Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktos z Was jest w stanie rozjaśnić mi o co chodzi.

Za żadne skarby nie mogę zmodować (chodzi o podniesienia napięcia dla GPU) biosu do mojej grafiki.

Jakiekolwiek zmiany powodują brak możliwości uruchomienia komputera.

Pod tym adresem są cztery biosy - karta wstaje tylko na "rev.2" i "original" Po flash`u jakimkolwiek innym biosem karta nie wstaje a przy przywracaniu "original" wyświetla się komunikat: "enable perf......." (jak ktoś chce to mogę wysłać MMS`a z fotką - innych możliwości chwilowo brak :lol: ) i dalej wszystko przebiega zwyczajowo.

Programy których używam to Winfastflash i Nibitor 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz! jak nie jest podlączone to podłącz bo samo sie nie zrobi :wink: <_< również te karty potrzebuja wtyczki molex aby chodziły stabilnie :wink: :razz:

zasilacz ma 300W.Karta oczywiscie jest podlaczona przez Molex. Odlaczylem drugi cd-rom i stacje dyskietek zeby bylo mniej dodatkowych komponentow (teraz mam standard) ale nadal jest to samo :( Mocniejszy zasilacz kupic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ma 300W.Karta oczywiscie jest podlaczona przez Molex. Odlaczylem drugi cd-rom i stacje dyskietek zeby bylo mniej dodatkowych komponentow (teraz mam standard) ale nadal jest to samo :( Mocniejszy zasilacz kupic???

Jeżeli tak Ci pokazuje to TAK. Z góry Ci pisze nie kupuj żadnych Megabajtów Colorsshitów :-P Codeshitów :-P itp bo i tak zapłacisz powyzej 60zł lepiej jakiegoś fortrona z allegro

 

jak masz troszke kasy to

TEN FORTRON

 

a jak troszke mniej to TEN FORTRON który na bank będzie lepszy od Twojego i ma więcej mocy niż 300W z resztą koleś w aukcji pisze co ciągnoł a troche to już jest.... no oczywiście jak mówi prawde :wink:

 

Sphinx podaj Twój cały config kompa

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec. Mialem sobie karte 6600 palita i nie bylo zadnych problemow, zmienilem karte 2 dni temu na 6600gt na pci-e (firmy 3dclub) p.glowna mam ze slotem pci-e i agp , posiada zasilanie 20+4 i mam problem , mianowicie po wlaczeniu trybu 3d (rdzen na 500 w tedy zwieksza sie z 300) karta zaczyna piszczec i jakby cooler od zasilacza/cpu (nie wiem dokladnie) zwalnia swoje oboroty (ciszej jest) i karta piszczy. Po zmniejszeniur dzenia do 300 nie slychac zadnych piskow. Zasilanie na molexie +12 to 11.8 przy idle i 11.5 przy 3d. W czym moze byc problem tych pisków i zmniejszenia obrotow wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napiecie nie wrozy nic dobrego, lepiej wymien zasilacz zanim ci szlak trafi cos. Dopuszczalna roznica napiecia dla atx to 5%, czyli 11.4v/12.6v, balansujesz na krawedzi, chociaz nie jest powiedziane, ze jest to bezpieczne tylko dlatego, ze miesci sie w normie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom 350W juz zamowiony (oryginal , Nie feel) , ale niepokoja mnie troche te piski , i dziwne ze nie ma nigdzie zlacza do grafy tego co w nowych zasilaczach jest dla pci-express specjalne zlacze 75W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sphinx podaj Twój cały config kompa

AMD 3000+ Sempron S754 64B BOX

plyta gl. GIGABYTE K8VT800,K8T800,DDR400

DIMM DDR 512/400

GF6600 128D/DVI GIGABYTE BOX

Dysk 80GB SEAGATE 7200/8MB/SATA150

Sound Blaster 128 PCI

sieciowka SURECOM

DVD-RW

CD-RW

no i ten zasilacz niewiem jakiej firmy ale 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 3000+ Sempron S754 64B BOX

plyta gl. GIGABYTE K8VT800,K8T800,DDR400

DIMM DDR 512/400

GF6600 128D/DVI GIGABYTE BOX

Dysk 80GB SEAGATE 7200/8MB/SATA150

Sound Blaster 128 PCI

sieciowka SURECOM

DVD-RW

CD-RW

no i ten zasilacz niewiem jakiej firmy ale 300W

to na bank zasilacz! wyżej są linki do Fortronów dobrych, masywnych porządnych zasilaczy w tej cenie zastanawiaj sie tylko między nimi za tą kase lepszego nie kupisz

