Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

absolutnie nie i chciałem wyrazić swoje zdanie. Na trzeźwo była zdana relacja. Nexus na 12 v jest cichszy od akasy.

Edit a tak swoja drogą pomimo że mam dwie aksy 120 włączone na 1600 obr to jedyne co słyszę to wentyl z radka 9200 i pentagram na ok -1900-2000 obr. w końcu akasa to s1

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cuda sprzedaje na Allegro moj dobry znajomy, wiec to pewne zrodlo  :rolleyes:

1309295[/snapback]

Jak narazie po dwoch mailach zero odpowiedzi, nie wiem czy wentylator wyslany czy nie... A na allegro znajomy loguje sie codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie po dwoch mailach zero odpowiedzi, nie wiem czy wentylator wyslany czy nie... A na allegro znajomy loguje sie codziennie

1319184[/snapback]

 

 

 

Witam

 

To pewna firma, wiec jestem przekonany ze wentyl jest juz w drodze lub czeka zapakowany, ostatnio ma facet urwanie glowy, sesja poprawkowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie zycze powodzenia koledze, nauka na pierwszym miejscu ;) Na szczescie ja juz jestem na czysto i zaczynam ostatni semestr :) Sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie zycze powodzenia koledze, nauka na pierwszym miejscu ;) Na szczescie ja juz jestem na czysto i zaczynam ostatni semestr  :) Sorry za OT

1319388[/snapback]

 

 

Dziekuje w jego imieniu za wyrozumialosc :D

Dzis jak bede mial okazje z nim dzis rozmawiac to porusze w/w temat !

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie i chciałem wyrazić swoje zdanie. Na trzeźwo była zdana relacja. Nexus na 12 v jest cichszy od akasy.

No ale AKASA ma 44CFM przy 1400RPM, a Nexus 36CFM przy 1000RPM... :huh: To prawie 20%... Chyba nic dziwnego, że cichszy na 12V, co ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o COOLER MASTER TLF/SUV -S12??

Są to wentylatorki LED albo UV. Chodzi mi przede wszystkim o CISZĘ, no i wydajność jako taka by się przydała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku ludzie CISZA zalezna jest od predkosci wiatraka w glownej mierze, zasadniczo wszystkie tt papsty noisblockery revolteki i inne znanych firm beda przy takich samcyh obrotach tak samo niema szlyszalne czyli cicho albo glosno, to ze jeden owie ze np revoltek jest cichszy od tt to nie dziwne bo revoltek kreci sie na 1400 rpm a tt na 2000rp ale jak ustawic tt na 1400rpm to bedzie to samo, roznice w glosnosci moga byc znikome i pomijalne tak samo w wydajnosci te kilka cfm nikogo nie zbawi bo to juz bardzej moze zalezec od platow smigla ile jak doze i jaki kat ale zasadniczo glosnosc wszystkie no prawie pomijajac te badziewia za 10zl beda tak samo nieslyszalne przy zalozny 1200-1400 i tak samo glosne przy 2000rpm ale niestety nie wszytskie maja te zalete ze kreca sie tak szybko,

PAMIETAJCIE sprawe rozwiazuje regolator obrotow, przejsciowka z 12v na 7v czy panel kontrolny

 

i teraz moje osobiste zdanie ja jestem za wentylami z wieksza moca obrotowa bo daja te mozliwosc puszczenia ich na 1200rp i nic kompletnie nie slychac i puszczenia na 1700 gdzie beda znosne ale podczas upalnego dnia w lato ( a w tym roku ma byc wyjatkowo goraco ) i grania w sieci bada lepiej chlodzili bude dlatego ( to nie jest kryptoreklama ;) ) ja mam Tt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus wreszcie dotarl!

 

Wyglada cudnie, myslalem, ze ten pomaranczowy kolor bedzie gorszy...

