Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Niedawno zakupiłem winfasta 6600 TD i zamierzam nieco sie nim pobawić. Zastanawiam sie czy wgranie biosa od 6600GT z obniżonym taktowaniem pamięci będzie lepsze niż wgranie zmodyfikowanego 6600?? Sprawdzałem timingi pamieci i NiBiTor v2.5 pokazuje ze sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie wiem gdzie sie pchac wiec pisze tu:P

mam 6600 winfasta 128mb (bios 1,4 ) lazi na 540/670

Wszystko cacy 3dmarki przechodzi, temperatura w stresie do 70st/ gierki smigaja , oprocz JEDNEJ!!!!!!!

Postawilem na nowo system pobawilem sie sterami i nic. chodzi o World of warcraft.

Mozecie powiedziec co jest grane?

barthon 2500@3000

winfast 6600td

768mb ramu

epox kt400

Tak se myslalem ze cos nie tak z grafa dalem default wszystko ( proc grafe itd) i nic nadal reset. Mysle sobie wina ramu sprawdizlem kosc 512 wyjalem i niby sie nie zwiesilo...ale z tymi zwisami jest roznia a mi sie czekac nie chialo bo gra strasznie ciela:P

Zwis wyglada tak mniewiecj: gram po godzinie polotrej zwis, czasem odrazu po kilku minutach! potem reset wlaczam gre i kolejne zwisy sa co pare minut :| (na pewno czesciej niz ten pierwszy:|)

Inne gry smigaja MW/ SC itd,

mam pytanie jedno które mnie nurtuje czy moze to byc wina grafy i z miany biosa? bo niestety;D grafa poszla odrazu na moda:D i nie mialem czasu sprawdzac wowa przed modem weic nie wiem czy bez moda sie wieszalaby czy nie.... no a z drugiej strony to cholercia jasna inne gry smigaja to czemu wow nie?! (bawilem sie z patchami itd itd na ti 4200 smigalo bez niczego)

aha zasilke mam modecoma 350gtf

 

pozdrawiam.

reasumujac czy moze to byc wina zmiany biosa ? czy moze jednak ram pada?

memtesta poscilem na 20 minet i nic nie znalazl:|

 

ps. najnowsze spostrzezenie SPLINTER CELL CHAOS THEORY ma dziwne FREEZY na chwile (wygloda jak zwis ) po czym rusza dalej trwa to z 10 sek...:|

czuje ze mosze zalatwic floppa i dac orginalny bios:|

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o 1820473[/snapback]

A co powiecie o tym Galaxy: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=3254

 

Cena wysmienita jak na agp i ten zalman :]

 

Chyba sie na niego skusze :D

Na tym Galaxy BEZNADZIEJNIE podkręcają się pamieci-zresztą poszukaj na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziac to niewykluczam ze jest dupniety procesor graficzny ale zyjac nadzieja sciagnalem nibitora, nvflash i zaczalem przygladac sie biosowi.. kurde, tu to jest dopiero pokopane wszystko! Po pierwsze w nibitor'ze bios zglasza karte jako 6600 ale na PCI-E. Po drugie zegary sa ustawione defaultowo na 300/400 (zamiast 300/550). Ttrzecia rzecz to to ze w ustawieniach ekranu w zakladce karty jest napisane GF 6600 Go GT - to normalne? Stery mam oficialne 81.xx dokladnie nie pamietam ktore.

 

Ogólnie rzecz ujmujac nie wiem co za bardzo z tym fantem zrobic i prosil bym o jakies madre rady. Czy ktos sie spotkal juz z ta firma, czy mam wziac inny bios czy jakos probowac modowac ten? Co jeszcze moze byc przyczyna takiego zachowania karty?

Rozumiem że uzywałeś najnowszego nibitora (w.wer.2,6).6600 go to chipy używane w laptopach,mają obnizony pobór mocy.Ale GT?Dziwne-w notkach wystepują zwykłe 6600 ,nie ma podziału na GT i standart.Teoretycznie mogłbyś przeflashować kartę innym BIOS-em ale szczerze powiedziawszy karta powinna dobrze działać na standartowym,i byłoby b.dziwne gdyby zaczęła poprawnie pracować na innym(od innego producenta).Jezeli masz- w razie czego- kartę PCI-to możesz spróbować,jeżeli nie-to też jedynie przywrócenie orginalnego BIOSu bedzie trochę trudniejsze.

Na Twoim miejscu ,sprawdziłbym kartę na innym kompie,jeżeli sytuacja się powtórzy,to reklamuj kartę,nie jesteś od tego żeby ją naprawiać- ma działać po wyjęciu z pudełka i to niezależnie od producenta.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam tez tak pazkudnie chodzi HL2 na 6600? Mam wrazenie ze na 1024x786 i wszystko na HIGH bez AA i AF chodzil lepiej na r9550...