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom 350W juz zamowiony (oryginal , Nie feel)

a co kolega ma do fila? :) za 60zl calkiem dobre rozwiazanie, choc moze nei delta czy fortron, ale ok. lepsze jak megabajt czy codegen :)

 

@Mazzi

Ja wczoraj zamówiłem Galaxy 6600GT 128Mb Ultimate.

http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+6600GT+12+U+A

Ze sklepu dobrego i taniej niz na allegro. Jutrto przyjdzie do mnie to napisze jak sie kręci :)

 

to pisz jakie wyniki w 3dmarku i jak sie kreci, bo ja juz watpic zaczynam powoli, ajk czytam to forum:/

 

dzizas chyba pleya kupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co kolega ma do fila? :) za 60zl calkiem dobre rozwiazanie, choc moze nei delta czy fortron, ale ok. lepsze jak megabajt czy codegen :)

to pisz jakie wyniki w 3dmarku i jak sie kreci, bo ja juz watpic zaczynam powoli, ajk czytam to forum:/

 

dzizas chyba pleya kupie :D

FEEL to zasilacz typu codegen , tracer czy megabajt czyli cena. Montowane w wekszosc obudowek. Jak mialem kompa low-end to tez mi starczal tracer 350W ale po zmianie na mid-end nie wyrabia juz. Oszczedzac 60zl a potem za moment wydawac na nowy zasilacz 130zl to strata tylko pieniedzy :)

A modecom to zasilacz sredniej klasy typu fortrona czy delty. Do kompa klasy mid-end idealny cena/jakosc

 

I jakbym wzial FEEL 350 to bym mial to samo co na TRACER 350 pewnie. Jakos nie wieze ze to wyciaga te 350W , obliczylem ze moj komp ciagnie 290W a ten zasilacz mocno balansuje na lini. Czyli stawiam ze to jakis 300W max. Do tego glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakbym wzial FEEL 350 to bym mial to samo co na TRACER 350 pewnie. Jakos nie wieze ze to wyciaga te 350W , obliczylem ze moj komp ciagnie 290W a ten zasilacz mocno balansuje na lini. Czyli stawiam ze to jakis 300W max. Do tego glosny.

Nie wiem jak obliczyłeś te 290W.Twój komp zużywa ok.170-180W pod maksymalnym obciążeniem,oczywiście nie znaczy to ,że można użyć zasiłki 200W ,ale ATX2.0x 300W dobrej firmy by wystarczyło.Jeżeli już masz problemy na Tracer 350W przy tym konfigu ,to tylko żle świadczy o Tracerze(ktory ponoć się ostatnio poprawił).

Także -tak jak proponował Fresh-Fortron ,w tej cenie(ponizej 100zl)nie kupi się obecnie niczego lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tego modecoma ktorego zamowielm za 130zl 350W atx 2.0 powinnien spokojnie starczyc , a obliczylilem to jakis kalkulatorem na stronie.

Czy to normalne ze 6600gt ma taktowanie 500/1000 ? bo ja czytalem troche postow i z nich wynika ze niektore maja 400/900 np. ?

Edytowane przez elzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem.

 

Sterowniki 81.98

 

Zainstalowane na świezy system.

 

AA nie chce działać z poziomu aplikacji (np CSS, BF2), tylko z poziomu sterownikow. Zmieniam AA na np 6x w CSS a i tak jakby go nie było?

