Skocz do zawartości
Myszek

Amd64 3000+ Czy 2800+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najblizszym czasie zamierzam kupic nowego proca i plyte. I mam 2 mozliwosci. Pierwsza to AMD64 2800+ i plyta DFI Lan Party UT NF3 250 GB. Druga to AMD64 3000+ i ABIT KV8-PRO. Co lepiej jest zakupic?? Mam 1000zl kasy i nic wiecej :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najblizszym czasie zamierzam kupic nowego proca i plyte. I mam 2 mozliwosci. Pierwsza to AMD64 2800+ i plyta DFI Lan Party UT NF3 250 GB. Druga to AMD64 3000+ i ABIT KV8-PRO. Co lepiej jest zakupic?? Mam 1000zl kasy i nic wiecej :sad:  :sad:

1205917[/snapback]

KUup DFI + 3000+!! jak??? DFI 3000+

wychodzi 990zł + przesyłka!! :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bierz 2800+

do Abita to tylko 3000+ bo max HT na VIA to 280 a na NF i jeszcze szczególnie na DFI to raczej nie ma ograniczenia więc bierz 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moglbym ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> nawet 3000+ i DFI ale to wszystko zalezy od tego ile moge dostac za moja plyte stara i tego celerona :wink: :wink: Mozecie mi powiedziec ile moge za te rzeczy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?? To moze nawet bym kupil 3000+ i DFI :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej to, co sie lepiej kreci, a z mojego doswiadczenia wiem ze albo wszystko jedno (jeslikupisz na chylil trafil) albo 2800+ (ostatnio byla dobra seria krecaca sie na >2450MHz bez podnoszenia napiecia - zreszta moj nowy procek z podpisu wlasnie z niej pochodzi - i nawet jeszcze jeden chyba sie ostal).

A plyte obowiazkowo DFI nF3-250Gb jesli masz zamiar cieszyc sie z podkrecania, zwlaszcza modelu 2800+ (max FSB dla VIA to ok. 270MHz, a dla nVidii spokojnie ponad 300MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapytam sie was o jeszcze jedna rzecz bo nie chce nowego tematu zakladac :lol: Czy lepiej kupic proca 2800+ albo 3000+ na s.754 i plyte DFI czy dolozyc kasy i proca na s.939 3000+ i jakas plyte do 400zl albo ABIT albo MSI. Ale chodzi mi o plyty TYLKO z AGP bo niedawno zmienialem karte i w gre wchodza tylko plyty z AGP a nie z PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim osobistym zdaniem zysk w wydajnosci nie pokrywa sie z roznica w cenie. ja zmienie na 939 kiedy juz beda dobre plyty i tansze procki - poki co moj zestaw uwazam za dobry.

tu masz pare tabelek do porownania:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=237&rectr_str_numer=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w cenie siega 100zl. Bo kupie amd64 3000+ s.939 za 700zl na komputroniku i ABIT AV8 na allegro za 390zl. Wiec to nie tak duzo :lol:

1206574[/snapback]

zerknij na www.devcom.pl Tam mają najtaniej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta strona jest po czesku?? :blink: :blink: :blink: :blink: Albo ja mam cos zwalone albo cos jest nie tak. :? A tak wracajac do tematu to chyba jednak wybiore s.754 i AMD64 3000+ i ta plytke DFI :lol: :lol: :lol: Czy myslicie ze to dobry wybor i gdzie najtaniej moge kupic proca i plyte. Proc musi byc BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S939 jest nowszy i bardziej przyszłościowy. Jeżeli nie zamierzasz za pół roku robić następnej przesiadki, to bierz 3000+ na s.939 i solidne mobo. Jest takie przysłowie: "Skąpy dwa razy traci", więc radzę dozbierać jakieś 200pln. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest jakies porzadne mobo pod s.939??

Ktora z tych polecacie??