Zainstalowalem go w zasilaczu i temperatura wewnatrz zailacza w stresie spadla o 5 stopni :) Glosnosc zmalala tak bardzo, ze slysze Silencera, ktory do tej pory mial u mnie 5+ za cisze... Napiecia zasilacz trzyma tak samo, wiec smiem twierdzic, ze chlodzenie nie pogorszylo jego parametrow. Cicho i nawet wydajnie :) Za 30% ceny Akasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Galek

jejku czlowku, przestan te bzdury pisac :mur: . Jesli wg ciebie nie ma roznicy miedzy roznymi wentylami przy tych samych predkosciach to czas zbadac sluch. Wez sobie TT 80mm skrec go na 750rpm (o ile sie da) i gwarantuje, ze bedzie glosniejszy nawet od NB na 1000rpm. To co wypisujesz mialoby sens gdyby jedyny dzwiek jaki wentyl wydaje pochodzil od przeplywu powietrza, a tak nie jest. Regulator orbotow niczego nie roziwazuje, a kilka CFM roznicy potrafi zbawic szczegolnie przy duzej ilosci wolnoobrotowych wentyli. Wentyle "z wieksza moca obrotowa" maja to do siebie, ze czesto zaczynaja terkotac, wpadaja w wibracje itp przy mocnym skreceniu obrotow. Po prostu czesto nie sa przystosowane do takich predkosci. Jeszcze wiecej problemow pojawia sie przy sterowaniu wentylami z poziomu MoBo albo speedfana (czesto halasuja nawet te, ktore nie maja problemow po skreceniu potencjometrem). Wybierajac wentyle trzeba pomyslec do czego one maja sluzyc i czego potrzebujemy, a nie kupic 5000RPM "bo jak go skrece do 1000 to bede mial tak samo cicho". Natomiast jesli ma to byc jedyny wiatrak w budzie to nie ma sensu brac wiatraka 1000rpm bo buda sie zagotuje.

A wentyle TT sa beznadziejne (przynajmniej 80 i 92mm) i watpie zeby ta firma potrafila cos poprawic w swoich wentylkach z wyjatkiem tzw. "danych producenta", ktore maja sie nijak do rzeczywistosci. To moje zdanie

 

@druid

CM nie polecam, akurat tego modelu nie znam, ale nie trafilem jeszcze na cichy wiatrak z tej firmy. Jesli potrzebujesz sredniego przewiewu i doskonalej ciszy to NEXUS, jesli mocniejszego przewiewu i "wzglednej ciszy" to Akasa, jesli na robieniu z kompa choinki to nie mam pojecia ;) Nie spotkalem jeszcze nigdzie rekomendacji swiecacego wentyla w kategorii cisza.

 

@pbuda

U mnie silencer jest na pierwszym miejscu listy "musi odejsc" :) Twoj szumi regularnie czy tak jak moj rzezi pulsacyjnie?

 

@jbravo

Jest taniej, ale ja tego sklepu wybitnie nie polecam. Ich stosunek do klienta jest "olewczy". 92mm ktorych zapomnieli mi wsadzic do paczki dosylaja juz miesiac, (teraz sie okazuje ze ich nie mieli i hurtowani jeszcze im nie dostarczyla) kolega czeka na swoje wentyle 2tyg. Na mejle odpowiadaja jak im sie chce, a dodzwonic sie do nich to cud (mnie sie jeszcze nie udalo). Szkoda nerwow za pare zlotych.

Edytowane przez eksel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pbuda

U mnie silencer jest na pierwszym miejscu listy "musi odejsc" :) Twoj szumi regularnie czy tak jak moj rzezi pulsacyjnie?

