma kieszenie 3.5 w poprzek a dyski umieszczone w nich poprzez te plastikowe szyny) ale po wylaczeniu efekt nie zniknal...

 

bo jak obudowa byla zamknieta to byla cisza 2-3 sekundy i metaliczny piekny :P dzwiek - jak by ktos drzewo scinal na raty :P gorsze to niz najbardziej upierdliwy glosny wiatrak :(

 

 

hilfe! czy takie gumowe cosie np. pod wiatraki, czy zasilacze (chyba revoltec to m.in produkuje) to relatywnie cos daje ? (pytam bo jak na kawalek silikonu to to tanie nie jest :P )

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaobserwowalem to zjawisko. Dysk potrafi wprowadzic w odczuwalne drgania nawet obudowe o bardzo duzej masie. W moim przypadku drgal nawet spory stol na ktorym postawilem kompa. Po mocnym docisnieciu reki do blatu drgania ustawaly. Halas byl przy tym bardzo odczuwalny zaznacze. Wygladalo to tak:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Do dysku przykrecone sa tak jak widac spore radiatory, i byly tez przymowcowane na sztywno nitami do spodu obudowy - co przenosilo drgania. Zrezygnowalem wreszcie z tego mocowania i dysk teraz lezy tak samo, ale radiatory nie sa przymocowane do dna, tylko leza na gabce (taka jak dodaja np do mobo - 1 warstwa). Drgania ustaly, cieplo jest nadal odprowadza - i spokoj.

W przypadku gdy mamy duzo zatok 5,25 to polecam jakies gotowe rozwiazanie, najlepsze chyba jest scytche (ale drogie).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródłem drgań jest/są dyski, jak dysk jest mocno przykręcony do obudowy to drgania przenoszą się na duże powierzchnie ścian i oddawane są na wewnątrz w postaci buczenia, natomiast jak dysk jest w koszyku to koszyk zaczyna drgać stukać itd...., stosowanie mat wygłuszających szczególnie w przypadku kiedy w obudowie jest okno nie ma sensu ponieważ dźwięk musie się gdzieś wydostać zwykle robi to przez nietłumione miejsca czyli okno, mało kto stosuje teraz szyby w oknach zwykle jest to plexi lub akryl o małej sztywności

pozostają specjalna zatoczka 5.25", albo wyłożyć cienką warstwą gumy półke na której leży koszyk z napędami

 

mój problem z drganiami rozwiązałem w nietypowy sposób, wymieniłem dyski na takie które nie drgają, ale to raczej ostateczność, dyski tak drgały ze same chodziły po stole

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim LBX'ie mam to samo, tylko ze w tej obudowie nie ma zwyczajnych kieszeni tylko jest takie rusztowanie a dyski wpinane są w szyny. Co jakis czas zaczyna mi to rezonować. Troche to denerwujące zwłaszcza jak sie to dzieje w nocy. Zazwyczaj pomaga podociskanie i podotykanie budy z różnych stron.

Musze pomyśleć co z tym zrobić, ale musi to być estetycznie rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, faktycznie rezonans powodowany jest od dyskow... mam ich piec w BA01 (bravo) i zrobilem maly test :P

na gorze byl Seagate, potem 3 Samsungi i na spodzie znowu Seagate. Najbardziej rezonansowal ten na dole (czulem pod palcem); odlaczylem go to wtedy najbardziej ruszal mi sie drugi Seagate - ten na gorze (160 GB) a Samsungi nic; gdy i on pozegnal sie z napieciem ;) dopiero Samsungi sie zaczely odzywac :)

 

niewiele myslac kupilem gume do uszczelniania okien z malym profilem i przykleilem po obu stronach dysku takie kawalki na dlugosc pomiedzy zewnetrznymi srubami - czyli szyna spokojnie sie miescila...

 

troszke wiekszy nacisk przy wciskaniu na miejsce byl, ale... rezonans ucichl

 

jak reka odjal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...