 

Zmienilem sterowniki na starsze, ale to nie pomogło. Problem prawie identyczny jak tutaj:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=157514

 

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

 

UPDATE: Zauwazylem, ze wlaczenie AA w opcjach CSS na 2x powoduje lekkie wygladzenie, 4x juz calkiem niezle, a 6x poprostu nie wygladza wcale (wyswietlany obraz jest IDENTYCZNY jak na off)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakiego 6600GT najlepiej brać ... Gigabyte,Galaxy czy moze MSI, bardzo proszę o rade bo przeglądanie 150 stron :P ehh

 

 

Polecam MSI, świetnie się podkręca i super wydajność. Mam takiego na AGP, u mnie bez problemu 560/1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale 6X to tak jakby go nie było wogóle ;) unikaj tego zapodaj sobie 4x i juz no ew 8x ;)

No właśnie zauważyłem z autopsii :) Ale dlaczego tak jest? To coś sterowniki pomieszały, czy to wina samego CSS?

 

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze problem w tym ze niektore mapy sa wykonane w technologi HDR , a cos kiedys czytalem ze AA nie dziala z hdr , potem poprawili to w nowszych sterownikach ale moze zapomnieli o 6x ? Sproboj w opcjach wylaczyc HDR i sprawdz czy dalo to efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze problem w tym ze niektore mapy sa wykonane w technologi HDR , a cos kiedys czytalem ze AA nie dziala z hdr , potem poprawili to w nowszych sterownikach ale moze zapomnieli o 6x ? Sproboj w opcjach wylaczyc HDR i sprawdz czy dalo to efekt

Nie nie... AA sprawdzałem na wyłączonym hdr i wtedy się to objawiało. Na włączonym zresztą jest to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Witam :)

Padl moj GF6600 Gigabyte Turbo Force PCI-e :/

Kumpel w sklepie zaproponowal mi wymiane za doplata 50zl na (linki podaje z roznych stron):

 

GeForce 6600GT Microstar 128MB (128-bit) TV&DVI BOX (PCIE)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15971

 

lub

 

GeForce 6600GT Gigabyte 128MB TV/DVI (PCI-E) BOX

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14731

 

lub

 

Galaxy GF 6600GT 128MB 128bit PCI-E Ultimate

http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+6600GT+12+U+P

 

I tu zaczynaja sie schodzy - KTORA? :)

Prosze poleccie cos...

Z gory serdecznie dziekuje

Ja bym brał gigabyta bo ładnie sie kreca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

FEEL to zasilacz typu codegen , tracer czy megabajt czyli cena. Montowane w wekszosc obudowek. Jak mialem kompa low-end to tez mi starczal tracer 350W ale po zmianie na mid-end nie wyrabia juz. Oszczedzac 60zl a potem za moment wydawac na nowy zasilacz 130zl to strata tylko pieniedzy :)

A modecom to zasilacz sredniej klasy typu fortrona czy delty. Do kompa klasy mid-end idealny cena/jakosc

 

I jakbym wzial FEEL 350 to bym mial to samo co na TRACER 350 pewnie. Jakos nie wieze ze to wyciaga te 350W , obliczylem ze moj komp ciagnie 290W a ten zasilacz mocno balansuje na lini. Czyli stawiam ze to jakis 300W max. Do tego glosny.

Sam jestem zdziwiony, ale FEEL to jednak dobra marka. W przeciwieństwie do takich badziewi jak Codegen, Megabajt, Joy Computer czy Tracer wyciąga swoją moc, trzyma napicia i w dodatku jest naprawdę cichy. Jedyną wadą są niskiej jakości molexy - trzeba podoginać styki, bo lubią przerywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zdziwiony, ale FEEL to jednak dobra marka. W przeciwieństwie do takich badziewi jak Codegen, Megabajt, Joy Computer czy Tracer wyciąga swoją moc, trzyma napicia i w dodatku jest naprawdę cichy. Jedyną wadą są niskiej jakości molexy - trzeba podoginać styki, bo lubią przerywać.

podobne mam zdanie o feelu, dlatego pytalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem z autopsii :) Ale dlaczego tak jest? To coś sterowniki pomieszały, czy to wina samego CSS?