1334925[/snapback]

Pulsacyjnie. Jak go puszcze na 1200 obrotow, to jest cacy, tylko ze wtedy boje sie grac :) Dlatego teraz na noc bedzie na 1200 a w dzien na 2400. Juz kombinuje jak puscic przelacznik na przod obudowy, bo komp u mnie stoi tak, ze problemem jest przelaczanie. Zmienic chyba go bede musial, tylko nie wiem na co, a pasywne odpada, przynajmniej na razie, bo nie chce mi sie dziury w budzie robic :) Chociaz pewnie przyjada jeszcze dwa Nexusy na bok i gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzezi nawet na 1200. W dzien to mi nie przeszkadza ale w nocy ostro wkurza to pulsowanie. Mysle zeby go zmienic na zalmana VF700 Cu, ale teraz kasy brak. Do ciecia budy przymierzam sie juz miesiac :D Tak samo jak do zrobienia regulatora obrotow na przod budy z potencjometrow od NB (tez mialem pakowac przelacznik od VGAS na przod).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle zeby go zmienic na zalmana VF700 Cu, ale teraz kasy brak.

1335054[/snapback]

A ja tak sobie pomyslalem o Aerocool Video Magic... ale to temat do innego topicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galek tylko pomysl ze sa ludzie ktorzy maja porzadny sluch a nie jak ty i na 1200 to o ciszy moga sobie poczytac na onecie, 1200 to ja do hardkorowych testow zamierzam uzywac, cisza to 500rpm na wiatraku o fajnym lozysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus wreszcie dotarl!

 

Wyglada cudnie, myslalem, ze ten pomaranczowy kolor bedzie gorszy...

Zainstalowalem go w zasilaczu i temperatura wewnatrz zailacza w stresie spadla o 5 stopni :) Glosnosc zmalala tak bardzo, ze slysze Silencera, ktory do tej pory mial u mnie 5+ za cisze... Napiecia zasilacz trzyma tak samo, wiec smiem twierdzic, ze chlodzenie nie pogorszylo jego parametrow. Cicho i nawet wydajnie :) Za 30% ceny Akasy.

1334753[/snapback]

 

pbuda ile czekales na te wnetyle, bo ja zamowilem takie 2 w niedziele i chce wiedzic na ile czekania mam sie przygotowac. :lol:

 

Sorrki za OT. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tutaj 1334900[/snapback]

Wszystkim forumowiczom ODRADZAM sklep biuro24.pl!

Frajer ze mnie, ze wplacilem kase przelewem a wplacilem ja 27 lutego i do tej pory ani paczki, ani zadnego zawiadomienia o realizacji zamowienia czy tez opoznieniu i powodach opoznienia. Jeden jedyny raz udalo mi sie dodzwonic do nich i moj rozmowca powiedzial, ze maja towar na stanie i wysle go po weekendzie, pozniej jeden, drugi mail, wreszcie ktos sie pofatygowal i zadzwonil do mnie do pracy ale pech, ze akurat mnie nie bylo, ostatni mail wyslalem 3 dni temu i... zero odpowiedzi. Telefonu komorkowego (ktory znalazlem na jego aukcjach allegro) ow pan nie odbiera. Jak to mowia, czlowiek uczy sie na bledach, teraz bede musial odzyskac kase :angry:

Jeszcze raz powtorze, ODRADZAM sklep biuro24.pl (znany tez jako kompu.net)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim forumowiczom ODRADZAM sklep biuro24.pl!

Frajer ze mnie, ze wplacilem kase przelewem a wplacilem ja 27 lutego i do tej pory ani paczki, ani zadnego zawiadomienia o realizacji zamowienia czy tez opoznieniu i powodach opoznienia. Jeden jedyny raz udalo mi sie dodzwonic do nich i moj rozmowca powiedzial, ze maja towar na stanie i wysle go po weekendzie, pozniej jeden, drugi mail, wreszcie ktos sie pofatygowal i zadzwonil do mnie do pracy ale pech, ze akurat mnie nie bylo, ostatni mail wyslalem 3 dni temu i... zero odpowiedzi. Telefonu komorkowego (ktory znalazlem na jego aukcjach allegro) ow pan nie odbiera. Jak to mowia, czlowiek uczy sie na bledach, teraz bede musial odzyskac kase :angry:

Jeszcze raz powtorze, ODRADZAM sklep biuro24.pl (znany tez jako kompu.net)!

