Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Zaward vs Fander old

 

oba biale, oba fajne, ale Zaward fajniejszy :) Lepsze wyposazenie.

Co do glosnosci Zaward cichszy od Fandera

ale to przeklada sie na dmuchanie, minimalnie gorzej dmucha, roznice te to moze byc tyle co blad pomiaru, dlatego jak ktos chce cisze bezkompromisowa to tylko Zaward, poza tym ta cena... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaward vs Fander old

 

oba biale, oba fajne, ale Zaward fajniejszy :) Lepsze wyposazenie.

Co do glosnosci Zaward cichszy od Fandera

ale to przeklada sie na dmuchanie, minimalnie gorzej dmucha, roznice te to moze byc tyle co blad pomiaru, dlatego jak ktos chce cisze bezkompromisowa to tylko Zaward, poza tym ta cena... :)

 

To w takim razie jesli piszesz ze fajniejszy i cichszy to czy mógłbys przedstawic nam więcej detali?

 

Na jakich rpm ten Zaward staje sie cichutki a na jakich Fander?

 

Czy na przykładowo 1000rpm Zaward jest cichszy od Fandera?

 

Jak z wibracjami?Czy mocno popada w wibracje?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, NF7 nie pokazuje obrotow przy tak malym rpm, nie wiem czemu, ale ta plyta tak juz ma i tego nie przeskocze, dlatego zadnych testow nie bedzie.

cichy dla mnie to znaczy zaward na low i to tez nie do konca, bo jak przyloze do chlodnicy to juz powietrze szumi, wiec to tez jest sprawa wzgledna.

ew mozesz poszukac w danych producenta, oba podlaczalem pod min i max co wg jakiejs tam tabelki powinno dac tyle i tyle rpm.

 

Wibracji nie zauwazylem jakis specjalnych, ale to dlatego, ze nie mam budy jeszcze, pewnie jakbym przykrecil do metalu to bym widzial... Natomiast zaward daje koleczki, ktore powinny zdzialac wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przy okazji zapytał Was o wentylatory 120mm aby były w miare ciche, po obniżeniu woltażu do ok 7V już niesłyszalne z ok 1 metra i w miare wydajne. Ale aby też były jak najtańsze :rolleyes:

A tak serio to w miare ciche i wydajne a głównie tanie wentylatorki do chłodzenia nagrzewnic i wentylowania budy.

 

Zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/item114031507_wentylator..._3pin_nowe.html

Tylko, że tu kabel bardzo krótki :-|

 

http://allegro.pl/item114019117_arctic_coo...ajny_cichy.html

Ten chyba jak na razie ma u mnie największe szanse, bo tylko 3zł droższy a już dłuższy kabel, ale czy ktoś wie czy kabel jast 3 czy 2 żyłowy? Bo tu niby napisane, że 3, ale gdzi indziej znalazłem że 2 :blink:

 

http://allegro.pl/item113751848_wentylator..._gwar_14zl.html

Ten raczej najgłośniejszy będzie, jak długi kabel nie wiadomo.

 

http://allegro.pl/item112805319_best_coole...pin_2ball_.html

Ten najdroższy. A do tego ta wydajność i głośność przy takick obrotach wydaje mi się nierealna.

 

Ciężko coś znaleźć konkretnego o tych wentylatorach, bo te dane producentów o wydajności a zwłaszcza o głośności to se można....

 

Wiecie może coś o nich konkretnego?

A może jakieś inne propozycje macie w podobnej cenie?

 

Dla mnie ideałem jest Coolink X12-1600, który jest wydajny, a po zmniejszeniu obrotów do 7V niesłyszalny i coś podobnego bym chciał, ale za mniejsze pieniądze :razz:

Zależy mi na cenie bo bym kupował z 4-5: po dwa na dwie nagrzewnice i jeden do budy. Czyli by też musiały w miare dobrze zasysać, bo tak będa monowane na nagrzewnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy słyszał ktoś z was kiedyś o wentylu Papst 4122 F / 2M? Jeśli tak to jak się sprawuje, zależy mi głownie na tym żeby był cichy i jeszcze się kręcił. Szukałem na stronie producenta ale tam nie znalazłem takiego modelu wśród wentylatorów 119x119x25mm.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Coolink'i 11dB? Czy to rzeczywiście 11dB jest czy nie warto za nie płacić?

