Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądałem forum, ale nie znalazłem żadnych rzetelnych odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Wyciąłem dziurę o 12cm średnicy w ściance obudowy, żeby chłodzić ZM80-C (na radku 9800Pro) i szukam teraz jakiegoś cichego wentyla 120x120x25. Ponieważ liczy się dla mnie przede wszystkim cisza, prawdopodobnie będę i tak go spowalniał. Na razie drogą eliminacji wybrałem 3 pretendentów i warto, żeby wypowiedzieli się właściciele lub ludzie którzy mieli z nimi do czynienia:

 

1. Noiseblocker 120mm

Dość drogi, trochę głośny ale za to bardzo wydajny (ok 75CFM). Spowolnienie może przynieść ulgę dla uszu...

 

2. Papst 4412

Tez nie tani... O tej marce dużo się mówi, więc wziąłem go pod uwagę. Słyszałem też dość sporo złego o Papstach (pewnie tyle samo co dobrego).

 

3. AKASA Amber Ultra Quiet 120mm

Cena dość przystępna, a kolegi 80mm jest całkiem niezła...

 

Ktoś ma może jakieś inne propozycje?

 

P.S. Co myślicie o tym?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKASA Amber Ultra Quiet 120mm

 

mam polecam !!!

1212211[/snapback]

A jak z wibracjami? Zazwyczaj wentyle są na tyle mało wyważone, że przenoszą drgania na obudowe i cały wysiłek producenta nad wyciszeniem silnika i szumu na nic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu po prostu nie kupisz wiatraka dedykowanego do tego radiatora (Zalman ZM-OP1 1212300[/snapback]

Po cenie poznałeś że jest do niczego :rolleyes:  :wink: ? Moim zdaniem w zupełności powinien wystarczyć .

1212305[/snapback]

Ja go widziałem i słyszałem :wink: Oczywiście definicję bezgłośności każdy ma swoją :-P Generalnie dziurę już mam, także nawet jeśli byłby dobry, to już trochę po ptokach. Z resztą zawsze chyba większy wentyl będzie wydajniejszy i cichszy, a tamten ma chyba 80mm i jest dość cienki (w sensie grubości) :? Poza tym długość radiatora to gdzies z 240mm, także wentyl wieje na 1/3 jego szerokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Akasy sa ciche mam taka pod zasilaczem 120x120mm (wyciaga powietrze) i nie slychac lozyska, tylko przeplyw powietrz ale tylko wtedy gdy sie bedzie go sluchalo z bliska. Co do wibracji to nie wiem czy sa, przykrecilem na wkrety dostarczone z wiatrakiem. Mama zamiar zmieni na gumki ale jeszcze sie nie zdecydowalem na jakie. Jest duzo cichszy od Quoltec 80x80 mm, tez 18 db ale roznice slychac. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takiego na grafie przy chlodzonku zalmana, kupilem do zestawu, na 5V bylo go slychac :/

1212830[/snapback]

Jasne, każdy "słyszy ciszę" inaczej - dla mnie on był prawie zupełnie bezgłośny (fakt że przesiadłem się z odkurzacza ;) )

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Noiseblocker 120mm

Dość drogi, trochę głośny ale za to bardzo wydajny (ok 75CFM).

:)

Bardzo wydajny 75CFM ? 120mm ? Spojrz na przeplyw np Sunona 120mm albo najlepiej Delty. To jest wydajnosc . Tylko diabelnie glosne.

Ja ci moge doradzic jesli chodzi o 120mm CRYSTAL Fan'a. Masa ludzi ma to na chlodnnicy do WC i bardzo sobie chwali jesli chodzi o cisze. No i cena przystepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Noiseblocker 120mm

Dość drogi, trochę głośny ale za to bardzo wydajny (ok 75CFM).

:)

Bardzo wydajny 75CFM ? 120mm ? Spójrz na przeplyw np Sunona 120mm albo najlepiej Delty. To jest wydajnosc . Tylko diabelnie glosne.

Ja ci moge doradzic jesli chodzi o 120mm CRYSTAL Fan'a. Masa ludzi ma to na chlodnnicy do WC i bardzo sobie chwali jesli chodzi o cisze. No i cena przystepna.