 

Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 nVidia nForce3 Ultra

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14504

 

 

Abit AV8

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14049

 

Microstar K8N Platinum S939

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13941

 

Asus A8V Deluxe Via K8T800Pro

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12670

Doradzcie. A mzoe macie jeszcze jakies rozsadne propozycje do 450zl z AGP?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup Atlona 3000+ na s.754 i plyte DFI, wyjdzie taniej no i te pierniczenie w inwetsowanie w przyszłość to chyba lekka przesada, skoro ty np wolisz zostać na agp, zresztą za pół roku nie jest powiedziane, że będziesz kompa wymieniał, a jedynie kupisz sobie np 6800gt na agp, do tego podkręcisz procka i będziesz miała nadal bardzo wydajną maszyne, a co do kupowania BOX'ów, to hmm nie wiem jakie teraz dają coolery do nowych athlonów, ale jeśli są to odpowiedniki tych z socket A to radze ci lepiej wziąśc OEM'a i dokupić do niego jakiś porządny cooler, wyjdzie wcale nie dużo drożej, a jednak dużo wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym sie sklanial ku s.754 ale nie wiadoma czy t platforma bedzie rozwijana. Ale raczej tak. Wiec chyba kupie 3000+ i DFI. A co do boxow czy oem to ja jakos tak nie wiem. Moge kupic OEM i np. Pentagrama CU 80 za 100zl i wtedy bedzie duzo chyba wydajniej niz na boxie . Ale slyszalem ze te pentagramy nie na kazda plyte sie mieszcze. Wiecie cos o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A co do boxow czy oem to ja jakos tak nie wiem. Moge kupic OEM i np. Pentagrama CU 80 za 100zl i wtedy bedzie duzo chyba wydajniej niz na boxie . Ale slyszalem ze te pentagramy nie na kazda plyte sie mieszcze. Wiecie cos o tym??

1207233[/snapback]

I tak właśnie zrób, to będzie najlepsze wyjście, no chyba, że masz wiecej kasy na jeszce coś lepszego, co do tego czy się zmieści, nie wiem na 100% (nigdy nie miałem, a nie pentagrama, ani tej płyty), ale jestem przekonany na 90%, że raczej tak, możliwe, że większe pentagramy by miały problem, ale akurat ten nie jest, aż taki duży, choc może wypowie sie ktoś kto posiada taki zestaw ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inny aspekt ktory trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage przy wyborze procka w wersji OEM vs BOX - okres gwarancji. OEM jedynie rok BOX 3 lata, ma to znaczenie chodzby w momencie sprzedazy pozniej takiego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwara, gwarancją, ale cóź ci po niej skoro jeśli procek ma dobra temperature i działa dobrze (odpowiednia ilosc pasty, nieuwalony czy cuś innego) to raczej sam od siebie nie padnie, a jedynie jak go będziesz katował ostro, więc gwarancja to pikuś bo jesli działa ci proc przez rok, to praktycznie na pewno będzie chodził jeszcze 2 lata (w dobrych warunkach dla niego), a co do boxów, to jak mówiłem nie wiem jak z nimi teraz, ale jeśli nigdy nie były specjalnie wydajne to wątpie, żeby i teraz było lepiej, a policz sobie koszt procka boxowego + nowy wentyl, jeśli będziesz chciał kręcić i/lub będzie cie denerwował chałas jaki z siebie wydaje to jednak bardziej opłacalny zakup to OEM + jakiś dobry cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gwarancja to nie taki pikus, sprobuj cos dobrze sprzedac na allegro bez niej. Pisząc o gwarancji wlasnie w ten sposob o niej myslalem, jako o dosc ważnym atutucie ktory ma znaczenie przy sprzedazy procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma S.939 jest tak samo nieprzyszłościowa jak S.754

Wystarczy spojżeć na Roadmap AMD - najmocniejszy procek dla S.754 to 3700+ a dlz S.939 - 4000+ , oba mają zegar 2,4MHz potem już są tylko Athlony FX które kosztują szalone pieniądze a zanim stanieją to będą procesory wielordzeniowe na socket 1200.

 

S.939 ma przewagę tylko w jednym - 4 banki pamięci (a nie 3 jak w S.754).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio-Jedi

 

Zgadzam sie z tobą w 95% ;)

 

Napewno S939 jest nowocześniejszy i ciut bardziej przyszłosciowy

co do DualDDR to jak narazie różnice w wydajności na jego kożyść

są znikome ,

Teraz wszystko w rękach AMD ,jeśli nowe procki DualCore wyjdą na S939 ??

 

Zestawik S754 A64 2800+ na płycie DFI LanParty UT NF3 250 GB

to obecnie jedna z najlepszych konfiguracji w swojej klasie cenowej ! !

z dobrym chłodzeniem proca 2800+ puścisz spoko na 3700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...