1335521[/snapback]

I ja sie pod tym podpisuje "rencyma i nogyma". Moje zamowienie z 11 lutego jeszcze niezrealizowane. Po 2tyg wyslali mi paczke bez 2 wentyli, udalo mi sie dobic do czlowieka na GG, przepraszal za klopot, ze niby nie wlozyl do paczki. Teraz okazuje sie ze wciaz ich nie dostal z hurtowni. Poczte to ma chyba przekierowana na /dev/null. Jest to chyba najgorszy wysylkowy sklep z jakim mialem do czynienia :angry: rowniez ODRADZAM jakichkolwiek zakupow w biuro24/kompu lub http://tinyurl.com/5oatn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, pusta paczke Ci przyslali? Chce wiedziec na co sie mam nastawic.

 

Szkoda, ze wczesniej nie znalem opinii tego sklepu, to bym nie zamawial przynajmniej.

Edytowane przez Recall1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie skladalem 11 II.

22 II Przyslali mi to co zamowilem (2x120, 3x80, mata nexusa) z wyjatkiem 2 wentyli 92mm, ktore tez zamowilem.

Nastepnego dnia dzwonilem do nich, raz z ugrzezlem na centralce drugi raz nawet to bylo zajete. Dobijalem sie na GG do ich "konsultanta", ktorego wiecznie nie ma. W koncu przez przypadek mi odpowiezdzial. Twierdzil ze zapomnieli wlozyc tych 92mm i dosla przy najblizszej rozsylce paczek i przeprosil za klopoty.

13 III moja cierpliwosc sie skonczyla i napisalem do nich czy to juz nie pora wyslac.

14 III znow dostalem serdeczne przprosiny i wszystko zostalo zwalone na hurtownie, ktora nie wywiazuje sie z terminow i nadal nie dostarczyla (a przeciez tylko zapomnieli wlozyc w paczke wg wczesniejszej odpowiedzi). Dali mi mozliwosc rezygnacji z reszty tego zamowienia (o jak łaskawie). Napisalem, ze jesli spodziewaja sie je niedlugo dostac to moge jeszcze troche poczekac i w tym wypadku chcialbym zamowic jeszcze 1x120mm jesli to mozliwe i poprosilem o nr konta do wplaty. Oczywiscie zero odpowiedzi do dzis.

 

Wczesniej chyba jeszcze jakis email do nich slalem i przed zakupem probowalem sie dowiedziec czy sprowadza to w miare szybko, poniewaz zalezalo mi na czasie. Oczywiscie zero odpowiedzi! Najbardziej wkurza to, ze z nimi nie sposob sie skontaktowac i dowiedziec sie co jest naprawde z tym zamowieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eksel

co do mojej wypowiedzi to sprawdzalem kilka wentyli akasy nie mialem w reku, zas co do Tt revolteka i glacialtecha to odpowiednio tt i revoltek puszczone na o kolo 1000 rpm jak glacialtech i byly tak samo nieslyszalne badz slyszalne jak kto woli, natomiast tt puszczony tak jak revoltek czyli na 1400rpm mialy taka sama slyszalnosc, zas co do pozostalych akas papstow itd tych z wyzszej polki sprawa bedzie sie miala tak samo, postaram sie to udowodnic w tygodniu testujac je wszystkie razem, zas co do coolmastera nie napisalem o nim ani razu, i mam swiadomosc ze to lipa kompletna, a co do wyzej wymienionych modeli jestem pewny na 100% audiofilem nie jestem, moze ty jestes i powinienes grac w orkiestrze ale tez slon na ucho mi nie nadepna, zas co do roznic, moga one byc ale nie wielkie 1-2 db a tego ucho statystycznego czlowieka nie wychwyci, bo natezenie dzwieku zmienia sie co 3db, zas co do 92tt to tak jak mowie ze puszczona na 2000rpm jest dla mnie nie slyszalna i ja jestem zadowolony ze wszystkich tt ktore mam u siebie bo ich nie slysze jedyne co slychac to szum powietrza ale na to zaden wiatrak nie ma sposobu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Galek

Z tego wynika ze glacial i revoltek to jeszcze gorszy syf niz tt :P

Testy lepszych wentyli mozesz sobie darowac raczej, skoro do tej pory twierdziles ze 1400rpm jest nieslyszalne to te beda jeszcze bardziej nieslyszalne (alez by mnie polonistka zje... za takie okreslenie ;) .