 

To co pomozecie?

 

 

Dodam jeszcze, ze:

 

-mam najnowsze stery

-procek to Semptron 2500+ @ 10.5 x 2100 (2200mhz)

-ladnie zoptymalizowany systemik + porzadek (niedawno format)

-wszyskie directx'y i stery (audio, mostek) najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że uzywałeś najnowszego nibitora (w.wer.2,6).6600 go to chipy używane w laptopach,mają obnizony pobór mocy.Ale GT?Dziwne-w notkach wystepują zwykłe 6600 ,nie ma podziału na GT i standart.Teoretycznie mogłbyś przeflashować kartę innym BIOS-em ale szczerze powiedziawszy karta powinna dobrze działać na standartowym,i byłoby b.dziwne gdyby zaczęła poprawnie pracować na innym(od innego producenta).Jezeli masz- w razie czego- kartę PCI-to możesz spróbować,jeżeli nie-to też jedynie przywrócenie orginalnego BIOSu bedzie trochę trudniejsze.

Na Twoim miejscu ,sprawdziłbym kartę na innym kompie,jeżeli sytuacja się powtórzy,to reklamuj kartę,nie jesteś od tego żeby ją naprawiać- ma działać po wyjęciu z pudełka i to niezależnie od producenta.

 

Mam nibitora 2.6 . Ale nie dziwi fakt ze zglasza ja jako PCI-E? Czy to ma jakie kolwiek znaczenie dla dzialania sprzetu czy to tylko taki identyfikator? No i wlasnie zastanawiam sie czemu we wlasciwosciach mam ja jako Go GT i czemu te takowania sa tak niskie... nigdzie takich Geforcow nie widzialem wczesniej. Mam zamiar ja sprawdzic u znajomego niedlugo ale czuje ze cos jest nieteges z sama karta. Any more ideas? Aha, czym sprawdzic napiecie na karcie? Nibitor mi nic nie wyswietla...

Edytowane przez Drzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nibitora 2.6 . Ale nie dziwi fakt ze zglasza ja jako PCI-E? Czy to ma jakie kolwiek znaczenie dla dzialania sprzetu czy to tylko taki identyfikator? No i wlasnie zastanawiam sie czemu we wlasciwosciach mam ja jako Go GT i czemu te takowania sa tak niskie... nigdzie takich Geforcow nie widzialem wczesniej. Mam zamiar ja sprawdzic u znajomego niedlugo ale czuje ze cos jest nieteges z sama karta. Any more ideas? Aha, czym sprawdzic napiecie na karcie? Nibitor mi nic nie wyswietla...

Co rozumiesz przez "zgłasza się jakoPCI-E"?Tak wyświetla się w czasie bootowania?Bo jeśli tak,to równie dobrze możesz sobie wyedytować BIOS i wpisac "jestem sobie dżi fors".Bios od wer.PCI-E nie ma prawa działać na AGP,jeżeli np.Riva tuner wyświetla ,że karta działa w trybie AGPx8 ,to znaczy ,że wszystko ok.Druga możliwość to tryb PCI-ale nie podejrzewam ,że nie zainstalowałeś sterów od płyty...

6200/6600 nie posiada tabeli napięć więc niczego w nibitorze nie zmienisz.Lepiej wyślij mi na maila ten bios od tego 6600 GO GT(???) bo coś dziwnie to wygląda.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nibitorze w "device" jest napisane 6600 PCI-E jak otwieram ten bios, podczas bootowania to wiem ze mozna miec dowolny tekst. Naprawde dziala jako AGPx8, ale jest to nastepne dziwactwo tego biosu. Za to nie ma w biosie zmianki o 6600Gt Go, a to sie w zakladce ustawien ekranu pojawia wiec sam juz glupieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos co moze znaczyc cos takiego

BCCode:100000ea BCP1:85FE75F0 BCP2:86193520 BCP3:F8A17CB4

BCP4:00000001 osVer:5_1_2600 SP:2_0 Produkt:256_1

bo mam problem z Club-3d 6600GT.Działa na vga a jak zapodm sterowniki wyskakuja przekłamania w obrazie kropeczki a poźniej zwiechy karty no i na koniec restart systemu.Mam nowy zasilacz modecom 350W i płyte s754 GA-K8NS,Athlonna 2800,karta juz była w serwisie i u nich śmiga.prosze o pomoc bo sześć paczek pojdzie sie w błocie taplać.nawet teraz jak sprawdzam w trybie karty vga co wam npisałem i przewijam rolką myszy to systemowy głośnik pizga pomocy.instalowałem stery z cd od karty z netu z guru 3d i nic nie pomaga.Atekst na początku pojawia sie po restarcie.Stary zasilacz mam megabit a na takim jak teraz mam szfagier pedzi athlona 64 3200 i jest wszystko spoko i tez ma 6600GT