1213881[/snapback]

Nie popadajmy w skrajności... Odkurzaczy nie brałem pod uwagę. O tym Crystalu też trochę dobrego słyszałem, ale wczoraj zamówiłem AKASE, także będzie AKASA. Chociaż jak patrzę na parametry Crystala, to widzę, że ma 26dB - przepływu nigdzie nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić wiatraka

 

ThermalTake Thunderblade LED 120mm

 

Opis i zdjęcie pod tym linkiem

 

U mnie spisuje się wyśmienicie i jest naprawde cichy, jedyne zastrzeżenie co mogą mieć co po niektórzy to, że ten wentylator świeci na dany kolor :/

 

Ja specjalnie takiego kupowałem i to mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna je dostac tu http://mcs.pc.pl/sklep.php?kat=Wentylatory_Akcesoria , natomiast co do 120 to mam galcialtecha i jest cichy jak cholera, ale mankament to 37CFM, tez zalezy jak dla kogo, ale ja i tak zmieniam na Tt kolorowe, maja 78CFM napewo sa glosniejsze niz 21db ale zawsze mozna zmniejszyc obroty i bedzie git cisza a CFM nie zleci duzo, jak dla mnie zeby mial tak 50 pare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie pomogliście :| wybór sie zwiekszył a ja dalej nie wiem co wybrać :( Ktos z krakowa ma te wentylki ? Coolermastera miałem w rękach i jest rzeczywiscie cichy ale prawie 0 przepływu - a ja potrzebuje 2-3 wentyle 120 do obudowy ciche (poziom głosności tagana) i w miare wydajne - Ys/akasa/nb sx1/Crystal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie niedawno kupilem dwa 120 akasa ambery i rzeczywiscie sa ciche. Jeden dalem z boku (dmucha na grafe) a drugi wyciagowy na gorze (wirnikiem do gory). Tez za bardzo nie wiedzialem co wybrac. W tej chwili najglosniejszy mam wiatrak od proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobbbrraaa... No to dostałem te AKASY. Zamówiłem 120mm i 80mm. 120 IMHO jest super. Trochę obniżyć obroty i będzie na prawdę niesłyszalna. Natomiast 80tka chodzi jak podrzędny wentylator. Kupiłem kiedyś jakieś ścierwo za 15 zeta (24V), które chodzi na 12V lepiej - ciszej i mocniej dmucha. Zobaczymy, może się musi dotrzeć, albo jak go spowolnię troche to się ściszy. Konkludując: 80tki (za taką kasę) nie polecam, za to 120tke jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Noiseblocker 120mm

Dość drogi, trochę głośny ale za to bardzo wydajny (ok 75CFM).

:)

Bardzo wydajny 75CFM ? 120mm ? Spojrz na przeplyw np Sunona 120mm albo najlepiej Delty. To jest wydajnosc . Tylko diabelnie glosne.

Ja ci moge doradzic jesli chodzi o 120mm CRYSTAL Fan'a. Masa ludzi ma to na chlodnnicy do WC i bardzo sobie chwali jesli chodzi o cisze. No i cena przystepna.

1213881[/snapback]

CRYSTAL Fan

Prędkość: 1200rpm

Natężenie dźwięku: Poniżej 21dB

Przepływ powietrza: 48CFM

Zakończenie: 2-pin

 

Akasa Amber Fan 12cm

Prędkość: 1400rpm

Natężenie dźwięku: 18dB

Przepływ powietrza: 44.8CFM

Zakończenie: 3/4-pin

 

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:)

Bardzo wydajny 75CFM ? 120mm ? Spojrz na przeplyw np Sunona 120mm albo najlepiej Delty. To jest wydajnosc . Tylko diabelnie glosne.

Ja ci moge doradzic jesli chodzi o 120mm CRYSTAL Fan'a. Masa ludzi ma to na chlodnnicy do WC i bardzo sobie chwali jesli chodzi o cisze. No i cena przystepna.

1213881[/snapback]

CRYSTAL Fan

Prędkość: 1200rpm

Natężenie dźwięku: Poniżej 21dB

Przepływ powietrza: 48CFM

Zakończenie: 2-pin

 

Akasa Amber Fan 12cm

Prędkość: 1400rpm

Natężenie dźwięku: 18dB

Przepływ powietrza: 44.8CFM

Zakończenie: 3/4-pin

 

:oops:

1222772[/snapback]

OK, a co z tego wynika? Masz któryś? Może słyszałeś oba? Trochę mnie irytuje, że producenci chwalą się decybelami no i jak się wentyla trzyma w ręce to jest faktycznie cichy, a jak się wsadzi do obudowy, to wibracje robią nagle 30dB :mur: W każdym razie, nie mając porównania do innych dobrych wentyli, ale po tygodniu z AKASĄ, mogę spokojnie powiedzieć, że jest to bardzo cichy i wydajny wentyl. W moim komputerze najgłośniejszym elementem jest obecnie Enermax 353W (którego uznaję za najcichszy z PSU - oczywiście nie licząc tych bez wentyli :wink: ). Zalman 7000 Cu skręcony na ok. 1000 RPM, AKASA na 1200 RPM. Temp. w idle CPU - 32*, GPU - 43*. W Load (po 10 minutach 3DM 2005) CPU - 50*, GPU - 50*. Może to nie jest jakiś bardzo dobry wynik, ale komputer jest na prawdę cichy (a miałem już 3 wersje WC - mam chyba porównanie :razz: ). A wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pawciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...