 

help

to wina karty ona tak jakby nie obsługiwała AAx6 tyle

 

Moze problem w tym ze niektore mapy sa wykonane w technologi HDR , a cos kiedys czytalem ze AA nie dziala z hdr , potem poprawili to w nowszych sterownikach ale moze zapomnieli o 6x ? Sproboj w opcjach wylaczyc HDR i sprawdz czy dalo to efekt

Z HDR działa tylko nuke i militia w przyszłości, wyłaczenie HDR nic nie da bo na innych mapach poprostu nie działa ono :mur:

 

BTW działanie AA w HDR nie zależy od sterów :rolleyes:

 

no wiec radze zastosować sie do moich wczesniejszych rad B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar popelnic zdrade i sie przesiasc z ati na nv. kiedys mialem nv ale to byla riva 128 potem tnt i nie bylo tak wielu producentow.

czytalem wiele opinii ale mam rebus (konflikt ati 9800 nv 6600 rozwiazalem prawie - waham sie jeszcze na ale chce sprawdzic innego producenta)

chcialem kupic karte ledateka 6600 128mb na agp, ale znalazlem w kilku artykulach ze rdzen sie kijowo podkreca - na 430mhz itp. czym jest to spowodowane? czy ledatek tak ma??? czy moze ma nizsze napiecie niz inne karty?

ktora karte polecacie ale pytam o 6600 na agp (nie gt itp) opgranicza mnie dosc mocno kassa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar popelnic zdrade i sie przesiasc z ati na nv. kiedys mialem nv ale to byla riva 128 potem tnt i nie bylo tak wielu producentow.

czytalem wiele opinii ale mam rebus (konflikt ati 9800 nv 6600 rozwiazalem prawie - waham sie jeszcze na ale chce sprawdzic innego producenta)

chcialem kupic karte ledateka 6600 128mb na agp, ale znalazlem w kilku artykulach ze rdzen sie kijowo podkreca - na 430mhz itp. czym jest to spowodowane? czy ledatek tak ma??? czy moze ma nizsze napiecie niz inne karty?

ktora karte polecacie ale pytam o 6600 na agp (nie gt itp) opgranicza mnie dosc mocno kassa.

do leadteka wystarczy wgrać biosa z 1,4V i już karta się kręci na 550 mhz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problemy na moim Galaxy 6600GT Ultimate pod AGP. Mianowicie Warhammer40k: Winter Assault, tnie mi się bardziej niż na poprzedniej karcie - radku 9600pro. Tak jakbym miał połowę FPS-ów z radka. 6600GT podkręcony na 590:1200. Próbowałem odkręcać dawać, Vsync, wyłączać FW, Sideband Adressing, detale na min. i nie ma różnicy... Czy ta gra po prostu się tak tnie na nvidii, czy co? Używam NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8212.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam mały problem, dzisiaj padł mój Galaxy 6600GE (550/1100) kupiony wczoraj...Powodem był Pentagram :/. Widocznie zbyt mocno go dokręciłem...niestety grafa włączyła sie po jego instalacji tylko raz później zwis w 3d03 i kaput:(...Teraz sie zastanawiam czy instalacja Pentagrama ma jakiś sens(problemy z rozstawem :()...i moje pytanie czy znalazł ktoś gdzieś porównanie Silencer'a NV6 Rev.2 z Zalmanem/Pentagramem AlCu/Cu? Bo ja za nic nie moge googluje ale nie idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj biedactwo...

 

- zalman jest ciut gorszy od pentagrama o ok 1 stopien , silencer to trzecia liga (moje zdanie:) )- ten jeden stopien dla wielu jest to wyznacznik jakosci - po twoim przykładziw widac ze jest odwrotnie.

Zostaje jakosc wykonania - na pentagramie za mocno dokrecisz i ... głównie zdaza sie to na modelach 66xx, z zalmanem trudno popsuc grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie był problem z rozstawieniem i to pewnie dlatego :(... Niestety bywa :]...No a wracając do mojego pytania jest gdzieś test porównawczy Silencera do Zalmanów :D? Tzn chodzi mi konkretnie o Silencera NV6 rev 2, znalazłem porównanie do NV5(6800), gdzie wypadł lepiej od zalmana w stresie o około 2 stopnie lepiej, tyle że wtedy trace na chłodzeniu pamięci, bo nic ich nie owiewa...nv6 r.2 nie ma chyba chłodzenia na pamięci :(

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...