Skocz do zawartości
Memphis

Optymalna grafa dla Celka 1ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, nowy komputerek dopiero za rok, a do tego czasu jakoś trzeba żyć. Zamierzam więc wrzucić sobie Celka 1ghz Coppermine. Zastanawiam sie jaka grafika byłaby optymalna dla takiego proca ? Nie chcę przepłacać i kupować grafy, którą i tak będzie dławił proc, a którą za rok wymienię. Co więc mi polecicie ? potrzebna głównie do grani + filmy DivX. Tv-out nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to jakis GF3(jak jeszcze znajdziesz, no chyba ze uzywany), Radeon9000PRO lub 8500le. Taki MX440 tez nie bylby taki zly(MX sa bez shaderow wiec bym sie powaznie zastanowil, no ale sa najtansze). Oczywiscie pierwsa rzecza jaka nalezy zrobic to podkrecic tego celka na jakies 1200Mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tio ja bym brał np. Radka 9000 by Gigabyte, ale oszczegam, bęziesz miał problemy z niektórymi grami(TU). Zrekompensuje Ci tio super jakość obrazu i możliwość podłączenia 2 monitorów. Jak masz kaskę tio qup tio cio ja mam w podopisie, czyli wersję Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując te taniutkie radeony 8500 trzeba trochę zwracać uwagę na taktowanie pamieci. Czasami 8500LE (te najtańsze za 500) mają taktowanie 250/230 a nie 250/250. Natomiast wczoraj w sklepie komputerowym w Gdyni widziałem "pełnego" 8500 z pamieciami m-tec 4ns 8O czyli nominalnie tatowanego nie więcej niż 250 dla pamięci. Kosztował co prawda 499zł. Nie zmienia to faktu, że nawet taki 8500LE 250/230 jest wydajniejszy od 9000pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego RADKA co proponuje ci SuChY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma obniżone taktowanie i wogóle jest kitowo wykonany :D

Poszukaj takiego LE aby miał taktowanie 250/250 MHz

Wtedy będzie pięknie :lol:

JA OSOBIŚCIE UWAŻAM ŻE GEFORCE 4Ti 4200 jest lepszym wyborem

ale widze że budżet cie trzyma :cry:

SZKODA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tio ja bym brał np. Radka 9000 by Gigabyte, ale oszczegam, bęziesz miał problemy z niektórymi grami(TU). Zrekompensuje Ci tio super jakość obrazu i możliwość podłączenia 2 monitorów. Jak masz kaskę tio qup tio cio ja mam w podopisie, czyli wersję Pro.

gigabyte 9000 nie ma wyjscia DVI!!!!!!!!!!! a to oznacza ze podlaczysz tylko 1 monitor i 1 TV :(((( dopiero wersja PRO ma DVI, do ktorego przez przejsciowke 2 monit CRT podlaczysz (lub LCD)

powercolor natomiast juz w wersji 9000 ma i dvi i dsub i SVHS out :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie R8500LE Supergrace. Jestem zadowolony. Wydajność w 3DMarku2001SE to 5300 pkt. U Ciebie byłoby podobnie.

 

Poza tym tę kartę będziesz mógł uzywać z prockiem np Athlon 2600+ lub P4 2600 i uzyskasz na nich ok. 8000-9000 pkt. Nieźle, co?

 

Poza tym takie karty teraz kosztują w granicach 500-550PLN!

 

Niestety moja ma 255/444 Mhz, ale to jest jakiś 10% spadek wydajności

w stosunku do 500/500.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...