Edytowane przez kao101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, az tak zle sie nie kreci :] W poniedzialek raczej zamiawiam tego geforca nic innego wedlug mnie sie nie oplaca... jakbysmy odliczyli cene tego zalmana to cena grafy oscylowalaby +/- 479 zl (a to juz cena 6600). Po przeczytaniu pare recek (6600 gt na agp) z pamieciami 2,0 kreca sie max do 1200, a ten galaxy ma pamieci 1,6 (teoretycznie do 1250 na pamiatkach nie powinno byc problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokladnie znaczy "dziala w vga"? Bez sterow zainstalowanych? A te zwiechy i artefakty to normlanie w windowsie czy podczas aplikacji 3D?

WLaśnie skończyłem grac w Colina2005 jakies 1,5h żadnej zwiechy a w windowsie i internet explorer ciągłe zwiechy przy przewijaniu okien kropek sie pozbylem z pulpitu i ogolnie zmniejszajac przyspieszenie sprzetowe.Kur....a niewiem co jest grane w sumie karta do grania :D.BŁAGAM POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORSA GF 6600GT 256MB GDDR2 (128bit), HDTV/DVI , PCI-E , BOX

 

mam do kupienia taka karte graficzna firmy FORSA ktos słyszał kiedys o tej firmie ? jeśli tak to co może mi o niej powiedzieć? thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, az tak zle sie nie kreci :] W poniedzialek raczej zamiawiam tego geforca nic innego wedlug mnie sie nie oplaca... jakbysmy odliczyli cene tego zalmana to cena grafy oscylowalaby +/- 479 zl (a to juz cena 6600). Po przeczytaniu pare recek (6600 gt na agp) z pamieciami 2,0 kreca sie max do 1200, a ten galaxy ma pamieci 1,6 (teoretycznie do 1250 na pamiatkach nie powinno byc problemu).

Mój bład nie zwróciłem ,uwagi że to wer.GT.Galaxy oferuje 3 karty z Zalmanem.Generalnie karta świetna-i godna polecenia(przynajmniej zaoszczędzisz na Zalmanie).Pytanie tylko czy układ PWM pozwoli na płynną regulację prędkości wiatraka(ach ta cisza) ,czy też obsługuje tylko 2 stany- on/off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę zmienić chłodzenie mojej karty, stary wentylator praktycznie przestaje powoli działac.

 

Moja karta to 6600 Gigabyte 128MB (AGP), myślałem nad Zalmanem VGA VF700-Cu.

 

Ktoś juz jest po takim zabiegu - jak on pasuje, może inne propozycje.

 

Co z chłodzeniem tego mostka HSI (chyba tak to sie zwało) , w/w zalman chyba go nie przykryje ?

 

 

edit: sorki jestem slepy jast topic : http://forum.purepc.pl/Montaz-Zalmana-Vf70...gt-t169850.html , moze ktos robił podobna operacje na non GT

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,to działa w 100% na 6600 Leadteka.Co nie dziwi biorąc pod uwagę identyczne PCB.

Na tym Galaxy BEZNADZIEJNIE podkręcają się pamieci-zresztą poszukaj na tym forum.

 

Pamięci sie słabo kręcą na GF6600 Zalman, bo mają blokadę, na GT powinno być inaczej bo nikt nie zgłaszał takich problemów na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci sie słabo kręcą na GF6600 Zalman, bo mają blokadę, na GT powinno być inaczej bo nikt nie zgłaszał takich problemów na forum...

Już zauważyłem ze popelniłem błąd i odpowiedziałem.O jakiej blokadzie na galaxy 6600 piszesz?B to,że pamieci się nie kręcą moze być związane z wieloma czynnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam w kompie taką oto kartę http://sklep.benchmark.pl/pelny_16813.html. No i wszystko było by fajnie gdyby nie to że trafiłem na wesje z rdzeniem A4.Czy ten rdzeń ma sprzętowe blokady na czujnik temperatury i podnoszenie napięcia czy po prostu ja nie potrafie tego biosem odblokować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam w kompie taką oto kartę http://sklep.benchmark.pl/pelny_16813.html. No i wszystko było by fajnie gdyby nie to że trafiłem na wesje z rdzeniem A4.Czy ten rdzeń ma sprzętowe blokady na czujnik temperatury i podnoszenie napięcia czy po prostu ja nie potrafie tego biosem odblokować??

ja tez mam wersje A4 i idzie mi 545 na 1,4 V, niedlugo skoncze wc i wtedy zapodam mu co najmniej 1,5 albo i nawet 1,6V - zobaczymy jak wydajny bedzie bloczek, ktory mi brat zrobil :], z tego co wiem raczej nei ma sprzetowej blokady (diode ma kazdy chip nv43 tylko nie wkazdej karcie jest odblokowany odczyt w biopsie, w najwnoszej rivie mozna dostac sie do czujnika bez grzebania w biosie, byulo o tym kilka stron wczesnij cos mi sie wydaje.