Z cooler masterem mi sie fiknelo (akurat walaja mi sie 3 na biurku), wybacz o TT chodzilo oczywiscie (juz poprawilem), ale ta "lipa kompletna" i tak wypada mi lepiej niz TT.

Poza tym nie mam pojecia o co ci chodzi z audiofilstwem i orkiestra (odreagowujesz, gdyz stwierdzilem, ze musisz miec problemy ze sluchem? :unsure: ) , to chyba nie topik o glosnikach ani kodekach :P Ja po prostu jestem statystycznie niegluchym (chyba) czlowiekiem. Skoro dla ciebie 92mm na 2000rpm jest nieslyszalne to gratuluje, moze mieszkasz przy autostradzie czy cos takiego, nie bede wnikal. U mnie nawet 3000rpm jest nieslyszalne gdy dzieci sasiadow z gory urzadzaja sobie wyscigi :) A jak odpale swoje nieaudiofilskie glosniki to i 10letni odkurzacz+dobijajaca sie do drzwi sasiadka :)

Mimo wsyzstko wydaje mi sie, ze statystyczny czlowiek wylapie pulsacje, warczenie czy terkotanie wentyla w nocy. A moze powietrze szumi ci tak ze zaglusza silniki? Skoro masz te wentyle z podpisu (4x120mm) na 1400rpm to calkiem mozliwe. W takim przypadku nawet mi nie mow o ciszy, nawet o wzglednej ciszy, bo to w zaden sposob nie moze byc ciche. To moze byc tylko akceptowalne (na pewno nie dla kazdego). I nie musisz mi niczego udowadniac, chyba ze masz jakis audiofilski mikrofon (kierunkowy?) + decybelomierz (czy jak to tam sie nazywa).

Skonczmy juz to, bo bez sensu sie robi i z wentyli 120mm zeszlimy na temat co dla kogo jest ciche. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zas co do roznic, moga one byc ale nie wielkie 1-2 db a tego ucho statystycznego czlowieka nie wychwyci, bo natezenie dzwieku zmienia sie co 3db

3dB to dwukrotna zmiana natężenia dźwięku - wynika to z definicji decybela:

10 log (P2/P1) = 10 log 2 = 3 dB (gdzie P2 = 2*P1)

Natomiast minimalna rożnica którą ludzkie ucho jest w stanie jeszcze wychwycić to tak zwane JND (Just Noticeable Difference) i wynosi to około 1dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pbuda ile czekales na te wnetyle, bo ja zamowilem takie 2 w niedziele i chce wiedzic na ile czekania mam sie przygotowac. :lol:

 

Sorrki za OT. :oops:

1335382[/snapback]

Ja zamowilem tutaj 8 marca, ale do 14 nie mieli na stanie. Wyslali mi towar 15 marca i doszedl wczoraj, czyli 18.

 

Po calodniowych testach musze jednak stwierdzic, ze Nexus nie nadaje sie do mojej zasilki. Owszem, wyglada pieknie, kreci sie calkiem, calkiem, tylko ze podczas intensywnej pracy komputera zasilacz sie mocno rozgrzewa i bede musial sie jednak zdecydowac na cos mocniejszego (Revoltec Dark Blue na 99%). Nexusik bedzie wial wtedy albo z boku, albo na gorze. Jednak 38cfm to za malo :/

 

A jeszcze zapomnialem wspomniec o wibracjach. Zasilacz nagle dostal takich dziwnych wibracji i delikatnie warczy. Moze jak zamontuje wiatrak na gumowych koleczkach to bedzie lepiej...

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...