 

Mam dwie Akasy Amber ale musze je wymienić bo nie są za ciche a komp pracuje zwykle 24h i w nocy je słychać dość wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mial ktos doczynienia z wentylkami 120x120 od Arctic Cooling? Chcialbym zamontowac dwa takie watraki w budzie [najprawdopodobniej Coolmaser Elite 331 lub Sharkoon Rabel Revenge jeden z przodu na wdech, drugi z tylu na wydech. Chcialbym oba ustawic na 7V.

Sprzet to najprawdopodobniej zestaw na AMD za 1500 z tego topicu, ewentualnie z inna grafa.

Na procku pewnie bedzie siedzial fryzjer. Krecic mocno nie bede, ale troche na pewno... :rolleyes:

 

Czy przy takim zestawieniu dwa Arctic Coolery na 7V dadza rade? Cisza jest dla mnie bardzo wazna, troche szkoda mi 40 zl za kawalek wiatraka, ale jesli na "AC" ma byc glosno to juz wole jednak wykosztowac sie na fandery.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem w tym ze komp czesto chodzi w nocy. I wtedy cisza jest dosc wazna. W takim razie co polacasz uczynic? Na 5V wydaje mi sie za moze dmuchac za slabo... czyli bez lepszych-drozszych wentyli sie nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie jakby AC robiło jeden typ wiatraka 120 mm ... nie można mówić o czym kolwiek bez określenia modelu , parametrów ... ta znajomość RPM to chyba podstawa jakiegokolwiek rozważania

 

ps. :mur: :wink:

 

odnośnie podanych bud:

ps2. ten cooler master ma już jeden wiatrak z tyłu - nie spodziewaj się po tej budzie wiele - cienkawa blacha ( 0,6 mm ) , mała waga ( 6 KG choć producent pisze więcej ) ... oddałem ją i kupiłem chieftec

 

ps3. ten sharkoon już teraz Ci powiem że marny choć w życiu go nie widziałem (!!!) na żywo - popatrz na wylot z tyłu , takie małe dziurki to marny przepływ i duży szum - kratownica powinna mieć minimalną powierzchnię ( najlepiej grill ) a przekrój "otworu" jak największy

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sa dwa "glowne" rodzaje wentyli AC 120x120 - jeden ze specjalna ramka ktory nadaje sie tylko na tyl, a drugi "zwyczajny".

 

 

PS: To niby jaka buda wg. Ciebie bedzie lepsza za podobne pieniadze? Ten coolmaster wyglada calkiem ciekawie jak za ta kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sa dwa "glowne" rodzaje wentyli AC 120x120 - jeden ze specjalna ramka ktory nadaje sie tylko na tyl, a drugi "zwyczajny".

PS: To niby jaka buda wg. Ciebie bedzie lepsza za podobne pieniadze? Ten coolmaster wyglada calkiem ciekawie jak za ta kase.

Co do wentyla to kupiłem wersję amortyzowaną model L czyli 1000 RPM ( AC robi chyba 4 modele 120 mm ). Kosztował mnie 15 PLN i ma 6 lat gw. ( cichy , wydajny , nie przenosi wibracji ... choć z drugiej strony może to przez budę z 1 mm blachą )

 

ps. ja kupiłem Chieftec BH01BBSB za 199 ( normalna cena 260 - więc warto szukać promocji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak Kyle kupiłem wentyle AC 1000RPM 12cm 3szt. po 16 zl każdy. teraz siedzą w budzie OpenAir2. jeden a przodu drugi z tylu trzeci na gorze, chodź w sumie nie potrzebny bo tamte dwa dają rade spokojnie bo obudowa jest z siatki i taka wichurę robią ze muszę w skarpetach siedzieć przy kompie bo paluchy marzną hehe ;).

mam już je parę miesiecy i są cichutkie, nie terkoczą ani innych dźwięków podejrzanych nie wydaja......temp w budzie w upały 30 stopni max

za ta cenę polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...