 

ps. w pracy mam tez takiego celeronka jak Ty, ta plycie gb ale chyba inny chipset niz Ty masz, nie pamietam, i odpalalem go na fsb 200 (3,8GHz) tylko ze widna sie wstawala - za niskie v na procku mialem a na boxowym coolerku nie mialem co mu podnosic bo by sie usmazyl... wiec zalatw mu dobre chlodzenie i krec dalej dziada bo to jeszcze nie koniec jego mozliwosci (no chyba ze ja trafilem na dobry egzemplarz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam wersje A4 i idzie mi 545 na 1,4 V, niedlugo skoncze wc i wtedy zapodam mu co najmniej 1,5 albo i nawet 1,6V - zobaczymy jak wydajny bedzie bloczek, ktory mi brat zrobil :], z tego co wiem raczej nei ma sprzetowej blokady (diode ma kazdy chip nv43 tylko nie wkazdej karcie jest odblokowany odczyt w biopsie, w najwnoszej rivie mozna dostac sie do czujnika bez grzebania w biosie, byulo o tym kilka stron wczesnij cos mi sie wydaje.

 

ps. w pracy mam tez takiego celeronka jak Ty, ta plycie gb ale chyba inny chipset niz Ty masz, nie pamietam, i odpalalem go na fsb 200 (3,8GHz) tylko ze widna sie wstawala - za niskie v na procku mialem a na boxowym coolerku nie mialem co mu podnosic bo by sie usmazyl... wiec zalatw mu dobre chlodzenie i krec dalej dziada bo to jeszcze nie koniec jego mozliwosci (no chyba ze ja trafilem na dobry egzemplarz)

Tylko że nawet nie wiem w którym miejscu można na tej karcie zmierzyć napięcie na gpu(aha dzisiaj zmieniłem bios na ten od leadteka + moje modyfikacje i jest dalej tak samo).Poza tym będe miał chyba za słabą zasiłkę do tego sprzętu bo jak próbuje ustawić fsb 200 to napięcia szaleją i sie komp resetuje do ustawień fabrycznych,a karta nie chce chodzić wyżej jak 535 na rdzeniu i 600 na pamiątkach.Tak więc na razie stoję w miejcu i nie wiem co mam robić dalej.Jakby co to chłodzenie na procu i na karcie jest wporzo tzn arctic na procu i zalmam na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zauważyłem ze popelniłem błąd i odpowiedziałem.O jakiej blokadzie na galaxy 6600 piszesz?B to,że pamieci się nie kręcą moze być związane z wieloma czynnikami.

OK. Na 6600 + Zalman i hynix 3.6ns gdy się podniesie taktowanie pamięci nawet o 5mhz już są arty, a pamiątki są ledwo letnie, za to rdzen idzie na 550MHz. A wykluczam raczej inne czynniki, bo zasilacz ten który mam w sigu na pewno starcza do takiej grafy, po drugie było kilka osób co miało identyczny problem...zresztą ja karty nie kupowałem, po prostu ją miałem na test, wiec nic nie straciłem :)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nawet nie wiem w którym miejscu można na tej karcie zmierzyć napięcie na gpu(aha dzisiaj zmieniłem bios na ten od leadteka + moje modyfikacje i jest dalej tak samo).Poza tym będe miał chyba za słabą zasiłkę do tego sprzętu bo jak próbuje ustawić fsb 200 to napięcia szaleją i sie komp resetuje do ustawień fabrycznych,a karta nie chce chodzić wyżej jak 535 na rdzeniu i 600 na pamiątkach.Tak więc na razie stoję w miejcu i nie wiem co mam robić dalej.Jakby co to chłodzenie na procu i na karcie jest wporzo tzn arctic na procu i zalmam na karcie.

napiecei masz na pewno 1,4V bo na standartowym 1,3 na bank gpu nie poszedlby Ci na 535, jesli uwazasz ze chlodzenie jest dobre i wyrabia to podbij v na 1,5V ale radzilbym najpierw odblokowac czujnik w biosie i sprawdzic jak chlodzenie sie sprawuje przy 1,4V ewentualnie organoleptycznie sprawdzic temperature :)

pamieci sie troche kiepsko kreca, wez potestuj w nibitorze timinigi od Bezbronnego (na kilkunastu ostatnich stronach powinienes znalezc, nie pamietam gdzie to dokladnie bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...